Penti Pijama

1952'de naylon çorap sektörü tüm dünyada popüler olmuştur. Penti'nin hikayesi de Mois ve Yasef Kariyo ismindeki iki kardeşin Türkiye sınırları içinde bir naylon çorap firmasını kurma kararı ile başladı. 

Penti ilk olarak 1970 yılında İstanbul Bayrampaşa’da Öğretmen Çorap ismi ile kurulmuştur. O yıllarda kadın öğretmenlerin naylon çorap kullanması çok yaygındı. Bu nedenle bu tarz naylon çoraplar ‘öğretmen çorap’ olarak adlandırılmıştır. Fakat daha sonra Kariyo ailesinden Sami Kariyo’nun markanın başına geçmesi ile sadece öğretmen kadınlar değil, bütün şehirli kadınlar göz önünde bulundurularak üretime devam edilmiştir. Böylece 1984 yılında Öğretmen Çorap markası ‘Penti’ adıyla yer değiştirmiştir. 

Penti, zamanla sadece kadın ince çorabı üretmek yerine erkek ya da çocuk çorapları da üretmeye başlamış; buna ek olarak plajda giymeye uygun olabilecek mayo ya da bikini gibi ürünler de üretmiştir. Ayrıca iç giyim ve ev içi giyim konusunda da çeşitli ürün üretmeye başlayan Penti, Türkiye'de birçok kesim tarafından oldukça ilgi görmüştür. Ürün çeşitliliğinin yanında müşterilerine kalite de sunabilen Penti, geçmişte olduğu gibi bugün de kullanıcı memnuniyeti oldukça yüksek bir markadır. Penti'nin Türkiye'de 60'dan fazla şehirde 300'ün üzerinde mağazası bulunmaktadır. Bunun yanında 29 farklı ülkede 106 mağazaya sahip olan ve kurulduğundan bu yana kendini sürekli geliştiren Penti markası, yenilikçi bakış açısıyla hareket ederek 2007 yılından itibaren internet aracılığı ile de satış yapmaktadır. 

Çoraptan Ev Giyimine Uzanan Yolculuk

Pijama giymek uyku alanına bakteri ya da herhangi bir kir götürmemek demektir. Pijamanın 17. yüzyıldan bu yana kullanılmaya başlamasının en önemli nedenlerinden biri temizlik, bir diğeri de uyku esnasında rahat olabilmektir. Uyku, insan hayatının sağlıklı bir şekilde devam edebilmesi açısından büyük önem teşkil etmektedir. Bu nedenle uyku esnasında bakteri, mikrop gibi sağlığa zarar verebilecek şeylerden uzakta kalmak ve bedeni sıkmayan, cilde nefes aldırabilen kıyafetler giymek; sağlık açısından mühimdir. Bütün gün ev dışında giyilen kıyafetler eve gelindiğinde dışarıda bulunan toz, mayt ya da bakterinin eve taşınması anlamına gelir. Bu nedenle özellikle günümüzde eve gelir gelmez, dışarıda giyilen kıyafetlerin değiştirilmesi adeta bir kural haline gelmiştir. Bu durum temiz ve rahat ev tekstilinin doğmasına vesile olmuştur. Uykuda sağlık ve konforu bir arada verebilen pijamalar, artık günlük hayatta ev içerisinde de popüler hale gelmiştir.

İnsanın kendini en rahat ve en özgür hissettiği alanı evidir. Ev ortamında giyilen kıyafetler de bu rahatlığı perçinleyen en önemli püf noktasıdır denilebilir. Ev içerisinde nefes alabilen, rahat kıyafetler giymek pozitif enerji ve ruh hali içinde olmanızı sağlayacaktır. Günün yorgunluğunu, stresini atabilmek için hem teninize hem de gözünüze hitap edebilen bir pijama; adeta evdeki huzurun anahtarı gibidir. Bunun için sıradan bir pijamadan daha fazlasına ihtiyaç duyulabilir. Sadece bir yatak kıyafeti olmanın çok daha ötesinde şık ve kaliteli pijama giymek, insanın kendini her yönden iyi hissetmesini sağlar ve konfor alanını genişletir. 

