Ucuz Portföy Çanta Modelleri

Fransızca bir sözcük olan “portefeuille” kelimesinden türeyen “portföy” sözcüğü, “cüzdan” anlamına geliyor. Anlamıyla ilişkili olarak üretilen portföy çantalar gerçekten de büyük bir cüzdan gibi görünüyor. Aynı zamanda clutch çanta olarak da biliniyorlar. Son zamanlarda, günlük kullanımlarda dahi tercih edilen bu çantaların çoğu genellikle askısız ya da küçük askılı olarak üretiliyor. Elde kolaylıkla taşınabilen bu ürünler gece kıyafetleri ile kombinleniyor. Ancak toplu ayakkabı kullandığınız bir jean kombine de yakışıyorlar. Ayrıca portföy çantalar eşya yükü sevmeyenler için de doğru bir seçim olabiliyor. Zira bu tarz çantalara; telefon, küçük cüzdan, kredi kartı, anahtarlık gibi fazla yer kaplamayan ürünler rahatlıkla sığabiliyor. Farklı birçok tarzda üretilen portföy çantalar her kesime hitap edebiliyor. Sade şıklık sevenler, spor şıklık tercih edenler ya da balo, düğün gibi özel günlerde kullanmak isteyen kullanıcılar için fazlasıyla model bulunuyor.

Portföy Çanta Modelleri

Zarif ve şık çanta modellerinden olan portföy çanta modelleri giyeceğiniz kıyafete, kullanacağınız yere göre çeşitlilik gösterebiliyor. Pratik kullanımlara sahip olan bu çantalar genellikle elde taşımaya uygun olabiliyor. Çoğunlukla askısız olarak üretilen bu çantalarda ayarlanabilir askı sistemi de bulunabiliyor. Modellerdeki askılar zincir, ip ya da deriden oluşabiliyor. Kadın ve erkek kullanıcılar içinde ayrı pekçok clutch çanta bulunuyor. 

Kullanım alanınıza uygun olarak bu modeller arasından seçim yapmak zor görünebilir. Burada ihtiyaca özel çözümlere yönelmek faydalı olabiliyor.  Örneğin fermuarlı ya da çıtçıt olanlar özel günlerde eşyalarınızı rahatlıkla içine yerleştirebileceğiniz gibi, kombinlerinize şık bir aksesuar olarak da kullanılabilir. Ebat olarak daha büyük çantalara ise birçok eşya yerleştirebilirsiniz. Kadın portföy çantalarda genellikle dikdörtgen ve kare tasarımlar tercih ediliyor. Birbirinden farklı renk ve tasarımlara sahip olan çantalar erkek kullanıcılar içinde üretiliyor. Genellikle minimalist olarak tasarlanırlar. Gündelik kullanımlardan, resmi ortamlara kadar her türlü alanda kullanılabilecek tarzda olabiliyorlar.

Portföy Çantaların Özellikleri

Çeşitli tasarım anlayışları ve desenlerle üretilen portföy modeller özel günlerde, davetlerde, düğünlerde, balolarda, partilerde, resmi ortamlarda ve günlük kullanımlarda tercih edilebiliyor. Klasik modeller olabileceği gibi sade ve spor tarzlarda da üretilebiliyor. Yapıldığı malzemeye göre kullanacağınız ortam değişiklik gösterebiliyor. Deri, taşlı, spor, hasır, rugan, zincirli, askılı, askısız, zarf gibi pek çok yapıda bulunabiliyor. Portföy çanta özellikleri incelendiğinde vücut tipinize uygun modeller tercih edilmesi öneriliyor. Sınırsız renk seçenekleri bulunan ürünlerde nötr renk tonlarını kıyafetlerinizde daha uyumlu olabiliyor. Kumaş, deri, sentetik deri, saten, metalik, ip, bez gibi malzemeler kullanılabiliyor. Daha çok spor modeller askılı olarak üretilirken klasik modeller askısız olarak üretilebiliyor. Tek bölmeli olabilecekleri gibi birden fazla bölmeye de sahip olabiliyorlar. Kadın portföy çanta özelliklerine bakıldığında bazı detaylar öne çıkıyor.  Bunları şu şekilde listeleyebiliriz:

