Sütyen Modelleri 2017

Sütyen 

Sütyen çeşitleri, kadınların iç giyim alanında sık tercih ettiği ürün gruplarından bir tanesidir. Göğüslerin dik durmasını ve kıyafetlerin altından belli olmamasını sağlayan sütyenlerin farklı tasarımları vardır. Kadın iç giyiminin olmazsa olmaz parçaları arasında yer alan sütyenler, özenli bir seçim gerektirmektedir. Her kadının göğüs ölçüsü, kilosu ve bedeni birbirinden farklıdır. Bu nedenle, kadınların beden ve göğüs ölçülerine uygun olan modellere yönelmeleri gerekmektedir. Tercih edeceğiniz sütyenlerin vücut tipinize uygun olması son derece önemlidir. Kıyafetlerinizle bütünlük göstermek adına da göğüslerinizi güzel gösteren sütyenleri satın almalısınız. Göğüslerin de dik durması ve deforme olmaması adına düzenli olarak sütyen kullanımlarının yapılması gerekir. Doğru sütyen tercihleri sayesinde, göğüsleriniz istediğiniz şekle bürünebilecektir. Aynı zamanda, göğüslerinize sağlıklı bir form kazandıran sütyenlerin özel tasarımları yapılmaktadır. 

Sütyen seçimi yaparken doğru cupun tercih edilmesi son derece önemlidir. Göğüslerinizin, tercih edeceğiniz sütyen cupuna tam olarak oturduğundan emin olmalısınız. Aynı zamanda, çeşitli sağlık problemlerini yaşamamak adına, cupların göğüslerinizi sıkmaması da gerekir. Vücudu ve göğüsleri fazla sıkan sütyenler bireylere rahatsızlık verecektir. Kadınlar, bu rahatsızlıkları, kol altlarında, sırt bölgelerinde ve göğüslerinde hissedeceklerdir. Fazla sıkan sütyenler, vücutta iz oluşumuna neden olur. Dolayısıyla askısı çok sıkı olmayacak şekilde sütyenlerinizi kullanmanız gerekir. Göğüslerinizin duruşunu bozmamak için çok gevşek olacak şekilde de sütyenleri kullanmamalısınız. Eğer alerjik bir bünyeye sahipseniz, sütyenlerin kumaşını bu hassasiyetinize göre tercih etmelisiniz. Sağlıklı kumaşlardan imal edilen sütyen modelleri oldukça geniş bir kategoriye ayrılmaktadır. 

Sütyen Modelleri

Sütyen modelleri arasından ürün tercihi yaparken sağlık koşullarını ve zarafetinizi göz önüne almalısınız. Seçenekler arasında yer alan sütyenlerin destekli ve desteksiz özellikte olan modelleri vardır. Aynı zamanda, küçük göğüslü kadınlar için özel olarak tasarlanan dolgulu sütyenler göğüsleri olduğundan daha büyük göstermektedir. Yine küçük göğüslü kadınların kullanabileceği push-up sütyenler de dolgu ve destekli yapılarıyla göğüsleri kalkık gösterecektir. Push-up sütyenlerin alt ve iç bölümünde çeşitli dolgu desteklerine yer verilmiştir. Büyük göğüslü kadınlar ise dolgusuz olan sütyen modellerine yönelebilirler. Göğüs tipiniz ve kıyafetinize bağlı olarak tercih edebileceğiniz birçok sütyen türü bulunmaktadır. Kadınların kusursuz görünmesine yardımcı olacak sütyenlerin plastik ve demir malzemelerin alt kısımlarına yerleştirilerek göğüslerin daha formlu görünmesini sağladığını söyleyebiliriz. Bu destek şekli de göğüslerin kusursuz bir görünüme sahip olmasını sağlayacaktır. Vücudunuz ile orantılı olacak sütyenleri seçerek kendinizi formda hissedebilirsiniz. Bunun yanı sıra, göğüs ölçülerine uygun olarak tercih edebileceğiniz desteksiz sütyenler, doğru bir seçim olacaktır. Göğüslerin daha küçük görünmesine yardımcı olan desteksiz sütyenler, kadınların ilk seçimlerinden bir tanesidir. 

