Dagi Pijama

Dünden Bugüne Dagi

1984 yılında hazır giyim sektörüne adım atan Dagi’nin kaliteli ve farklı tarzı onun uzun yıllar boyunca yabancı bir marka olduğu fikrine sebep olmuştur. %100 yerli marka olan ve ilk mağazasını 1989’da İstanbul Şişli'de açan Dagi, zaman içerisinde yurt dışı ve yurt içi etkinlikleri ile büyük bir Türk markası haline gelmiştir. 

Kaliteli ürünleri ile kendinden bahsettiren Dagi, 2004 senesinde büyük bir yenilenme sürecine girmiştir. Logo değişikliği, Türkiye'nin birçok şehrinde yeni mağaza açılışları ve en sonunda da koleksiyonların yenilenmesi gibi etkinliklerle değişim sürecini hızlı bir şekilde tamamlamıştır. Bu durum Dagi’nin farklı tarzına ek olarak dünya çapında ses getiren moda stillerinin de Türkiye'de görücüye çıkmasını sağlamıştır. 

Bir diğer yenilik ise Dagi’nin ürünlerinde kullandığı hammaddelerde yapılan değişikliktir. Piyasadaki en kaliteli kumaşları kullanan, ev giyim ya da iç giyim sektöründe adını altın harflerle yazdıran Dagi’de birçok kesimin zevkine hitap edebilen, zamanın modasına uyumlu, çeşit çeşit desen ve renklerde ürün bulabilmek mümkündür. Bu durum Dagi’nin içinde bulunduğu sektörün kalite skalasını da arttırmıştır. Çünkü Dagi alışılmışın dışında yöntemler kullanarak hem tüketiciyi hem de iş gücü kolunu destekleyen bir firma haline gelmiştir.

 Dagi 2004 yılında girdiği bu değişimle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil ve Moda Tasarımı bölümü öğrencileri ile birlikte bir koleksiyon hazırlamıştır. Türkiye'de ilk defa gerçekleşen bu uygulama öğrencilerin mezuniyetten önce meslekleri ile tanışmasını, deneyim kazanmasını ve sektörlerine katkıda bulunmasını sağlamıştır. Dagi; kadın-erkek iç giyim, çorap, uyku giyimi, ev giyimi, plaj giyimi gibi kategorilerde üretim yapan yenilikçi teknoloji anlayışıyla doğal kumaşlar kullanarak üretim yapmaktadır. Doğaya zarar verebilecek atıkların geri dönüşümünü sağlayan Dagi, bu anlamda da sektöründe öncü firmalardan biridir. 8330 metrekarelik üretim tesisi ile Tekirdağ'da üretime devam eden Dagi, 2020 yılında dijital ortama adım atmış ve bu pazarda sağlam adımlarla yerini almıştır. Dagi yenilikçi bakış açısıyla her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

Uyku dostu Dagi

Kaliteli bir uyku, insan ömrünü uzatan ve sağlığı destekleyen en önemli faktörlerden biridir. Bunun için uyku alanı temiz, ferah ve rahat olmalıdır. Bunun yanında uyurken giyilen kıyafetler insan vücuduna nefes aldırmalı ve bedeni sıkmamalıdır. Tarih boyunca kaliteli bir uykunun kıymeti, zaman içerisinde ancak anlaşılabilmiştir. Bu durum uykuda özel olarak kullanılabilecek pijamaların keşfi ile başlamıştır. 17. yüzyıldan bugüne kadar pijama, uyku için vazgeçilmez bir kıyafet seçimi haline gelmiştir. Sağlıklı bir bedenin ilk kuralı rahat bir uyku olduğu için uyku esnasında da rahat kıyafetler giyilmesi gerekmektedir. 

Gün boyu dışarıda giyilen kıyafetler, eve mikrop ya da bakteri gibi zararlı organizmaların getirilmesi demektir. Bu zararlı organizmaların kıyafetlerle uyku ortamına getirilmesi, uyku esnasında insan sağlığına zarar verebilmektedir. Ayrıca bedeni sıkan, sert dokulu kumaşlar rahat bir uykuya engel olacaktır. Bu nedenle uyku sırasında temiz, insan tenine zarar vermeyecek, yumuşak dokulu kumaşlardan elde edilen bir pijama kullanmak sağlıklı bir bedenin ilk adımıdır. 

