Pijama Takımı

Pijama Uyku Kalitesini ve Sağlığını Nasıl Etkiler?

Çocuk için sağlıklı yaşamı desteklemek adına onun ne yediğine dikkat ettiğiniz kadar ne giydiğine de dikkat etmeniz gerekiyor. Uyku sürecine ve daha fazlasına etki eden kaliteli çocuk pijama modelleri pek çok açıdan çocuğu olumlu destekliyor. Pijama uyku kalitesini şu yollarla etkiler:

 • Çocuğu soğuğa veya sıcağa karşı korumak

Uyurken bile hareketli olan çocukların yaz kış üzerini açmasına en iyi çözüm olan pijama modelleri, çocuğun kışın üşütmesinin yazın ise terlemesinin önüne geçiyor. Kış için polar veya termal seçeneklere kolay ulaşılabilirken yazın kısa pijama takımı modelleri çocukların ilgisini çekiyor.

 • Hasta olmadan önlem almak

Geceleri temiz pijamalarla yatağa girmek, çocuğu gün içinde maruz kaldığı bakteri ve virüslerden uzaklaştırıyor. Dahası bacakların açık kalıp vücudun üşümesini engelleyerek soğuk algınlığı ve gribin önüne geçiyor. Çocuklar da büyükler gibi her gün vücutlarından ölü deri atarlar. Pijamalarda toplanan bu ölü deriler, çarşaf ve ten arasında bir çeşit bariyer görevi görüyor.

 • Rahatlık sunarak uykuya geçişi kolaylamak

Uykuya geçişi ifade eden pijama takımının giyilmesi, çocuk için huzur ve dinginlik anlamını taşıyor. Dolayısıyla kumaş kalitesinin öne çıktığı yumuşak kumaş pijama modellerini uykuya geçişi kolaylaştırmak için tercih edebilirsiniz. Tende ne kadar huzur verici bir sıcaklık hissederse çocuğun uykuya geçişi o denli kolay oluyor.

 • Evde çocuğa özel bir stil yaratmak

Rahat olması her ne kadar en önemli unsur olsa da söz konusu çocuklar ise stilin de yeri büyük oluyor. Ev rahatlığını yansıtmak için çocuğun yaşam tarzına ve görüşlerine uygun pijama seçimi yapabilirsiniz. Böylece hem pijama giymeyi alışkanlık haline getirebilir hem de kendini daha değerli hissetmesini sağlayabilirsiniz. Evde çocuğun tarzını yansıtan pijama takımı veya sadece pijama altıyla dolaşmasına müsade ederek çocuğun daha iyi hissetmesine katkıda bulunabilirsiniz.

Erkek Çocuklara Özel Pijama Modelleri Nelerdir?

