Sütyen Modelleri 2017

Kadın iç giyiminde olmazsa olmaz parçalardan olan sütyen, titiz bir seçim gerektirir. Seçilecek sütyenin vücut tipinize uygun olması ve kıyafet ile bütünlük göstermesi, daha iyi bir görünüm kazanmanız için oldukça önemlidir. Etkileyici görüntünüzü tamamlarken göğüslerin deforme olmasını da engelleyen sütyen, doğru tercihte bulunulması halinde sarkmaların önüne geçerek göğüslere sağlıklı bir form kazandırır.

Sütyen seçerken en önemli hususların başında doğru cup tercihi gelir. Göğüsler cuplara tam olarak oturmalı ve cuplar göğüsleri gereğinden fazla sıkmamalıdır. Vücudu gereğinden fazla sıkan sütyen askıları kol altı ve sırt bölgesine rahatsızlık vererek iz oluşumuna yol açarken, gevşek askılar sütyenin ve dolayısıyla göğüslerin duruşunu bozar. Alerjik bünyeye sahip kişiler, sağlıklı kumaşlardan üretilen sütyenleri tercih etmelidir.

Doğru sütyen seçimi hem sağlığınız hem de zarafetiniz açısından önemlidir. Hem göğüs tipinize hem de giyeceğiniz kıyafete göre farklı sütyen çeşitleri arasından seçimde bulunabilirsiniz. Küçük göğüslü kadınların yoğun olarak tercih ettiği push-up sütyen, iç ve alt kısmında bulunan dolgulu ya da destekli yapıları ile göğüslerin olduğundan daha dolgun ve kalkık görünmesini sağlar. Göğüslerinin düzgün ve dik görünmesini arzu eden kadınların kullandığı balenli sütyen modelleri, sütyenin alt kısmına yerleştirilen demir ya da plastik parçalar ile ideal formun yakalanmasını sağlayarak kusursuz görünümünüzü destekler.

Vücudu ile orantılı göğüs ölçülerine sahip olan kadınlar için desteksiz sütyen tercihi yerinde bir seçenek sunarken, göğüslerinin daha küçük görünmesine ihtiyaç duyan kadınlar balenli ve balensiz seçenekler sunan minimizer sütyen modelleri ile derli toplu görünüme kavuşur. Askısız kullanıma uygun, genel olarak balenli ve alt ve üst kısımları silikon tasarımlı straplez sütyen, omzu açık kıyafetler için uygun bir alternatif sağlar. Sırtı açık ve göğüs dekolteli kıyafetlerde göğüs ucunu kapatarak sütyen askılarının görüntüyü bozmasının önüne geçen yapışkanlı sütyen özel günlerde seçeceğiniz kıyafetlerin içinde etkileyici görünmenize destek verir.

Göğüs bölgesini şekillendirerek ayrık görünümü ortadan kaldıran balkonet sütyen, en seksi ve şık sütyen seçeneklerinden bir tanesi olarak yoğun ilgi görür. Göğüslerin spor yaparken sallanmasına engel olan sporcu sütyeni vücudun nefes almasını da sağlayarak konforlu ortam sağlar. Kolayca açılıp kapatılan klipsleri sayesinde sütyeni çıkartmaya gerek duyulmadan açılan pencere yardımı ile çocuğun emzirilmesine imkan veren emzirme sütyeni annelere hayatı kolaylaştırır.

Sütyen seçiminde vücut tipinin göz önünde bulundurulması, vücut hatlarının daha iyi görünmesini sağlayarak arzu edilen sonucun yakalanması bakımından önemlidir. Armut tipi vücuda sahip olanların orantılı görünümü yakalamak için dikkatleri üst bölgeye de çekebilmesi gerekir. Bu sebeple seçimin push-up modelden yana olması, ya da destekli veya dolgulu sütyenlerin kullanılması önerilir. Omuz ve kalça orantısına sahip, bel bölgesi gözle görülür derecede ince olan kum saati tipine sahip kadınların göğüslerinin iri olması halinde minimizer sütyen tercih etmesi, küçük olması halinde ise balkonet kesim modellere yönelmesi orantının korunması açısından yerinde bir tercihtir. Atletik vücuda sahip kadınlar için kıvrımları belirginleştirmek adına push-up sütyen ya da dolgulu modeller seçimi feminen duruşu arttıracaktır. Omuzları dar olan kadınların standart askılar sebebiyle sıkıntı yaşamaması için ayarlanabilir ve özellikle çapraz askılı modelleri tercih etmesi sütyenin vücuda tam formunda oturmasını sağlayacaktır.