Pijamalar insan sağlığına zarar vermeyecek doğal kumaşlardan üretildiği takdirde uyku kalitesini oldukça fazla arttırabilmektedir. Bunun için Dagi pijama gönül rahatlığı ile tercih edilebilir çünkü yenilikçi bakış açısıyla yıllardır sektöründeki en iyi kumaşları kullanan Dagi, kullanıcılarının konforu için özel üretim yapmaktadır.

Dagi pijama sadece uyku için değil, ev ortamında günlük işlerde de kullanılabilecek şekilde üretilmiştir. Günümüzde evde geçirilen zaman esnasında rahat kıyafetlerin tercih edilmesi şık ve konforlu Dagi pijama takımı seçeneklerini çoğaltmıştır. Kaliteli bir kumaştan elde edilen bir pijama evde kendinizi rahat ve bağımsız hissetmenizi sağlayacaktır. 

Gün içerisinde yaşanılan stres ve yorgunluğu evin dışında bırakabilmek için Dagi pijama takımları tercih edilebilir. Nefes alabilen yapısıyla terletmeyen Dagi pijamalar, bir uyku kıyafetinden çok daha fazlasıdır. Evdeki hareketi kısıtlamayan esnek ve yumuşak dokusuyla ev işi yaparken, çocuklarla oynarken ya da koltuğa uzanıp dinlenirken tercih edilebilecek şekilde tasarlanmıştır. 

Uykudan önce, hem hijyen açısından hem de enerji transferi açısından farklı bir renkte ve dokuda üretilmiş bir pijama tercih edilebilir. Bu ürünler Dagi pijama koleksiyonunda her zevke uygun olarak çeşitlendirilmiştir.

Pijama Seçiminde Kumaşın Önemi

Uyku, pijama ve rahatlık… Birbiriyle ilişkili ve birbirini tamamlayan bu kavramlar, sağlık ve konforun bir araya gelerek zihinde mutluluk hormonu salgılanmasını sağlayan ifadelerdir. Rahatlık sembolü pijamalar elbette insan sağlığına zarar vermeyen yumuşak dokulu kumaşlardan üretilmelidir. Pijama için seçilebilecek en uygun kumaş türlerinden biri pamuklu kumaştır. Pamuk kozasından elde edilen pamukla imal edilen kumaşlar, doğanın insana sunduğu en yumuşak kumaş türüdür denilebilir. Doğanın kalbinden çıkan pamuk kozaları Dagi fabrikalarında özenle işlenip sağlıklı ürünlere dönüştürülür. 

İnsan, sağlığıyla var olabilen bir canlıdır. Pijamada sağlığı tehdit edebilecek herhangi bir kumaş kullanıldığı takdirde rahatlıktan da bahsedilmeyecektir. Bu nedenle Dagi pijama modelleri insan sağlığını koruyacak şekilde tasarlanır. Bu durum konforu da beraberinde getirir. Günlük koşuşturmanın stresinden kurtulabilmenin en kestirme yolu doğayla bütünleşmektir. Dagi bu felsefe ile ev tekstili ürünlerini kullanıcıları ile buluşturan bir markadır. Kalitesiz kumaşlar, insan bedeninde statik elektrik oluşmasına sebebiyet verebilir. Dolayısıyla kalitesiz kumaştan üretilen pijamalar da uyku sırasında insan bedeninin stresle dolmasına neden olur. 

