Kazak

Bebek kazakları, her bebeğin dolabında mutlaka bulunması gereken kıyafetler arasında yer alır. Çünkü bebekler yetişkinlere ve çocuklara göre daha kolay üşürler. Farklı renk ve desen alternatifleri ile sunulan bebek kazakları, hem kullanışlı hem de bebeklere sevimli bir hava katan ürünlerdir.

Bebek Kazağı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bebek kazağı seçerken, öncelikle hangi malzemeden üretildiğine dikkat edilmelidir. Bebeğiniz alerjik bir yapıya sahipse, bu durum mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise kazağın kalınlığıdır. Bebekler kolay terlerler ve bu da hastalanmalarına neden olabilir. Bu yüzden ortam sıcaklığına uygun kıyafet seçmek önemlidir. Çok soğuk günler için kalın kazaklar tercih edilirken, mevsim geçişlerinde daha ince dokulu kazaklar kullanılabilir. Bebek kazakları, birbirinden sevimli renk ve desenlere sahip alternatiflerle sunulur. Bu seçenekler arasında seçim yaparken, bebeğiniz için en çok kullandığınız renkleri dikkate alabilirsiniz. Siyah ve beyaz renkler, diğer renklerle birlikte kullanması kolay renklerdir. Bu yüzden bebeğinizin dolabında düz siyah ve beyaz kazaklara yer verebilirsiniz. Bebekler yürümeye başladıktan sonra daha çok hareket ederler. Bebeğin içinde rahat hareket edebileceği kazak modelleri tercih etmek bu açıdan önemlidir. 

Bebek Kazak Modelleri Nelerdir?

Bebek kazak modelleri, kız bebekler ve erkek bebekler için özel olarak tasarlanır. Bazı modeller ise hem kızların hem de erkeklerin kullanabileceği tasarımlara sahiptir. İster günlük, ister özel günlerde kullanabileceğiniz pek çok kazak modeli mevcuttur. V yakalı kazaklar, bisiklet yakalı kazaklar, düğmeli ve fermuarlı kazaklar bunlardan bazılarıdır. Bebek kazakları arasında düz renk ve desenlere sahip, her zaman kullanılabilecek modeller bulunur. Bu modeller, sade renkleri ile günlük kıyafet seçimlerinizde işinizi kolaylaştırabilir. Bebek kazakları, rengarenk ve sevimli desenlere sahip modellerle de bebeğinize sevimli bir görünüm kazandırır. Sevilen çizgi film kahramanlarından rengarenk çiçeklere, geometrik desenlerden hayvan figürlerine kadar pek çok desen, bebek kazaklarını süsleyen motifler arasında yer alır. Ayrıca boncuk ve pullarla süslenmiş, simli iplerle dokunmuş kazaklar, bebeğinize sevimli bir görüntü kazandırır.

Bebekler İçin Kazaklarla Uyumlu Kıyafet Tercihi Nasıl Yapılır?

Son yıllarda kız bebekler için pembe, erkek bebekler içinse mavi ağırlıklı kıyafet tercih edilmesi gerektiğine dair düşünce yapısı değişmeye başlamıştır. Her iki cinsiyet için de her rengin kullanıldığı kombinler tercih edilebilir. Kız bebeklere, düz renk kazaklarla birlikte desenli ya da baskılı etekler, taytlar ve pantolonlar giydirilebilir. Çok renkli veya desenli bir kazakla birlikte daha sade etekler, pantolonlar veya taytlar tercih edilebilir. Kız çocuklarının vazgeçilmez aksesuarlarından olan tokalar ve saç bantları ile kombin tamamlanabilir. Erkek bebekler için ise desenli kazaklarla sade pantolonlar, sade kazaklarla desenli pantolonlar tercih edilebilir. Erkek bebekler için aksesuar olarak şapkalar tercih edilebilir.

Bebek Kazaklarının Bakımı Nasıl Yapılır?

Bebek kazaklarının bakımı ve saklanması konusunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunlara uyulduğu takdirde kazaklarınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz. Hatta bebeğiniz büyüdükten sonra küçük kardeşi için ya da başka çocuklar için saklayabilirsiniz. Bebek kazaklarını, özellikle yün kazakları, çamaşır makinesinde yıkamak yerine elde yıkamayı tercih etmek gerekir. Ters çevirerek ılık suda yıkamak, daha doğru bir tercih olacaktır. Deterjan olarak ise, bebekler için özel olarak üretilmiş parfümsüz elde yıkama deterjanları kullanılabilir. Yün bebek kazakları, yıkandıktan sonra kesinlikle asılmamalıdır. Bir havlu üzerine sererek kurutulabilir. Kurutma makinesi kullanmak, yün bebek kazaklarının çekmesine neden olabilir. Dolap içine yerleştirme konusunda ise, çok sıkışık olmayan bir rafta, katlayarak saklamak bebek kazaklarının daha uzun süre bozulmadan kullanılmasını sağlar.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Kazak

187 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 187 ürün
DSACategoryId/2147483636/60007347/80369019