Serüvenine bir çorap markası olarak başlayan Penti, zaman içerisinde insanların rahat ettikleri alanda şık da olabilmelerini önemsemiş ve ev giyimi konusunda da üretime başlamıştır.

Kaliteli bir kumaşın tende oluşturduğu pozitif enerji ve rahatlık, evde geçirilen saatleri tatil havasına büründürecektir. Bu muhteşem duyguyu Penti pijama ile hayatınıza dahil edebilirsiniz. Birbirinden farklı ve her zevke hitap edebilen Penti pijama takımı seçenekleri ile sadece rahatlığı değil, kaliteyi de üzerinizde taşıyabilirsiniz.

Özenle üretilen Penti pijama takımları özellikle kadınların ev içinde hem rahat hem de şık olabilmesini sağlayan en önemli ev giyim ürünüdür. Penti pijama kadın kategorisinde 100’den fazla ürün bulunur ve bu sayı Penti severlerin tercih yaparken karar vermelerini kolaylaştırmaktadır. Hemen herkesin zevkine uygun Penti pijama modelleri ile tanışmak için Penti’yi ziyaret etmeniz tavsiye edilir.

Pijama ve Kumaş Seçimi

Penti pijama bayan koleksiyonu birçok renk, desen ve kumaştan oluşmaktadır. Pijama denince akla olabilecek en rahat kumaşlar gelir. Peki, en rahat kumaş türleri hangileridir? 

Pamuktan üretilmiş nefes alabilen ve nem emebilen pamuklu kumaşlar pijama takımları için en çok tercih edilen kumaşların başındadır. Çünkü pamuklu kumaşlar, pamuk bitkisi kozasından elde edilir. Bu demek oluyor ki pamuklu kumaşlar, doğanın tam da kalbinden bize sunulmaktadır. Bu durum pamuklu kumaşların insan vücuduna ne kadar uyumlu olduğunun göstergesidir. İnsan doğadan ayrı tutulamayan bir varlık olduğu için bitkiler aracılığıyla elde edilen kumaşlar her zaman anti-stres ürün olarak karşımıza çıkar. Ayrıca pamuklu kumaşların yaz ya da kış fark etmeden dört mevsim kullanılabilme özelliği de bulunur. Vücut ısısını dengede tutan pamuklu kumaşlar, cildin hava akışını kontrol altında tutar; yani çok terleme ya da üşüme durumunu ortadan kaldırır. Genel olarak yaşlı, genç, kadın, erkek, çocuk fark etmeden hemen her kesimin tercih ettiği bir kumaş türü olan pamuklu kumaş, Penti pijama üretiminde sıklıkla tercih edilmektedir. Sağlığa zararlı olabilecek yapıdaki kumaşlar vücutta statik elektrik oluşturabilir. İçinde pamuk bulunduran kumaşların en önemli özelliklerinden biri statik elektriğin oluşmasına zemin hazırlamamasıdır. Pamuk, doğal bir ürün olduğu için kumaşlarda kırışma durumu olabilir fakat günümüz teknolojisinde bu durumu ortadan kaldırabilmek için pamukla beraber sentetik bir madde kumaşın içinde bulundurulur. Sağlığa hiçbir zararı olmayan, aksine birçok faydası bulunan pamuklu kumaşın Penti pijama takımlarında kullanılması kullanıcı memnuniyetini arttırmaktadır.

