En Ucuz ve Kaliteli Papyon Fiyatları

Genellikle erkekler tarafından kullanılan papyonlar, farklı kıyafet tarzlarını kullanmayı seven kadınlar tarafından da tercih ediliyor. Genel olarak kravat görevi gören ürün, uzun olmayan ve boyunda fiyonk olarak bir kravat çeşidi olarak ifade edilebilir. Papyon farklı renk ve desenlerde üretiliyor. Kravattan daha farklı bir hava yaratan papyonlar, her ortamda rahatlıkla kullanılabilir. Hem marjinal hem de estetik bir görünüm kazandıran papyonlar, erkeklerin farklı arayışlarına çözüm sunuyor. Papyonlar, sadece fiyonk görüntüsü yaratmak için kullanılıyor. Kumaşları kravatlara göre daha ince olan papyonlar, kullanım açısından daha rahat ve sıkmıyor. Ütü gerektirmeyen ürünlerin temizliği elde yıkanarak yapılabiliyor. Boyun kalınlığına göre ayarlanabilen papyonlar her kullanıcıya hitap ediyor. Eskiden erkeklerin sadece özel günlerde taktığı papyonlar, son yıllarda günlük erkek giyiminin de öne çıkan parçalarından biri olmayı başarıyor. Hem şık bir aksesuar görevi gören hem de alternatif bir tarz sunan ürün, hipster sokak modasının öncülüğünü yapıyor. Günlük çeşitleri ile gömleklere spor ve şık bir hava katan papyonlar, klasik modelleri ile özel davetlerde kullanılabiliyor. 

Papyon Nedir?

Papyon; kelebek biçiminde olan, bir çengelle ya da lastik bağla yakaya tutturulan kravat olarak ifade ediliyor. Papyon kelimesi dilimize kravat kelimesi gibi Fransızcadan geçiyor. Fransızcada Papillon olarak bilinen papyonun anlamı ise kelebek. 

Papyon Bağlama Yöntemleri

Papyonlar iki farklı şekilde tasarlanıyor. Hazır bağlanmış olarak tasarlanan papyonlar, kravatta olduğu gibi bağlanma işlemine ihtiyaç duymuyor. Hazır yakaya geçirilerek kullanılan papyonlar, bağlamaktan hoşlanmayan kullanıcılara hitap ediyor. Bu sayede pratik bir kullanım sağlıyor. Şerit halinde olan papyonlar özel bir bağlama yöntemiyle gömleğin yakasına bağlanarak papyon formuna getiriliyor. Bağlanarak kullanılan papyonlar, farklı şekillerde bağlanıyor ve ortaya farklı modeller çıkıyor. Bağlanarak kullanılan papyonların bağlama yöntemleri aşağıda listeleniyor:

 • Kelebek bağlama yöntemi; klasik fiyonk papyon görüntüsünden oluşuyor. 
 • İnce kanat yöntemi; papyonun kelebek bağlamaya kıyasla daha düz olduğu bir bağlama şekli. 
 • Kulüp bağlama yöntemi; papyonun kumaşı bağlandığında kenarları oval görünen bir yöntem. 
 • Elmas bağlama yöntemi; papyonun bağlandıktan sonra kenarlarının üçgen olarak bırakılması ile ortaya çıkıyor. 
 • Büyük kelebek yöntemi; klasik kelebek yönteminin büyük halinden meydana geliyor. Geniş papyonların bol şekilde bağlanması ile ortaya çıkıyor. 

 

