Sütyen bedeni, göğüs ölçüsü ve göğüs altı ölçüsü alınarak netleştirilir. İşte sütyen bedenini belirlemek için gerekli adımlar:

 • Göğüs altı ölçüsü: Sütyenin alt bandının doğru şekilde oturması, göğüs altı ölçünüze göre sütyen seçimine bağlıdır. Bunu yapmak için, göğsünüzün altından altından bir mezura geçirin ölçü alın. Mezuranın bu kısma düzgünce yerleştiğinden ve bolluk olmadığından emin olun.
 • Göğüs ölçüsü: Göğüslerinizin tam kıvrımından alacağınız ölçüler ile göğüslerinizin dolgunluğunu ölçün. Yine bu aşamada da mezuranın düz olmasına ve bolluk kalmamasına dikkat edin.
 • Beden belirleme: Göğüs altı ölçünüz ile göğüs ölçünüzü karşılaştırarak, aşağıdan size uygun olan sütyen bedenini seçebilirsiniz.
 • Göğüs Altı Ölçünüz - Göğüs Ölçünüz

 • 63-67 cm - AA
 • 68-72 cm - A
 • 73-77 cm - B
 • 78-82 cm - C
 • 83-87 cm - D
 • 88-92 cm - DD (E)
 • 93-97 cm - DDD (F)
 • 98-102 cm - G
 • 103-107 cm - H
 • 108-112 cm - I (J)
 • 113-117 cm - J (K)
 • 118-122 cm - K (L)
 • 123-127 cm - L (M)

Kom Sütyen Modelleri

Sütyen modelleri, farklı stilleri ve ihtiyaçları karşılayacak, farklı kıyafetlerle uyumlu olacak şekilde tasarlanır. İşte, en çok tercih edilen sütyen modelleri:

 • Balenli Sütyen: Bu model, göğüsleri şekillendirmek için balenlerle destekler ve daha dik gösterir. Balenler, sütyenin alt bandında ve yan kısımlarında bulunur. Ayrıca balenler göğüslere şekil verir ve kaldırır.
 • Balenli Sütyen: Göğüsleri şekillendirmek için balenlerle desteklenen bir sütyen türüdür. Balenler, sütyenin alt bandında ve yan kısımlarında bulunur ve göğüsleri kaldırır, şekillendirir ve destekler.
 • Push-up Sütyen: Daha çok küçük göğüsleri olanlar tarafından tercih edilen bu modeller, göğüslerin hacmini ve dolgunluğunu artırmak için tasarlanmıştır. Push-up sütyenler, özel dolgu ve pedlerle desteklenir ve göğüsleri yukarı doğru iterek daha dolgun bir görünüm sağlar.
 • Süngerli Sütyen: Göğüslerinizi desteklemek için özel süngerlerle kaplanmış bir sütyen türüdür. Rahatlık açısından da beğeni alan bu modeller, göğüsleri de dik gösterir.
 • Straplez Sütyen: Özellikle abiyelerde tercih edilen bu model, omuz askıları olmadan tasarlanmış bir sütyen türüdür. Straplez sütyenler, aynı zamanda askısız elbiseler ve kıyafetler için de idealdir. Bu modeller, kaymaması için göğüs altına denk gelen silikon bantlarla sabitlenir.
 • Spor Sütyeni: Spor yaparken rahatlık ve destek sağlamak için tasarlanmış bir sütyen türüdür. Bu modeller, vücudu sıkıca sarar ve genel de pamukludur.
 • T-shirt Sütyeni: Düzgün bir görünüm için tasarlanmış bir sütyen türüdür. T-shirt sütyenleri, göğüslerinizi hafifçe şekillendirir ve dikişsiz üretilirler. Böylece, tişört altından belli olmaz.
 • Triangel Sütyen: Genellikle ipleri olan, aynı zamanda da göğüsleri hafifçe şekillendiren bir sütyen türüdür. Bu modeller, düşük yakalı kıyafetler için uygundur.
 • Minimizer Sütyen: Özellikle büyük göğsü olanların tercih ettiği bu model, göğüsleri hafifçe bastırır. Böylece göğüslerin daha küçük görünmesini sağlar.
 • Kom Toparlayıcı Sütyen

 • Göğüsleri kaldırır,
 • Balen ve dolguludur,
 • Sıkı bir alt banda sahiptir.

Kom Emzirme Sütyenleri

Kom emzirme sütyenleri, annelerin bebeklerini emzirirken daha rahat etmelerini sağlayan, bunun için özel üretilmiş ürünlerdir. Bu sütyenler, genellikle askılarının açılabilmesi ve göğüs kısmının hızlı bir şekilde açılabilmesi için tasarlanmıştır. Emzirme sütyenleri, askısından kolayca açılmalıdır ki pratik olarak kullanılabilsin. Emzirme sütyenlerinin kupa kısımları da genellikle özel olarak tasarlanmaktadır. Böylece sütyen bir el ile açılabilir yada kolayca kapatılabilir. Tüm bunlar, günde defalarca yapacağınız bu işlemi pratik bir şekilde çözmenizi sağlar. Ürün, hem pamuklu hem de polyester gibi malzemelerden üretilmektedir, genelde dolgusuzdur. Çünkü dolgu, bebeği rahatsız edebilir. Bunun yerine, pamuksu bir yapı tercih edilir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, doğumdan sonra süt üretiminde yaşayacağınız artış dolayısıyla alacağınız ürünü bir beden büyük almanızdır. Böylece, sütyeniniz sıkı olmaz veya sizi rahatsız etmez. Emzirme sütyenleri, gündelik giyimde de tercih edilebilir. Örneğin, bazı modeller, göğüsleri daha iyi toplarken, bazıları daha esnek bir yapıya sahiptir. Kom sütyen, emzirme döneminde annelerin ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmıştır. Böylece hem bebeğiniz rahatça emebilir, hem de siz konforlu ve destekleyici bir şekilde sütyen takmış olursunuz.