Bir başka tercih edilen kumaş türü ise polyesterdir. Polyester bir polimer türüdür ve düşünülenin aksine sağlığa zararlı değildir çünkü doğal ipliklerle karıştırılır ve daha kullanışlı hale getirilir. Polyesterin en önemli özelliklerinden biri naturel hammadde içerikli kumaşların buruşma düzeyini düşürmesidir. Ayrıca kumaşlara esneklik kazandırma özelliği de bulunur. Polyester kumaşlar, uyku esnasında vücutta ağırlık oluşturmaz ve vücutta yumuşak bir his uyandırır. Polyesterin kumaşa sağlamlık kazandırması ve polyester kumaşların leke tutmaması bu kumaşların tercih edilmesini ve kullanışlı olmalarını sağlamaktadır.

Özellikle rahatlığın yanında şıklığın da önemli olduğunu düşünenler için tasarlanan Penti saten pijamalar saten kumaşın pürüzsüz güzelliği ile tasarlanmaktadır. Saten kumaş, pamuk ve ipeğin beraber dokunmasıyla oluşturulan, yüzeyi parlak ve kaygan bir kumaş türüdür. Genellikle gelin adaylarının ya da şıklığından vazgeçemeyenlerin tercihi olan Penti saten pijama takımları çeşitli renkler ve desenlerde üretilmektedir. Saten kumaşlar, terleme konusunda hassas olanlar için de uygun bir yapıya sahiptir. Gecelik ya da pijama dikiminde sıklıkla kullanılan bu kumaş türü, özellikle yazın çok tercih edilen bir üründür. Penti pijama saten seçenekleri ile göz dolduran bir markadır. Özellikle gelin adaylarının ilgisini çekebilecek bu ürünler en kaliteli saten kumaşlardan üretildiği gibi gelin adayları için şık bir tercih de olacaktır.

Penti pijama kataloğunda daha çok kış aylarında tercih edilen ve vücut ısısını korumaya yardımcı olan pijamalar da bulunmaktadır. Bunlardan bazıları polyester kumaştan üretilen termal pijama ve akrilik yünden üretilmiş örme pijamadır. İnsan bedenini her zaman sıcak tutma özelliğine sahip olan bu pijama türleri, çok üşüyenlerin vazgeçilmez ev giyimleri arasında yer almaktadır. 

Penti ve Moda

Penti, her yıl özel olarak tasarladığı pijama takımları ile modanın trend renklerini ve desenlerini pijama tutkunları ile paylaşmaktadır. Renk renk, desen desen pijama takımları Penti'nin özel koleksiyonları içerisinde yer alır. Penti tarafından özenle seçilen esnek dokulu, insan hareketini kısıtlamayan kumaşlar her yıl dünya çapında popüler olmuş renk ve desenlerle müşterilerine sunulur. Çizgili, puantiyeli, çiçekli, geometrik şekilli, düz gibi birçok seçenek ile pijama dünyasında fark yaratan Penti; kaliteli kumaşlar ve popüler renkler ile göz doldurmaktadır. Bunların yanında çocuksu ruhunu koruyanlar için sevimli hayvan desenleri ya da çok sevilen çizgi film karakterleri de pijamalarda desen olarak kullanılır. Ev içerisinde eğlenceli kıyafetler giymeyi sevenler için vazgeçilmez bir tercih olan bu ilginç ve keyif dolu pijamalar, her yaş grubuna hitap edebilmektedir. Elbette sadelikten yana olanlar da Penti tarafından düşünülmüştür. Az desenli ya da tamamen düz renkte olan minimalist tasarım pijamalar, göz yormayan ve rahatlığa odaklı pijama türleri arasında yer alır. Pijamada bile olsa süsü hayatından eksik etmeyenler de unutulmamıştır. Çiçekli-böcekli, yapraklı, aylı, yıldızlı, kalpli… Akla gelebilecek pek çok figür ve desen süslü pijama sevenler için özel olarak tasarlanmıştır. 