Seçenekler arasında balenli ve balensiz olarak tasarlanan sütyen modelleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, minimizer sütyen modelleri de göğüslerinizin derli toplu görünmesine yardımcı olacaktır. Sütyen tasarımları, askılı ve askısız kullanıma uygun şekilde tasarlanmaktadır. Askısız kullanıma uygun olan balenli sütyen modelleri, abiyelerin altına giyilebilecek özelliğe sahiptir. Alt ve üst kısımlarında silikon detayına yer verilen straplez sütyenler, omzu açık giysilerle muhteşem bir görünüm yaratacaktır. Göğüs dekoltesi ve sırtı açık kıyafetler tercih eden bireyler, yapışkanlı sütyenleri tercih edebilirler. Bu sütyenler, göğüs ucunu kapatan ve kusursuz bir görüntü sağlayan özelliklerdedir. Göğüs bölgenizi şekillendirmek adına tasarlanan balkonet sütyenler, bireylerin kendini seksi hissetmesine yardımcı olmaktadır. Şık sütyenler olarak bilinen balkonet modeller, kadınlar tarafından ilgi görmektedir. Özellikle, sporla ilgilenen kadınların göğüslerinin sallanmasını engelleyen sporcu sütyenleri de konforlu bir kullanıma sahiptir. Sporcu sütyenleri, nefes alan yapılarından kaynaklı olarak kullanıcıları asla rahatsız etmez. Aynı zamanda, kolayca açılan ve kapanan klips detayları, sütyeninizi çıkarmaya gerek kalmadan bu ürünleri kullanmanıza yardımcı olacaktır. Çocuk emziren kadınlar için ise açılır pencere tasarımlı sütyenlerde, buradan çocuklarını emzirebilmeleri mümkündür. 

Özel Tasarımlı Sütyenler

Sütyen takımları, farklı tasarımlar olarak kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Sütyen seçimi yaparken vücut tipi göz önüne alınmalıdır. Çünkü vücut hatlarının iyi görünmesini isteyen kadınlar, kullanacakları sütyeni doğru modellerden seçmelidir. Armut tipli bir vücuda sahip olan kadınlar, orantılı bir görünüm yansıtmak adına üzerlerindeki dikkati üst kısımlarına çekmelidirler. Bu nedenle, push-up sütyenlerin kullanımı armut vücut tipleri için uygun olacaktır. Bunun yanı sıra, destekli ya da dolgulu sütyenlerin kullanımı da vücut tipinizi düzgün gösterecek modellerden bir kaçıdır. Sütyenlerin dantelli, dantelsiz, transparan, sade ve işlemeli modelleri de vardır. Bu modeller arasından kendi stilinize ve kullanım amacınıza yön veren sütyenleri tercih edebilirsiniz. Sütyen takımları arasından bir seçim yaparken, dış tasarım yapısını ve malzemesini de göz önüne almanız önemlidir. Kalça ve omuz orantısı yakalamak isteyen kadınlar, iri göğüslere sahipse minimizer sütyenleri satın almalıdırlar. Ancak göğüslerin küçük olması halinde balkonet kesimin yer verildiği sütyenlerin tercih edilmesi doğru olacaktır. Vücut orantınızı korumak için farklı türdeki sütyen takımı modellerini gözden geçirebilirsiniz. 

