Ucuz Eşarp Modelleri 2019

Eşarplar

Tesettür giyimin en önemli parçalarından biri olan eşarplar, kadınların çok fazla tercih ettiği bir aksesuardır. Eşarplar genel olarak ipek ve pamuklu kumaşlardan üretilmektedir. Stilinizi dışarıya en iyi şekilde yansıtmak için bone, iğne gibi aksesuarlardan da yararlanabilirsiniz.

Kadınlar için her tarza uygun olarak tasarlanan eşarplar, genel olarak tercih edilen kıyafete uyumlu olarak seçilir. Her tarzdaki kadının stiline uygun olarak tasarlanan eşarplar, kadınların zevklerine uygun bir aksesuar olarak dikkat çekmektedir. Eşarp tercihi yaparken genel tarzınızı ve kombininizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Bununla beraber eşarbın ham maddesiyle kumaşın türüne de dikkat etmeniz gerek. Tercih ettiğiniz eşarp eğer kaliteli bir kumaştan tasarlanmış ise uzun ömürlü kullanabilirsiniz.

Eşarp Çeşitleri Nelerdir?

Tarzınıza uygun kombinlerle farklı günlerde kullanabileceğiniz eşarplar; desenli, geleneksel, modern, düz, baskılı, dijital baskı desenli, leopar ve zebra desenli gibi pek çok farklı eşarp modeli ile seçiminize sunuluyor. Görünüş ve tasarım tekniklerine göre farklı modellerle sınıflandırılan eşarplar, kumaş seçeneklerine göre de birbirinden ayrılır.

Kumaşın türlerine göre sınıflandırılan eşarplar arasında; ipek, pamuk, krep, dokumalı, tafta, jakar ve twill dokumalı eşarplar bulunmaktadır. Eşarbın desen ve rengi kadar kumaşı da son derece mühimdir. Günlük yaşamınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz eşarp modellerini; düğün ya da özel bir gece daveti gibi özel günlerinizde kullanamayabilirsiniz. Bunun için farklı kullanım alanlarına uygun olarak tasarlanan eşarp modellerini inceleyebilirsiniz.

Tesettürlü kadınların simgesi olan eşarplar, aynı zamanda saç ve boynun da görünmesini amaçlamaktadır. Tesettürlü kadınların kıyafetlerini tamamlayan en önemli parçalardan biri olan eşarplar, birbirinden farklı bağlama şekilleri ile kişinin tarzını yansıtmaktadır. Kapalı kadınlar için oldukça değerli olan eşarp, günümüzde giyim modası için de önemli bir yere sahiptir. Kıyafete uyan eşarp seçimi ile tesettürlü kadınlar bu şekilde kıyafetlerini şık şekilde kombinleyebilip tamamlamaktadır.

Tercih ettiğiniz eşarbın, seçtiğiniz pardösü ya da giydiğiniz elbise ile uyumlu olması dikkat edilmesi gereken ilk detaydır. Bazı kumaş türleri ve eşarp çeşitlerine vakıf olduktan sonra size en uygun eşarbı seçerken zorlanmayacaksınız. Tam da bu nedenle eşarp çeşitlerini biliyor olmalısınız.

Eşarplar, yapımında kullanılan hammaddeye göre farklı isimlerle anılmaktadır. En çok tercih edilen eşarp türü olan tivil eşarplar, kendi arasında iki sınıfa ayrılmaktadır. Birincisi yalnızca tivil eşarp olarak bilinen, kalın ve fitilli kumaştan üretilen, kayma yapmayan bir türdür. Bu kumaşın markalara göre dokusu değişmekte ve ipek iplik sayısına göre farklı kalınlıklarda üretilmektedir.

Tivil eşarpların momme adı verilen hacim-gramaj ölçüsüne göre kalınlığı değişkenlik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse; 12 momme ince iken, 16 momme kalın bir eşarptır. 12 mommeden daha düşük sayıya tekabül eden eşarplar ise tivil olarak kabul edilmemektedir. Nedeni ise bu incelikteki tivil kumaşlar; şifon, gauze, georgette, krepdöşin gibi kumaşlara dönüşmektedir.