Ev ortamında konforun ve şıklığın bir arada yaşanabilmesi için pijama türleri tasarlayan Penti, modanın kalbinin evlerde atmasını sağlayan başarılı bir markadır. Özel tasarımlı, çeşit çeşit pijamalar ile kendinizi şımartmak için kesinlikle Penti pijama takımları tercih edilmelidir. Her mevsim ya da her ruh haline uygun birçok pijama çeşidi ile tanışmak için Penti mağazalarını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca mağazaya gidemeyenler için pek çok seçeneğin yanında Penti pijama fiyatları da internet üzerinden güncel olarak takip edilebilmektedir.

Pijama Çeşitleri

Genelde iki parçadan oluşan pijama takımları; kışlık, yazlık ya da dört mevsim giyilebilen çeşitleri ile pijama arayışı içinde olanların ihtiyaçlarına göre üretilmektedir. Kışlık pijama takımları, termal ya da yün içerikli kumaşlardan üretilir. Ayak bileklerine kadar uzanan pijama altı ve el bileklerine kadar uzanan üst pijamadan oluşan parçalar, kışın kullanım için en ideal olanlarıdır. Yaz aylarında ise üst kısmı ip askılı olan ya da tişört şeklinde olan şortlu pijama takımı Penti tarafından hemen her zevke uygun seçenekler ile üretilmektedir. Kadınların özellikle yaz aylarında tercih ettiği şortlu pijama takımı Penti mağazalarında yılın her mevsiminde bulunmaktadır. Bu modeller arasında keseli pijama takımları da bulunmaktadır. İsterseniz hediye amaçlı isterseniz kendi ihyacınız için yaz-kış fark etmeden birçok pijama çeşidi, Penti ile beğeniye sunulmaktadır.

Günümüzde ev ortamında rahat hareket edebilmek için pijama altları yaygın olarak ev kıyafeti olarak kullanılmaktadır. Penti pijama altı uyku dışında, ev içerisinde geçirilen zamanlarda rahat edebilmeniz için tasarlanmış; esnek ve nefes alabilen kumaşlardan üretilmiştir. Çat kapı gelen bir misafirin karşısına pijama takımı ile çıkmak istemeyen ya da kendini uyku modundan çıkarıp aynı zamanda yatak konforundan da vazgeçemeyenler için bire bir olan Penti pijama altı, farklı renk, desen ve kumaş alternatifleri ile evdeki şıklığı kullanıcılarına sunmaktadır. Ev giyim sektöründe şık olma odaklı üretim yapan fakat aynı anda konforu da sağlayabilen Penti, yazlık, mevsimlik, kışlık pijama altı seçenekleri ile her an müşteri memnuniyeti sağlamaktadır.

Ev işi yaparken, koltuğa uzanmış televizyon seyrederken ya da kitap okurken, yemek yaparken veya çocuklarınızla yere oturup oyun oynarken bir kot pantolon giymeyi mi tercih ederdiniz yoksa nefes alabilen, yumuşacık dokulu, beli lastikli rahat mı rahat bir pijama altı mı? 

Pijama Seçimi

Pijama seçerken nelere dikkat edilmeli, sorusuna yanıt bulabilmek için bazı kriterlere dikkat etmek doğru karar verebilmek açısından önem teşkil eder. Penti pijama takımı seçenekleri arasında aradığınızı rahatlıkla bulabilmek için öncelikli olarak pijamayı hangi amaçla kullanmak istediğinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bir uyku arkadaşından çok daha fazlası olan Penti pijama, günümüzde ev içinde de rahat giyim amaçlı kullanılabilen bir tekstil ürünüdür. 

Ev işleri yaparken ya da günlük ev içi herhangi bir aktivitede rahat bir kıyafet giyebilmek adına seçim yapıldığında estetik açıdan da göze hitap edebilen bir pijama tercih etmek önemli olacaktır. Örneğin tayt pijama takımı, pantolon pijama takımı ya da eşofman tarzı bir pijama takımı; günlük ev aktivitelerinde rahatlıkla kullanılabilecek şık ve konforlu pijamalar arasındadır. Sıcak havalarda tercih edilebilecek pijamalar içinde biker şort pijama takımı ya da atlet şort pijama takımı iyi bir tercih olabilir.

