Türkiye’nin iç giyim sektöründeki en köklü markalarından biri olan TEN 1956 yılında Aksaray’da butik bir atölyede serüvenine başladı. Yarım asırdan fazladır sektörün içerisinde yer alan ve üretim yapan marka başta korse olmak üzere iç giyim konusunda farklı ürün çeşitleri ile tüm yaş gruplarından kadın ve erkeklere hitap ediyor.

Türkiye’nin lider iç giyim firmaları arasında yer alan TEN’in en iddialı olduğu ürün grubu ise korseler. Bu anlamda sektörde neredeyse rakipsiz olarak niteleyebileceğimiz TEN 2015 yılında ürettiği günlük kullanıma uygun, iz yapmayan özel korseleri ile bir ilke imza attı ve tüm kadınları “anında 1 beden incelten ve tüm gün giyilebilen yeni nesil korse” kavramı ile tanıştırdı.

İç çamaşırı konusunda klasik ürünlerden günümüzün modern trendlerine kadar çok geniş bir ürün yelpazesi olan TEN sahip olduğu tüm modellerin üretiminde her zaman en kaliteli malzemeleri kullanmayı ilke edinmiştir. Aynı zamanda üretim aşamasında son teknolojiyi kullanmayı, uluslararası standartları yakalamayı ve sektörde öncü olmayı hedefleyen TEN bu hedefini yakalamak için her geçen gün daha büyük adımlar atmaya devam ediyor.

Dünyada iz yapmayan dikişsiz iç çamaşırı üretiminde yapıştırma teknolojisinin yeni ve sınırlı üretici tarafından kullanıldığı dönemlerde bile bu teknolojiyi kullanarak dikişsiz iç çamaşırı üreten TEN aynı zamanda bu anlamda sektöre öncülük etmiş ve arge çalışmalarıyla sektöre yön vermiştir.

Günümüzde Amerika, Bulgaristan, İspanya, Hollanda, İtalya, Yunanistan, Belçika ve Polonya gibi birçok ülkeye ve Arap Yarımadasına ihracat yapan TEN aynı zamanda Victoria Secret, Ralph Lauren, Warner ve Agent Provocateur gibi birçok dünya markası için de üretim yaptı.

TEN Ürünleri

Türkiye’nin önde gelen iç giyim markalarından biri olan TEN çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. En iddialı olduğu korse kategorisinde birçok farklı ihtiyaca göre tasarlanmış ürünleri bulunan TEN’in aynı zamanda iç giyim ürünleri, plaj ürünleri ve annelere özel tasarlanmış ürünleri de bulunuyor. Ürettiği tüm ürünlerde kullanıcılarının ihtiyaçlarını ön planda tutan ve bu ihtiyaçları en kaliteli şekilde karşılamayı hedefleyen markanın ürün kategorilerine daha yakından bakalım;

TEN Korse

TEN korseler her giysinin altında rahatlıkla kullanılabilen ve iz yapmayan yeni nesil teknoloji ile üretilmiştir. Kaliteli korse kumaşı ve cilt yapısına uyum sağlayan dokusuyla kadınların istedikleri estetik görünüme kavuşmasına yardımcı olur. Vücudu 2 bedene kadar inceltme özelliği olan korseler günlük yaşamda kolaylıkla kullanılabilir.

Özellikle de yeni doğum yapmış annelerin sıklıkla tercih ettiği doğum sonrası korse ürünleri tüm vücut korseler olarak da bilinmektedir. Bu korseler vücudun hem doğum öncesindeki görünümüne daha hızlı şekilde kavuşmasına yardımcı olur hem de anlık olarak toparlayıcı etkisiyle iyi hissettirir. Kolay kullanım amacıyla külot kısımları agraflı şekilde üretilmiş olan bu korseler oldukça rahat bir şekilde kullanılır.

İncelten korse ürünlerinin dışında bölgesel olarak göbek ve çevresini toparlayan ve dış giyime de uygun olan bel korse modelleri de hem vücut görünümünü güzelleştirmeye hem de kombinlerinizi tamamlamanıza yardımcı olur. Bel korse ürünlerinin dışında günlük kullanıma oldukça uygun olan tişört korse ve atlet korse modelleri de dilediğiniz zaman dilediğiniz yerde rahatlıkla giyebileceğiniz ürünler arasında yer alır.