Papyon Modelleri

Markaların ürettiği papyon modelleri tek tip kumaş ile üretilmiyor, birden fazla kumaş seçeneği arasından seçilerek üretiliyor ve satışa sunuluyor. Kumaşlardaki farklılık mevsimlere uygun olarak tasarlanıyor. Kış ayları için özel olarak tasarlanan kalın kumaşlı papyonlar mevcut. Kış ayları için tercih edilen modeller arasında ekose desenli papyonlar yer alıyor. Bu papyonlar sayesinde şık ve klasik görünüme modern dokunuşlar katılıyor. Ekoseli papyon modellerinde birden fazla renk aynı anda uyumlu şekilde sunuluyor. Kullanıcılar kendi takım elbiselerine uygun olan renkteki ekoseli papyonu seçebiliyor. Kışlık papyonlar hem renk çeşitliliği sunuyor hem de sade tasarımlara sahip olarak üretiliyor. Sade tasarımlı papyon modelleri ile kombinlerde renk geçişi yapılabiliyor. Papyon modelleri arasında klasik takım elbiselerle ve smokinlerle tercih edilebilen iddalı seçenekler bulunuyor. Bunun yanı sıra farklı renklerdeki papyonlar gömleklerle de kombinlenebilir. Turuncu, pembe, mor, desenli ya da örgülü papyon modelleri hem yaz ayları hem de kış ayları için tercih edilebiliyor. Her mevsime uygun olan kumaşlardan tasarlanan papyonlar ile istenilen şık ve modern görünüme her zaman erişilebiliyor. 

 • Yeni Nesil Papyon Modelleri

Günümüzde papyonlara yaka iğneleri ve broşlar eşlik ediyor. Yenilikçi modelleri ile desenli papyonlar kullanıcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Erkek kullanıcılar desenli papyonları farklı desende gömleklerle beraber giyerek kendi tarzını ve yaratıcılığını ortaya koyuyor. Puantiyeli papyonlar ile ekose desenli gömlekler kombinlenebilir. Aynı zamanda pantolon askıları bu tarz bir kombine eşlik edebiliyor. Papyon modellerinde; grafik desenlere, çiçeklere, geometrik çizimlere sıkça rastlanıyor. Kış aylarında kullanılan papyonlarda ise farklı materyaller kullanılıyor. Önceleri sadece ince kumaştan papyonlar üretilirken günümüzde yün ve kaşeden üretilen kışlık papyonlar da mevcut. Kalın kumaştan üretilen papyonlar, kış aylarında kullanıcıların boynunu sıcak tutuyor ve kullanıcılara şık bir görünüm kazandırıyor. Yeni nesil sokak modası ile papyonlar sadece özel zamanlarda değil, günlük sportif kombinlerde de tercih ediliyor. 

 • Klasik Papyon Modelleri

Klasik giyim tarzında kullanılan papyon modelleri ipek, saten gibi kumaşlardan üretiliyor. Klasik papyonların arasında şerit tasarımlı modeller de bulunuyor. Düz bir şerit halindeki tasarımlar genellikle siyah renkten oluşuyor. Klasik papyonlar, slim ya da regular kesim takım elbise modelleri ile beraber kombinlenerek düğünlerde, davetlerde ve özel etkinliklerde kullanılabiliyor. Her yaştan erkek kullanıcının dolabında yer alması gereken papyonlar, şıklık konusunda kullanıcıları yarıştırıyor. Klasik takımlarda papyonlar ile beraber kol düğmeleri de tercih edilebiliyor. Smokinler ve takım elbiseleri için bulunan farklı alternatifteki papyonlar özel dokumaları ve narin kumaşları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Klasik kıyafetler ile gri, lacivert, siyah gibi renkler tercih ediliyor. Günlük sportif kıyafetlerde ise yeşil, bordo gibi daha canlı renkler kullanılabiliyor. 

 • Çocuk Papyon Modelleri

Yetişkin erkeklerin yanı sıra erkek çocuklar için de üretilen sevimli papyon modelleri bulunuyor. Çocuğun yaşına uygun bir görünüme kavuşmasını sağlayan sevimli papyon modelleri özel günlerde ve davetlerde ebeveynler tarafından tercih ediliyor. Çocuk papyon modelleri farklı desenleri ile ebeveynler tarafından ilgi görüyor. Farklı renklerle tasarlanan bu ürünlerde çocukların yaşına uygun desenler yer alıyor. Bu şekilde çocuklar özel günlerin yıldızı olabiliyor ve renkli papyonu ile dikkatleri üzerine topluyor. Çocuklar için tasarlanan papyonlar kalıp olarak da çocuklar için oldukça uygun. Çocuklar sıkma gibi problemler yaşamıyor ve rahatça hareket edebiliyor. Aynı zamanda düşme ihtimali minimum olan papyon ile çocuk gönül rahatlığıyla koşup, oynayıp eğlenebiliyor. Arabalı papyon modelleri erkek çocukların oldukça ilgisini çekiyor ve talep görüyor. 