Bir diğer türü ise tivil ipek ismiyle anılmaktadır. Bu eşarp türü yüzde 100 saf ipekten yapılmıştır. Daha az kayma yapan kalın işlenmiş bir türdür. Diğer ipek türlerine nazaran daha sportif bir görünüm için uygundur. Sert, kalıplı ve hacimli duran tivil eşarplar daha rahat şekil almaları sebebiyle en çok tercih edilen eşarp çeşitlerinden biri olmuştur. 

Sura eşarp, yüzde 100 saf ipekten yapılan bir eşarptır. Yumuşak ve parlak bir kumaştan üretilen sura eşarbın desenleri oldukça canlıdır. Eğer şık bir görünüm elde etme istiyorsanız sura eşarplarla bu bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Şekil alması diğer türlere göre biraz daha zordur, bunun nedeni ise narin bir yapıda olmalarıdır. 

Abiye kıyafetlerle kombinlemek için uygun eşarp çeşitlerinden biri saten eşarplardır. Düğün veya özel günlerin en çok tercih edileni olan saten eşarplar, parlak ve gösterişli bir görünüme sahiptir. Genelde bone kullanılarak takılır çünkü fazlasıyla kayma yapan bir modeldir. Bu yüzden bone ile kullanılıp iğne yardımıyla sabitlenir.

Rayon eşarplar, ipeksi yumuşak bir kumaştan yapılan ve kayma yapmamaları ile bilinen bir eşarptır. Uygun fiyatlı eşarplardan olan rayonlar, ipek hissi verdikleri için sevilmekte ve tercih edilmektedir. Kullanım ve estetik açısından kullananlara avantaj sağlar.

Viskon eşarplar engin görüntüsü ile dikkat çeken hafif parlak eşarplardır. Yumuşak bir kumaştan yapılmıştır, kaygan ve tenle uyumludur. İpeğe benzemesinden dolayı ve uygun fiyat seçenekleri ile tercih edilmektedir. Günlük hayatta en fazla tercih edilen modellerden biridir. 

Jakarlı eşarplar, dokuma sırasında desen oluşturabilen ve kayma yapmayan türdür. Kendinden desenli olarak da bilinen bu eşarp türü, günlük hayatta oldukça fazla tercih edilmektedir. Hem spor hem de desenleri ile hoş bir görünüm vermektedir.

Vual eşarplar, günlük kullanıma uygun türlerdendir. İnce ve rahat hissettiren kumaş olması nedeniyle rağbet görmektedir. Rahat ve hafif olması en belirgin özelliğidir. Öyle ki Fransızca “vual” kelimesi ince örtü anlamı taşımaktadır. Parlak ve kaygan yapıda olmaları nedeniyle ipek kumaşa benzetilmektedir. İnce numaralı ve seyrek dokulu bir kumaşa sahiptirler. Alerjik bir duruma da sebebiyet vermezler.

Eşarp Aksesuarları Nelerdir?

Eşarpları elinizde yıkama şansınız olduğu gibi 30 derecelik düşük sıcaklıkta dilediğiniz şekilde makinede de yıkayabilirsiniz. Eşarplarınızı kullanarak değişik modeller elde etmek için mineli iğne kullanabilirsiniz. Toplu iğne olarak bildiğiniz bu aksesuarlar, eşarbınızı kullanırken sizlere kullanım kolaylığı sağlar.

Rengarenk çeşitteki iğneler eşarp kombini için de detay bir parça olarak dikkat çekmektedir. Eşarp modelleri için seçeceğiniz iğnelerin gösterişli ve süslü olmasını tercih ederek ayrı bir hava katabilirsiniz. Eğer iğne kullanmak istiyorsanız bir başka seçenek olan eşarp mıknatısını da kullanabilirsiniz. Bu mıknatıslar eşarbın uçlarını birbirine tutturup eşarbın kaymasını önler. Zengin renk skalası bulunan mıknatıslar ile eşarbınıza hoş bir duruş kazandırma şansınız var.

