En Ucuz ve Kaliteli Abiye Çanta

Çantalar, günlük hayatta kıyafetlerin en önemli tamamlayıcı parçaları arasında yer alır. Kıyafetleri daha belirgin hale getirmesi ve görsel olarak estetik bir duruş sergilemesi çantaları çekici kılan özelliklerden biridir. Her kadının gardırobunda bulundurması gereken temel parçalar arasında yer alan abiye çanta çeşitleri, aktivitelere farklı bir hava katmasından dolayı yurt içi ve yurt dışında sayısız kullanıcı tarafından tercih edilir. Düğün gibi organizasyonlardan bütün gece aktivitelerine kadar her türlü özel organizasyonda kullanılan abiye çantalar, dikkat çekici bir görünüm elde etmek isteyen kullanıcılar için iyi bir seçenektir. Aynı zamanda kişisel eşyaların da muhafaza edilmesini sağlayan abiye çantalar, pratik bir kullanıma sahip olması ile de öne çıkar. Gece elbiseleri ile birlikte modaya uygun bir görünüm elde etmek istiyorsanız abiye çanta modellerine göz atabilir, tarzınıza uygun bir parça ile giydiklerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz. Abiye çantalar genellikle el çantası formunda tasarlansa da bazı modellerde sap da olduğunu görebilirsiniz. Bazı modeller ise hem omuz çantası hem el çantası olarak kullanılabilmesi ile çok yönlü olma özelliği gösterir. Abiya çanta modelleri her zevkten kullanıcıya hitap edecek şekilde tasarlanması ile geniş bir kitleye seslenir. Yaş fark etmeksizin her gruptan kullanıcının kişisel zevklerine uygun bir parça bulabileceği modeller, bu yönü ile her kadının vazgeçilmez parçaları arasında bulunur. Küçük, mini abiye çanta modellerinden biraz daha büyük modellere kadar seçenekler içinden aradığınızı kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Özel bir geceye ya da organizasyona katılacaksanız kıyafetlerinize apayrı bir hava katmak için modelleri inceleyebilir, abiye çanta satın alarak bütün dikkatleri üzerinizde toplamaya başlayabilirsiniz.

Abiye Çanta Modelleri

Abiye çantalar tasarımsal olarak kendi için çeşitli özellikler bakımından ayrılır. Ürünleri incelediğinizde abiye portföy, zarf, kutu, kese, clutch çanta gibi pek çok farklı model olduğunu görebilirsiniz. Abiye çantalar içinde klasik olarak nitelendirilen portföy modeller, elde taşınan modellerden oluşur. Clutch olarak da isimlendirilen portföy çantalar herhangi bir sap bulundurmaz. Ele rahat bir şekilde oturacak biçimde üretilir. Genellikle küçük ve orta boyutlu olmak üzere iki farklı ebat seçeneğine sahiptir. Küçük boyutlu olanlara dışarı çıkarken yanınızda bulundurmanız gereken önemli kişisel eşyalarınızı koyabilirsiniz. Orta boyuttaki portföy çantalar ise gözlük kabı gibi biraz daha büyük eşyaların sığabileceği boyutlara sahip olması ile kullanıcılara pratiklik sunar. Ergonomik kriterler göz önünde bulundurularak tasarlanan ürünler, elde kolay bir şekilde taşınacak biçimde üretilir. Böylece her an yanınızda rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Kip boyutları sayesinde portföy çantaların içinde kişisel eşyalarınızı her an yanınızda bulundurabilirsiniz. Portföy abiye çanta modelleri her an elinizde olduğu için kalabalık ortamlarda eşyalarınızın kaybolma gibi bir durumu da olmaz. Kalabalığın yüksek olduğu ortamlarda çantaların elde tutulması güvenlik önlemleri açısından kritik bir hale gelir. Böylece eşyalarınızı çalınma gibi zorlu durumlara karşı koruma altına alabilirsiniz.

Zarf çanta modelleri de portföyler ile benzerlik gösterse de tasarım açısından biraz daha farklıdır. Genellikle daha ince bir yapıya sahip olan zarf çantalar, içine portföy modellere göre daha az eşya alır. Cüzdan yerine kartlığın daha kolay bir şekilde sığdırılabildiği modeller, şık görünümleri ile dikkatleri üzerinde toplar. Ön tasarımı daha çok zarf şeklinde olan çantalar, zarafetin asil çizgiler ile bir araya getirilmesinden meydana gelir. Böylece kıyafetlerinizi asil bir şekilde tamamlayabilir, dikkat çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. Ön tarafında çapraz bir kapağa sahip olan modeller, çantanın kolay bir şekilde açılıp kapanmasını sağlar. İçerisinde fermuar bulunmamasına rağmen kapak tasarımı sayesinde her tarafı kolay bir şekilde kapanabilir. Fermuar olmaması da çantadan acil olarak bir şey almanız gerektiği durumlarda kullanışlı hale gelir. Portföy çantalara göre daha ince bir tasarıma sahip olması zarf çantaların her yere sığdırılabilmesini mümkün kılar. Zarf kavraması olarak da isimlendirilen kapak tasarımı, üçgen görünümü ile çantaların muhteviyatına çarpıcı bir hava katar. Genellikle mıknatıslar ile sabitlenir, fermuar ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar için iyi bir seçenektir.