İnsan, olumlu yönde enerji depolayıp gün içindeki stresten arınabilmek için uyur. Bu bahsedilen sağlıksız kumaşlar uykuyu amacından saptırmaktadır. Pamuklu kumaş ise antistress bir özelliğe sahiptir, yani vücutta statik elektrik oluşumuna zemin hazırlamaz. Uyku kalitesinin artması açısından bu durum pijama üretiminde pamuklu kumaşın sık kullanılmasına sebebiyet vermektedir. Terleme sorunu yaşayanların ya da normalden fazla üşüyenlerin rahatlıkla tercih edebileceği yapıda olan pamuklu pijamalar, kış ya da yaz aylarında rahatlıkla kullanılabilen yani dört mevsim özelliği olan pijamalardandır. Bebekler, çocuklar, gençler, yaşlılar, kadınlar, erkekler… Her yaştan ve kategoriden insana uyum sağlayabilen pamuklu pijamalar ister uykuda ister uyanıkken ev ortamında rahatlıkla kullanılabilen ürünlerdir.

Dagi pijama takım modellerinde %100 pamuk kullanıldığı gibi bazı pijama modellerinde pamukla beraber elastan da kullanılmaktadır. Elastan, kumaşa esneklik verir. Ayrıca kumaşın daha uzun süre kullanımını ve kumaşın vücudu sarmasını sağlamaktadır. Doğru miktarda kullanılan elastan, pijamanın rahatlık düzeyini arttırır.

Pijamalarda tercih edilen başka bir kumaş çeşidi ise polyesterdir. Polyester sağlığa zararlı olmayan bir üründür ve doğal ipliklerle karıştırılarak kullanışlı hale getirilmektedir. Polyesterin dayanıklı olması kullanıldığı pijamanın ömrünü arttırmaktadır. Akıcı, parlak ve hafif bir yapısıyla pijamanın şık ve rahat olmasını sağlar. Uyku esnasında bedende oluşturduğu yumuşak his, uyku kalitesini arttırır. Ayrıca polyester kumaşlar, leke tutmadığı için oldukça kullanışlı kumaşlar arasında yer almaktadır. Dagi pijama kategorisinde polyester içerikli pijamalara ulaşabilmek mümkündür.

Bir pijamadan daha fazlasını isteyenler ve rahatlığın, konforun yanında şık olabilmeyi de hedefleyenler için özel tasarlanan saten pijamalar; Dagi’nin koleksiyonunda yer almaktadır. Saten; pamuk ve ipeğin birlikte dokunmasıyla hazırlanan parlak yüzeyli, kaygan bir kumaş çeşididir. Genellikle evlilik arifesinde olanların daha çok tercih ettiği saten pijamalar, şıklığından ödün vermeyenler tarafından da ilgi görmektedir. Dagi, aynı zamanda bebek bekleyenler için de bir koleksiyon oluşturmuştur. Dagi hamile pijama takımları anne adaylarının rahat edebilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Çok terleyenler için uygun bir kumaş olan saten kumaş, gecelik pijama gibi tekstil ürünlerinde sıkça kullanılmaktadır. Yaz aylarında daha çok tercih edilen saten pijamalar şık ve göz dolduran ürünlerdir.

Dagi ile Her Zaman Şık Olun

Dagi kurulduğu günden bugüne tarzı ile dikkatleri üzerine çeken bir marka olmuştur. Hatta öyle ki tasarımları ile Dagi’nin yabancı bir marka olduğu bile düşünülmüştür. Bu anlamda Dagi bir dünya markası olarak karşımıza çıkmaktadır. Modanın nabzını tutan, ev giyiminde kullanılabilecek en şık tekstil ürünlerini üreten bu nadide Türk markası, Sadece kadınlara değil erkeklere de yönelik tekstil ürünleri üretmektedir. Dagi pijama erkek kullanıcıları için de özel olarak tasarlanmış olup stil sahibi erkekler için vazgeçilmez bir konfor oluşturmaktadır.

Dünya çapında ilgi gören renkler, desenler ve kumaşlarla pijama takımlarını tasarlayan Dagi, her yıl farklı bir koleksiyon oluşturmaktadır. Dönemin trendine göre rengarenk, sade, çiçekli, çizgili, geometrik şekilli, puantiyeli ya da desensiz-sade pijamalar ile kullanıcılarının dikkatini çekmektedir. Çocuklar için özel üretilmiş %100 pamuklu kumaştan hazırlanan pijamalardan tutun da kadın-erkek fark etmeksizin yetişkinlerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek her türden pijamalara kadar birçok alternatif sunmaktadır. İster dantelli, süslü ister az desenli veya tamamen sade… Hemen her zevke uyan pijama çeşitleri ile Dagi ev ve uyku ortamında rahatlığı hedeflemektedir. Nerede olursa olsun şıklığından ödün vermeyenlerin adresi olan Dagi pijama çeşitleri ile dünya modasını evinize taşıyan bir marka haline gelmiştir. 