Sportif bir vücut tipine sahipseniz, kıvrımlarınızı belirginleştirmek adına, push-up sütyenleri tercih edebilirsiniz. Omuzları dar olan kadınlar ise sütyenlerinin standart askı detayları sayesinde, kullanım açısından herhangi bir sorun yaşamayacaktır. Özellikle, çapraz askılı olarak tasarlanan sütyenler, sportif kadınların sık tercih ettiği modellerden bir tanesidir. Sütyenlerin tasarımları doğrultusunda yıkama işlemleri değişkenlik gösterir. Makinenizin hassas ayarında satın alacağınız sütyenleri yıkayabilirsiniz. Aynı zamanda, uygun sıcaklıkta sütyenlerinizin temizliğini sağlamanız gerekmektedir. Makinenin içinde sütyeninizin zarar görmemesi adına, sütyen kabı kullanımının da önemi büyüktür. Makinenizi düşük devirde sıkma ayarına getirerek doğru bir kurutma işlemi de sağlamış olursunuz. Böylece sütyenlerinizi deforme olmadan yıkayıp temizleyebilmeniz mümkün olmaktadır. İpek, dantel ve benzeri hassas kumaş yapılarına sahip olan sütyenleri ise sıkma uygulamadan elde yıkama modunda temizleyebilirsiniz. Bu durum, sütyenlerinizin ömrünü de uzatacaktır. Kadınlar tarafından çok uzun yıllardan beri kullanılan sütyenler, giyilecek olan kıyafet türüne bağlı olarak tercih edilebilir. Vücut oranının iyi görünmesini sağlayacak farklı türdeki sütyen modelleri tasarlanmıştır. Destek anlamına gelen sütyen kelimesi, göğüslerinizi kaldırmak ve desteklemek amacıyla kullanılacak iç giyim ürünüdür. Kişisel tercihlerinize uygun olarak satın alacağınız sütyenlerden ekstra verim alabileceğinizi söyleyebiliriz. Bununla birlikte, sütyen görüntüleri, modelleri, tasarımları ve desenleri ise stilinizi yansıtacak detaylara sahip olabilmektedir. 

Sütyenlerin Üretim Şekilleri

Sütyen seçimi esnasında, bu iç giyim ürünlerinin üretim şekillerine de dikkat etmek gerekmektedir. Sık kullanılan basit bir iç çamaşırı olarak düşünülen sütyenlerin farklı küçük parçalardan imal edildiğini söyleyebiliriz. Kadınların rahat hareket etmelerine yardımcı olan sütyenleri seçmeleri gerekir. Dolayısıyla rahatça sütyen içinde hareket etmek için sütyen parçalarına hakim olmanız da önemlidir. Temelde sütyenler, iki cup, agraf ve iki kanat olacak şekilde imal edilmektedir. Göğsünüzün oturduğu bölüm sütyeninizin ana parçasını oluşturur. İki cupun etrafındaki kanatlar ise sırtı kavramaktadır. Sırtı saran bu kısmın genişliği, malzeme yapısı, rengi, kumaşı gibi bir takım detaylar sütyen seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken etmenlerdir. Sütyen modellerinin bir bölümünde çengel ve diğer tarafında ise halkaların yer aldığı mekanizma yer alır. Bu mekinazmaya kopça ya da agraf ismi verilmektedir. Genel olarak, sırt bölümünde yer alan agraflar, bazı sütyen tasarımlarında ön bölümde yer alabilmektedir. Bu üretim yapısı ise sütyeninizin açıp kapama işlemi esnasında kolay işlem yapmanıza yardımcı olmaktadır. Sütyenlerdeki agraflarda üç adet kancaya yer verilmiştir. Sütyen kap ölçüleri doğru seçilirse, bu kancaların uyumlu şekilde kullanılabilmesi de mümkün olur. Beden değişiminden kaynaklı olarak agraflar deforme olursa, ekstra agrafların yer aldığı sütyenleri satın alabilirsiniz. 