Her Kombine Uygun Eşarplar

Birbirinden farklı modelleri ile kadınların gözdesi olan eşarplar, her tarza uyacak modeller ile gidecekleri ortamda kendilerini daha şık göstermelerini sağlamaktadır. Sade, parlak, desenli ya da figürlerin yer aldığı eşarplar ile tarzınızı yansıtabilirsiniz. Ayrıca tesettürlü olmayan kadınlar da bu tarz eşarpları; omzuna, kemerine ya da çantasına bağlayarak kendilerine has bir görünüm kazandırmaktadırlar.

Herkesin ve her ortamın tarzı ya da ambiyansı farklıdır. Buna uygun olarak seçimler yaparak eşarplarınızı güzel bir biçimde kombinleyebilirsiniz. Saten eşarbı, davet edildiğiniz bir organizasyonda ya da bir düğünde şık bir elbise ile kombinleyerek kendinizi güzel ve mutlu hissedebilirsiniz. Jakarlı eşarp tercih ederseniz eğer günlük ve sportif bir pantolon ve salaş bir üst giysi ile sizi rahat ettirecek birlikteliği oluşturmuş olursunuz. Sura eşarpların kendinize daha çok yakışacağınız düşünüyorsanız gideceğiniz organizasyonda sizi şık göstereceğinden emin olabilirsiniz. Özellikle bu modeller abiye kıyafetler ile güzel bir uyum yakaladıkları için abiyelerin vazgeçilmez tamamlayıcı aksesuarları arasında yer almaktadır. Abiyelerin size katacağı hava ve sura model eşarpların sizde yaratacağı çekim, harika bir görünüm yakalamanıza olanak sağlıyor. 

Sadelikten yana olan ve daha düz seçenekleri değerlendiren kadınlar için tek renkli eşarplar, tercih sıralamasının tepesinde yer almaktadır. Bu tercihi yapan kadınlar birçok tek renkteki elbise ile rahatça kombin yapma şansını da yakalamaktadırlar. Yaz aylarında sade ve tek renk bir elbise ile rahatça kombinlenen tek renkli eşarplar, bahar ya da kış aylarında ise tek renk bir kazak ile oldukça hoş bir görünüm elde edilebilir. Desenli ya da figürlü bir eşarp tercih ederken daha hareketli bir giyim tercihi yaparak uygun bir birliktelik yakalayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kendinize ait bir tarzınız varsa ona uygun seçimler yapıp çeşitli aksesuarlarla da kombini zenginleştirmek mümkün.

Elbette ki her yaş grubunun zevkleri ve tercihleri de farklılık göstermektedir. Genç kadınlar daha renkli bir görünüm yakalamak isterken, orta yaş ve üstü kadınlar ise daha çok çiçek desenlerinin hakim olduğu ya da leopar desenli eşarplar arasında seçim yapmaktadırlar. Her iki yaş grubunun da ortak zevkleri arasında yer alan uzun şal modelleri, birbirinden farklı bağlama metotları ile zenginlik yaratmaktadır. Zengin renk skalası bulunan eşarplar hem bağlama biçimi hem de eşarbı takan kişinin kullanım amacına göre çeşitli alternatifler yaratılmasına olanak tanımaktadır. Bu tarz eşarplar ve daha fazlasını Hepsiburada.com farkı ile satın alabilir ve kendinize has tarzınızla katıldığınız ortamlarda fark yaratabilirsiniz. Eşarp Nasıl Bağlanır?

Eşarp modelleri genel olarak kare boyutlarında üretilir. Hem saçı hem de boynu kapatabilecek şeklide de bağlama fırsatınızın olduğu eşarpları bağlamaya önce saçlarınızı toplayarak başlamalısınız.

