Bütün markalar arasında geçmişten dönme gibi bir akım çok hızlı yayılmaktadır. Eski zamanlara dönüp aynı kıyafetleri yıllarca saklamayı ister olduk. Reebok markası geçmişten her zaman beslendi. Klasik bir tarz olmayı eleştirenlere nazaran geçmişe dönmenin güzel taraflarını göstermeyi kendine amaç bildi. Bu sebepten dolayı klasik modelleri herkes içine çıkararak yeni modanın ne denli yükselebilme duruma dikkat çekti. Her sezon bizi heyecanlandıran ve bunu başaran, bize her türlü haberi veren Dünya markası olan Reebok, markanın yeni ve dinamik yüzlerine uygun ünlü oyuncularla da aynı zamanda anlaşma içindedir. 1895 yılında İngiltere, Bolton şehrinde Joseph William Foster tarafından kurulmuştur. Reebok markasının ilk çıkarılan ayakkabı modeli ise çivili koşu model ayakkabıdır. Joseph William Foster, torunları olan Joe ve Jeff ile birlikte ayakkabı markasının ismini beraber bulmuşlardır. Reebok markasının adı, bir tür Afrika antilobu olan Grey Rhebok dan gelmiştir. 1982 tarihinde bir sürü ayakkabı modeli çıkaran Reebok’ın aynı sene içinde lanse edilen The Freestyle modeli, bütün ayakkabılar arasında en popüler ayakkabı modeli arasında oldu. Reebok markasının en çok satılan ayakkabıları arasında, ünvanını yıllarca koruyan The Freestyle bu ayakkabıdan 13 milyon dolar kazanç sağladı. 1986 tarihinde Reebok markası, Union Jack adında bilinen Birleşik Krallık renklerinde ki logosunu bırakarak daha yeni ve daha dinamik vektörel logosuna geçiş yapılmıştır. Reebok markası seneler boyunca hep sporcularla en çok da atletler ile çalıştı. Fakat o yıllardaki ilkler arasında olanlardan biri, 2000 yılındaki rapçi olan Jay Z ile gerçekleştirilen yeni bir işbirliği olmuştur. Jay Z ile birlikte ürettikleri ayakkabı Reebok S. Carter- Jay Z adını almıştır. Rapçi Jay Z nin asıl gerçek adı olan Shawn Corey Carter dir. Tim markalar arasında geçmişe dönüş olduğu gibi, bu durum Reebok tarafından da sarılmış durumdadır. Reebok markasının hayranlarının favori modelleri arasında olan, geçmişte en çok satılmış olan ve tekrar revize edilen modelleri arasında oldu.

Reebok Kadın Ayakkabı ve Diğer Sahte Ayakkabıları Nasıl Ayırt Edebiliriz?

Hayatın zorlukları ile beraber insanların paraya daha çok ihtiyaçları olması halinde ve paraya olan erişimin azalması ve bu yönde de isteklerden kaynaklı olarak piyasada sahte ayakkabıların üretim ve tüketiminin son yıllarda daha çok arttığını görüyor ve biliyoruz. Orjinal ayakkabılardan vazgeçmek istemeyenler için ise sahte ayakkabılardan kaçıp orjinal bir ayakkabı almak tam bir zor durum haline gelmiştir. Karşılıklı olarak yapılan alışveriş sırasında gerekse internet üzerinden yapılan alışverişler esnasında orjinal ayakkabı alırken ve diğer sahte ayakkabıları birbirinden ayırt etmenin bir kaç yolu vardır. Bunlar arasında satılan ayakkabının ürün fiyatı piyasanın altında mı yoksa üstünde mi olduğuna dikkat etmek gerekir. Piyasanın altında olan ayakkabılar arasında fiyatı çok düşük olan ayakkabı genelde sahte ayakkabılar arasına girer. Ayakkabının faturalımı yoksa faturasız mı olduğuna dikkat etmek gerekir. Reebok kadın ayakkabı satın alınırken, satışını yapan kişi tarafından ürünün faturası daima alıcıya verilir bu durumda Reebok kadın ayakkabıların orjinal olduğunu biliyoruz. Ayakkabıyı beğenmeme durumunda veya istediğiniz şekilde olmadığı zaman ürünün iade işlemleri düzgün bir şekilde yapılıyor mu yoksa yapılmıyor mu ona dikkat etmek gerekir. Ayakkabı kutusunun üzerinde barkod numarası düzgün bir şekilde okunuyor mu yoksa okunmuyor mu olduğuna dikkat etmek gerekir. Okunmayan barkod ayakkabılar genelde sahte olur. Barkodu okunan Reebok kadın ayakkabısı orjinal olur. Genel olarak ayakkabı numaraları cinsiyete göre farklılık gösterir. Reebok kadın ayakkabısının ayak numarasına göre orjinal olup olmadığı anlaşılır. Reebok kadın ayakkabısının orjinal olup olmadığını duruşundan da anlayabiliriz.

Reebok Kadın Ayakkabısı Kaliteli Midir?

