En Ucuz ve Kaliteli Tesettür Takımlar

Özellikle İslam dini ile yakından ilişkilendirilen tesettür giyim, tarihsel olarak oldukça eskilere dayanmaktadır. Tesettür kelime anlamı olarak kapanmak anlamına gelir ve aslına bakarsanız sadece İslam diniyle alakalı değildir. Birçok farklı coğrafyada ve dinde karşımıza çıkan tesettür giyim, bölgesel olarak farklılıklar göstermektedir. 

Yıllar geçtikçe yaşam tarzının değişmesi ve modayla birlikte tesettür giyim oldukça çeşitlenmiş ve renklenmiştir. Artık çok fazla seçeneğe hızla ulaşabildiğiniz tesettür giyimde şıklığınızı ve tarzınızı yansıtabilirsiniz. Ayak bileklerinden başlayarak başın tepe noktasına kadar, hatların belli olmayacak şekilde uygulanan tesettür giyim, çeşitli aksesuar ve takılarla tamamlanabilir.

Tesettür Takım Modası

Artık modaya ayak uydurmak giderek zorlaşmakta, hızla değişen tarz ve renklerden size uygun olanını seçmek ve kendinizi yenilemek, tarzını ortaya koymak için biraz zaman ve çaba sarf etmeniz gerekebilir. Tesettür giyim ve tesettür takımlar o kadar çeşitlenmiş durumda ki bu kadar çok seçeneğin arasında kaybolmadan kalmak büyük bir başarı olacaktır.

Modanın bu hızı tesettür takımlara da yansımış durumda. Bundan kısa bir süre önce neredeyse tek tip, birkaç renk seçeneği ve neredeyse hepsi birbirinin aynı kesimleriyle, tesettürlü kadınların neredeyse seçme ve bir tarz oluşturma konusunda elini kolunu bağlayan tesettür modası, birbirinden şık kombinlerle öne çıkmakta. 

Spor ya da abiye çeşitleriyle göz dolduran tesettür kıyafetler, bu giyim tarzını benimseyen kadınlar tarafından oldukça ilgi görmekte. Çalışma hayatında da oldukça sık karşımıza çıkan tesettür takımlar ve kıyafetler, kumaş seçenekleri, renk seçenekleri ve rahatlıkları ile muhafazakâr bir yaşam benimseyen kadınların ilgisini çekmekte. Bu ilgiden memnun olan firmalar gün geçtikçe çoğalmakta ve ulaşılabilir olmaktadır. Her bütçeye ve her kesime hitap eden tesettür giyim firmaları, tesettür giyimi tercih eden kadınlara online olarak da hizmet vermektedir. Tesettür Takım Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim? 

-Karar verin!

Çok fazla alternatifin içinde kaybolup saatleriniz hatta günlerinizi harcamak istemiyorsanız ne aradığınıza karar verin. Günümüzde oldukça fazla seçenek sunan tesettür giyim, kararsızları oldukça zorlayabilir. Eğer kararsız biriyseniz tesettür giyim seçenekleri sizin kâbusunuz bile olabilir. Bu kabustan kurtulmak için sakin olun ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurun. 

Hangi parça kıyafetlere ihtiyacını olduğunu belirleyin. Daha sonra size uygun olan renk seçeneklerini belirleyin. Bu arada elbette alacağınız tesettür takımı; gündelik kullanım için mi? Ev içi giyim için mi? İş yerinde mi? Şık bir davette mi giyeceksiniz? Bu soruların cevapları sizi tesettür takımlar konusunda karar vermede bir adım daha ileriye taşıyabilir.

-Tesettüre Ne kadar Uygun?

Seçeceğiniz tesettür takım elbette sizin fiziki özelliklerinize uygun olmalı; fakat seçtiniz tesettür takım, tesettüre ne kadar uygun? Hatları belli etmemesi gereken tesettür giyimde eğer sizin için küçük beden tesettür takım seçerseniz, bedeninize dar gelebilir ve hatlarınız belli olacak şekilde üzerinize oturabilir. Bunun tam tersi de sorun yaratabilir. 

Beden ölçülerinden daha bol ve uzun bir tesettür takım seçmeni siz hem şıklıktan uzaklaştıracak hem de rahatsız edecektir. Gereğinden uzun paça boyu takılıp düşmenize bile neden olabilir. Fiziğinize uygun şık tesettür takım seçmek sizin kusurlarınızı kapatacaktır. Bel ve karın bölgesindeki fazlalıklarınızı makul ölçülerde bir tesettür takımla görünmez hale getirebilirsiniz. 

- Hangi Renkleri Seçmelisiniz?

Daha az renk seçeneği, neredeyse üniforma görünümlü tesettür giyim geçmişte kaldı. Neredeyse her renkte tesettür takım bulmak artık çok kolay. Hatta bu birbirinden renkli tesettür takımlar arasında bir değişim yaparak kendi renkli imajınızı ortaya koyabilirsiniz. Modayı takip etmekte tesettür giyim için bir yöntem olabilir. Bu tamamıyla size kalmış; ister renkli isterseniz daha dengeli bir seçim yapabilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Tesettür Giyim

Giyim türünüz ne olursa olsun vücut tipinizi bilmeniz ve buna uygun giyinmeniz her zaman sizi bir adım öne geçirecektir. Kıvrımlı bir bedene sahipseniz dökümlü tesettür takım seçmenize sizi daha şık gösterecek ve tesettür giyimin temel prensibi olan hatların gösterilmemesi kuralına uymuş olacaksınız. Kıvrımlı bir bedene sahip olmayan, ince uzun bir kadınsanız daha geniş bir tesettür takım seçmelisiniz. 