Kutu çantalar ismi gibi kutu şeklinde olan çantalardır. Daha çok dikdörtgen şeklinde olsa da bazı modellerde kare formu da kullanılır. Genişlik bakımından zarf ve portföy çanta arasında bulunur. Gece aktivitelerinde kullanışlı bir parça olma özelliği gösterir. Genellikle üzerinde bulunan küçük bir parça vasıtası ile kapatılıp açılır. Fermuarsız şekilde üretilseler de bazı modellerinde fermuar bulunabilir. Kutu çantalar el çantası olarak da omuz çantası olarak da kullanılabilir. Bazı modellerinde sap bulunurken bazıları clutch tipinde tasarlanır. Yuvarlak abiye çanta modelleri de kutu çantalar gibi üzerinde bulunan klips yardımıyla kapanıp açılır. Yumuşak köşeli tasarımından dolayı çekici bir parça olma özelliği gösterir. Diğer modellere göre biraz daha küçük olsa da bazı parçalar geniş iç hacim sunması ile daha kullanışlı hale gelebilir. Kese çantalar da kutu modelleri ile tasarımsal açıdan benzerlik gösterse de dış yüzeyleri daha düzensiz bir şekle sahiptir. Salaş bir görünüme sahip olsa da içerdiği çizgiler ile şık bir hale gelir. Zahmetsiz bir şıklık elde etmek isteyen kullanıcıların göz atması gereken tasarımlar içerir. Bazı modelleri günlük hayatta işe giderken de kullanılabilir. Düzensiz formundan dolayı içine çoğu kişisel eşya rahatlıkla sığdırılabilir. Abiye çanta çeşitleri farklı tasarımsal özellikler bakımından kendi içinde geniş bir ürün yelpazesi içerir. Nasıl bir parçaya ihtiyacınız olduğunu belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilir, gece aktivitelerine damga vuracak bir stil kazanabilirsiniz.

Abiye Çanta Modellerinde Renk Çeşitliliği

Her kadın, hayatında en az bir kere gece elbisesi giymek, onun için ayakkabı almak ve elbette bir çanta ile kombinini tamamlamak zorunda kalabilir. Mezuniyetlerden düğünlere, gece yemeklerinden hareketli organizasyonlara kadar pek çok farklı ortamda gece elbiseleri kullanılır. Abiye çantalar kıyafetleri ve ayakkabıları tam anlamıyla tamamlayan bir parça olması ile bu giyim tarzı içinde oldukça önemli bir yere sahiptir. Bundan dolayı abiye çantalar modelin dışında renk seçenekleri ile de kullanıcılara büyük bir dünya sunar. Ürünleri incelediğinizde siyah, gümüş, beyaz, gri, bej rengi abiye çanta gibi klasik renkler ile karşılaşabilirsiniz. Siyah abiye çanta, her kadının günlük hayatının kurtarıcı parçalarından biridir. İyi ve kaliteli bir siyah çanta bulundurarak çoğu aktiviteye daha hızlı bir şekilde hazırlanabilir, kıyafetlerinizi anında farklı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Gümüş abiye çantalar da siyah ile birlikte en çok tercih edilen renkler arasında bulunur. Parlak ve canlı görünümü ile hoş ve zarif bir tarz elde edilmesine yardımcı olur. Bej rengi kullanıcıya daha ağır bir hava vermesinden dolayı genellikle yetişkin kullanıcılar tarafından tercih edilen bir renktir. Zarif ve ağır duruşu kıyafetlerin daha çok ortaya çıkmasına yardımcı olur. Doğru ayakkabılar ile birlikte kombinlendiğinde asil bir görünüm kazanılmasını sağlar. Beyaz ise siyah ve beje göre daha canlı bir çanta rengidir. Tek başına kıyafetin yıldızı olma özelliği gösterir.