Sütyen tasarımları esnasında önem arz eden parçalar arasında, sütyen askıları yer almaktadır. Bu iç giyim ürününü daha rahat kullanmak adına, omuzu ve sırtı destekleyen askılara sahip sütyenlere yönelebilirsiniz. Sütyenlerin kalınlık düzeyi, malzeme yapıları ve askı boyları ayarlanabilir şekilde tasarlanmıştır. Ayarlanabilir mekanizmalı askılar sayesinde, bedeninize uygun şekilde sütyeninizin ayarını yapabilirsiniz. Ancak tek boy olarak satışa sunulan sütyen modelleri de vardır. Bazı sütyenlerin askılarının çıkarılıp takılabilir yapıda olması, askı değişimini kolayca yapmanızı sağlayacaktır. Kadınlar, ihtiyaçları doğrultusunda sabit ya da değiştirilebilir askılara sahip olan sütyenleri tercih edebilirler. Askıları çıkan sütyen modelleri, straplez olarak da kullanılabilmektedir. Askısı çıkan sütyenlerin ana parçasının dış bölümünde balenler yer almaktadır. Cup bölümünün altında ve yanlarında yer alan balenler, göğüsleri olduğundan daha şekilli ve dik göstermektedir. Balenli sütyenler, bazı kadınlar tarafından rahat olarak kabul edilmektedir. Fakat bazı kadın kullanıcılar, balensiz sütyenler kullanmayı kendileri için uygun bulmaktadır. Bu iki durumun kadınların göğüs yapısı ve bedenleriyle bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Sütyenlerde gözden kaçırılan parçalar arasında, ön bölümünde ve cupların ortasında yer alan bölümlerdir. İki cup arasında köprü görevini üstlenen bu kısımlar, sütyeninizin hangi modele sahip olduğunu göstermektedir. Aynı zamanda, dekolteli sütyenler de bu köprü daha aşağı kısımda yer almaktadır. 

Sütyen Kullanım Avantajları

Sütyen modelleri dantelli, dantelsiz, destekli, desteksiz, dolgulu ve dolgusuz olarak farklı seçeneklere ayrılır. Temelde sütyen kullanımının kadınlar için birçok avantajı olduğunu söyleyebiliriz. Sütyen kullanmak, kadınların kişisel bir tercihi olsa da hemen hemen her kadın sütyen kullanmaktadır. Göz ardı edilmeyecek yararları olan sütyenlerin, kadınların farklı taleplerini karşılayacak çeşitlilikte olduğunu görebilirsiniz. Belli bir yaştan sonra, göğüs sarkmaları oldukça normal karşılanan bir durumdur. Bu sarkmaların önüne geçmek amacıyla sütyen kullanımının önemi büyüktür. Bunun yanı sıra, günlük hayatta ya da spor yaparken göğüslerin toplu görünmesini sağlayan sütyenler işlevsel bir kullanıma olanak sağlar. Sırt, boyun gibi bölgelerdeki ağrıların azaltılması adına sütyen kullanımlarının önemi büyüktür. Özellikle, göğüs bedeni büyük olan kadınlar, toparlayıcılı ve destekleyen sütyenleri kullanabilirler. Vücudu düzgün göstermeye yardımcı olan sütyenler, farklı tasarım yapılarına sahiptir. Kadınlar, dik olmasını istedikleri göğüslerinin bu görünümünü destekli sütyenlerle sağlayabilirler. Aynı zamanda, büyük göğüslerin daha küçük görünmesini sağlamak adına da desteksiz sütyenler tercih edilebilir. Kadınların rahat hareket edecekleri ve özgüvenli hissedecekleri sütyenler seçenekler arasında yerini almaktadır. 

Omurga sağlığını desteklemeye yardımcı olan sütyenlerin estetik bir görünüm sağladığını da söyleyebiliriz. Zamanla omurga sağlığını düzelten sütyenlerin düzenli kullanılması olası sarkmaları da önlemektedir. Ancak kadınların vücut tipine uygun olan sütyenleri tercih etmeleri de önemli bir detaydır. Bedeninize uygun olan sütyen modelini kullanarak, birçok avantajı elde edebilirsiniz. Sütyenlerin vereceği göğüs görüntüsünden dolayı, kadınlar kendilerini daha mutlu hissedeceklerdir. Aynı zamanda, farklı giysi ve kıyafetlerle de takılabilecek olan birçok sütyen modeli tasarımı vardır. Sütyen modelleri arasından kendi kişisel ihtiyaçlarınıza yön veren modellere yönelebilirsiniz. Böylece sütyen kullanımından ekstra fayda elde etmiş de olursunuz. 