Yaz Ayların Tesettür Takım Seçimi Nasıl Olmalı?

Tesettür giyimle artık her mevsim şık olmak ve tarzınızı yansıtmak artık çok kolay. Fakat yazın sıcak günlerini aklınıza getirdiğinizde, tesettür giyim sizi biraz zorlayacak gibi gelebilir. Endişe etmenize hiç gerek yok! Doğru seçeceğiniz kumaşla sizde tesettür takımınız içinde terlemeden ve sıcaktan bunalmadan hayatınıza devam edebilirsiniz. 

Yazın sıcak günlerinde rahat nefes alan ve sizi sıkmayan kumaşların en başında %100 pamuklu kumaşlar olacaktır. Pamuklu kumaşlar cildinize nefes aldırırken aynı zamanda terinizi hızla emecek ve sizi kuru tutacaktır. Pamuklu tesettür takım yerine keten tesettür takım da tercih edebilirsiniz.

Nefes alan bir kumaştan yapılmış tesettür takım, yazın renklerine uygun bir renkte tercih edildiğinde göz dolduran bir imajınız olacaktır. Hepimizin bildiği gibi yazın koyu renkli kıyafetler tercih etmek fazla terlemenize neden olacaktır. 

Tesettür Giyimin Sağlığa Faydaları

Tesettür giyimin faydalarından biri cildi dış etkilerden koruması olacaktır. Sıcak yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından korunan cilt, güneşin neden olduğu lekelenmelerden ve hızlı yaşlanmaktan kurtulacaktır; fakat vücudun ihtiyacı olan D vitamini tesettür giyime bağlı olarak biraz azalabilir. Sadece güneş sayesinde vücudumuz D vitamini sentezleyebilir.

Kış aylarında ise tesettür giyim cildi soğuk ve ayazdan koruyarak. Cilt kuruluğuna ve buna bağlı olarak ciltte oluşan kaşıntıların önüne geçilmiş olacaktır.

Tesettür giyim cildinizi dış etkilerden koruyan bir kalkan olmasının yanı sıra saç şekillendiricilerle uğraşmaktan sizi kurtaracaktır. Hızla dışarı çıkmak zorunda kaldığınızda eşarbınız hızlıca takarak saç şekillendirme külfetinden kurtulabilirsiniz. Tesettür giyim aynı zamanda size zamanda da tasarruf etmenizi sağlayacak stres seviyenizi düşürecektir.

Çalışan Kadınlar İçin Tesettür Takım Şıklığı

Tesettür giyim için birçok büyük firma birbirinden zarif ve şık koleksiyonlar çıkarmaya devam ediyor. Seçeneklerin çoğalması biraz kafa karışıklığına neden olabilir. Kadınların günlük sıkıntıları arasında “bugün ne giysem?” sorusu oldukça önemli bir yeri kaplıyor. Tesettürlü çalışan kadınların imdadına tesettür takım kombinleri koşuyor. Neyi neyle kombin etmeliyim? Acaba bu renk hangi renkle kullanmalı gibi sorularla boğuşmanıza gerek kalmadan elbise dolabınızda seçeceğiniz bir tesettür takım gününüzü kurtaracaktır. Zevkinize ve tarzınıza göre; etek ceket, pantolon ceket ya da tunik ceket gibi seçeneklerden birini seçebilirsiniz. Bu tesettür takımlar sizin iş yerinde oldukça şık olmanızı sağlayacak.

Tesettür takımları seçerken alt ve üst parçaların kumaş olarak birbirine uygun olduğundan emin olun. Renkli tesettür takımlar bulabileceğiniz gibi, aynı renklerden oluşmuş takımları da bulmanız mümkün. Elinizde birden fazla aynı renk tesettür takımınız var ise, bu takımları altlı üstlü bir değişime sokabilir ve elinizdeki kombin çeşidini artırabilirsiniz. Ama daha önce bahsettiğimiz uyarıları mutlaka göz önünde bulundurun. 

Tesettür Takımlar Sağlığa Faydalı Mıdır?

Tesettür takımlar sizi güneş ışığından koruduğu için, güneşe bağlı erken yaşlanmayı ve güneş lekelerini önleyecektir. Cildi koruyan tesettür takımlar, cildi yaz, kış dış

etkilerden koruyacaktır.

Tesettür Takımlar Kariyerinizi Etkiler Mi?

Tesettür takımlar doğrudan kariyerinizi etkilemese de sağladığı şıklık ve kazandırdığı zamanla sizi “bugün ne giysem?” sorusundan kurtaracaktır. Arta kalan zamanı değerlendirmek sizi kariyerinizde bir adım yukarıya taşıyabilir.

Yaz Aylarında Tesettür Takım Seçmenin Püf Noktası Nedir?

Sıcak yaz aylarında %100 pamuktan nefes alan bir tesettür takım seçmek önemlidir. %100 pamuk tesettür takımlar aynı zamanda sizi kuru tutar. Pamuklu kumaşların yanı sıra açık renkli tesettür takımlar tercih etmek sizi daha serin tutacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tesettür Takım Modelleri

8080 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 8080 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?