Ucuz Çapraz Çantalar

Çantalar, hem kadınların hem de erkeklerin en sık kullandığı aksesuarlardan biridir. Adeta giysilerin tamamlayıcısı olan çanta şıklık söz konusu olduğunda en sık tercih edilen aksesuar oluyor. Aynı zamanda çantalar bir aksesuar olmakla birlikte bir ihtiyaçtır da. Günlük hayatta pek çok eşyayı elde ya da ceplerde taşımak zordur ancak çanta ile tüm eşyaları rahatlıkla taşıyabilmek mümkün oluyor. Çanta tercihi yapılırken de hem çantanın görüntüsü hem de kullanım amacı önem kazanıyor. Bu durum da çantaların tasarımlarında ve modellerinde yenilikler doğuruyor. Özellikle uzun yıllardır her zaman popülaritesini koruyan çapraz çanta buna iyi bir örnektir. 

Çapraz çantalar, el ile taşınan çantalardan farklı olmayıp aynı zamanda çok daha konforludur. Omuzda taşınan çapraz çantalar bir omuzdan asılır iken diğer tarafta sonlanıyor. Çapraz çantalar hem okul veya iş gibi yerlerde kullanılmak için geniş boyutlara sahip olabilir iken hem de çok daha minimal tasarımlara sahip olabiliyor. Çapraz askılı çanta olarak da bilinen bu çantalar şık bir görüntüyü elden bırakmadığı gibi çok daha kullanışlı olması nedeni ile tercih ediliyor. 

Çapraz Çanta Çeşitleri

Çapraz çantalar tek bir model olmayıp kullanım amacı söz konusu olduğunda çeşitleniyor. Çapraz çanta çeşitleri farklı boyutlara, malzemelere ve tasarımlara sahip olması nedeniyle dikkat çekiyor.

    • Çapraz spor çanta
    • Çapraz postacı çanta
    • çapraz telefon çantası
  • çapraz cüzdan çanta
  • çapraz destekli el çantası olarak alternatiflere sahiptir.

 

Çapraz çanta modelleri kullanım amacına göre ayrıldığı gibi kayışlar bakımından da çeşitleniyor. Çantanın tasarımına uygun olarak zincirli ve deri örnekler bulunuyor. Bazen ise her ikisi bir arada görülebiliyor. Çapraz çanta kayışları deri olarak gerçek ya da suni şekilde sınıflandırılabilir. Bazıları ise adeta bir sırt çantası gibi ayarlanabilir oluyor. Hem deri hem de zincir alternatifleri çapraz çanta modeline ve çantanın malzemesine göre değişiyor. Yani çantanın bir devamı gibi görülen kayışlarda da çanta tasarımı devam ediyor. Özellikle çapraz çantalarda kayışlar çok daha göz önünde olduğu için çok daha önemli görülüyor.

Çapraz Spor Çantaları

Çapraz çantalar arasında diğerlerinden sıyrılan bir çanta grubu yer alıyor. Çapraz spor çantaları spora gidenlerin tercih ettiği çantalar olup görünüş açısından da farklı boyutlara sahiptir. Spor çantalar genelde spor dışında pek kullanılmıyor. Bu nedenle sadece spor amaçlı kullanılan çapraz spor çantaları faydacı bir amaç ile üretiliyor. Kaliteli malzemeden tercih edilen çapraz spor çantaları daha geniş ve aynı zamanda içine pek çok şeyin sığabileceği şekilde tasarlanıyor. 

Birden fazla bölmeleri olan çapraz spor çantaları unisex olabildiği gibi erkek ve kadınlar için ayrı alternatiflere de sahip oluyor. Erkek çapraz çanta çeşitleri arasında yer alan çapraz spor çantalar, spora giderken tüm eşyaların sığacağı biçimde ebatlara sahip oluyor. Burada tercih yaparken sizler de ihtiyaçlarınıza göre en uygun boyutlardaki spor çantaları tercih edebilirsiniz.

Çapraz Telefon Çantaları

Son yılların trendi olan çapraz telefon çantaları telefonlarınızı korurken çanta ihtiyacınızı da karşılıyor. Özellikle sıcak mevsimlerde tercih edilen çapraz telefon çantaları kış için uygun örneklere de sahiptir. Çapraz telefon çantaları kıskaçlı olacak şekilde kullanıldığı gibi tıpkı normal bir çapraz çanta gibi tasarıma da sahip oluyor. Çapraz çantaların en küçük boyutu olan çapraz telefon çantaları, birçok farklı renk ve tasarım alternatifine sahiptir. Örgü işlemelere sahip çapraz telefon çantaları da bulunuyor.