Papyon Nasıl Yapılır?

Bir kravat çeşidi olan papyonu kullanıcılar evlerde kendileri de yapabiliyor. Artan kumaşlar veya kullanıcının kendisinin seçerek aldığı desenli kumaşlar ile yapılabiliyor. El yapımı olan papyonlar özel bir anlama sahip oluyor. Çeşitli araçların yardımıyla ölçülerek ideal boyutu bulunan papyon, küçük boyutlara sahip olduğu için dakikalar içerisinde dikilerek kullanıma hazır hale getirilebiliyor. Kullanıcıların “Papyon nasıl yapılır?” sorusunun cevabı genellikle farklı kumaşlara göre değişiklik gösteriyor. Papyon yapımı ile uğraşmak istemeyen kullanıcılar için ise farklı markaların alternatif birçok modeli bulunuyor. Bu sayede kullanıcılar hem zaman kaybetmiyor hem de şık tasarımlar ile tarz bir görünüm kazanıyor. Zamandan tasarruf eden kullanıcılar papyon satın alarak, kendisini hiç yormuyor. 

Papyon Seçiminde Renk Tercihi Nasıl Olmalı?

Her yaş grubuna hitap eden papyon modelleri farklı renklerde tasarlanıyor. Papyonda renk tercihini doğru yapmak oldukça önemli. Kombinde bütün sağlamak için gömlek ve pantolonla uyum sağlayacak bir renkte papyon seçilmesi öneriliyor. Kullanıcıların papyon seçerken genel olarak dolabındaki kıyafetlere uygun olan bir modeli tercih etmesi tavsiye ediliyor. Böylece tek bir papyon birçok kıyafete uyum sağlayabiliyor. Dolaplarında koyu renklere sahip olan kullanıcılar, koyu tonlara uygun olarak tasarlanan klasik seçenekleri tercih edebiliyor. Siyah, gri ve beyaz renkteki papyonlar, koyu tonlu kıyafetlerle ve takım elbiselerle uyum sağlıyor. Ayrıca klasik renkler günlük kullanımda da tercih edilebilceği için fonksiyonel kullanım açısından avantaj elde ediyor. Renkli papyon modelleri hem yetişkinler hem de çocuklar tarafından tercih edilebiliyor. Çocuklar için üretilen modeller arasında tek renk ve aynı zamanda baskılı çeşitler yer alıyor. Siyah papyonlar da hem erkek çocuklar ve yetişkinler için uygunluk gösteriyor. Beyaz papyonlar, siyah ya da lacivert gibi koyu renkli takım elbiselerle kullanılabiliyor. Turuncu papyonlar genellikle çocuk kullanıcıların ilgisini çekiyor. Mor ve lacivert gibi koyu renkli papyonlar ise beyaz gömlekler ile kullanıldığında hoş bir görünüm yakalanıyor. 

Papyon Nasıl Takılır?

Papyon kullanmak isteyen ancak nasıl takılacağını bilmeyen kullanıcılar “Papyon nasıl takılır?” sorusunu araştırıyor. Papyonun gömlek yakasının tam orta hizasında yer alması gerekiyor. Ne çok sağa ne de çok sola kaymamasına dikkat ediliyor. Hafif bir kayma olsa bile bu iyi görünümü engelleyebiliyor. 

Papyon Ne Zaman Takılır?

Geçmişten bu yana erkek modasının vazgeçilmez ürünü olan papyonlar hem özel günlerde hem de günlük yaşamda kullanılmak için tercih edilebiliyor. Özellikle günümüzde günlük kıyafetler ile kullanılan papyon modelleri, hem kumaş hem de tasarım açısından sportif bir görünüm sunuyor. Bu sayede kullanıcılar hem şık hem de günlük kombinler yaparak kendi tarzını ortaya koyabiliyor. Papyonlar özel davetlerde, düğünlerde ve mezuniyet töreninde kullanıcıların şık ve modern bir görünüm kazanmalarını sağlıyor. Bozulmayan bir yapısı olan ürün kullanıcıya gece boyu konfor sunuyor. Düğün, nikah gibi özel zamanlarda damatlar tarafından kravat dışında damatlık papyon da sıklıkla tercih ediliyor. 