 • Genellikle küçük ebatlarda oluyorlar.
 • Bir ya da birden fazla bölmeli olarak üretilebiliyorlar.
 • Kısa ya da uzun çıkarılabilir askıları bulunabiliyor.
 • Cüzdan, telefon, anahtarlık gibi eşyalarınız rahatlıkla sığabiliyor.
 • Genellikle akşam yemeği, düğün, davet, balo gibi ortamlar uygun oluyorlar.
 • Son derece düz hatta kumaş modelleri olduğu gibi taşlı ve metal modelleri de bulunuyor.
 • Zarf tipi açılan çantalar yaygın olarak kullanılıyor.
 • Fermuarlı hatta cırt cırtlı modelleri bulunuyor.

 

Portföy Çanta Çeşitleri

Portföy çanta çeşitleri oldukça zengin. Kumaş özelliği, süsleme özelliği, tasarım özelliği gibi pek çok detaya göre çeşitleniyorlar. En çok tercih edilen portföy çanta modellerine bakalım...

 • Deri Portföy Çantalar

Şık ve kusursuz kombinlerinizin bir parçası olmayı hedefleyen deri portföy çantalar gerçek deri ya da suni deriden üretilebiliyor. Özellikle sonbahar ve kış mevsimlerinde tercih ediliyorlar.

 • Taşlı Portföy Çantalar

Düğünlerinn, baloların, mezuniyetlerin ya da partilerin gözdesi olan taşlı portföy çantalar parıltı severlerin tercihleri arasında yer alıyor. Boncuk işlemeli ya da parlak taşlardan oluşabiliyorlar.

 • Hasır Portföy Çantalar

Gündelik kullanımlarda sıklıkla tercih edilen hasır portföy çantalar yaz aylarının vazgeçilmesi olabiliyor. Plajda, gündelik kullanımlarda, sadeliğinize şıklık katmak istediğinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Hasır ip ile yapılan bu çantalar son zamanlarda sıklıkla tercih ediliyor.

 • Spor Portföy Çantalar

Portföy çanta kullanmak için özel günleri beklemek gerekmiyor. Spor portföy çantalar da kullanıcılar tarafından tercih ediliyor. Genellikle küçük ve kullanışlı oluyorlar. Genellikle malzeme olarak kumaş tercih ediliyor.

 • Renkli Portföy Çantalar

Birbirinden farklı renk ve desenlerde üretilen renkli portföy çantalar özellikle yaz aylarında kullanılıyorlar. İçinizdeki enerjiyi üstünüze yansıtarak kendinizi iyi hissetmenize de yardımcı olabiliyorlar.

 • Zincirli Portföy Çantalar

Son dönemlerde sıkça tercih edilen zincirli portföy çantalar farklı birçok yapıda olabiliyor. Zincirler metalik yapıda olabildiği gibi; altın, gümüş, siyah renklerde de olabiliyor. Aynı zamanda ince zincirli ya da kalın zincirli olarak üretilebiliyorlar.

 • Zarf Portföy Çantalar

İç ve dış tasarımı ile dikkatleri üzerine çekebilen zarf portföy çantalar daha minimalist olabiliyorlar. Elde taşınabilen ya da askılı olan modelleri de bulunabiliyor. 

Erkek Portföy Çantalar

Birbirinden farklı tasarımları ile kullanıcıların beğenisini kazanan erkek portföy çantalar küçük olmaları sayesinde kullanım ve taşıma anlamında kolaylık sağlıyorlar. Cüzdan formuna benzeyen ürünler günlük kullanımlarda tercih edilebileceği gibi özel günlerde ve resmi ortamlarda da kolaylıkla kullanılabiliyor. Genellikle fermuarlı ve çok gözlü olarak üretiliyorlar. Çoklu bölmeler sayesinde, teferruatlı olarak eşyalarınızı yerleştirebiliyorsunuz. Siyah, lacivert ve kahve, erkek kullanıcılar tarafından çoğunlukla tercih edilen renklerin başında yer alıyor. Çanta tokası, ebatı, fermuarlı olup olmaması, fermuarların yeri, dikiş yapısı gibi tasarım ayrıntıları sayesinde seçebileceğiniz ürün yelpazesi de genişliyor. Erkek portföy çanta modelleri ile yanınıza alacağınız eşyaları sınırlandırmanıza da gerek kalmıyor diyebiliriz. Yapısı ile ağırlıklarını fark etmeden kullanabilirsiniz. Bu portföy çantaları kullanarak giydiğiniz kıyafetlere şıklık da katabilirsiniz.