Özellikle uzun saçlı kadınların eşarplarını bağlamadan önce saçlarını toplaması gerekmektedir. Eşarbın mükemmel görünmesini sağlamak için saçlarınızı ensenizi terletmeyecek bir şekilde toplayarak gün boyu rahat kalabilirsiniz. Genelde topuz saç modelini tercih eden tesettürlü kadınlar, özel olarak kullanılan topuz tokaları yardımıyla saçlarını rahat bir biçimde bağlamaktadırlar.

Gün boyunca sürekli kafanızda duracak olan eşarbın kaymasından rahatsızlık yaşıyorsanız mutlaka bone kullanmanız gerekiyor. Tesettürlü kadınların fazlasıyla tercih ettiği boneler, eşarbınız kaysa dahi saçlarınızın görünmesini önleyecektir. Topladığınız saçınızın da bozulmasını yine bone sayesinde önleyebilirsiniz. Bunun için de bonenin üretildiği malzemeye dikkat etmenizde yarar var. Organik iplikten üretilen boneler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Organik pamuk, ipek ve diğer doğal lif ipliklerinden üretilen boneler saçlarınızın ve eşarbınızın şeklini korumakla kalmaz, aynı zamanda da hava alan yapısıyla saç sağlığınızı da korur. Bonenin renk seçimi de eşarbınıza uyum sağlayacak renkte olursa şık bir görüntü elde edebilirsiniz. 

En çok tercih edilen eşarp bağlama yöntemlerinden biri olan üçgen stili birçok yerde rahatlıkla kullanılabilir. İşte, okulda, arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda dilediğiniz her yerde sizi rahat ettirebilecek bir model. Eğer eşarbınızı üçgen şeklinde bağlamak istiyorsanız yapmanız gereken şeyler çok basit: Eşarbınızın sağ üst köşesi ile sol alt köşesini bir araya getirip üçgen bir şekil yakalayın.

Ardından eşarbınızın geniş kısmı başınızın üst kısmına gelecek şekilde başınızı örtebilirsiniz. Böylelikle eşarbınızın köşesi omzunuzdan sarkarken diğer kısmı başınızın arkasında kalacaktır. Yaptığınız modelin bozulmaması için iğne veya mıknatısla destek verebilirsiniz.

Eşarp Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Eşarp seçimi yaparken birçok detay devreye girmektedir. Kıyafetinizin rengi, cildinizin rengi, eşarbın kumaşı eşarp seçimini kolaylaştıran bilgilerdir. Açık renkli sarışın veya kumral hanımların cilt renklerine yakın bir renk tercih etmeleri, oldukça sönük ve renksiz durmalarına sebebiyet verecektir. Bu nedenle eşarp rengi seçiminde önceliği cilt rengine vermek gerekir.

Eşarp tercihinizi yaparken ten renginiz dışında pardösü ya da elbiselerinizle uyumlu olabilmesi adına parlak bir eşarp mı, yoksa mat bir eşarp mı tercih edeceğinizi önceden belirlemeniz mühim. Bunun için de bu kombini nerede kullanacağınız hususu da önem teşkil etmekte. Sosyal hayatınızda ya da ofis hayatınızda tercih edeceğiniz modeller de buna göre değişiklik gösterecek ve doğru kararı vermenize yardımcı olacaktır.

Giyeceğiniz elbiseye göre tarzınıza ayrı bir soluk kazandırmak için de boyuna sarılan eşarpları tercih edebilirsiniz. Boynunuza dolayarak fular havası katacağınız bu eşarp modelleri ile şıklığınızı tamamlayabilirsiniz. Soğuk havalar için de tercih edilen bu kombinle birlikte rüzgarın vücudunuz üzerindeki etkisini azaltarak hastalık riskini en aza indirebilirsiniz. 

