ÜST

Burçlara göre hediye seçmenin püf noktaları

İşte burçlara göre hediye önerileri! Her burcun kendine özgü karakteristik yapısını göz önünde bulundurarak hediye seçimlerinizi nokta atışı yapabilirsiniz.

Duygusal Yengeçler, mükemmeliyet peşindeki Aslanlar, özgürlüğüne düşkün Yaylar… Astroloji ve burçlar dünyasıyla aranız nasıl bilmiyoruz ama bir gerçek var ki karakterlerimizin temel özelliklerini istisnasız bir şekilde yansıtıyorlar. Biz de burçların öne çıkan özelliklerini mercek altına aldık ve bunlardan yola çıkarak burçlara göre en uygun olacak hediye önerilerini sizler için bir araya getirdik. Burçlar için hediye rehberi, doğru hediyeyi seçme konusunda size yardımcı olacak.

Koç

Koçlar hayatı macera dolu yaşarlar. Doğayla iç içe olmayı sevdikleri için buldukları her fırsatta kendilerine yeni rotalar yaratır ve kamp yapmaktan büyük keyif alırlar. Onlara bu tür seyahatlerinde eşlik edecek sırt çantası, çadır, uyku tulumu gibi hediyeler almak isterseniz, “kamp malzemeleri” sayfamıza göz atmanızı öneririz. Sporla da çok içli dışlı oldukları için tenis raketi, dambıl ya da pilates seti almayı düşünebilirsiniz. Söz konusu iş hayatı olduğunda ise oldukça hırslı olan Koçlar için şık bir defter, kalem ya da tarzlarıyla uyumlu bir çanta da harika birer hediye olabilir.

Boğa

Boğa burcu burçlar kuşağının kendini en şımartmayı sevenlerindendir. Hayatta her şeyi keyif alarak yapmak isterler. O yüzden onlara zorla bir şey yaptırmak pek mümkün değildir. Mutfakla araları çok iyidir, yeni lezzetler keşfetmeyi severler ve midelerine düşkündürler. Onların mutfak maceralarına eşlik edecek blender, mutfak robotu ya da kahve makinesi gibi hediyeler düşünebilirsiniz. Ayrıca müziksiz bir hayat düşünemezler.

burçlara

Quiqa Retro Görünümlü Pikap ya da iyi bir ses sistemi harika birer hediye olabilir. Burçlara göre hediye seçmek söz konusu olduğunda, kokulara karşı aşırı duyarlı olan Boğalara parfüm almayı da düşünebilirsiniz, genelde odunsu kokuları severler.

İkizler

burçlara

Yüksek enerjileri ve renkli karakterleriyle dikkat çeken İkizler burcu, özgürlüğüne düşkündür. Hem gezip yeni yerler keşfederek hem de okuyarak kendilerini geliştirmeyi severler. İlgili oldukları alana dair kurgu dışı kitapları çok severler. Rahatlıkları giyim tarzlarına da yansır. İçlerinde kendilerini iyi hissedecekleri giysiler tercih ederler. Sahip oldukları yüksek enerjiyi sporla dengelerler. Birbirinden rahat ve rengarenk “koşu ayakkabılarını” burada bulabilirsiniz.

Yengeç

12 burç arasında duygusallığı ve evine bağlılığıyla dikkat çeken Yengeçler, duygularını kontrol etme konusunda zaman zaman sıkıntı yaşayabilirler. Bu yüzden genelde kişisel gelişime odaklanırlar. Meditasyon, yoga ya da kişisel gelişim kitapları harika birer hediye alternatifi olabilir. Evleri huzur verici ve sımsıcaktır. Uyumu yakalamaya ve dekorasyona özen gösterirler. Çeşitli dekoratif objeler hoşlarına gider. Sevdikleriyle geçirdikleri güzel zamanları ölümsüzleştirmeleri ve anılar biriktirmeleri için bu Fujifilm Instax Fotoğraf Makinesi harika bir hediye alternatifi olabilir.

Aslan

burçlara

Mükemmeliyet dendiğinde ilk akla gelen burç olan Aslan, kendinden emin tavrıyla girdiği her ortamda dikkatleri anında üzerine çeker. Bu yüzden dış görünümlerine oldukça özen gösterirler. Güçlü stillerini tamamlayacak olan topuklu ayakkabı ya da hoş bir çanta güzel bir hediye olabilir. İmitasyondan hiç hazzetmezler. Eğer takı almayı düşünüyorsanız, gerçek olmasına dikkat edin. Lider ruhlu oldukları için iş dünyasında da kendilerini hemen belli ederler. Son teknoloji bir tablet işkolik Aslan için harika bir hediye olabilir. Son teknoloji bir hediye için “tabletler” kategorimizi ziyaret edebilirsiniz.