Portföy Çantalar Nasıl Kullanılır?

Portföy çanta modellerinin kullanım şekilleri, tarzlarına ve yapılarına göre farklılık gösterebiliyor. Herbirinin tasarımı farklı olan ürünler kendilerine has özellikler ile üretiliyor. Bu özellikler de ürünlere kullanım şekli açısından alternatifler sunuyor. Portföy çanta nasıl kullanılır diye düşündüğünüzde birçok sonuç elde edebiliyorsunuz. Taşınması, kola takılması ya da elde tutulabilir olması ile kullanım yöntemleri değişebiliyor. Özellikle de portföy el çantası modelleri sizlere şıklık sağlarken ergonomik bir yapıda bulunuyor. Çeşitli kumaşlar ile üretilen sade tasarımlı ve hafif ürünler kolayca taşınabiliyor. Bazı ince dokulu kumaşlardan oluşan modellerde astar bölümünde bulunuyor. Bu sayede çantaları alt kısımdan da tutabiliyorsunuz. Ayrıca çantalarda bulunan fermuar sistemi aynı zamanda askılık işlevi de görebiliyor. Sizde fermuar askısında tutarak çantayı kolayca taşıyabilirsiniz. Geniş ebatlı portföy çantalarda mevcut. Bu tür çantalar sayesinde kişisel eşyanızı rahatça taşıyabilmenize ve sığdırabilmenize imkân tanıyor. Genellikle geniş çantalar, dengeli bir taşıma olması ve çantanın yıpranmaması için askılı oluyor. Bütün tarzlara hitap edebilen ürün seçenekleri arasından dilediğiniz modeli tercih edebilir ve istediğiniz kombinleri elde edebilirsiniz.

Portföy Çantalar Nasıl Kombinlenir / Clutch Çanta Kombin Önerileri

Clutch çanta olarak da bilinen portföy çanta çeşitleri, en çok tercih edilen abiye çanta modelleri arasında yer alıyor. Yer almakla kalmayıp göze hitap eden etkileyici tasarımlarıyla kıyafetlerinize eşsiz bir hava kazandırmayı amaçlıyor. Düğünlerde, nişan törenlerinde, balolarda, mezuniyet törenlerinde, doğum günlerinde, partilerde ve akşam gezmelerinde tercih edebileceğiniz birçok klasik ve şık model bulunuyor. Günlük yaşamda da elbette ki kullanabileceğiniz spor şık birbirinden farklı ürün yer alıyor. Portföy çanta nasıl kombinlenir diye merak ediyorsanız aşağıda bulunan detayları inceleyebilirsiniz:

