Sevim Pijama

Sevim İç Giyim 1970'li yıllardan bu yana Türkiye'de iç giyim ve ev giyim tekstilinde kullanıcılarının ihtiyaçlarını karşılayan ve İstanbul’da kurulan popüler bir markadır. Kurulduğu günden bu yana yenilikçi bakış açısıyla her yıl farklı koleksiyonlarla müşterilerine hizmet veren Sevim İç Giyim, sektöründe başarılı isimler arasında yer edinmiştir. 1970'lerden 2000 yılına kadar Türkiye'de iç piyasanın nabzını tutan Sevim İç Giyim, 2000'den sonra ihracat alanında da diğer ülkelerle etkileşim içine girmiş ve bir dünya markası olarak günümüze kadar gelmiştir. 

Bugün; Sevim İç Giyim kendi markası altında çocuklar için özel olarak tasarladığı ZeyZey Kids markası, kadınlar için tasarladığı Sevim Ladies Underwear markası ve erkekler için tasarladığı SVM markası ile özel üretimlere devam etmektedir.

Sevim İç Giyim, üretim aşamasında öncelikle kullandığı malzeme ve ekipmanların özelliklerini tanımlamakta; daha sonra ise bu özelliklere uygun ölçümler yaparak üretim yapmaktadır. Modern çağın ihtiyaçlarını karşılama amacıyla bütün ekipmanlarını yenilikçi felsefe ile oluşturan Sevim İç Giyim, böylece tekstil sektöründe kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Kullanıcılarının memnuniyetine odaklı bir marka olan Sevim İç Giyim; kadınlara yönelik Sevim pijama takımı, sabahlık, gecelik, eşofman takımı, iç giyim ya da elbise gibi ürünler ile erkekler için yine pijama takımı, iç giyim,tişört ve termal ürünler üretmektedir. Çocukları da unutmayan Sevim İç Giyim’de çocuk pijama takımları, termal ürünleri, tişört ve iç giyimi bulmak mümkündür. Tüm bunların yanında büyük bedenlere yönelik sabahlık, pijama takımı, gecelik de Sevim İç Giyim’in koleksiyonları arasında yer almaktadır.

Pijama Kültürü

Ortalama insan ömrünün üçte biri uykuda geçmektedir. Bu süre içerisinde günlük hayatın stresinden kurtulmak ve bir sonraki güne enerji dolu uyanmak için kaliteli uyumak oldukça önemlidir. Uyku kalitesini arttırmanın birden çok yolu bulunmaktadır. Bunların en önemlilerinden biri, uyunulan ortamın sakin ve temiz olmasıdır. Yatak odalarının temizliğinden daha önemli olan bir şey varsa o da uyku kıyafetlerinin temizliğidir. Günlük hayatta giyilen kıyafetlerin yatakta giyilmesi, ev dışındaki bakteri, toz, mayt gibi organizmaların uyku sırasında insan sağlığını olumsuz yönde etkilediği gibi insanları konforlu bir uykudan da alıkoymaktadır. Bu nedenle uyku için özel olarak giyilen kıyafetler 17. yüzyıldan bu yana kullanılmakta ve bu kıyafetlere pijama adı verilmektedir.

Yüzyıllardır insanların uyku esnasında rahatlığı ve temizliği sağladıkları takdirde uyku kalitelerinin arttığını ve dolayısıyla daha sağlıklı bir bedenle hayat kalitelerinin de yükseldiğini fark etmiştir. Onun için Sevim Pijama, pijama kategorisinde sektöründe oldukça fazla çeşitle kullanıcılarına ürün yelpazesi oluşturmaktadır. Sevim pijama modelleri özellikle kadın kullanıcılarının renk, desen ve beden konularında her çeşit pijama ile tanışmasına imkan sağlamaktadır.

Daha önce de bahsedildiği gibi insanlık tarihinde uyku esnasında farklı bir kıyafet giymek 17. yüzyıldan bu yana görülmeye başlanan bir durumdur fakat elbette bu durumun insanlar tarafından içselleştirilmesi ve öneminin fark edilmesi uzun yıllar almıştır. Bugün hemen her kültürde, her ülkede uykuda farklı bir kıyafet giymek, artık yerleşmiş bir kültür haline gelmiştir. İnsanların zaman içerisinde yaşam tarzlarının değişmesi, iş kollarının farklılaşması, kentleşme ve nüfus artışı ev dışındaki ortamlarda bakteri, virüs ve kirin çoğalmasına sebebiyet vermektedir. Dolayısıyla dışarıda giyilen kıyafetler de çabuk kirlenebilmektedir. Bu kirler bakteri, virüs, mayt, toz gibi gözle görülmeyen organizmalardır ve dışarıda giyilen kıyafetler ile ev ortamına rahatlıkla taşınabilir. Sağlık açısından dışarıda giyilen kıyafetler, eve gelindiğinde değiştirilmeli hatta yatak odasında bulundurulmamalıdır. Burada pijamanın iki ayrı kullanım alanından bahsedilebilir; uyku ve ev içi günlük kullanım.