Davet, mezuniyet, düğün gibi özel günlerde gönül rahatlığı ile kullanabileceğiniz ve bu özel günlerde daha da kusursuz görünmenizi sağlayan toparlayıcı body korse modelleri de ince elbiselerin altından bile belli olmayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu korseler vücuda kum saati görünümü kazandırır ve yine kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde sizi rahat hissettirir.

Abiye elbiselerin altına giyebilmeniz için özel olarak tasarlanmış elbise korse modellerinin külot kısmı agraflı şekilde üretilmiştir. Bu korseler özel iplik dokusu ve dikiş yapısı ile iz yapmaz ve mükemmel inceltme sağlar.

TEN markasının dantel korse, göğüs altı korse, hamile korse gibi birçok farklı kullanım amacına uygun şekilde üretilmiş korseleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda Tulip korseler sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Daha fazla sıkılaştırıcı özelliğe ihtiyaç duyanlar ise markanın daha sıkılaştırıcı Linium korselerini ve en sıkılaştırıcı özellikteki Classic korselerini tercih edebilirler.

TEN İç Giyim Ürünleri

İç giyim konusu hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önemlidir. İç giyim ürünleri tüm gün bedenimiz ile temas eden parçalardır ve bu nedenle de iç giyim ürünlerinin hem kumaş kalitesi hem de tasarımı oldukça önemlidir. TEN iç giyim grubunda sütyen, külot, sütyen takımı ve boxer gibi farklı ürün kategorileri bulunmaktadır.

TEN Sütyen Modelleri

Kadın iç giyiminin en önemli parçaları sütyenlerdir. Doğru sütyen seçimi hem kadınların kendilerini rahat hissetmeleri hem de meme sağlığı için oldukça önemlidir. TEN sütyenleri kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Balenli sütyen kategorisi ürünleri yumuşak dokusu ve göğüsleri yukarı kaldırma özellikleri ile göğüslerin daha dik görünmesini sağlar. Balensiz sütyen grubu ürünleri ise günlük yaşamda daha rahat ve esnek bir kullanım sağlar. Küçük göğüse sahip kadınlar için kurtarıcı olan ve istedikleri ideal görünüme kavuşmalarını sağlayan destekli sütyen ürünleri de TEN’in en çok tercih edilen ürün kategorileri arasında yer alıyor. Emzirme sütyeni kategorisindeki ürünler ise annelerin bebeklerini her ortamda rahat bir şekilde emzirebilmeleri ve rahat edebilmeleri için tasarlanmıştır. TEN sütyen ürünleri arasında yer alan diğer modeller ise kaplı sütyen, sporcu sütyeni, toparlayıcı sütyen, straplez sütyen ve nefes alan teknoloji ile üretilmiş spacer sütyen ürünleridir. TEN sütyen grubu içerisinde yer alan tüm ürünler her bedene ve göğüs kabına uygun şekilde kaliteli malzemelerden üretilmiştir.

TEN Külot Modelleri

TEN külot kategorisi içerisinde yer alan tüm ürünler kadınların genital bölge sağlığını korumaya yardımcı malzemelerden üretilmiştir ve günlük kullanımda maksimum konfor sağlamak üzere tasarlanmıştır. Lazer kesim iz yapmayan külot kategorisinde yer alan ürünler tüm kıyafetlerin altına rahatlıkla giyilebilir ve varlığını belli etmez. Özel tasarımlara sahip dantelli külot ürünleri ise kadınların kendilerini her an özel hissetmesi için üretilmiştir. En rahat kullanılan yüksek bel külotlar ise gün içerisinde bel bölgesini de sarar ve size kendinizi rahat hissettirir. Hamile külot kategorisindeki ürünler ise özellikle doğum sonrasında değişikliğe uğrayan karın bölgesini destekleyecek şekilde tasarlanmıştır. Korse külotlar ise karın bölgesini toparlayıcı özelliğe sahiptir ve tüm kıyafetlerin üzerinizde kusursuz şekilde görünmesini sağlar.

TEN Sütyen Takımları

Tıpkı dış giyimde olduğu gibi iç giyim ürünlerinde de şıklık ve uyum kadınların aradığı en önemli özellikler arasında yer alır. Bu nedenle sütyen takımları kadınların en çok tercih ettiği ürün kategorileri içerisinde yer alır. TEN sütyen takımları şık tasarımları ve kaliteli malzemeleri ile tüm ihtiyaçları ve zevkleri karşılıyor. Destekli takımlar, dantelli takımlar ve kaplı takımlar her bedene uygun şekilde tasarlanmıştır. Kendi bedeninize ve zevkinize en uygun takımı bulabilmek ve kendinizi her an daha iyi hissetmek için TEN sütyen takımlarını inceleyebilirsiniz.