Sütyenler yıkama talimatlarına uygun olarak makinelerin hassas ayarında ve uygun sıcaklıkta yıkanabilir. Makine içerisine sütyen yıkama kabı kullanılarak konulacak ve düşük devirde sıkma yapılacak sütyenler deformasyona uğramaz ve şekillerini kaybetmez. Dantel, ipek gibi hassas yapıya sahip sütyenlerin ise elde yıkanması ve sıkmadan kurumaya bırakılması ömürlerini uzatmak adına önemlidir.

Sütyen Modelleri ve Çeşitleri

10.013 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. NBB
  2. Anıl
  3. Le Jardin
  4. Orkide
  5. Moonlight
  6. Yeni İnci
  7. Emay
  8. Kom
  9. Magic Form
  10. Nurteks
  11. Pierre Cardin
  12. Obje
  13. Şahinler
  14. Ayyıldız
  15. Reflectıons
  16. Sistina
  17. Dagi
  18. Miorre
  19. Bella Donna
  20. Modinn
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Renk
  1. Beyaz
  2. Siyah
  3. Kahverengi
  4. Kirmizi
  5. Pembe
  6. Mavi
  7. Mor
  8. Gri
  9. Yesil
  10. Krem
  11. CokRenk
  12. Bej
  13. Sari
  14. Turuncu
  15. Gumus
  16. Lacivert
 4. Beden A-Z
 5. Ürün Puanı
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Sütyen Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Agraf Agraf, bir giyim eşyasının karşılıklı uçlarını birbirine tutturarak kapatmaya yarayan, üzerinde genel olarak metal küçük çengeller ve halkaların bulunduğu iki parçadan oluşan bir yardımcı malzemedir. Farklı çeşitleri bulunan agrafların genel çalışma prensibi, mevcut iki parçanın birbirine geçirilmesi şeklinde olur. Agraf kelimesi yerine zaman zaman kanca, kopça gibi kelimelerin de kullanıldığı görülebilir. Kanca ve kopça gibi gereçler mantık olarak aynı işlevi görse de agraf, bunların bir kumaş parçasına dikilerek toplu şekilde kullanıldığı bir malzemedir. Agraf gibi tamamlayıcı malzeme kategorisine giren ürünlerin yokluğu ya da işlevini yitirmesi durumunda üzerinde kullanıldığı ürünler kullanılamaz hale gelebilir. Agraf, kıyafetlerin 3 farklı bölgesinde sıklıkla kullanılmaktadır. En sık kullanım alanı olarak sütyenler örnek gösterilebilir. Klasik bir sütyen için olmazsa olmaz bir parça olan agraf, sütyenin iki uç parçasının birleştirilmesine yarar. Bu tarzdaki agraf, bir parçası çengelli bölüm, diğer parçası bu çengellerin içine geçeceği halkalı bölüm olmak üzere sütyenlerin uçlarına dikilir. Terzilerin sık sık kullandığı bu faydalı malzemeler, bir kumaş parçası üzerine metal parçaların dikilmesi şeklinde imal edildiği için zamanla deforme olabilir ya da dikim bölgesinden sökülüp kullanılamaz hale gelebilir. Bu durumda kıyafet üzerindeki agrafların bir yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Agraf, kapatma işlevi yanında bir elbisenin açık kalan bir bölgesini birleştirmeye de yarar. Örneğin, elbiselerin ense bölgelerinde kullanılan agraflar bu işe yarar. Bu yardımcı malzemelerin kıyafetlerde kullanıldığı diğer bir bölge ise etek ve pantolonların bel kısımlarıdır. Kıyafetin bel boşluğuna tam oturmasına yardımcı olan bu önemli parçalar sayesinde daha rahat bir kullanım söz konusu olabilir. Agraf gibi ufak terzilik malzemeleri, her ne kadar göz önünde olmasalar da işlevleri açısından oldukça faydalıdır.
DSACategoryId/2147483636/12087178/60001585/60000678
BAŞA DÖN