Ucuz Abiye Ayakkabısı Modelleri

Ayakkabı seçimi giyisinizin en önemli tamamlayıcısı olarak her zaman dikkat edilen bir nokta olsa da özel günlerde ayrı bir önem kazanıyor. Düğün, nişan, parti, davet, balo gibi bir çok farklı organizasyonda seçeceğiniz kıyafet kadar tamamlayıcısı olan abiye ayakkabısı da son derece özen gösterilmesi gereken konulardan. Çoğunlukla yüksek topuklu ve şık görünümü sağlamak için standartlardan farklı kalıplarda üretilen bu ayakkabılar çekici görünümleri kadar ayağı rahat ettiren özelliklere de sahip olmalıdırlar.

Abiye Ayakkabısı

Özel gece giyiminizi tamamlayacak olan abiye ayakkabısı için alışverişinizde belirli konulara dikkat etmeniz gerekir. Seçiminizi yaparken öncelikle etkinliğin gerçekleşeceği mekanın özelliklerine öncelik verilmesi gerekir. Salon ya da kapalı mekanlarda olan organizasyonlarda zemin düz olduğu için istenilen yükseklikte topuk kullanılabilir. Ancak ayakkabı tabanının kaymayı önleyici yüzeye sahip olmasına dikkat edilmelidir. Eğer etkinlik dış mekanda gerçekleşecekse tercihlerin sivri ve çivi topluklar yerine yüzeyi daha geniş topuklar ya da platform tabanlardan yana olması engebeli bir alanda hareket kolaylığı sağlar. Özellkle sivri ve uzun topuklar taşlık alanlarda yürümeyi oldukça zorlaştırır ve ayak bükülmelerine sebep olur.

Abiye elbiseler genellikle boydan uzun yere kadar modelleri sebebiyle çok yüksek topuklu ayakkabılarla kombinlenmeye çalışılır. Oysa yüksek topuklu ayakkabılar topuk kısmını çok yükselterek ayağın öne doğru kaymasına neden olur. Bu yüzden vücut boyunuz ve ayak büyüklüğünüze uygun olmayan yükseklikte ayakkabılar estetik olmayan görüntülere sebep olurken etkinlik boyunca da rahatsız edebilirler.

Abiye ayakkabısı seçilirken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer konu da etkinliğin türüdür. Çok uzun süre ayakta kalmanızı ya da hareket halinde olmanızı gerektiren organizasyonlar için önü kapalı ve orta boy topuklu ayakkabı modelleri tercih edilmelidir.

Abiye Ayakkabıları

Abiye ayakkabıları elbisenizin renk ve ayakkabısına uygun olarak belirlenmelidir. Sade ve tek renk elbiseler daha detaylı, dore, lame gibi parlak renkli modellerle tamamlanabilir. Gösterişli ve ışıltılı elbiseler ile daha sade ve tek renk ayakkabı modelleri seçilerek görüntüde denge sağlanmalıdır.

Ayakkabı seçiminde takı ve diğer aksesuarların da önemli olduğu unutulmamalıdır. Taşlı takılar ve motifler ile buna uyum sağlayabilecek modeller tercih edilmelidir. Çantaların tarzı ve boyutları da ayakkabınız ile uyum gösterecek şekilde olmalıdır. Klasik bir çanta ile klasik modeller, iddialı ve modern tarzdaki el çantaları ile daha iddalı modeller tercih edilebilir.

Abiye Ayakkabısı Modelleri

2019 ayakkabısı modelleri belirlenirken ayak yapısı ve fiziksel özellikler göz önünde bulundurulması gereken bir diğer önemli konudur. Taraklı ve geniş ayak yapısına sahip olanlar ucu sivri ve açık modellerden kaçınmalı, daha yumuşak burunlu ve geniş tabanlı modellere yönelmelidir. Bilekten bağlı, atkılı ve hareketli modeller ayak bileklerine dikkat çekecekleri için ince ve uzun ayak yapısında olan kadınların tercih etmesi gereken modeller arasındadır.

Uzun ve yorucu etkinlikler için özellikle platform tarzı modeller tercih edilmelidir. Uzun elbiselerle tamamlanan platform topuklar vücut dengesini sağlamayı kolaylaştırırken, etek ucunun topuğa takılmasını önleyecektir. Dans etmeniz gereken davetlerde oluşabilecek kazaları önlemek için platform topuklar iyi bir seçim olacaktır. Dolgu topuklu modeller, hareketli ve yoğun etkinliklerde ayağın topuk-parmak ucu dengesini koruyacağı için daha az yorulmayı ve daha uzun süre kullanımı sağlar.

Abiye ayakkabıların gösterişli ve dikkat çekici olmasını sağlamak için ilginç modeller tercih edilebileceği gibi taş, metal aksesuarlarla güçlendirilmiş klasik kesimler de önem taşır. Sade bir stiletto dore, lame ya da metalik renklerde seçilerek modern ve özgün bir tarz elde edilebilir.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Abiye Ayakkabı

Siyah
Gümüş
Beyaz
Sarı
Krem
Pembe
Bej
Gri
Kırmızı
Kahverengi
Mavi
Yeşil
Çok Renkli
Lacivert
Mor
Turuncu
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 3712 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60000116/60000800