Takım Elbise ile Papyon Takılır Mı?

Papyon, sunduğu klasik görünümü ile zaten takım elbise ile daha çok eşleşen bir aksesuar. Erkek giyim aksesuar türleri arasında yer alan papyonlar, damatlık, smokin, takım elbise seçenekleri ile uyum yakalıyor. Takım elbise ile hem kravat hem de papyon kullanılabiliyor. Smokinin veya takım elbisenin renginde bir papyon kullanılması risksiz ve şık bir görünüm sunuyor. Ayrıca papyon ile beraber kuşak da kullanılması tavsiye ediliyor. 

Papyon Hangi Gömleğe Takılır?

“Papyon hangi gömleğe takılır?” sorusu kullanıcılar için netlik kazanıyor. Hem klasik gömleklerle hem de sportif gömleklerle tercih edilebilen papyon seçenekleri mevcut. Sade, düz ve ince bir kumaşa sahip olan papyonlar klasik gömlekler için özel günlerde tercih ediliyor. Renkli ve desenli modeller ise günlük hayatta sportif gömlekler ile kullanılıyor. 

Papyon Modellerinde Kullanılan Farklı Materyaller

Geçmiş dönemlerde sadece kumaş alternatifleri sunan papyon modelleri günümüzde modanın da gelişmesi ile beraber farklı seçeneklerle tasarlanıyor. İşlemeli modeller ile daha iddialı bir görünüm yakalanabiliyor. Bunun yanı sıra zincirli papyon modelleri çağın ötesinde bir tasarım anlayışına sahip. Bunlara alternatif olarak broş detaylı papyon modelleri de mevcut. Farklı materyallerin kullanıldığı papyon modelleri ile kullanıcılar sade görünümlerine farklılık katabiliyor. 

 • Zincir Papyon Modeli

Şıklık ve rahatlığı aynı anda sunan papyonlar zincir detayı ile beraber kullanıldığında karizmatik bir görünüm sunuyor. Alışılmışın dışında bir görünüm sunan zincir papyon, özel günlerde ve davetlerde tercih edilebiliyor. Zincirli modeller papyonun bir ucundan diğer ucuna geçerek kullanılıyor. Genelde kumaş kullanılarak tasarlanan papyona, zincir ile modern bir hava katılıyor. Modern ve minimalist bir görünüm sunan zincir papyonlar, kullanıcılarda dinamik bir tarz yaratıyor. Siyah renk üzerine işlenen gri zincir detayı renk kontrastını sağlarken, kullanıldığı takım elbisenin ritmini de yükseltiyor. 

 • İşlemeli Papyon Modeli

Papyon uçlarına doğru görülen işleme seçenekleri klasik görünümü biraz değiştiriyor. Farklı seçenekler arayanların sevdiği bu modeller de papyon çeşitleri arasında kendine yer buluyor.  İşlemeli papyon modelleri, özel günlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Kullanıcılar işlemeli papyonlar ile kendi moda anlayışını yansıtabiliyor. 

 • Broş Detaylı Papyon Modeli

Broş modellerinde sunulan kıvrımlı geçişler papyonun daha şaşalı bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Ayrıca uçlara doğru son bulan kıvrımlar papyonun daha dinamik bitişli olmasını mümkün kılıyor. Sade geçişler ile şıklık sunan broşlu papyonlar, her yaşa hitap ediyor. Broşlu modellerde broş renkleri farklılık gösterebiliyor. 

Papyon Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Papyon satın alırken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli husus bulunuyor. 