Günlük Elbiseler İçin Eşarp Seçimi

Tesettürlü kadınlar, gündelik elbise seçimi yaparken eşarpları ile uyumlu olabilmelerine oldukça önem verir. Giydiğiniz elbisenin kumaşı, burada dikkat edilmesi gereken ilk noktadır. Elbisenizin kumaşı düz ve tek bir renkten oluşuyorsa seçim yapacağınız eşarp desenli olabilir. Elbise seçiminizi daha desenli ve rengarenk bir modelden yana kullandıysanız, eşarbınızın tek renkten oluşmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Klasik Elbiseler İçin Eşarp Seçimi

Kadınlar genel olarak baktığımızda klasik model elbiselerde daha çok siyah rengini tercih etmekteler. Şık elbiselerinizi siyah beyaz eşarp ile kombinleyebileceğiniz gibi, bej renkli eşarp ile de elbisenin tamamlanması sağlayabilirsiniz. Bu renklerin dışında fildişi gibi açık renklerin kullanımı da klasik model elbiseler için uygun olacaktır. Bu arada siyah bir elbiseye siyah eşarp bağlamak pek de tavsiye edilmemekte. Siyah ya da herhangi bir tek renk elbise ile daha patlak renkler tercih edilmeli. Giydiğiniz elbisede eğer bir detay ya da motif varsa, eşarbınızı da bu renkte bağlayıp güzel bir uyum yakalayabilirsiniz. Sıkça duyduğumuz moda terimlerinden olan ton sür ton; yani aynı rengin farklı tonlarını birlikte kullanmak da bu konuda size yardımcı olabilir. 

Eşarplarınızı Nasıl Korumalısınız?

Eşarplarınızı uzun süreli ve düzenli bir şekilde kullanmak istiyorsanız bazı detaylara dikkat ederek tüketim ömürlerini uzatabilirsiniz. Eşarplarınızı 30 derecede yıkamaya özen gösterirseniz, olumsuz sonuçlardan kaçınmış olursunuz. Yıkama ardından yapılacak ütüleme işlemini nemli iken eşarbın tersinden yapmanız daha sağlıklı olacaktır. Bu basit işlemleri gerçekleştirerek eşarplarınızdan uzun ömürlü bir şekilde verim alabilirsiniz. Ayrıca eşarplarınızın düzenli ve ütülü olarak durmasını istiyorsanız özel eşarp askılıkları ile bu isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz. 

Eşarp İçin Nasıl Bir İğne Kullanılmalı?

Eğer kaygan olmayan eşarp kumaşı tercih edilirse ekstra iğne kullanımına gerek kalmaz; ama seçiminiz bu yönde değilse mutlaka iğne kullanılmalı. Bu iğneleri ise ezbere kullanmamak gerek. Çünkü ipek eşarplar için iğne kullanımına oldukça dikkat etmek gerekir. Kullanacağınız iğnenin kumaşın dokusuna zarar vermemesi için çelik ve çok ince bir iğne olması önemli.

İpek Eşarplar Nasıl Kombinlenip Kullanılabilir?

Eğer tercih ettiğiniz kıyafet minimal formlarda ve tek renkten oluşuyor ise, üzerine renkli ve desenli bir ipek eşarbı tercih ederek şık bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bunun yanı sıra ipek eşarp desenlerinde çiçek motifleri ile bezenmiş dizaynlar sizlere geleneksel bir görünüm kazandırırken, asimetrik çizgili ipek eşarp modelleri ise size daha modern bir görüntü sağlayacaktır.

Hangi Mevsimde Nasıl Bir Eşarp Takılmalı?

Yaz mevsimi için eşarp modellerinde çiçek desenler ön plana çıkıp en çok tercih edilen model olarak dikkat çekmekte. Cıvıl cıvıl bir yaz geçirmek isteyen kadınlar eşarpların bu zengin renk seçenekli tasarımlarından yararlanabilirler. Bu sayede daha dinamik ve güzel kombinler oluşturabilirsiniz. Bunun yanında orta kısmı sade, uç kısımlarında farklı desenlerden oluşan eşarplar da yazın kullanılabilir. Kış aylarında eşarp tercihi yapılırken renk tonlamasına bakılmalı. Koyu renkler kış ayları için ideal renk seçimi olacaktır. Kahve tonları, mor tonları, mürdüm tonları rahatlıkla kullanılabilir.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Eşarp Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
İndirimli Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?