Kom Küçük Gösteren Sütyen Özellikleri

Küçük gösteren sütyenler, göğüslerinizin hem daha küçük, hem de daha sıkı bir şekilde görünmesini sağlar. Bu sütyenler, özellikle daha büyük göğüslü kadınlar arasında popülerdir ve oldukça da konforludur. Bu ürünlerin en önemli özellikleri arasında; sıkı bir alt banda sahip olmaları, dolgusuz veya hafif dolgulu bir yapıda üretilmeleri ve yastıklarının küçük olması gelir. Bazı modeller, göğüsleri daha fazla sıkıştırarak daha küçük gösterirken, bazıları daha hafif bir şekilde şekillendirir. Göğsü küçük gösteren sütyenler, gündelik giyimde de uygundur ve tüm kıyafetlerin içine tercih edilebilir.

Kaliteli Sütyen Kumaşı Nasıl Olmalı?

Sütyenin ana kumaşı, giydiğiniz sütyenin konforu ve dayanıklılığı için son derece önemlidir. Tercih edilen kumaş, hem yumuşak, hem de nefes alabilen bir yapıda olmalıdır. Böylece ciltte rahatsızlık oluşturmaz ve terleme yapmaz. Bu kumaş ayrıca, sütyenin şeklini koruması ve uzun ömürlülüğü açısından da önemlidir. İyi bir sütyen kumaşı, pamuk, naylon, polyester, elastan veya spandeks gibi malzemelerden yapılmıştır. Pamuk, doğal bir malzeme olduğu için yumuşak ve nefes alabilen bir yapıya sahiptir ve sütyende de çok doğru bir tercih olabilir. Bir başka çeşit olan naylon ve polyester ise, oldukça dayanıklı malzemelerdir. Bu malzemeler ise, sütyenin şeklini uzun süre korumasına yardımcı olur. Sütyende kullanılan elastan ve spandex, sütyenin esnek olmasını ve hareket ederken rahat olmanızı sağlar. Siz de sayfadaki Kom sütyen modellerini inceleyebilir ve size en uygun olanı tercih edebilirsiniz. Kom, müşteriler tarafından her dönem beğenilen bir marka olmayı başarmıştır. İsterseniz siyah beyaz gibi klasik renkler, isterseniz de ateş kırmızısı, mint yeşili gibi iddialı renkler… Kom’da her zevke göre ürün mevcut ve bu ürünlerin tamamı bu sayfada sizi bekliyor. Hemen siz de sipariş verebilir ve kalite ile tanışabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kom Sütyen Modelleri ve Çeşitleri

1138 ürün listeleniyor
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Beden
Toplam 36 / 1138 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
AgrafAgraf, bir giyim eşyasının karşılıklı uçlarını birbirine tutturarak kapatmaya yarayan, üzerinde genel olarak metal küçük çengeller ve halkaların bulunduğu iki parçadan oluşan bir yardımcı malzemedir. Farklı çeşitleri bulunan agrafların genel çalışma prensibi, mevcut iki parçanın birbirine geçirilmesi şeklinde olur. Agraf kelimesi yerine zaman zaman kanca, kopça gibi kelimelerin de kullanıldığı görülebilir. Kanca ve kopça gibi gereçler mantık olarak aynı işlevi görse de agraf, bunların bir kumaş parçasına dikilerek toplu şekilde kullanıldığı bir malzemedir. Agraf gibi tamamlayıcı malzeme kategorisine giren ürünlerin yokluğu ya da işlevini yitirmesi durumunda üzerinde kullanıldığı ürünler kullanılamaz hale gelebilir. Agraf, kıyafetlerin 3 farklı bölgesinde sıklıkla kullanılmaktadır. En sık kullanım alanı olarak sütyenler örnek gösterilebilir. Klasik bir sütyen için olmazsa olmaz bir parça olan agraf, sütyenin iki uç parçasının birleştirilmesine yarar. Bu tarzdaki agraf, bir parçası çengelli bölüm, diğer parçası bu çengellerin içine geçeceği halkalı bölüm olmak üzere sütyenlerin uçlarına dikilir. Terzilerin sık sık kullandığı bu faydalı malzemeler, bir kumaş parçası üzerine metal parçaların dikilmesi şeklinde imal edildiği için zamanla deforme olabilir ya da dikim bölgesinden sökülüp kullanılamaz hale gelebilir. Bu durumda kıyafet üzerindeki agrafların bir yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Agraf, kapatma işlevi yanında bir elbisenin açık kalan bir bölgesini birleştirmeye de yarar. Örneğin, elbiselerin ense bölgelerinde kullanılan agraflar bu işe yarar. Bu yardımcı malzemelerin kıyafetlerde kullanıldığı diğer bir bölge ise etek ve pantolonların bel kısımlarıdır. Kıyafetin bel boşluğuna tam oturmasına yardımcı olan bu önemli parçalar sayesinde daha rahat bir kullanım söz konusu olabilir. Agraf gibi ufak terzilik malzemeleri, her ne kadar göz önünde olmasalar da işlevleri açısından oldukça faydalıdır.
Detaylar