Yatak kıyafeti olarak pijama giymenin rahatlık ve temizlik açısından önemi artık herkes tarafından bilinmektedir. Bunun yanında artık evde rahat olabilmek adına uyku dışında da pijama kullanılmaktadır. Bu durum pijama kültürünün genişlemesini sağlamıştır. Sevim pijama bahsedilen bu amaçlar doğrultusunda pek çok çeşit pijama takımı üretmektedir.

Pijama Kumaşı

Pijamalar için özel olarak üretilen kumaşlar uzun süre kullanıma uygun ve rahat olmalıdır. Bu nedenle pijamalarda kullanılan en kaliteli kumaşları kullanarak koleksiyonlarını oluşturan Sevim Pijama, müşterilerini rahat ettiren pijamalar tasarlamaktadır.

Pijama kumaşları genellikle nefes alabilen kumaşlardan üretilmektedir. Bu kumaşların başında pamuk kozasından elde edilen pamuklu kumaş gelmektedir. Pamuk, yumuşak dokusu ile insan teninde rahatlık hissi oluşturan bir bitkidir. Bu bitkiden elde edilen kumaş da aynı duyguyu oluşturduğu için pamuklu kumaşlar pijama için ideal bir tercih olmaktadır. Aynı zamanda doğal bir ürün olması sebebiyle pamuklu kumaş, insan teninin hava ile temas etmesini sağlayabilecek yapıda hava geçirgenliğine sahip bir kumaştır. Bu durum uyurken terleme sorunu oluşmaması açısından önem teşkil etmektedir. Pamuklu kumaşlar hemen her mevsim kullanılabilen bir kumaş türü olduğu için Sevim pijama takımı bayan kullanıcıları tarafından her zaman tercih edilmektedir.

Pijamalarda pamuklu kumaşların yanında saten kumaşlar da sıklıkla kullanılmaktadır. Saten kumaştan üretilen pijamalar, ipeksi dokusuyla kadın kullanıcılarının her zaman dikkatini çeken bir pijama türü olarak karşınıza çıkar. Saten, kaygan ve pürüzsüz yüzeyi ile uyku esnasında vücutta hafiflik oluşturan kumaş türü olduğu için genelde ev ortamından ziyade uykuda kullanıma daha uygundur. Saten kumaştan üretilen Sevim pijama takımları gelin adayları tarafından çeyiz pijaması olarak da tercih edilmektedir. En az iki parçadan oluşan Sevim pijama modelleri hemen her zevke uygun renk ve desenlerde üretilmektedir. Birçok beden seçeneği bulunan bu pijamaların kumaşları, hangi türden olursa olsun en kaliteli kumaşlar seçilerek özenle hazırlanmaktadır.

Sevim İç Giyim’de Pijama

Sevim pijama kadın kullanıcılarının genelde tercih ettiği pijamalar arasında pamuklu kumaştan üretilen pijamalar bulunmaktadır. Bu pijamalar en az 2 parçadan oluşmaktadır. Yaz aylarında ya da kışın soğuk havalarda kullanılmak üzere farklı tasarlanan Sevim pijama takımları dönemin trendlerine göre değişik kesim ve renklerde üretilmektedir. Ev içinde rahatlıkla kullanılabilecek spor görünüşü ağırlıkta olan pijamaları ya da daha hafif kumaşlardan üretilen uyku pijamaları Sevim pijama koleksiyonunda rahatlıkla bulmak mümkündür. 
Sevim Pijama Çeşitleri Nasıldır?

Yazın rahatlıkla kullanılabilecek tişört şort şeklindeki pijamalar ya da ip askılı üst ve kısa paçalı alt şeklindeki Sevim pijamalar kullanıcılarını sıcak havalarda rahat ettirmektedir. Aşırı terleme sorunu olanlar için Sevim’de çeşitli kumaş ve pijama modeli bulmak hiç de zor olmayacaktır. Daha soğuk havalarda ise uzun kollu, uzun paçalı, yünlü pijama modelleri Sevim Pijama tarafından kullanıcılarının beğenisine sunulmaktadır. Çok üşüyenlere özel termal pijama ya da yün pijama modelleri gibi seçeneklerle pijama severler için geniş bir seçenek yelpazesi bulunmaktadır.

Sevim Pijama’nın Büyük Beden Üretimi Var Mıdır?

Büyük beden kategorisinde de birçok seçenekle kullanıcılarını memnun eden Sevim Pijama, elli yılı aşkın bir sürede müşteri memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmayı başarmış ve pijama çeşitleriyle adından her zaman bahsettiren bir marka haline gelmiştir.

Sevim Pijama Fiyatları Nasıldır?

Sevim pijama çeşitleri kalitenin yanında uygun fiyatlarla kullanıcılarına Sevim İç Giyim tarafından sunulmaktadır. Tercih edilen ürünün kumaş türü ya da modeline göre Sevim pijama fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Özel kullanım amaçlı ya da günlük pijama modelleri farklı fiyatlarda olabilmektedir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Sevim Kadın Pijama Modelleri