Klasik renklerin haricinde seçenekler arasında bakır rengi, nude, sedef rengi, vizon rengi, şeffaf abiye çanta şeklinde ezberleri bozan renk alternatifleri de olduğunu görebilirsiniz. Kıyafetlere farklı bir görünüm katmasından dolayı tercih edilen renkler, hareketli bir görünüm elde etmek isteyen kullanıcılara seslenir. Örneğin, giyeceğiniz elbise tek renkli bir tasarıma sahipse bakır abiye çantalar vurgulama yapmak için iyi bir seçenek olabilir. Siyah renkli elbiseye parlak renkli bir çanta ilginç ve sıra dışı bir görünüm katabilir. Kendiliğinden renkli ve hareketli bir elbise giymeyi düşünüyorsanız nude olarak isimlendirilen pudra pembesi tonlarında üretilen modeller de iyi bir seçenektir. Kıyafetin albenisini kapatmadan iyi bir şekilde tamamlayabilir, zarif bir görünüm elde edilmesine yardımcı olabilir. Sedef rengi beyazın biraz daha koyultulmuş tonunda elde edilen bir modeldir. Işığa göre mavi, yeşil, pembe ya da sarı tonlarını yansıtması sedef rengine sahip olan çantaları hareketli parçalar haline getirir. Ortam ışığına göre renk değiştirme yeteneği sayesinde orijinal bir parça arayışında olanlara hitap eden seçenekler içerir. Vizon rengi de kahverenginin bir tonu olmakla birlikte griye de bakan bir görünüme sahiptir. Açık ve koyu olmak üzere çeşitli modelleri bulunur. Ağır bir renk olmasının yanı sıra farklı tonlara sahip olması ile de herkesin aradığını bulabileceği seçenekler barındırır.

Abiye kırmızı, krem, antrasit, bordo, platin çanta modelleri de eşsiz bir görünüme sahip olmasından dolayı sıklıkla tercih edilir. Siyah ve griden sonra en çok kullanılan renklerden biri olan kırmızı, kıyafetlere çekici bir görünüm kazandırması ile öne çıkar. Genellikle siyah elbiseler ile birlikte kombinlense de lacivert ya da saks mavisi gibi tonlarla da eşsiz bir uyum gösterir. Bordo rengi de kırmızının kullanıldığı çoğu parça ile birlikte uyum sağlayabilir. Kırmızı gibi parlak tonlar kullanmaktan hoşlanmayan kişiler için alternatif bir renktir. Daha ağır bir duruş sergilemesi ile beraber albenili bir görünüm katması ile de kullanıcıların beğenisini kazanır. Antrasit ise siyahın beyaz ve gri ile karıştırılmasından elde edilen bir tondur. Pek çok farklı renk ile uyum sağlayabilme yeteneğinden dolayı çok yönlü bir parça olma özelliği gösterir. Genellikle yumuşak tonlardan üretilir. Platin çantalar parlak ve canlı duruşu ile ilgi çekici modellerdendir. Sarının açık tonu olmasına rağmen sarıya göre daha oturaklı bir duruş sergiler. Küllü bir ton olmasından dolayı pek çok farklı renk ile uyumlu hale getirilebilir.

Lacivert, nar çiçeği, gold, pembe, rose gold abiye çanta modelleri ise daha yumuşak bir geçiş yapmak isteyen kullanıcılar için idealdir. Rose gold, pembe ile altın arasında bir renk olması ile sevimli bir ton olma özelliği gösterir. Siyahtan laciverte kadar pek çok farklı renkteki kıyafet ile uyumlu bir görünüm elde edebilir. Turuncunun bir tonu olan nar çiçeği, sade bir kıyafet ile birlikte kullanıldığında kıyafetlere canlılık verir. Sıcak bir ton olması ile gece aktivitelerinde hoş bir görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Lacivert ise kombinlenmesi biraz daha zor bir parça olsa da seksi duruşu ile pek çok kullanıcının tercih ettiği bir renktir. Özellikle gri ile birlikte başarılı bir uyum yakalar. Ekru, füme, kahverengi, kırmızı, mavi abiye çanta modelleri de kolay bir şekilde kombinlenebilmesi ile kullanıcıların günlük hayatına büyük bir kolaylık katar. Mürdüm, platin rengi, saks mavisi, sarı, su yeşili abiye çanta modelleri de çekici parçalar olarak değerlendirilir. Morun bir tonu olan mürdüm, şık ve ilgi odağı olmayı başaran bir renk olması ile öne çıkar. Saks mavisi de aynı şekilde kombinlerin yıldızı olmaya aday bir renktir. Su yeşili de lacivert gibi kombinlenmesi zor bir renk olsa da doğru parçalar ile birlikte eşleştirildiğinde bütün dikkatlerin üzerinizde toplanmasını sağlar. Abiye çanta markaları pek çok farklı renk seçeneği sunmasından dolayı kullanıcıların kişisel zevkleri doğrultusunda istediği parçaya ulaşmasını mümkün kılar. Seçenekler içinde pudra rengi, renkli, bakır, bej, bronz abiye çanta gibi pek çok farklı renk alternatifi olduğunu görebilirsiniz. Giyeceğiniz elbiseye karar verdikten sonra kadın abiye çanta modelleri arasından istediğiniz renge kolay bir şekilde ulaşabilir, kıyafetlerinizi tam anlamıyla bir bütün haline getirebilirsiniz.