Reebok kadın ayakkabısının kaliteli olduğunu anlamak için 3 önemli husus bulunmaktadır. Bunlardan ilk olanı özellikle deriden yapılmış Reebok kadın ayakkabılarında, ayakkabının doğru bir ölçüde kesilmiş ve dikilmiş olmasıdır. Diğer önemli bir husus ise Reebok kadın ayakkabı yapımında kaliteli malzemelerin kullanılmış olması ve alanında deneyimli olan, ustalık seviyesine de çıkmış işçiler tarafından yapılmış olmasıdır. Reebok orjinal kadın ayakkabısı yapımında ise 3 etken bir araya geldiği zaman yapılan ayakkabı birinci sınıf kaliteye sahip bir ayakkabı olacaktır. Reebok kadın ayakkabısının aynı zamanda ölçüsüde çok önemlidir. Sağ ve sol ayakkabılara sırasıyla baktığımız zaman aralarında en ufak bir eşitsizlik bile olmamalıdır. Reebok kadın ayakkabısının içeriden ve dışarıdan yüksekliği birbirine benzer ve doğru ölçüde olmalıdır. Bir ayakkabının doğru ölçüde olmasına orantı denmektedir. İç ve dış ölçüsü uluslararası standartlara da uygun bir şekilde yapılmaktadır. Bu sebeple Reebok kadın ayakkabısının dış ve iç yüksekliği arasında 4 mm kadar bir fark olması gerekir. 4 mm den daha alçak veya daha yüksek olan diğer ayakkabıların giydiğimiz zaman ayak bileğimize zarar verme gibi bi durumu söz konusu olabilir. Eğer bir ayakkabıyı rahat bir şekilde kullanmak istiyorum diyorsanız ayakkabının arka tarafının yükseklik ölçüsünün 6,5 cm kadar yüksek olması gerekiyor. Fakat bu söylenen oran kışlık olarak kullanılan botlarda ve bütün model spor ayakkabılarda geçerli değildir.

Reebok Kadın Ayakkabısı Rahat Mı?

Öncelikle Reebok kadın ayakkabısının topuk kısmını iki parmağınızla dışından sıkmaya çalıştığınız zaman Reebok kadın ayakkabısının topuk kısmının birbirine yaklaşmayacak bir şekilde sert bir şekilde olmalıdır. İki parmağınızı topuk kısmına bastırdığınız zaman kolay bir şekilde ezilmeyen ayakkabılar daha sağlıklıdır. Reebok kadın ayakkabılarının rahat olduğunu anlamanız için topuk kısmı yumuşak olmamalıdır, ön kısmı geniş olan modeller tercih edilmelidir. Sivri burunlu ayakkabılar genellikle parmaklarda şekil bozukluğuna neden olmaktadır. Kadınlar için ayak sağlığının yeri onlar için çok önemlidir. Bu yüzden Reebok kadın ayakkabı modelleri, tüm kadınların rahatını düşünerek ona göre uygun bir şekilde üretilmiştir. Diğer sahte ayakkabıların yalnızca görünüşüne aldanıp ayakkabı seçimi yapılıyor ve ayak sağlığı genelde düşünülmüyor bu durumda Reebok her zaman kadınların ayak sağlığını düşünerek kadınlara uygun modellerde ayakkabılar üretmektedir. Reebok kadın ayakkabıları aynı zamanda ortopedik ayakkabılardır. Bu ayakkabıları satın almayı tercih etmekle beraber ayakkabının içinde ayağınızın hava almasını engelleyici diğer sahte ayakkabılara gözlerinizi kapatın. Reebok kadın ayakkabıları, ortopedik ayakkabılar ayağı taşıyıcı noktalardan desteklediği için vücudun rahat bir şekilde taşınmasını sağlar. Reebok kadın ayakkabıları omuriliğin duruşunu destekler ve yürüyüşü rahatlatır aynı zamanda yorulmanızı geciktirir. Tercih edilen Reebok kadın ayakkabıları günlük yaşantınızda ayağınıza uygun ve taban kısmı zeminden gelecek darbeleri engeller şekilde olan ve yürürken ayağımızın aldığı kıvrımları engelleyecek esnekliktedir. Reebok kadın ayakkabıları ortadan kolayca bükülmeme gibi özelliğe sahip olmalıdır. Reebok kadın ayakkabıları, sağlıklı ayakkabı ve burun kısmına yakın yerden, ayağınızın şekline göre parmakların yürürken bükülen kısmından kırılması gerekir. Ayakkabının ön burun kısmı topuk kısmının tam tersi bir durumda çok sert olmaması gerekir ve parmakların ayakkabı içinde rahat hareket etmesi gerekir. Ayak sağlığınız için bu durumlara uygun şartlarda bir ayakkabı seçerseniz eğer hem daha rahat eder hemde aldığınız ayakkabıdan memnun kalırsınız.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Reebok Kadın Spor Ayakkabı Modelleri

21 ürün listeleniyor
Giyim / Ayakkabı
Giyim / Ayakkabı
Kadın
Kadın
Ayakkabı
Ayakkabı
Spor Ayakkabı
Spor Ayakkabı
Günlük
Günlük
Yürüyüş - Koşu
Yürüyüş - Koşu
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Beden
Toplam 21 / 21 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?