 • Renk seçenekleri etkili bir kombin yapmakta başta gelen faktörler arasında yer alıyor. Portföy çanta modellerini kombinlerken kıyafetiniz ile uyum sağlaması önemli. Bu sebeple aynı renk skalaları arasında tercih yapabilirsiniz. Bir ton açık ya da bir ton koyu renk seçeneklerini tercih etmek gözünüzü yormadan bir bütünlük sağlayabilir.
 • Ayrıyetten aynı renk çanta ve kıyafet giymek istemiyorsanız, tek başına çantanızın ön planda olması ya da kıyafetinizin ön planda olması daha güzel kombinler elde etmenizi sağlayabilir. Birbirlerinin önüne geçmemeleri de önemli bir püf nokta diyebiliriz.
 • Seçtiğiniz kıyafet, ayakkabı ve diğer aksesuarlar ile portföy çantanız arasında da uyum olmasına özen göstermelisiniz. Renk ve tasarım anlamında gösterişli olan çantaları tercih ediyorsanız ayakkabı ve aksesuarlarınızın daha sade olması görüntü karmaşasından uzak durmanızda yardımcı olabilir.
 • Kullandığınız aksesuara bağlı olarak da seçim yapabilirsiniz. Örneğin; takı ve mücevher gibi aksesuarları tercih ediyorsanız, taşsız modelleri kullanabilirsiniz. Eğer gözlük, şal, şapka gibi daha spor aksesuarları tercih ediyorsanız farklı tasarımlarla üretilen modellerden en beğendiğinizi seçerek spor şıklık yaratabilirsiniz.
 • Kot, tişört, bluz, ceket gibi günlük kullanacağınız kıyafetler ile kombin yaratmak istiyorsanız daha renkli ürünler tercih edebilirsiniz. Bu şekilde tarzınızı yansıtırken kıyafetinizde bulanan sadeliği taçlandırabilirsiniz.
 • Yaz aylarında genellikle tercih edilen; şort, elbise, askılı tişört, etek, salopet gibi kıyafetlerle de portföy çantaları kullanabilirsiniz. Hasır yapıda olan ya da cüzdan şeklinde bulunan minimal modellerin yaz mevsimine ve kombinlerinize şüphesiz şıklık katabileceğini söyleyebiliriz. 
 • Öncelikli olarak çantanızı bir elbise ile tercih edecekseniz elbisenin rengi ve hangi yapıda olduğuna dikkat etmelisiniz. Abiye elbiseler genellikle taşlı ve parıltılı ürünler olduğu için çantanızı daha sade ve siyah tercih edebilirsiniz. Sade bir elbise giyecekseniz çantanız ile ön plana çıkmanız daha kolay. Bu sebeple görkemli ve dikkat çeken bir çanta tercihi yapabilirsiniz.
 • Dolabınızda daha çok açık renkler varsa çanta seçimlerinizde “nude” ve “pastel” tonlarını tercih edebilirsiniz. Çok koyu ve çok açık tonlar kıyafetinizin yapısını ve rengini keserek sizi solgun gösterebilir. Ancak ara tonlar üstünüzde daha iyi durabilir.
 • Beyaz, açık gri, gül kurusu, bej, pembe gibi nude tonlarında bir kıyafet seçtiyseniz taşlı, rugan, zarf modelli dikkat çekici çantalar tercih ederek daha etkileyici bir görüntü elde edebilirsiniz. Gece mavisi, fuşya, sarı, yeşil, kırmızı, turuncu gibi dikkat çeken renklerde ya da neon modellerde bir kıyafet giymeyi düşünüyorsanız yine bu renklerin farklı tonlarında seçimler yapabilirsiniz. Ya da zıt renklerin uyumunu seviyorsanız; mavi-fuşya, kırmızı-siyah, sarı-yeşil, siyah-beyaz gibi kombinlemeler yapabilirsiniz. Ayrıca elbise, etek gibi modellerde giydiğiniz ürünün kesimi, uzun, kısa ya da ara boy olması da tercihlerinizde farklılıklar yaratabiliyor. Uzun elbise ve eteklerde daha büyük çantlar, kısa elbise ve eteklerde daha minimal çantallar orta boy elbise ve eteklerde de askılı modellerin tercih edilmesi öneriliyor.

 

Portföy Çanta Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Geniş ürün yelpazesine sahip portföy çanta modelleri birçok marka tarafından farklı tasarımlar ile üretiliyor. Kullanıcılar kullanım amaçlarına ya da kullandıkları yere göre seçimlerini yapabiliyorlar. Portföy çanta alırken dikkat edilecekler şöyle özetlenebilir: 

 • Renk, bir ürün alacağınız zaman o ürünün kullanışlı olmasında, herşeyle uyumlu olabilmesinde önemli bir rol oynuyor. Bu sebeple daha düz ve soft renkler her modelde portföy çantanın daha kullanışlı olmasını sağlayan genel bir ipucu.
 • Zincir, ince ve kalın olabiliyor. İnce zincirli çantalar görsel anlamda daha kibar dururken kalın zincirli çantalar daha gösterişli durabiliyor. Aynı zamanda ince zincirli çantaların kullanımı daha kolay oluyor. Zincirin rengi de önemli bir belirleyici.
 • Çantanın bölmeleri, içine koyacağınız eşyaları sınırlıyor. Tek bölmeli çantalar daha zarif dururken daha az eşya kapasiteleri bulunuyor. Ek bölmeli çantalar daha büyük ve ebatlı dururken içerisine daha fazla eşya koyabiliyorsunuz. 

