ÜST

İlk adım arkadaşı: Yürüteç rehberi

Bebeğinizin büyüyüşüne dakika dakika şahit oluyorsunuz. O yeni şeyler keşfederken, siz bu ilk anlara tanıklık etmenin heyecanını yaşıyorsunuz.  Bebeğinizin büyüme sürecinde motor gelişimi en az fiziksel sağlığı ve ruhsal gelişimi kadar önemlidir. Adım atmak da bu motor süreçlerin bir parçası. İlk adım arkadaşı yürüteçler bu aşamada bebeğinizin en büyük destekçisi olabilir.

Emeklemekte iyice profesyonelleşti, şimdi artık sıra adım atmakta diyorsanız, bu ilk adımında da ona yardımcı olabileceğiniz küçük alışverişler yapabilirsiniz.
Çocuğunuz, zorlanmadan ilk adımını atsın, bu süreci korku yaşamadan tamamlasın istiyorsanız ilk adım arkadaşı ile onu destekleyebilirsiniz. Karar vermenizi kolaylaştırmak için size bir yürüteç rehberi hazırladık.

Enhoş Lüx Bebek Hoppala Yürüteç Zıp Zıp Salıncak

yürüteç

Çocuğunuz hareketlenmeye başladığında, onun ilk hareketlerini destekleyecek sabit bir yardımcı en iyi seçenektir. Askılı salıncaklar, bebeğinizin bir yandan özellikle bacak hareketlerini, zıplayarak daha kolay yapabilmesini sağlarken, diğer yandan da sabit olduğu için tehlikeden uzak tutar. Kapı pervazına kolaylıkla monte edilebilen Enhoş Lüx Bebek Hoppala Yürüteç Zıp Zıp Salıncak, 12 kg taşıma kapasitesi ve test edilmiş kancalı kilit sistemi ile bebeğiniz için harika bir ilk adım arkadaşı olabilir.

Fisher-Price Eğlen & Öğren Yaşa Göre Gelişim, Eğitici Köpekçik Yürüteç

yürüteç

Bir yürüteçten daha fazla ne bekleyebilirsiniz? Fisher-Price Eğlen & Öğren Yaşa Göre Gelişim, Eğitici Köpekçik Yürüteç, çocuğunuz yürümeye başladığında ona destek olabilecek en iyi ilk adım arkadaşlarından biridir. Bebeğiniz oturarak oynama dönemindeyken panel üzerindeki aktiviteler ile oynar, böylece el becerileri gelişir. Eğlenceli şarkılar ve cümleler bebeğinize renkleri, sayıları, şekilleri ve alfabeyi tanıtır. Daha sonra da ayağa kalkmak için kendisini yukarı çektikçe ve yürütecin arkasında yürüdükçe kasları çalışır ve kaba motor becerileri gelişir.

El becerilerini güçlendiren 7 aktivite seçeneği, ışıklı piyano tuşları, silindir, fırıldak, çevrilebilen sayfa oyuncakları, 75’in üzerinde şarkı ile bebeğiniz büyüdükçe, köpekçik renkleri, sayıları, şekilleri, alfabeyi ve hatta İngilizce kelimeleri tanıtır. Yaşa göre gelişim teknolojisi sayesinde, bebeğiniz büyüdükçe eğitici içerik bebeğinizin gelişimine uygun olarak değişir.

Sunny Baby Vak Vak Yürüteç

6 aydan büyük bebeklerin kullanımı için uygun olan Sunny Baby Vak Vak Yürüteç bebeğinizin evin içinde rahatça dolaşmasını sağlar.

Ekstra dolgulu oturma şiltesi ve müzikli, oyuncaklı üst tablası ile bebeğiniz rahat ederken, kolay katlanabilme özelliği ve 2 adet hareket sabitleyici fren sistemiyle sizin de gönlünüzü çelecek. Üstelik 12 kg taşıma kapasitesine sahip olan Sunny Baby Vak Vak Yürüteç, sadece 2,40 kg ağırlığıyla çok az yer kaplıyor.

Chicco Geliştirilmiş İlk Adımlar İngilizce-Türkçe Mutlu Alışveriş Yürüteci

yürüteç

Harika bir ilk adım arkadaşı olan Chicco Geliştirilmiş İlk Adımlar İngilizce-Türkçe Mutlu Alışveriş Yürüteci ile bebeğiniz hareketlerini ve dengesini sağlarken bir yandan da bağımsız bir şekilde ayağa kalkabilmeyi ve ilk adımlarını atabilmesini öğrenir.

