Kadın ve erkek giyim koleksiyonları ile yıllardır moda trendlerini belirleyen DeFacto, modayı yakından takip edenlerin vazgeçemediği markalar arasında yer alıyor. Her sezon yenilenen koleksiyonlarını titizlikle tasarlayan marka, kaliteli kumaşlar, özgün desenler ve pozitif renkler kullandığı ürünleri ile tanınıyor. Giyim endüstrisine kattığı yenilikler ile sokak modasının öncüsü olan marka, her yaş ve zevke hitap ediyor.

Kadınlar için her sezon çıkardığı koleksiyonlar arasında kaban modelleri de bulunan marka, farklı kumaşlar ve modeller ile çalışmayı tercih ediyor. Her beden tipine uygun modelleri bulunan marka, trendleri takip ederek tasarımlarını belirliyor. Soğuk ve çetin geçen kış aylarında DeFacto kadın kaban modelleri hem sıcak tutuyor hem de tarzları belirliyor. 

DeFacto Kabanlarının Ortak Özellikleri Nelerdir?

Tasarımlarını geniş bir yelpazede planlayan marka, günlük sportif modellerin yanı sıra klasik kaban modelleri de çalışıyor. Dikişlerinin kalitesi konusunda tüm kullanıcıların fikir birliği ettiği kabanlar, kumaş seçimleri ile de farkını ortaya koyuyor. Spor kaban modellerinde daha çok su geçirmeyen kumaşları tercih eden marka, en çok kapüşon ve cep detayını kullanıyor. İçi dolgu malzemeli kabanlar vücut ısısını belirli bir seviyede tutarak, yarattığı sıcak klima etkisi ile soğuktan korunmayı hedefliyor. Klasik kaban modellerinde düz ve sade kesimleri ile dikkat çeken marka, kaşe, polyester ve yünden yana kullandığı kumaş tercihleri ile dikkat çekiyor. 

Kaban Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Kış aylarında diğer mevsimlere göre daha kalın giyinmek, soğuk havaların yıpratıcı etkisinden kaçınmak için en önemli araçlar arasında yer alıyor. Ancak yapılan yanlış tercihler soğuktan korumadığı gibi hastalıklara da davetiye çıkarabiliyor. Bu yüzden kaban alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, soğuğu ve rüzgarı geçirmemesine dikkat etmek oluyor. Kumaş tiplerine göre belli özelliklere sahip olan DeFacto kadın kaban modelleri, rüzgar ve su geçirmeyen kumaşları ile kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmıyor. Yün ve kaşeden üretilen klasik kabanları ise sık ilmekleri ve kaliteli astarları sayesinde soğuğu ve rüzgarı etkili bir biçimde kesiyor.

Vücut Tipine Göre Kaban Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kabanlar, kalça hizasından başlayan ve dizin hemen altına kadar inen değişik uzunlukları ile farklı ihtiyaçlara olduğu gibi farklı vücut tiplerine de hitap ediyor. Uzmanlar uzun boylu ve ince yapılı kadınların tercihleri konusunda özgür olmalarında bir sakınca görmüyor. Ancak basen bölgesinden şikayet eden hanımların dizin hemen altına inen modelleri tercih etmeleri gerektiğini belirtiyorlar. Modelleri beğenmek kadar, modelin vücudu olduğundan daha kısa ya da daha yapılı göstermemesi için kumaş tipine ve desenlere de dikkat etmek gerekiyor. Bunun için ise öncelikle vücudu iyi tanımak gerekiyor.

Kaban Alırken Beden Tercihi Nasıl Yapılmalı?

Dış giyimin önemli bir parçası olan kabanların altına ne giyildiği, beden tercihini doğrudan ilgilendiriyor. Klasik DeFacto kadın kaban modelleri, kazak ve gömlek ile birlikte kullanılabileceği gibi iş yerine giderken takım elbiseler ile de kullanılabiliyor. Aynı şekilde sportif kabanların altına kalın kazak ve hırkalar giyilebiliyor. Bu yüzden kaban satın alırken öncelikle modelin kesimine dikkat etmek gerekiyor. Özellikle dar kesime sahip DeFacto modellerini alırken hangi parçalar ile kullanılacağını hesaba katmak, kullanımda istenilen her parça ile rahatlıkla giyilmelerini sağlıyor. 

Kabanların Bakımı İçin Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Gün boyunca giyilen kabanların, havalandırılması ve askıya düzenli bir şekilde asılması DeFacto kabanların kullanım ömrünü daha da uzatıyor. Ancak bundan daha da önemlisi, kabanların içinde yer alan temizlik talimatlarının dikkatle okunması ve uyulması gerektiği oluyor. Sadece kuru temizleme yazan modelleri makinede yıkamamak gerekiyor. Ancak sürekli kuru temizlemeye göndermek bütçeleri zorlayacağı için basit metotlar ile rutin temizlik yapılabiliyor. Hafif nemli bir bez ile kabanın üstünü silmek ya da tüyleri ve saçları toplayan kaban fırçaları ile bastırmadan üzerinden geçmek günlük bakım için tavsiye ediliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

DeFacto Kadın Kaban Modelleri

55 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Beden
Toplam 24 / 55 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60004640/60000058/defacto