Model olarak oldukça klasik bir görüntüye sahip olan bu telefon çantaları her model telefonu kaplayacak şekilde ince uzun bir dikdörtgendir. Çapraz telefon çantaları da her iki cinsiyet için bulunabildiği gibi unisex ürünlerin sayısı da oldukça fazla görünüyor. Kadın çapraz çanta çeşitleri arasında sık sık görülen telefon çantaları birçok farklı ve ilginç tasarıma sahip olması nedeni ile dikkat çekiyor. Bazı çapraz telefon çantalarının kulaklıklar için ek bir çantası dahi bulunuyor. İçerisine telefon haricinde ufak kartlarınızı ve az da olsa paranızı da koyabileceğiniz bu çantalar son yıllarda yaygın bir biçimde kullanılıyor.

Çapraz Postacı Çantaları

Postacı çantası adını postacıların uzun yıllar kullandığı ve omuzdan inen, göğüsten geçen çapraz tasarıma sahip çantası nedeni ile alıyor. Çapraz postacı çantaları tipik bir postacı çanta tasarımına sahip olabildiği gibi aynı zamanda geniş ve orta boyutlu ebatı ile kullanım açısından büyük avantaj sağlıyor. Çapraz postacı çantaları, özellikle işyerine veya okula giderken sık sık tercih ediliyor. İçerisine defter, kalem, kitap gibi şeyler konulabildiği gibi bazı geniş boyutlu postacı çantalarına dosyalar dahi sığıyor. Genelde işe ve okula gidenlerin temel ihtiyaçlarını karşılayan bu çapraz postacı çantaları görsel olarak da çeşitleniyor. Klasik renklere ve her gün kullanıma uygun sade tasarımlara sahip olduğu gibi aynı zamanda son yıllarda farklı desenlerin görülmesi de ilgi çekiyor. Suni ve gerçek deriden çapraz postacı çantaları vintage görünümü ile dikkat çekiyor iken aynı zamanda nubuk gibi kumaşlar ve bez örnekleri de bulunuyor. Burada tercih yaparken sizler kişisel zevkinize ve kullanım oranına bağlı olarak binlerce çeşit arasından en uygun tercihi yapabilirsiniz.

Çapraz Destekli El Çantaları

Çapraz destekli el çantaları, gerektiğinde çantayı hem çapraz hem de elde tutarak kullanmak için tercih ediliyor. Bu çantalar hem elde taşınabilen küçük kayışa sahip olduğu gibi uzun ve çapraz kullanımı sağlayan kayışı da bulunuyor. Her iki kayış da bir arada şık göründüğü için uzun yıllardır trend olarak tercih edilen bu çantalar, isteğe bağlı olarak kullanım imkanı sunuyor. Genelde uzun kayış çantanın içerisine dahil olur ve sizler isterseniz dışarıda kullanabilirsiniz. Çapraz askılı çanta olarak da anılan bu çantalar birçok farklı malzemeden ve farklı tasarımlara sahip olarak üretiliyor. Bu ürünler şık ve özel günlere uygun olabildiği gibi çok daha spor tasarımlar da olabiliyor. Özellikle çapraz kayış destekli bu çantalar çapraz kayış tercih edildiğinde daha spor bir görüntü oluşturuyor ve birden fazla yerde kullanma imkanı sunuyor. 

Çapraz Çanta Fiyatları 

Çapraz çantalar şık bir görüntü sunmanın yanında kullanım kolaylığı da sağlıyor. Özellikle bir omuzdan asılan ve diğer yönde inen bu çantalar ağırlığı kaldırmayı daha kolay kılıyor. Bu sayede taşıması kolaylaşan ve kullanımı da tercih edilen bu çantalar görsel olarak da hoş bir görüntü oluşturuyor. Kombinler ile adeta bütünleşen bu çantalar bir aksesuar olmanın ötesinde kombine dahil oluyor. Aksesuarların en tercih edilenlerinden biri olan çantalar aynı zamanda bir ihtiyaç olarak da ilgi görüyor. Bu nedenle çapraz çantalar hem ihtiyacı karşılarken hem de görsel olarak memnun ediyor.

Çapraz çanta kullananlar birçok farklı modele ilgi gösteriyor. Çapraz çantalar boyutlara, kullanım şekillerine ve malzemesine bağlı olarak alternatiflere sahiptir. Çapraz çanta fiyatları da bu özelliklere göre şekilleniyor. Özellikle tercih edilen malzeme etkiliyor. Çapraz çantaların deri olup olmaması ve boyutu da çapraz çanta fiyatları için bir temel oluşturuyor. Birçok farklı markanın çapraz çanta modelleri ve alternatifleri için Hepsiburada üzerinden araştırma yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çapraz Çanta

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Ebatlar
Toplam 64 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?