Erkek çocukların en sevdiği renklerde tasarlanan çocuk pijaması modelleri, çocuğun pijama giyme isteğini artırıyor. Pek çok farklı desenin ve sevilen çizgi film kahramanının baskısını üzerine barındıran pijama takımları çocuklar tarafından ilgi odağı oluyor. Erkek çocuklara hareket özgürlüğü sunan esnek ve rahat kumaş kısa pijama seçenekleri, yaz aylarında uyumak için mükemmel özellikler barındırıyor. Hem çocuğun terlememesi hem de uyurken serin kalması için tercih ediliyor. Çizgiler, arabalar, toplar, eğlenceli ve komik yazılarla tasarlanan üst ve alt kombinleri çocuğunuzun hayal gücünü canlı tutmayı başarıyor. Pamuklu kumaşlarla tasarlanan çocuk pijama modelleri sadece sağlıklı bir uyku sunmakla kalmıyor. Aynı zamanda çocuğun ev içinde de oyun oynama zamanılarına özgürce hareket edebilme desteğiyle eşlik ediyor. Hareketli çocukların kendini daha konforlu hissettiği ve kol bacak hareketlerinin kısıtlanmadığı pijama modelleri ebeveynlerin de ilgisini çekiyor. Şortlu pijama takımlarını veya uzun pijama takımlarını incecik yapısıyla misafir olduğunuz her durumda yanınızda taşıyabilirsiniz. Nefes aldıran pamuklu kumaşlı çocuk pijaması modelleri genellikle kısa kollu tişörtlerden oluşuyor. Bu tişörtleri gün içinde diğer pantolonlarla da kombinleyebilirsiniz. Uzun kollu üst giyimlerin bulunduğu pijama modelleri farklı renkleri ve desenleri ile ilgi çekici tasarımlar içeriyor. Atletli, şort veya kapri seçimleri özellikle sıcak yaz aylarında rahat bir uyku çekmeyi kolaylaştırıyor. Bu modelleri geçiş mevsimlerinde tercih ederek çocuğun sıcaktan isilik olması veya kızarmasının önüne geçebilirsiniz. Vücut sıcaklığını dengeleyen çocukların daha mutlu ve enerjik hissetmesini sağlayan pijama setleri uyku bölünmesini önlemesi ile büyüklerin beğenisini kazanıyor. Yumuşak dokuya sahip pamuklu çocuk pijaması modelleri arasından herkese uygun seçenek bulmak kolay.

Kız Çocuklara Özel Pijama Modelleri Nelerdir?

Birbirinden sevimli ve sempatik desenlerde hazırlanan çocuk pijaması modelleri, konfor ve tasarımı bir arada sunuyor. Disney Princess pijamalarından Miraculous Ladybug pijamalarına, Frozen karakterlerinden en sevilen Minnie Mouse ve Unicorn karakterine kadar pek çok seçenek çocuk pijamalarını süslüyor. Parlak renklerin ve cesur çizgilerin kullanıldığı çocuk pijaması modelleri birbirinden farklı tasarımlarla çocukların hayal dünyasını yansıtıyor. Özellikle kız çocukların yaz aylarında giymekten hoşlandığı gecelik, elbise tarzı uyku giyim ürünleri gardıroplarını renklendirme konusunda minik hanımlara yardımcı oluyor. Sıcak yaz günlerinde serin ve bir o kadar şirin bir duruş sağlayan pijama modellerini çocuğunuzla birlikte seçebilirsiniz. Kız çocuklarının rahat bir uyku uyuması için tercih edilen konforlu kumaşlarla tasarlanan pijama seçenekleri tüm çocuklara hitap ediyor. Özellikle organik kumaştan üretilen çocuk pijaması modelleri kalitesi ve yumuşaklığıyla tercih eden ailelerden tam not alıyor. Bazı çocuk pijaması modelleri arasında eşofman altı gibi giyilebilecek modeller bulunuyor. Minik kızlar için hazırlanan pijama setleri hem ev konforunu hem de dış giyim konforunu destekliyor. En beğenilen Disney kahramanları ile çocukların hayal gücünü geliştirmeye katkı sağlayan pijama modelleri uykuya dalmak daha keyifli oluyor. Pijamalar özellikle çocuklar için çok amaçlı kullanılıyor. İster uyku için ister ev saatlerini daha rahat kılmak için olsun herkesin beğenisine hitap eden bir model bulunuyor. Özellikle pijama partilerinde kız çocuklarına havalı bir görünüm katan pijamalar çocuklar tarafından oldukça çok seviliyor. Şıklığın önemi düşünülerek çocuğun hoşlanacağı modellere ulaşmak gerekiyor. Dantel detayı, fiyonk detayı, pul, bağcık, düğme veya cep gibi detaylar çocuklar için cazibeli olabiliyor.

Bebekler İçin Tasarlanan Pijama Takımları Hangileridir?