Bir yandan bebeğinizin hareket etmesine yardımcı olarak, onun psikomotor yeteneklerini geliştirirken; diğer yandan da interaktif barkod okuyucu ve bul tak alanı ile şekilleri, isimleri ve renkleri hem Türkçe hem de İngilizce olarak kolaylıkla öğrenmesini sağlar. Bebeğiniz barkod okuyucu ve bul-tak oyuncakları ile problem sonuç ilişkisini öğrenir. Bebeğinizin zekâ gelişimini desteklemek için ona eğlenceli bir ilk adım arkadaşı arıyorsanız Chicco Geliştirilmiş İlk Adımlar İngilizce-Türkçe Mutlu Alışveriş Yürütecine biraz daha yakından göz atabilirsiniz.

Es Aras Robot Müzikli Oyuncaklı Hoppala Yürüme Yardımcısı

Yerli bir ürün olan Es Aras Robot Müzikli Oyuncaklı Hoppala Yürütecin müzikli ve oyuncaklı üst tablası bebeğinizin dikkatini çeker. Sağlam ve dayanıklı gövde yapısı, ayakta durma ve oturma durumuna göre değişen yaylı sistemi, rahat oturma şiltesi ile çocuğunuza yürümeyi severek öğretir. Sağlamlığı ve hareket kabiliyeti yüksek 8 tekerliği ile son derece güvenlidir.

Kolcraft Tiny Steps 2’si 1 Arada Bebek Yürüteç

Bir kez alayım, uzun bir süre faydalanayım düşüncesiyle alışveriş yapanlardansanız Kolcraft Tiny Steps bebek yürüteci sizin için biçilmiş kaftan olabilir. Çocuğunuz büyüdükçe, kolayca oturaklı yürüteçten arkadan itmeli yürütece dönüştürebilirsiniz. Bebeğinizle birlikte büyümek için yüksekliği ayarlanabilen bu yürüteç, hızlı temizlik için makinede yıkanabilir koltuk pediyle de hijyene düşkün annelerin tercihleri arasında.

Smoby Minikiss Animal 3’ü 1 Arada Yürüteç

Özel tasarımı sayesinde, bebek yürüteci, oyuncak bebek arabası ve oyuncak bebek koltuğunun işlevlerini aynı anda sunan Smoby Minikiss 3’ü 1 Arada Animal Yürüteç, fren mekanizması sayesinde ilk yürüme girişimlerinde çocuğunuzun en iyi arkadaşı olur. 12 aylıktan büyük çocuklar için uygun Smoby’nin Minikiss yüksek kaliteli malzemeden üretilmiş bir Fransız ürünü.

Drive Devilbiss Moxie Çocuk Yürüteci

Çok yönlü Drive Devilbiss Moxie GT, çocuklarda yürüme yeteneğini geliştirmeye yardımcı olan sade tasarımlı, güvenli bir yürüteç olarak dikkat çekiyor. Çocukların rahatça dengede durmalarını da sağlayan yürütecin, yüksekliği 2.5 cm aralıklarla artırılabilen üç farklı boyu mevcut. Aksesuarları aletsiz monte edilebilir ve kolayca ayarlanabilir olduğundan kullanımı oldukça pratik bir ürün.

PREGO Hoppala Aktivite Merkezi

Bir sürü farklı oyuncak ve müzik kutusu ile donatışmış eğlenceli üst tablasıyla bebeğinizin en sevdiği arkadaşı olmaya aday PREGO Hoppala Aktivite Merkezi, 360 derece dönebilen koltuğuyla rahatça hareket edebilmesini sağlar. Sağlam ve elastik özellikli koltuk bağlantıları ile çocuğunuz daha güvenli zıplar.

Uzun süre kullanım sağlayan sağlam gövde yapısı ve 15 kg taşıma kapasitesiyle ile 2 yaşına gelene kadar bebeğinize eşlik edebilir.

Plantoys Bebek Yürüteç

Bebeği için ahşap oyuncak ve aksesuarları tercih edenlere önerebileceğimiz neşeli bir ürün Plantoys bebek yürüteci. Kasasındaki rengârenk 11 doğal ahşap blokla bebeğinizin zihnini geliştirebilecek pek çok farklı oyun kurgulayabilirsiniz. Yürütme kolu bebeğinizin boyuna uyacak şekilde ayarlanabilen bu ahşap arabalı yürüteç aynı zamanda 3 yıl garantili.

Hediye Buldun Ahşap Davul Çalan İpli Tavşan Çekçek

Çocuğunun sağlıklı gelişimi için ahşap oyuncakları tercih edenlere önerebileceğimiz bir diğer ürün de Hediye Buldun Ahşap Davul Çalan İpli Tavşan Çekçek. Bu sevimli ilk adım arkadaşı, çocuğunuzun el ve göz koordinasyonuna katkı sağlayıp, simetri duygusunu ön plana çıkaracak.

Yürüme işini hallettik sıra diğer motor becerilerin gelişimine yardımcı olmakta diyorsanız “Çocuğunuzun motor beceri gelişimi için 5 öneri” başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.