Arai markası 1976 yılında kurulmuş bir firmadır. Kurulduğu günden bu yana kask üretimi yapar. Kaliteli ürün üretimi ile tüketici beğenisi toplar. Motosiklet tutkunlarının olmazsa olmaz parçaları arasında yer alan kasklar, Arai markası ile daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Pazardaki payı oldukça geniş olan Arai markası sadece yurt içinde değil yurt dışında da oldukça sık tercih edilen markalar arasında yer alır.

Kask Nedir? Ne İçin Kullanılır?

Kask, motosiklet kullanıcılarının sağlığı açısından kullanılması gereken en önemli araçlardan biridir. Mutlaka her motorcunun kullanması gerekir. Kullanım alanına göre pek çok çeşitte kask modelleri bulunur. Motosiklet kaskı, toplamda dört parçadan oluşur. Bunlar; sabitleme sistemi, dış yüzey, konforlu ped ve darbe emici iç yüzey şeklindedir.

Kask Nasıl Giyilir?

Kaskı doğru şekilde giymek için öncelikle her iki yanında yer alan kayış kısımlarından tutmak gerekir. Kaskın ön kısmı aşağıda, alt kısmı ise yukarıda olmalıdır. Sonrasında çene kayışlarından çekilerek kafaya iyice oturtulur. Herhangi bir kaza anında kafadan çabuk çıkmaması adına hafif sıkmakta fayda vardır.

Kask Nasıl Seçilir?

Kask seçiminde görsellikten ziyade donanım açısından sahip olduğu özelliklerin ön planda tutulması gerekir. Yüz bölgesini tamamen kapatan kaskların daha kullanışlı olduğu gözlenmiştir. Görüş açısının oldukça kaliteli olması kask tercih nedenlerinin başında gelmelidir. Ayrıca kaskın rüzgar direncinin yüksek olması da kaskın kalitesini artırır.

Kask seçimi yaparken baş ölçüsüne göre seçim yapmak en önemli noktalardan biridir. Kask ölçüleri modele göre farklılık gösterse de hemen hemen denk gelecek şekilde üretilir. Arai kasklarının pek çok modeli her kafa yapısına uyacak şekilde üretildiği için kişiye uygun ürünü bulmak da oldukça kolay olur. Mesela Arai Axces ii Roar Green kapalı kask modeli, ayarlanabilir yapısı sayesinde pek çok kişiye uyar.

Kask Nasıl Temizlenir?

Kask temizliği yaparken ağır kimyasal bulunan temizlik malzemelerinden kaçınmak gerekir. Yumuşak sabun, kask temizliği için ideal bir üründür. Kaskın sık temizlenmesi gereken bölgelerinin başında camı gelir. Camını her zaman temiz tutmak gerekir. Kaskı temiz yerde saklamak uzun süre temiz kalmasını sağlar.

Arai kask modelleri oldukça kaliteli malzemelerden yapıldığı için temizliği de çok kolaydır. Örneğin Arai Rebel Sting Red kapalı kask modelindeki çıkarılabilir ve yıkanabilir pedler sayesinde kask temizliği kolaylıkla yapılır. Dış yapılarının da kullanışlı malzemelerden olması sayesinde doğru temizlik ürünleri ile kask en temiz hale gelir.

Arai Kask Modelleri

Arai kask modelleri son dönemlerde oldukça dikkat çeken ürünler arasında yer alır. Farklı renk ve model seçenekleri ile tüketiciye geniş bir yelpaze sunar. Bu nedenle de tüketici kitlesi oldukça fazladır.

Arai Axces ii Roar Green kapalı kask modeli Arai markasının en sık tercih edilen modelleri arasında yer alır. Sahip olduğu özelliklerin yanı sıra dış görünümü ile de oldukça dikkat çeker. Pedlerinin çıkarılıp yıkanabilir olması tüketiciye büyük kolaylık sağlar. Süper AdSis güneşlik sistemine sahip olması ürünün başlıca tercih nedenlerinden biridir. Çıkartılıp takılabilen vizör mekanizmasına sahip olması da ürün açısından ekstra avantaj oluşturur.

Arai Axces ii Comet White kapalı kask modeli, özel tasarımı ile büyük beğeni toplayan modellerden biridir. Özel güvenlik sertifikasına sahip olması ürüne olan ilgiyi artırır. Geniş görüş sağlayan SAI vizör sistemi tüketici açısından büyük kolaylık oluşturur ve beğeni toplar. Kaskın dış yapısı oldukça kaliteli malzemeler ile üretilir.

Arai Rebel Sting Red kapalı kask modeli de markanın rağbet gören modelleri arasında yer alır. El yapımı olarak üretilmiş olması tüketici tarafından büyük beğeni toplar. İç pedleri çıkartılıp yıkanabilir. Bu açıdan da oldukça kullanışlı bir üründür. Entegre havalandırma sistemine sahip olması ürün açısında ekstra avantaj sağlar. Vizör mekanizmasının da çıkarılabilir olması tüketici beğenisini toplayan özelliklerinden biridir.

Arai Chaser – X Diamond Black kapalı kask modeli markanın çıkarmış olduğu son model kasklar arasında yer alır. Modelin kendine özel havalandırma sisteminin olması oldukça avantajlı bir durumdur. Kaskın arka kısmında yer alan iki adet egzoz deliği, sıcak havanın kolayca atılmasını sağlar. Dış tasarımı ile de oldukça beğeni toplayan bir üründür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Aral

23 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Kuponlu Ürünler
 5. Cinsiyet
 6. Renk
 7. Satıcı A-Z
 8. İndirimli Ürünler
 9. Hepsiburada Limiti
 10. Sepette Kampanyalı Ürünler
 11. Kelime Filtresi
Başa dön