İdeal uyku kalitesi için pijama ihtiyacı daha dünyaya henüz gözlerini açar açmaz başlıyor. Yeni doğan bebeklerin sağlıklı bir şekilde uyuyabilmeleri için organik pamuklu kumaşların kullanıldığı pijama takımları bulunuyor. Günün çoğunu uykuda geçiren bebekler için yumuşak etkilerle uykusuna destek olan pijama setlerini yumuşak ve sıcak katmanlarıyla tercih edebilirsiniz. Kıpırdanma hareketlerinin kısıtlanmadan yapılabildiği pamuklu pijamalar çocuğuna özgürlük alanı sunmak isteyen ebeveynlerin tercihi oluyor. Bebeklere özel sevimli baskılarla tasarlanan pijamalar, her yıkama sonrasında aynı etkiyi veriyor. İster tek parça ister iki parçalı olarak temin edebileceğiniz küçük çocuk pijama modelleri ile bebeklerin uykusunu derinleştirebilirsiniz. Kız ve erkek bebeklere özel koleksiyonlarla tanışarak bebeğinin ihtiyacı olan pijama setlerine kolayca sahip olabilirsiniz. Ebeveynlerin kucağında bebek teni hassasiyetini hissettiren yumuşak dokulu pijamalar, doğum hediyesi olarak da sıklıkla tercih ediliyor. Sürekli uyuyan ve her durumda üzerini değişmesi gereken bebekler için pijama setleri büyük ihtiyaçlar arasındaki yerini alıyor. Özellikle yeni aileler için bebeğin üzerini kolayca değişmesini sağlayan çıtçıtlı boğazlar veya ön kapanışlar ailelerin tercihi oluyor. Çocuk pijaması modelleri günlük olarak giyilebildiği için üç parça halinde satışa sunulan modeller içeriyor. Kapşonlu sweatshirtler veya yeleklerle kombin edilen pijamaların bazılarında şapka detayı da bulunuyor. Kısa kol, uzun kol, kapri veya uzun alt parça olarak bulabileceğiniz çocuk pijaması modelleri cazip fiyat özellikleriyle sizleri bekliyor.

Pijama Modelleri Uykuyu Nasıl Etkiler?

İyi bir gece uykusu çocukların sağlığında ve refahında önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle kaliteli bir dinlenme zamanı oluşturmak için mümkün olan her avantajı kullanmak gerekiyor. Peki gece kıyafetleri uykuyu nasıl etkiler:

 • Yatağa temiz girmek gün içinde oluşan mantar gibi, egzama gibi enfeksiyonların önüne geçiyor. Çocuklara yatağa temiz girme alışkanlığı kazandırılması uyku bilincini oluşturması ve rutine bağlaması açısından önem taşıyor. Uyku saati geldiğinde pijamalarını giyen çocuklar, uyuması gerektiğinin farkında olarak büyüyorlar.
 • Bol tasarımlar tercih etmek doğal yollarla vücudun nefes almasına yardımcı oluyor. Pijamaları olabildiğince bol seçmek kan dolaşımını da olumsuz etkilememesi açısından önemli görülüyor. Elastik bel bantları ile çocuğun yaşına uygun bir pijama modeli giymesi uyku kalitesini etkiliyor.
 • Organik veya pamuklu kumaşlar tercih etmeniz de uyku kalitesini etkiliyor. Özellikle hassas tene sahip çocukların rahatlıkla kullanabileceği doğal kumaş yapısına sahip modellerin seçilmesi öneriliyor. Ciltte kaşıntı, tahriş gibi durumların önüne kumaş tercihinizi doğru yaparak kolayca geçebilirsiniz.
 • Yaza ve kışa uygun modelleri dolapta tutuyor olmak gerekiyor. Sürekli üzerini açan çocuklara kışın polarlı çocuk pijaması modelleri fayda sağlıyor. Yazın ise şortlu pijama modelleri serin kalmaları için çocuklara destek oluyor. Dolayısıyla çocuklar için alınan pijama ürünlerinin mevsime uygun olması önem taşıyor.
 • İnternet alışverişlerinde beden ölçü tablosuna dikkat ederek çocuğun vücuduna uyan boyutlarda pijama seçimi yapmak mümkün oluyor. Çocuklar dokunsal olarak hissiyatlı oldukları için tenlerine değen ürünlerin sıcak ve konforlu hissettirmesine önem veriyor. Tüm gece deliksiz uyku için kumaş kalitesini önemsemeniz gerekiyor.
 • Sevilen karakterler ve tema çocuğun yatağa girerken daha iyi hissetmesine neden oluyor. Dolayısıyla miniklerin ilgisini çeken pijama koleksiyonlarına göz atmanız fayda sağlıyor.
 • Paça kısımları ve kol boğumlarının çocuğu rahatsız etmemesi için uygun modelin tercih edilmesi gerekiyor. Kimi çocuk ayak bileğinden lastikli pantolonlarla rahat ederken kimisi ayak bileğinde genişliği tercih ediyor. Çocuğun isteklerinin önemsenmesi kaliteli bir uyku serüveni için önemli görülüyor.