 • Papyonun kolay bozulmayacak bir kumaştan üretildiğinde dikkat etmek gerekiyor. 
 • Kalın kumaşlardan üretilen papyonlar kullanıcıyı rahatsız edebiliyor. İnce ve esnek kumaştan üretilen papyonlar, cildin rahatlığını sağlıyor. 
 • Kullanıcının smokinine, mendiline ve gitmek istediği yere göre bir papyon tercih etmesi öneriliyor. Kıyafetlere uyum sağlayan papyonlar, kullanıcıların kombinini tamamlamada yardımcı oluyor. 
 • Renk tercihine dikkat edilmesi gerekiyor. Siyah papyonlar açık renkli gömlekler ile beraber kullanıldığında şık bir görünüm yakalanabiliyor. 
 • Kışın daha kalın kumaşlı modeller tercih edilirken, yazın daha ince kumaşlı modeller seçilebiliyor. 
 • Bebekler ve çocuklar için özel olarak üretilen renkli ve desenli papyon seçenekleri ebeveynler tarafından yaşına göre tercih edilebiliyor. 
 • Yetişkin erkek papyon kullanıcıları günlük sportif kombinlerde daha renkli modelleri kullanabiliyor. Özel günlerde ise daha klasik modeller uygun oluyor. 
 • Papyon yapmakla uğraşmak istemeyen kullanıcıların hazır papyon modellerinden kendisine en uygun olanı tercih etmesi öneriliyor. 

 

Papyon Fiyatları

Papyonlar rengine, desenine, kumaşına bağlı olarak farklı seçeneklerle birçok marka tarafından özel olarak tasarlanıyor. Papyon fiyatları ürünün sahip olduğu özelliklere bağlı olarak değişiklik gösterebiliyor. Ürünün fiyatını etkileyen faktörler arasında; rengi, deseni, kumaşı gibi birçok seçenek yer alıyor. Kullanıcılar papyon satın almadan önce aradığı özellikleri netleştirirse aradığı ürüne erişmesi daha kolay oluyor. Hepsiburada ile filtreleme özelliklerinden yararlanılarak özel aramalar yapılabiliyor. Kullanıcılar karşısına çıkan papyon modellerini fiyat ve özellik yönünden karşılaştırabiliyor. Fiyatları artan veya azalan şekilde sıralayabiliyor. Azalan şekilde sıraladıktan sonra en cazip fiyata sahip olan ürüne ulaşabiliyor. Ayrıca kullanıcı kendisi de fiyat aralığı belirleyerek listeleme yapabiliyor. Bu şekilde aradığı ürüne ulaşarak alışverişini bütçe tasarruflu bir şekilde tamamlayabiliyor. Ev konforundan çıkmadan alışverişe imkan tanıyan Hepsiburada ile hem zamandan kazanabilir hem de bütçenizden tasarruf edebilirsiniz. Acil ihtiyaçlarınız için aynı gün teslimatlı ürünlere bakabilirsiniz. Hepsi Jet ile saat 14:00’ye kadar verdiğiniz siparişleri aynı gün teslim alabilirsiniz. 

Papyon İndirim ve Kampanyaları

Erkek aksesuarları kategorisinde yer alan papyon modelleri için yılın belli dönemlerinde kampanyalar düzenlenebilir. Bu dönemler; yaz sezonu, bayramlar, yılbaşı, babalar günü, sevgililer günü olabiliyor. Bunun dışında bazı günler ürün özelinde de indirimler gerçekleşebiliyor. Hepsiburada.com’da “Süper Fiyat, Süper Teklif” ve “Kampanyalar” bölümü bulunuyor. Kullanıcılar bu bölümlere göz atarak satın almak istedikleri ürünün indirimde veya kampanyada olup olmadığını görebiliyor. Ürün indirimdeyse cazip fiyatlardan yararlanarak bütçesini koruyabiliyor. Üründe indirim veya kampanya yoksa ve daha sonra satın almak isterse ürünü favori listesine ekleyebilir. Böylece daha sonra ürüne bakmak istediğinde daha kolay şekilde ulaşabiliyor. Ayrıca ürünler için fiyat alarmını da aktif hale getirebiliyor. Ürünlere fiyat alarmı kurulduğunda fiyatlarda bir azalış veya artış olursa kullanıcı mail yoluyla bilgilendiriliyor. Böylece avantajlı fırsatlar anında yakalanabiliyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Papyon Modelleri

1633 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1633 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087177/60001104/60000793