Sütyen Seçenekleri

Sütyen modelleri ve fiyatları, birbiriyle orantılı olan kriterlerdir. Sütyen seçenekleri, balene, askı detayına, kalıba ve kaliteye bağlı olarak değişkenlik gösterir. Kişisel tercihlerinize yön verecek sütyenler arasında; üçgen, halter, balenli ya da balensiz seçenekler yer alır. Bununla birlikte, göğüs bedeninize uygun şekilde tasarlanan desteksiz ve destekli sütyenler de bulunmaktadır. Toparlayıcılı ve küçülten özelliklere sahip olan sütyenler de farklı ihtiyaçları karşılayacak ürünlerdir. Spor aktivitesi anında tercih edebileceğiniz sporcu sütyenleri, sizin için harika bir performans sağlayacaktır. Abiye elbiseler ya da askılı tişörtlerle de kullanabileceğiniz straplez sütyen tasarımları modellerden bir tanesidir. Örneğin, destekli olarak tasarlanan sütyenler, göğüslerin daha iri görünmesini sağlamaktadır. Genel olarak, küçük göğüslü kadınlar bu sütyen modellerini tercih etmektedir. Her yaş ve bedendeki kadının destekli sütyenleri tercih edebilmesi mümkündür. Toparlayıcılı sütyenler ise göğüs ölçüsü büyük olan kadınlara özel olan üretimlerdir. Aynı zamanda, hamilelikten kaynaklı büyüyen göğüslerin toparlanması, kilo alımı, genetik faktörler gibi nedenlerden dolayı toparlayıcılı sütyenler kullanılabilir. Toparlama özelliğine sahip olan sütyenler, sarkma ve göğüs deformasyonlarını ortadan kaldırır. Göğsünüzü tam olarak kavrayan bu sütyen modelleriyle özgürce hareket edebilmeniz de mümkündür. 

Bralet olarak tasarlanan sütyenler ise son zamanlarda moda trendlerinde liste başı olan modellerdir. Klasik sütyenlere oranla daha salaş ve rahat bir alternatif olarak kullanabileceğiniz ürünlerdir. Balen içermeyen bralet sütyenler, yumuşak dokularıyla dikkat çekmektedir. Farklı askı tasarımları, dantel detayları, asimetrik sırt bölümleriyle farklı bralet sütyen tasarımları yapılmıştır. Tişört ya da gömleklerle bu sütyenleri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Sporcu sütyenleri de günlük hayatta ve spor yaparken kullanabileceğiniz ürünlerdir. Konforlu kullanım yapısına sahip olan bu ürünler, hareket özgürlüğü de sunmaktadır. Emzirme sütyeni olarak tasarlanan modeller ise emzirme dönemindeki annelerin imdadına yetişmektedir. Balensiz ve desteksiz olan yumuşak yapılı emzirme sütyenleri, açılır kapanır pencere kısımlarına sahiptir. Doğumdan sonra, hassaslaşan göğüslerin güzel görünmesi ve rahat etmesini sağlayan bu sütyen modelleri, oldukça ergonomiktir. 

Sütyen Fiyatları

Sütyen fiyatları, tasarlanan iç giyim ürünlerinin markasına, modeline, kalitesine ve renk tonuna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Sütyen seçimi esnasında renk, desen ve dantel gibi diğer detayların da göz önüne alınması gerekir. Kaliteli materyaller kullanılarak tasarlanan sütyenlerin fiyatsal oranları daha yüksek olmaktadır. Aynı zamanda, terletmeyen, nefes alan ve pamuklu yapıdaki sütyenler de özel tasarım yapılarından kaynaklı olarak fiyatları yükselecektir. Uzun süre kullanabileceğiniz kalitedeki sütyenlere uygun fiyatlara sahip olmak istiyorsanız, tercih edeceğiniz markanın indirim ve kampanyalarını takip edebilirsiniz. Çünkü onlarca farklı marka tarafından üretilen sütyen modelleri, farklı fiyat aralıklarıyla satışa sunulur. Sütyenlerin kalite düzeyi ve kumaş türüne bağlı olarak da kullanım süresinin belli olacağını söyleyebiliriz. Sütyen fiyatları üzerinde etkili olan detaylar arasında, işçilik de yer almaktadır. İşçiliği, ergonomikliği ve benzeri unsurların fiyatlara etki ettiğini görebilirsiniz. Aynı zamanda, kullanım amacınız doğrultusunda sütyen için ödeyeceğiniz tutarın da değişkenlik göstereceğini söyleyebiliriz. 