Birbirinden Şirin ve Eğlenceli Uyku Giyim Ürünlerini Keşfedin

Çocuklar için uzun ve huzurlu bir uykunun temelinde rahat elbiseler giymek yatıyor. Tatlı bir uyku deneyimi için çocuğun sevdiği, beğendiği bir pijama takımının içinde olması gerekiyor. Rengi bir yana özellikle yumuşaklığıyla çocuk tenine dost olması öneriliyor. Renkler, desenler, baskılar, kol ve bacak uzunluklarında çeşitlilikleri keşfederek pijama seçmeye başlayabilirsiniz. Çocukların en sevdiği modeller arasında bulunan aile kombini pijama modelleri yediden yetmişe herkesin ilgisini çekmeyi başarıyor. Aile kombini çocuk pijama modelleri büyükler için yapılan pijamaların küçültülmüş versiyonunu içeriyor. Sevimli çizgi film kahramanlarının pelerinli modellerini de uyku kıyafetleri arasında bulabilirsiniz.

Günlük kullanımda kızlar için taytlı pijama modelleri erkekler için ise şortlu pijama modelleri dikkat çekiyor. Tüm hareketleri kısıtlamadan yapabilmesine olanak sağlayan taytlı modeller spor hareketler yapan, oynayan veya zıplayan çocuklar için en sevilen tercihler arasında bulunuyor. Elastan ve pamuk özellikleriyle tasarlanan ürünler pek çok farklı desen seçeneği ile her zevke hitap etmeyi başarıyor.

Yılbaşı, kış, yaz veya meyve temalı pek çok çocuk pijaması modelleri çocukların şirinliklerine şirinlik katıyor. Çocuğun ilgisini çekebilecek temalı bir ürün ile yatakta mutlu hissetmesini sağlayabilirsiniz. Kardeşli çocukları için aynı modelin farklı yaşlarına ulaşarak evde kardeş kıskançlıklarının önüne geçebilir, onları bir giyim modeli ile mutlu edebilirsiniz. 0-3, 3-6, 6-9, 9-12, 12-18, 18-24 gibi bebeklerin aylarına uygun pijamaların yanı sıra 1 yaştan 17 yaşa kadar çeşitli yaşlara hitap eden çocuk pijaması modellerini hemen satın alabilirsiniz. İster sevdikleriniz için ister kendi çocuklarınız için satın alabileceğiniz çocuk pijaması modelleri mükemmel konfor imkanı sunması ile öne çıkıyor. Yatma saatini eğlenceli bir zamana dönüştürebileceğiniz birbirinden keyifli çocuk pijama takımları tüm çocukların ilgisini çekiyor. Çocuklar için yaşına, tarzına uygun tüm pijama modellerini Hepsiburada üzerinden bulabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Çocuk Pijaması Modelleri

5185 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Renk
Toplam 32 / 5185 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?