Farklı farklı özel tasarım pijamalar ile müşterilerini şımartmayı başaran Dagi firması, ruh halinize göre size renk renk pijama çeşitleri sunmaktadır. Teknoloji ile eş zamanlı yenilik sağlayan Dagi müşterilerine konforlu bir alışveriş sağlayabilmek adına internet üzerinden de satış yapmaktadır. Trend pijama takımı modelleri Dagi internet sitesi üzerinden rahatlıkla seçilebilir.

Dagi Pijama Seçenekleri

Pijamalar çoğunlukla iki parçadan oluşan tekstil ürünleridir. Dört mevsim kullanılabilen ya da yazlık ve kışlık olarak ayrılan pijama türleri kullanım amacına göre çeşitlendirilebilmektedir. Uzun kollu ve uzun paçalı pijamalar kumaşı kalın olmakla beraber kış aylarında daha çok tercih edilen ürünler arasındadır. İlkbahar ya da sonbahar gibi daha ılık havalarda ise nefes alabilen ve daha ince yapıda olan penye kumaşlardan üretilmiş pijamalar tercih edilebilir. Daha sıcak aylarda yani yazın kullanılabilecek pijamalar arasında ise şortlu pijama takımları ya da kaprili pijama takımları kullanıcıların tercihlerini sunulmaktadır. 

Üst parçalar için tişört ya da ip askılı ya da atlet şeklinde tasarlanmış pijamalar daha çok yaz aylarında tercih edilebilmektedir. Ayrıca bu sayılan pijama çeşitleri ev ortamında uyku dışında hareketi kısıtlamayan, terleme yapmayan bir yapıda tasarlanır. Pijamaların üst parçalarından çeşitli yaka şekilleri kullanılabilmektedir. Bisiklet yaka, v yaka ya da gömlek yaka gibi seçenekleri bulunan pijama üstleri kullanıcıların tercihine sunulmaktadır. Aynı şekilde alt parçalar için uzun, tamamı kısa ya da ara boy paça şekilleri mevcuttur. Pijamanın kullanılacağı mevsime göre ya da evin sıcaklığına göre tercih edilebilecek seçenekler arasında bulunan bu kesimler elbette kullanılan kumaş türü ile beraber seçilmelidir. Ayrıca pijamanın hangi amaçla kullanılacağı da bu seçimler için önemli bir kriterdir. Yani sadece uyku esnasında giyilebilecek bir pijama mı arıyorsunuz, yoksa uyanıkken ev ortamında rahat edebilecek günlük bir pijama mı?

Dagi Pijama Seçme Rehberi

Dagi pijama seçimi nasıl olmalıdır, sorusuna cevap arayanlar için bazı ölçütlerden bahsedilebilir. Dagi pijama takımı erkek ya da kadın alternatifleri arasından aranılan ürüne rahatlıkla ulaşabilmek için öncelikle pijamanın kullanım amacını belirlemek gerekir. Sıradan bir uyku kıyafetinden fazlası olan Dagi pijama bugün ev ortamında da rahatlıkla kullanılabilen eşofmana alternatif bir üründür. Günlük ev işlerinde ya da uyku dışında ev ortamında kullanılabilecek pijamaların estetiksel olarak göze hitap eden bir tasarıma sahip olması önemlidir. Sweatshirt ve eşofman altı şeklinde olan pijama takımları, tişört pantolon şeklinde olan pijama takımları, tayt tişört şeklinde olan pijama takımları gibi seçenekler Dagi koleksiyonunda yer almaktadır. 