Farklı Motif ve Malzeme Özellikleriyle Abiye Çantalar

Abiye çantalar, kadınların gardıroplarında bulunan en önemli parçalardan biri olmasından dolayı pek çok farklı seçenek içerir. Ten rengi, toz pembe, vizon, yeşil abiye çanta gibi düz renkli modeller ile birlikte farklı tasarım ögeleri ile zenginleştirilmiş parçalar da bulunur. Taşlı, boncuklu, pullu, boncuk işlemeli abiye çanta çeşitleri daha hareketli parça arayışında olan kullanıcılar için tatmin edici alternatifler içerir. Taşlı modeller genellikle daha parlak ve canlı bir görünüme sahiptir. Özellikle sade bir elbise ile birlikte hoş bir kontrast oluşturarak kullanıcılara havalı bir görünüm kazandırır. Boncuk işlemeli olanlar ise abiye çantaları biraz sporlaştırır. Aynı anda hem klasik hem de sportif bir parça olma özelliği gösterir. Gençlerin mezuniyet törenlerinde en çok tercih ettiği modeller arasında bulunur. Genç ve dinamik bir görünüme sahip olmalarından dolayı her yaş grubundan kullanıcı için ilgi çekici parçalar olarak nitelendirilir. Düz renkli bir abiye çanta kullanmak istemiyorsanız püsküllü, yüzüklü, zincirli abiye çanta gibi çeşitli figürün işlendiği hareketli modelleri inceleyerek hayal ettiğiniz tarzda bir parça bulabilirsiniz.

Abiye çantaların yapıldığı malzeme de görünümleri üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Tugan, süet, deri, dantel, kadife abiye çanta gibi farklı malzemelerden üretilen modellerin her biri kendi içinde birtakım avantajlara sahiptir. Örneğin, rugan abiye çantalar parlak görünümleri ile kıyafetlerine dinamik bir hava katmak isteyen kullanıcılar için ideal bir parça haline gelir. Süet çantalar daha ağır bir duruşa sahip olması ile beraber soğuk havalar için kullanışlıdır. Kırçıllı görünümü sayesinde kıyafetlere zarif bir hava katar. Kadife de süet gibi kış aylarında daha çok kullanılan bir modeldir. Yumuşak bir dokuya sahip olması ile elde hoş bir tutuşa sahiptir. Dantel abiye çantalar ise hem klasik hem de modern olması ile dikkatleri üzerinde toplar. Vintage esintili bir parça olması klasik kıyafetler kullanmaktan hoşlanan kişilere hitap eder. Otantik bir görünüm kazanmak isteyen genç kullanıcılar arasında da oldukça popülerdir. Metal, saten abiye çanta da canlı duruşu ile ilgi çekici bir parça haline gelir. Abiye çanta alarak kıyafetlerinize eşsiz bir son dokunuşta bulunabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden abiye çanta fiyatları ile istediğiniz parçaya dilediğiniz fiyat aralıklarından ulaşabilirsiniz.

1.Abiye çanta nasıl tercih edilir?

Abiye çantaları hangi kıyafetlerle birlikte kullanacağınıza karar verdikten sonra tercih edebilirsiniz. Nasıl bir renk ve doku istediğinizi belirledikten sonra seçenekleri inceleyebilirsiniz. Çantayı hangi mevsimde kullanacağınız da seçiminiz üzerinde kayda değer bir etkiye sahiptir.

2.Doğru renkteki abiye çanta nasıl seçilir?

Siyah renkli abiye çantalar çoğu parça ile uyum sağlamasından dolayı kurtarıcı görev üstlenir. Kıyafetlerinize daha canlı ve hareketli bir hava katmak istiyorsanız daha sıcak tonlardan birini tercih edebilirsiniz. Kişisel zevkleriniz doğrultusunda seçenekler içinden aradığınızı zorlanmadan bulabilirsiniz.

3.Abiye çantalar günlük hayatta kullanılır mı?

Abiye çantalar genellikle gece aktiviteleri için tasarlanan modeller olsa da bazı tasarımlar günlük hayatta da kullanılabilir. Omuz askısı bulunan modellerden bazılarını günlük giyiminize adapte edebilirsiniz. Yumuşak geçişlere sahip olan modeller de bu gruba dahildir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Abiye Çanta

10.000+ ürün listeleniyor
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?