Naked'ların hikayesi motorcuların karenaj denilen motoru kapatmak için kullanılan plastikleri çıkartmasıyla başlar. Yarış motorlarıyla kıyaslanacak özelliklere sahip olan Naked motosikletler, rahat kullanımıyla motor tutkunlarının ilgisini çeker. Sürücülere keyifli kullanım deneyimleri yaşatan Naked motosikletler, güçlü görünümlere sahiptir. Güçlü ve farklı görünümünün yanında yüksek performansıyla da motorcuları cezbeder. Gidon yapısı, sele pozisyonu ve sürüş özellikleriyle oldukça konforlu bir kullanım sağlarken görünüşü itibarıyla de oldukça etkileyicidir. Yol ile sürücü arasındaki bağlantıyı en saf şekilde aktarır.

Naked Motosikletlerin Avantajları Nelerdir?

Yüksek beygir ve orta ölçekli motor hacmiyle Naked motosikletler, şehir içi kullanımda da uzun yol sürüşünde de keyifli anlar yaşatır. Yüksek manevra kabiliyeti ve güçlü motoru, trafik sorununun aşılmasında büyük kolaylık sağlar ve kullanıcılarına zaman kazandırır. Motor gücü ve estetik yapısı; engebeli yollar, yokuşlar gibi farklı yol tiplerinde sürüş kolaylığı yaratır. Aerodinamik yapısı ile hızlı ve dengeli bir sürüş deneyimini mümkün kılar. Bir motosikletle yapılabilecek her şeyin yapılmasını mümkün kılan Naked motosikletin en önemli avantajı ise konfordur. Yüksek performansta sürüş deneyimleri gerçekleştirme imkanı sunan Naked motorların oturuş pozisyonu dik, gidon turu ise daha uzundur.

Motosikletlerin dış görünüşü de motor tutkunları tarafından en dikkat edilen özelliklerin başında gelir. Naked motorların aerodinamik yapılarını arttırmak için kaplama kaportaları çıkartılır. Böylelikle Naked’lar açıkta olan motor yapısı ve kaslı görüntüsü ile oldukça çekici hale gelir.

Naked Satın Alınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Motosiklet satın alınırken aracın ne için alındığı oldukça önemlidir. Eğer keyifli bir sürüş deneyimi, yüksek performans ve güçlü dış görünüş söz konusu ise Naked motosikletler en iyi alternatiflerin başında gelir. Etkileyici görünüm ve güçlü performansı Naked motosikletlere bazı dezavantajlar da getirir. Bu dezavantajların en başında ise rüzgar faktörü vardır. Diğer motosiklet çeşitlerine göre sürüş esnasında rüzgardan ve dış etkenlerden daha fazla etkilenen Naked motosiklet satın alınırken sürücü deneyimleri ihmal edilmemelidir. Başlangıç için Naked satın alacak bir kişi daha küçük tasarıma ve düşük motor gücüne sahip modelleri değerlendirebilir. Böylelikle sürücü kontrol edebilir bir motor tercihi ile deneyimlerini artırır ve bir üst modele geçebilir.

Kişisel beğenilere göre farklı tarzlara sahip olan Naked motosiklet satın alınırken mutlaka deneme sürüşü gerçekleştirilmelidir. Bu şekilde sürücü motor üzerinde rahatlığını test eder ve ilerleyen zamanlarda ortaya çıkabilecek sorunların önüne geçer.

Naked Motosiklet Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Şehir içi kullanımlar için en uygun modellerinin başında gelen Naked motosikletlerin frenleme sistemleri iyi performanslar sergiler. Sert manevra kabiliyetlerine sahip olan Naked motosikletlerdeherhangi bir kaza durumunda koruma takozu kullanılmadığı takdirde motosiklet doğrudan zarar görür. Motosikletin alabileceği ciddi hasarların önüne koruma takozu ile geçilebilir. Naked motosikletler, yüksek performansa sahip olduğu için yakıt sarfiyatları da fazladır. Açık alanlardaki kullanımlarda yüksek süratlara çıkıldığında ise rüzgardan çok fazla etkilenir. Grenajsız ve camsız tasarımları uzun seyahatlerde bazı önlemlerin alınmasını gerekli kılabilir. Motosikletin tarzına uygun ön camlar monte edilerek rüzgar etkisi düşürülür ve daha az stresli otoban sürüşleri gerçekleştirilir. Ayrıca kullanımlar sırasında oturuş pozisyonu da sürücünün vücut tipine uygun olacak şekilde ayarlanmalıdır. Naked motosikletleri, sürücüye göre özelleştirmek sürüş keyfini arttırmanın yanında güvenli yolculuklar yapılmasını da sağlar.

Naked Fiyatları Nelerdir?

Naked motosikletlerin özellikleri ve tasarımları doğrultusunda fiyatları değişim gösterir. Model özelliklerine göre değişiklik gösteren fiyatlara sahip olan Naked motosikletler, ikinci el ve sıfır olarak piyasada bulunur.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Naked

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
Başa dön