Kundak

Kundaklama, yeni doğan bebeklerin ilk aylarda üşümemesi ve düz kemik gelişimini kullanılan geleneksel yöntemlerden biri olarak biliniyor. Doğru yaşta ve doğru sürede yapıldığında bebeğin sağlığı için oldukça faydalı olan kundaklama geçmişte çeşitli bez çeşitleri ile elle yapılırken günümüzde hazır kundak çeşitleri anneler tarafından tercih ediliyor. Geleneksel bez kundaklara oranla daha sağlıklı ve rahat olan hazır kundaklar aynı zamanda annelere kullanımı açısında da kolaylık sunuyor. Bez kundaklara oranla birçok avantaja sahip olan kundak çeşitleri değişen modelleri ve tasarımları ile karşınıza çıkıyor.

Bebek Kundak Modelleri

Bebeklerin gelişimi için kullanılan kundaklar tasarımları ile farklılık gösteriyor. Hazır kundak çeşitlerinde bebeklerin hareketlerini çok fazla kısıtlamayan ürünler, biçimleri ve kullanım özellikleri ile birbirinden ayrılıyor. Kundak çeşitlerinde kenarlarından ve ayak kısmından kapanarak bağlanan kundaklar, banyo kundakları ve fermuarlı kundak modelleri bulunuyor. Fermuarlı kundak modelleri, iki kenarında bulunan fermuar desteği ile kolay bir kullanım sunuyor. Fermuarlarını açarak bebeğinizi içine koyacağınız kundakta aynı zamanda bebeğin başı için tasarlanan kafa kısmı kapalı formda olduğu için tam bir koruma sağlıyor. Kenardan bağlanan kundaklar ise çıtçıtlı tasarımı ile fermuarlı ürünlerden ayrılıyor. Benzer modellerden farklı olarak tek tarafından açılan çıtçıtlı kundaklar bağlama açısından kolaylık sunduğu için tercih ediliyor. Bebeğin vücuduna uygun olarak ayak kısmı oval şekilde tasarlanan kundakların yanında köşeli kundaklarda ürünler arasında yerini alıyor. Kenar kısmında fermuar bulunan ürünler kafa kısmında kenarlara doğru katlanarak bebeğin kafasını örtmenizi sağlayan modelleri ile öne çıkıyor. Kundak çeşitlerinde kafa kısmı kapanmayan köşeli kundaklar da bulunuyor. Tasarımları değişen modeller arasında özellikle iç kısmı %100 pamuktan üretilen kundakları tercih etmenizi tavsiye ediliyor.

Bebek kundak modelleri arasında yer alan banyo kundakları ise daha yumuşak dokusu ile öne çıkıyor. Doğal pamuktan üretilen ve banyodan sonra kullanılmak için tasarlanan modeller, ebatları ve biçimleri ile hazır kundak çeşitlerinden farklı oluyor. Fermuar ya da çıtçıt gibi detayları bulunmayan ürünlerde bebeğin kafasını örtmek için özel bölümü bulunan ürünleri inceleyebilirsiniz. 75x75 gibi ölçülere sahip olan ürünleri bebeğinizin vücuduna sararak güvenle kullanabilir, aynı zamanda sade bir tasarıma sahip ürünlere ulaşabilirsiniz.

Bebek Kundak Fiyatları

Kullanım özelliklerine, modellerine ve markalarına bağlı olarak tasarımları değişen bebek kundaklarının fiyatları da farklılık gösteriyor. %100 pamuklu dokudan oluşan ve bebek cildinin hassasiyetini göz önünde bulundurarak üretilen ince işçiliğe sahip bebek kundakları hitap ettiği bütçeler ile benzer modellerden ayrılıyor. Köşeli şekle sahip olan kundak çeşitlerinde ise daha uygun fiyatlı ürünleri bulabilirsiniz. Markaları aynı olan ürünler arasında tasarımına bağlı olarak fiyatları değişen kundakları inceleyebilir, bütçeniz doğrultusunda bebeğinize uygun ürünleri seçebilirsiniz.

Kenarları çıtçıtlı bebek kundak fiyatları ise markaya bağlı olarak değişiyor. Oldukça cazip fiyatlara ulaşabileceğiniz kenardan kapanan kundaklar arasında %100 saf pamuktan üretilen modellere erişebileceğiniz gibi %80 pamuk %20 polyesterden üretilen modelleri de temin edebilirsiniz. Ön kısmında iki adet fermuarla desteklenmiş kundaklar ise diğer ürünlerden daha cazip fiyatlara sahip oluyor. Kız ve erkek bebeğe göre tasarımları değişen fermuarlı modellere sahip olan kundakları inceleyerek benzer modeller ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Fiyatları ile çeken diğer bir bebek kundak modeli ise beyaz sade bir tasarıma sahip ürünler oluyor. Özellikle zararlı boyalar ve kanserojen maddeler içermeyen yapısı ile öne çıkan modeller pamuklu dokusu ile sağlıklı bir kullanım sunuyor. Modelleri ile birlikte hitap ettikleri bütçelerde değişiklik gösteren kundaklar hakkında bilgi edinebilir, uygun ürünü kolayca satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Kundak

801 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 50 / 801 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?