Bu gibi detaylarda aslında kullanıcının çantadan ne beklediği, hangi özellikler olsun istediği ve hangi tarz modeller kullanmayı sevdiği etkili oluyor.

Portföy Çanta Fiyatları

Her üründe olduğu gibi clutch çantalar içinde belli fiyat aralıkları bulunuyor. Portföy çanta fiyatlarını belirleyen unsurlar; markası, hangi malzemeden yapıldığı, renk seçenekleri, ebatı, tasarımı, spor ya da klasik oluşu şeklinde listelenebiliyor. Satın alacağınız ürünü hangi amaçla kullanacağınızı seçtikten sonra bütçenize uygun olan çantayı bulmak daha kolay oluyor. Gündelik kullanımlar ya da özel günler için tercih edeceğiniz portföy çantalarda aranan özellikler farklı olabiliyor. Buna göre de fiyatta değişim görülebiliyor. Portföy çanta fiyatlarını öğrenmek, detaylı bilgi edinmek için Hepsiburada rehberliğinde ilerleyebilirsiniz. Aradığınız özellikleri filtreleyerek sizin için uygun fiyatlı ürünleri bulabilirsiniz. Fiyat performans karşılaştırması yapabilirsiniz. Daha sistemli bir alışveriş süreci için listelenen ürünleri, artan fiyat ya da azalan fiyat şeklinde sıra ile inceleyebilirsiniz. 

Portföy Çanta Yorumları

Portföy çanta tavsiye arayışında marka ve model özelinde farklı seçeneklerle karşılaşabilirsiniz. Burada sizin kişisel tarzınız ve bütçe aralığınız esas belirleyici olmalı. Diğer yandan kumaş pantolon, jean, gömlek, bluz, elbise, ceket, etek gibi birçok kıyafet ile kombinlenebilen portföy çantalar için özellik ve fiyat kadar kullanıcıların yaptıkları yorumlarda önemli oluyor. Portföy çanta kullananların deneyimleri, siz ürünü satın almadan önce bir yol gösterici oluyor. Çantalar arasında seçim yapamadığınızda, satın almak konusunda kararsız kaldığınızda sizlere yardımcı olabiliyor. Portföy çanta yorumları incelendiği zaman; ürünün hangi malzemeden yapıldığı, kullanımının nasıl olduğu, darbelere karşı sağlam olup olmadığı, her mevsim kullanılabilir olup olmadığı, teslim alınması, kullanım sonrası memnun kalındı mı, yıpranma gözlemleniyor mu, tavsiye ediyorlar mı, fermuar ya da askıları sağlam mı gibi birçok değerlendirme ile karşılaşabilirsiniz. Bu yorumlar alışveriş esnasında bilgi edinmeyi kolay kılıyor. Ayrıca doğru ürünü seçmek konusunda da etkili olabiliyor. 

En Moda Portföy Çanta Modelleri

Günümüzde sıkça tercih edilen portföy çanta modelleri bulunuyor. Kullanıcılar giyim tarzlarına, sevdikleri renklere, kullanıldıkları yerlere göre farklı modeller tercih edebiliyor. Ergonomik kullanımları ile kullanıcılara rahatlık sağlayan bu çantalar aynı zamanda estetik ve şıklık göstergesi olarak da kullanılıyor. Makrome el işi modeller, deri portföy çantalar, tokalı ve cırt cırtlı modeller, elde tutulabilen cüzdan tarzındaki portföyler, kot çantalar, iş hayatında kullanılabilen evrak portföy modeller, yaz aylarında ve plaj, kumsal gibi bölgeler kullanılabilecek hasır çantalar kullanıcılar tarafından çoğunlukla tercih ediliyor. Bu modeller; en moda portföy çanta modelleri olarak değerlendirilebiliyor. Lakin en trend clutch çanta hangisidir sorusu kişisel zevklere, giyim tarzlarına göre değişebiliyor. Spor ya da klasik giyim tarzlarına göre en çok tercih edilen modeller de farklılıklar gözlemlenebiliyor. Bireysel zevklerinize ve tarzınıza uygun çantalar seçerek trend olabilirsiniz.  

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Portföy Çantalar

3555 ürün listeleniyor
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 3555 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?