Başak

Titiz mi titiz, özenli mi özenli… Başak burcunun en belirgin özellikleridir bunlar. Düzen, temizlik olmazsa olmazlarıdır. Bu yüzden kişisel bakım ürünleri hoşlarına gidecek hediyeler arasında yer alır. El becerileri gelişmiştir, çizim, tamirat gibi konularda yeteneklidirler. Onların bu özelliklerini besleyecek hediyeler hoşlarına gider. Ayrıca zamanlama onlar için her şey demektir. Son derece kaliteli bir örnek olan Burberry Kol Saati onu kalbinden fethedebilir.

Terazi

Hayatın her alanında ahengi yakalamak isteyen Terazi burçlarına hediye seçerken ayrıca özen göstermeniz gerektiğini baştan söyleyelim. Estetiğe önem verirler ve stil sahibidirler. Dış görünümlerini zenginleştirecek hediyeler hoşlarına gider. Kendinilerini entelektüel yönden beslemeye de yatkındırlar. Sanatla iç içe olmaktan keyif alırlar. Bu alana dair bir kitap ya da eser onları mutlu eder. Ev hediyesi söz konusu olduğunda ise modern çizgiler yerine ahşap gibi daha doğal dokulara sahip objeler seçmenizi öneririz.

Akrep

Burçlar kuşağının en gizemli karakteri olan Akrepler, zorlu kişilik özellikleriyle tanınsalar da hayatın her alanına dair yaşadıkları tutku onları çekici kılar. Sabah kahve kokusuyla uyanmak gibi küçük şeylerden büyük keyif alırlar. Bu yüzden kahve makinesi güzel bir hediye olabilir. Gizemli doğalarını dışa yansıtan büyük bir gözlük veya şapka almayı da düşünebilirsiniz. Polisiye ve psikolojik gerilim türünü sevdikleri için bu türde bir film de hoşlarına gidebilir.

Yay

burçlara

Burçlar kuşağının bir diğer renkli karakteri ise Yaylardır. Yaratıcıdırlar, seyahat etmeyi severler, monotonluktan ise hiç hazzetmezler. Hayatın her alanındaki yenilik arayışlarını bilgilerine bilgi katmak için de kullanırlar. Onları geliştirecek olan kitaplar ya da belgeseller ilgilerini çeker. Mutfakta kalıpların dışına çıkıp deneysel takılmayı severler. Mutfak araç gereçlerine dair hediyeler bu yüzden onları çok mutlu eder. Boş vakitlerinde ise adeta birer oyun tutkunudurlar. Evlerinin başköşesine yerleştirecekleri bunun gibi bir Sony PlayStation almayı düşünebilirsiniz.

Oğlak

Disiplinleri ve işkoliklikleriyle tanınan Oğlaklar sorumluluk sahibidirler. Hayatlarını kolaylaştıracak olan her türlü hediye hoşlarına gider. Bu bir el süpürgesinden akıllı telefona her şey olabilir. Tarihe karşı ayrıca bir ilgileri vardır, bu yüzden antika eşyaları severler. Abartıdan ziyade sade ama şık bir stili tercih ederler. Giysi ya da çanta, ayakkabı gibi bir aksesuar almayı düşünüyorsanız, kaliteli ve sade çizgiye olmasına özen gösterin.

Kova

Yerinde duramayan, eğlenmeyi ve hayattan zevk almayı bilen Kovalar bazen ayakları yere basmıyormuş izlenimi yaratsa da aslında ne istediklerini çok iyi bilirler. Lüks olmasa bile kullandıkları her ürünün kaliteli olmasına dikkat ederler. Bu kullandıkları parfümden cilt bakım ürününe, telefondan giysiye her şey için geçerlidir. Müzik, resim gibi sanatın farklı alanlarına ilgi duyarlar. Burçlara uygun bir hediye seçerken Kovalar ile ilgili bu özellikleri göz önünde bulundurabilirsiniz. 12 burç arasında teknolojiyi en yakından takip eden onlardır diyebiliriz. Yeni sürüm bir tablet ya da ses sistemi onları mutlu eder.

Balık

burçlara

Kırılganlıkları ve duygusallıklarıyla Yengeç burcuyla yarışan Balıklar ince zevklere sahiptir. Anılar ve yaşanmışlığı olan şeyler onlar için değerlidir. Evlerine romantik bir hava katmak için mum ve çiçek olmazsa olmazları arasında yer alır. Güzel bir vazo veya şamdan gibi dekoratif objeler iyi birer hediye olabilir. Abartılı ve dikkat çeken şeylerden pek hazzetmedikleri için genelde sade bir stile sahiptirler. Kültürel açıdan zengindirler ve ruhlarını sanatla beslerler. Dilerseniz “dekorasyon” kategorimizi ziyaret edebilir ve Balık burcuna uygun muhteşem bir hediye seçebilirsiniz.

Hediye almak bir yana, dekorasyon da başlı başına bir sanat. Burçlara göre ev düzenleme sanatı ile ilgili yazımızı okuyabilir ve bu konuda daha fazla bilgi edinebilirsiniz.