Uyku dışında da uykudaymış gibi rahat, dışarıdaymış gibi de şık olabilmek için çeşit çeşit renk ve seçenekleri olan Dagi pijama takımı kadın ve Dagi pijama takımı erkek kategorilerinden tercih yapmak pek de kolay olmayacaktır çünkü Dagi pijama takımları birçok renk ve desenle müşterilerini seçim yapmakta zorlayabilmektedir. Her sene farklı bir koleksiyonla alıcılarının karşısına çıkan Dagi, dünya çapında trend olmuş ev giyim ürünlerini ve renkleri kendine özgü bir stille müşterilerine sunmaktadır. Yaz günlerinde ev ortamında kullanılabilecek şort pijama takımları, atlet şort pijama takımları ya da sabahlıklı pijama takımları Dagi’nin koleksiyonları arasında yer almaktadır.

Anne adaylarını da unutmayan Dagi, lohusalık döneminde annelerin bebeklerini kolayca emzirebilmesi için Dagi hamile pijama takımları üretmektedir. Anne ve bebeğin teninde oluşturabilecek herhangi bir alerjik reaksiyona sebebiyet vermeyen, sağlıklı kumaşlardan üretilmiş bu Dagi hamile pijama takımları hamilelik sürecinden sonra da rahatlıkla kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Türkiye'de geleneksel olarak dikkat edilen düğün öncesi hazırlıklarında en önemli konulardan biri çeyiz hazırlığıdır. Çeyiz, gelin adayının yeni evinde kullanacağı yeni eşyalardan oluşmaktadır ve bu eşyaların arasında pijama takımları da yer alır. Dagi, gelinler için özel olarak tasarlanmış hafif tonlardaki pijamaları ile gelin adaylarının dikkatini çekmektedir. Saten kumaşlardan üretilen Dagi pijama kadın koleksiyonundaki pijamalar gelin adayları ile buluşmaktadır. 

Dagi, ister ev içerisinde ister uyku esnasında ister çeyiz için ister lohusalık dönemi için fark etmeden hemen her ihtiyaca yönelik kaliteli pijama üreten bir markadır. Uyku kıyafeti olarak tercih edilen pijamalarda dikkat edilmesi gereken bazı kriterler bulunmaktadır: Pijamanın kullanılacağı ortam ve bu ortamın sıcaklık seviyesi, mevsimsel durum, pijama alacak kişinin beden ölçüleri, yaşı gibi ölçütler dikkate alınmalıdır. Ayrıca kişisel zevkler ve rahat etme ölçütleri de pijama seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan bir diğeridir. Örneğin; pijamanın yakasının gömlek yaka, sıfır yaka, V yaka, bisiklet yaka gibi seçeneklerine dikkat edilebilir. 

Sıcak günlerde kullanmak için ip askılı şortlu Dagi pijama takımı kadın müşteriler için uygun olabilir. Kaliteli ve ince kumaştan üretilmiş, üst kısmı tişört, alt kısmı şort olan Dagi pijama takımı erkek müşterileri için özel olarak tasarlanmıştır.

Pijama seçerken dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri ise beden ölçüleridir. Bir pijamanın konfor sağlayabilmesi için esnek olmasının ve nefes alabilen bir kumaştan üretilmesinin yanı sıra kişinin bedenine de uygun olması gerekmektedir. Dagi pijama takımları x small bedenden başlar, 3 x large’a kadar uzanır. Kullanıcıların kendi bedenlerine göre seçim yapmalarının yanında tercih ettikleri pijamanın kumaşındaki esneklik payı da düşünülmesi gereken konulardan bir diğeridir. Bazı kumaşlar yapısı gereği rahatlıkla esneyebilen türde olurken bazıları da hiç esneme yapmamaktadır. Bu sebeple beden seçimi yaparken kişinin kendine uygun kumaşı ve bedeni bulması önem teşkil etmektedir. Aksi halde pijama istenilen rahatlığı veremeyebilir. Dagi her zaman, her yerde kullanıcılarına bolca seçim şansı ve Türkiye’de büyük bir kitleye hizmet veren bir dünya markasıdır. Bu nedenle istenilen tarzda pijama seçimi yapabilmek açısından Dagi’nin pijama koleksiyonlarını incelemeniz önerilmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Dagi Kadın Pijama Modelleri

100 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Beden
Toplam 36 / 100 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?