TEN Boxer Modelleri

Erkek iç giyimi de kadın iç giyimi kadar önemlidir. Erkek kullanıcılar da gün boyu konforlu hissedebilmek için iç giyim ürünlerindeki tasarım ve kaliteye dikkat ederler. İç giyiminin hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önemli olduğunun farkında olan TEN erkek iç giyim ürünleri ile de kullanıcılarına kaliteli ürünler sunuyor. TEN boxer ürünleri rahat kalıpları ve kumaşları ile erkek kullanıcıların rahat hissetmesi için tasarlandı.

Doğru Korse ve İç Giyim Ürünleri Nasıl Seçilmeli?

İç giyim ürünleri hem kadın hem de erkekler için oldukça önemlidir. Çünkü iç giyim ürünleri tüm gün üzerimizde olan ve genellikle gün içerisinde ekstra bir durum yaşanmadığı sürece değiştirmediğimiz ürünlerdir. Bu nedenle gün boyu bedenimiz ile temas eden bu ürünleri bedenimize en uygun şekilde seçmek hem rahat etmek hem de sağlık için oldukça önemlidir.

İç giyim ürünleri konusunda doğru seçim yapılması en önemli ürünlerin başında sütyenler gelir. Doğru sütyen seçimi rahat etmenin yanı sıra meme sağlığı için de oldukça önemlidir. Doğru sütyen seçmek için yapabileceğiniz en iyi şey bedeninizin bilinmesidir. Bunun için bir mezura yardımı ile göğüs altınızı ve göğüs çevrenizi ölçmeniz yeterlidir. Ancak buna imkan bulamadıysanız ve deneyerek sütyen almanız gerekiyorsa şu noktalara dikkat edebilirsiniz;

  • Sütyenin göğüs çevrenizi sıkmadığından emin olun. Sütyeni taktığınızda yan kanatlardan, sırttan ve göğüs altından sıkmaması gerekir.
  • Sütyenin bedeninizi sıkmaması gibi aynı şekilde bol gelmemesi de gerekir. Sütyeni taktığınızda göğüs arasının alt kısmından iki parmağın rahatça alt banta girebilmesi gerekir. Bundan daha az ya da fazla boşluk olan sütyenler bedeniniz için uygun değildir.
  • Sütyeni taktığınızda sütyen içerisinden yan kanatlarınız yada göğsünüz taşıyorsa bu sütyen sizin için küçüktür. Aynı bölgelerde fazla boşluk kalıyorsa da bu sütyen bedeninize büyüktür. Bedeninize tam uygun bir sütyende göğüslerinizin sütyen kabını tam olarak doldurması gerekir.
  • Seçeceğiniz külot ya da boxerın bedeninize uygun olması önemlidir. Lastik kısımları sıkan ve cildinizde iz bırakan ürünler sizin için uygun değildir. Bu ürünler bedeninize küçük demektir.
  • Bedeninizden büyük olan alt iç çamaşırı ürünleri de üzerinizden kayabilir ve sizi rahatsız hissettirebilir.
  • Seçeceğiniz külot ve boxer ürünlerinde en önemli konu da kumaş kalitesidir. Genital bölge sağlığı için mümkün olduğunca pamuklu ürünleri tercih etmelisiniz.
  • Korseyi hangi amaçla kullanacağınızı belirlemelisiniz. İncelmek, toparlanmak ya da doğum sonrası destek amacıyla kullanacağınız korselerin şekli farklı olacaktır.
  • Hangi bölgenizi toparlamak istediğiniz korse seçimi açısından önemlidir. Eğer karın bölgenizden şikayetçiyseniz külot şeklinde yüksek belli korseleri seçebilirsiniz. Abiye kıyafetlerle kullanmak için ise elbise korseleri ya da body korseleri seçebilirsiniz.
  • Daha fazla incelmek için bedeninizi aşırı derecede sıkan küçük korseler kan dolaşımınızı olumsuz şekilde etkileyebileceğinden bedeninize uygun korseleri seçtiğinizden emin olmalısınız.
  • TEN Ürünleri Fiyatları

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...