Sütyenlerin Ömrü Ne Kadar?

Satın almayı düşündüğünüz sütyenin markası ve kalitesi doğrultusunda kullanım ömrü de değişkenlik gösterecektir. Hassas ve dantelli kumaşlardan imal edilen sütyenler, genellikle daha uzun ömürlüdür. Ancak kadınların sütyeni giyme sıklıkları da kullanım süresine etki edecektir. 

Sütyenler Hangi Sıklıkla Yıkanmalıdır?

Sütyenlerin üç giyim ardından yıkanması önerilen bir durumdur. Ancak sütyenin kullanılacağı mevsim ve kullanım sıklığı da göz önüne alınarak temizliğinin yapılması doğru olacaktır. 

Sütyen İle Uyumak Doğru mu?

Sütyenle uyumanın bilimsel olarak herhangi bir zararı yoktur. Ancak zaman zaman sütyenlerinizi çıkararak göğüslerinizin nefes almasını sağlayabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sütyen Modelleri ve Çeşitleri

10.000+ ürün listeleniyor
Penti
Suwen
NBB
Pierre Cardin
Dagi
Kom
Yeni İnci
Anıl
Le Jardin
Emay
Moonlight
Alışveriş Parkı
ECheffs
Miraxx
Magic Form
Royaleks
Oresse
Orkide
Pileli Store
Nurteks
Krem
Bej
Beyaz
Siyah
Kırmızı
Pembe
Çok Renkli
Mor
Gri
Lacivert
Mavi
Yeşil
Kahverengi
Turuncu
Sarı
Gümüş
Hepsiburada Limiti
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Beden
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
AgrafAgraf, bir giyim eşyasının karşılıklı uçlarını birbirine tutturarak kapatmaya yarayan, üzerinde genel olarak metal küçük çengeller ve halkaların bulunduğu iki parçadan oluşan bir yardımcı malzemedir. Farklı çeşitleri bulunan agrafların genel çalışma prensibi, mevcut iki parçanın birbirine geçirilmesi şeklinde olur. Agraf kelimesi yerine zaman zaman kanca, kopça gibi kelimelerin de kullanıldığı görülebilir. Kanca ve kopça gibi gereçler mantık olarak aynı işlevi görse de agraf, bunların bir kumaş parçasına dikilerek toplu şekilde kullanıldığı bir malzemedir. Agraf gibi tamamlayıcı malzeme kategorisine giren ürünlerin yokluğu ya da işlevini yitirmesi durumunda üzerinde kullanıldığı ürünler kullanılamaz hale gelebilir. Agraf, kıyafetlerin 3 farklı bölgesinde sıklıkla kullanılmaktadır. En sık kullanım alanı olarak sütyenler örnek gösterilebilir. Klasik bir sütyen için olmazsa olmaz bir parça olan agraf, sütyenin iki uç parçasının birleştirilmesine yarar. Bu tarzdaki agraf, bir parçası çengelli bölüm, diğer parçası bu çengellerin içine geçeceği halkalı bölüm olmak üzere sütyenlerin uçlarına dikilir. Terzilerin sık sık kullandığı bu faydalı malzemeler, bir kumaş parçası üzerine metal parçaların dikilmesi şeklinde imal edildiği için zamanla deforme olabilir ya da dikim bölgesinden sökülüp kullanılamaz hale gelebilir. Bu durumda kıyafet üzerindeki agrafların bir yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Agraf, kapatma işlevi yanında bir elbisenin açık kalan bir bölgesini birleştirmeye de yarar. Örneğin, elbiselerin ense bölgelerinde kullanılan agraflar bu işe yarar. Bu yardımcı malzemelerin kıyafetlerde kullanıldığı diğer bir bölge ise etek ve pantolonların bel kısımlarıdır. Kıyafetin bel boşluğuna tam oturmasına yardımcı olan bu önemli parçalar sayesinde daha rahat bir kullanım söz konusu olabilir. Agraf gibi ufak terzilik malzemeleri, her ne kadar göz önünde olmasalar da işlevleri açısından oldukça faydalıdır.
Detaylar