Ülkemizde birçok kesim tarafından hala önem teşkil eden çeyiz hazırlığının nadide parçalarından biri pijama takımlarıdır. Çeyiz hazırlığı içerisinde olanlar için gelinlere özel tasarlanan soft renklerdeki ipeksi pijamalar dikkat çekmektedir. Penti saten pijamalar bu anlamda tam da ihtiyaca yönelik tasarlanmış özel ürünlerdir.

Bebek bekleyen anne adayları için bir pijama takımı düşünüldüğünden çok daha fazla önemlidir. Lohusalık sürecinde bebeği rahat emzirebilmek için gömlek pijama takımı tercih edilebilir. Çeşitli desen ve figürlerde olan bu pijamalardan hemen her zevke göre Penti’de bulabilirsiniz.

Pijama seçerken eğer sadece uyku amaçlı alışveriş yapılacaksa mevsimsel durumlar, yaşanılan ortamın sıcaklık düzeyi, kişinin yaşı ya da beden ölçüleri, herhangi bir engellilik durumu gibi kriterler dikkate alınarak seçim yapılmalıdır. Engelli ya da hamile kişilerin pijama takımı seçerken beden ölçüleri ve pijama takımının pratik bir şekilde giyilip çıkartılabilmesi alınacak pijamanın rahat kullanılmasını sağlayacaktır. Tabii bir de estetik açıdan kişinin zevkine uygun bir pijama takımı seçebilmek önemlidir.

Nasıl Bir Penti Pijama Alınmalı?

Bazı insanlar yastığa başını koyduğunda boynunun yastıkla temas etmesini isteyebilir. Böyle bir durumda sıfır yaka ya da V yaka pijamalar rahat bir uyku için ideal olacaktır. Uyku esnasında terlemekten çekinenler içinse pijama takımının kumaş özellikleri dikkate alınmalıdır veya çok üşüyenler için uzun paçalı ve uzun kollu pijamalar; sıcak tutan pamuklu, polar, yün gibi kumaşlar önerilebilir.

Hangi Beden Penti Pijama Alınmalı?

Bir pijamanın esnek ve rahat olması uyku kalitesini arttıran en önemli özelliklerden bir diğeridir. Penti pijama takımları X small’dan başlayarak 3 X large’a kadar kullanıcılarına hizmet vermektedir. Kendi bedeninize göre seçim yaparken tercih edilen kumaşın doğal esneklik yapısına da dikkat etmek gerekir çünkü saten gibi bazı kumaşlar elastikiyet açısından kısıtlı olabilir. Bu nedenle doğru beden seçimi yapamamak, pijamanın duruşunu ve konforunu olumsuz yönde etkileyecektir.

Yaz Ayları İçin Nasıl Bir Penti Pijama Seçilmeli?

Özellikle yaz günlerinde serin tutan ve yokmuş gibi hafif olan pijama takımları uyku kalitesini arttır. Sıcak ortamlar ve yaz mevsimi için oldukça kullanışlı olan şortlu pijama takımı, Penti ev giyim kategorisinde en çok tercih edilen ürünlerin arasında yer alır. İp askılı, gömlek yaka ya da penye tişört şeklinde üst giyim seçenekleri bulunan bu pijama takımları yaz aylarında kadınların vazgeçilmez uyku ve ev kıyafeti olarak karşımıza çıkmaktadır. Şort giymekten hoşlanmayanlar içinse bermuda, kapri model Penti pijama altı seçenekleri de mevcuttur. Ayrıca Penti pijama altı ile herhangi bir tişörtünüzü ya da ip askılı penye bluzunuzu kombinleyerek yaz aylarında ev içerisinde tarzınızı ve konforunuzu koruma imkanınız bulunmaktadır. Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Penti Kadın Pijama Modelleri

424 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Renk
Toplam 48 / 424 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?