Tesettür Giyim

Tesettür giyim günümüzde çok geniş bir kesim tarafından tercih edilen bir giyim tarzıdır. Muhafazakâr olarak yaşamayı seven kişiler için tesettür giyim oldukça önemlidir. Pek çok marka bu tarzı benimseyen ve tesettür giyimden hoşlanan kadınlar için birbirinden güzel ve farklı ürünü kullanıcılarına sunar. Çeşitliliğe bakıldığında ise bu alanda binlerce farklı modelin bulunduğu görülür. Bu çeşitler arasında hamile giyim, abiye iyim, spor giyim gibi farklı tarzlar ya da tunik pardösü gibi genel ürünler bulmak mümkündür. Tesettür giyim markaları kullanıcılarını bu ürünlerin binlerce farklı çeşidi ile buluşturur. Ayrıca bu ürünler arasında kombin ürünler olduğu gibi tekli ürünler de bulunur. Ürünleri kombin olarak satın alabilmenin yanında aynı zamanda tekli ürünlerden yeni kombinler yaratmak da mümkün olur. Bu kategorideki farklı ürün tasarımları arasından isteyen herkes kendi zevk ve tarzına uygun ürünü alıp kullanabilir. Ürün yelpazesi içerisinde spor tesettür, genç tesettür ve büyük beden tesettür gibi farklı alternatifler de bulunur.

Çalışma Hayatında Tesettür Giyim

Muhafazakâr giyimi benimseyen kişiler için çalışma hayatında oldukça şık görünmek önemlidir. Oluşturulan şık kombinler ile güzel görünmek ve göz alıcı durmak mümkün olur. Bu kombinler için tek ürünler içerisinden kişinin tarzına uygun çeşitlerden kombin yapabilmek mümkün olduğu gibi ikili tesettür takımlar da tercih edilebilir. İkili takımlar içerisinde farklı tarzlara hitap eden yüzlerce ürün bulunabilir. Bu giyimi benimseyen kişiler için oluşturulan ürün yelpazesi içerisinde en geniş yer kaplayan ürün çeşitlerinden biri de etek modelleridir. Etek modellerinin farklılığı diğer ürünlerin çeşitliliğinden çok daha fazladır. Tesettür giyimin geniş renk skalası içerisinde yer alan siyah, beyaz, kırmızı ve kahverengi gibi ana renkler tüm tonları ile etek çeşitlerinde de kullanılır. Bunların dışında farklı ara renkler de etek çeşitlerine yansıtılır. Krem, turkuaz ve somon rengi gibi eteklerde harika duruşu olan renkler ise en sık kullanılan renk çeşitleridir. Bu renklerdeki etekleri kendi tonlarına yakın veya beyaz renkteki gömlek ve bluz çeşitleri ile kombin yaparak kullanmak mümkündür. Bu şekilde eteklerin olduğundan daha şık ve güzel görüntüye sahip olması sağlanabilir. Yaratılan bu kombinleri farklı aksesuarlar kullanarak daha güçlü hale getirmek de mümkün olabilir. Kolyeler, küpeler, fular hatta broşlar ile kombinler tamamlanabilir.

İş yerinde zarif bir tarz yakalamak isteyenler için farklı bir tercih de tamamen siyah, lacivert ya da kahverengi olan kombinler olabilir. Bu renkler asil duruşlarının dışında aynı zamanda zayıf gösterme özellikleri ile de göz dolduran kombinlerdir. İkili olarak takım olan kombin çeşitleri büyük beden ürünlerde de farklı modelleri ile yer alır. Bu sayede büyük beden kıyafet arayan kullanıcılar için de farklı alternatifler bulunması sağlanmıştır. Diğer modellerde olduğu gibi bu ürün grubunda da şık, gösterişli ve güzel yüzlerce ürün bulmak mümkün olur. İkili takım modeller sadece etekli setler halinde değil aynı zamanda pantolonlu takım halinde de tasarlanır. Pantolon kombinleri de en az etekli takımlar kadar göz alıcı ve şıktır. Ayrıca bu tasarımlar da küçük beden alternatiflerinin yanında büyük beden çeşitlerine de sahiptir. Pantolonlar tasarlanırken de bel ve basen kısmının dışında paça kısmında da değişiklikler yapılır. Üst kısımda cepli, pileli ve lastikli gibi farklı tasarımlar kullanılırken paça kısmında dar, bol, standart ve boru gibi farklı paça çeşitleri kullanılır. Bu ürünler arasından seçim yaparken kişinin kendi zevkini ve vücut yapısını göz önüne alması gerekir. Bol paça ürünler boyu uzun olan kişilerde daha şık durduğu gibi dar paça modeller ise boyu daha kısa olan kişilerde daha güzel bir görüntü verir. Pantolon ve etek modellerini aynı üst ürünler ile kombin yapmak da mümkündür. Aynı tunik ile hem pantolon hem de etek takımı yapılabilir. Ya da bu etek ya da pantolonları farklı gömlek ve bluz çeşitleri ile birbirinden farklı kombinler yaparak kullanmak da mümkün olur. Bu ürünlerin üzerine aynı zamanda hırka ya da kazak seçenekleri içerisinden de seçim yapılabilir.

Konfor ve Rahatlık Sağlayan Tesettür Giyim Modelleri

Günümüzde tesettür giyim eski yıllara oranla çok daha fazla gelişmiş durumdadır. Eski yıllarda model, renk ve tasarım çeşitliliği oldukça az durumdayken şimdilerde ise çok farklı tarzlara uygun binlerce model bulmak mümkündür. Klasik, spor, günlük, abiye ve bunun gibi farklı tarzlara hitap eden ürün alternatifleri tesettür giyim kategorisinde yerini alır. İstenilen trend ve tarza ait ürünler bu kategoride mutlaka bulunur. Ayrıca tüm bu kıyafetlerin yanı sıra aksesuar çeşitleri ile de kategori oldukça zengin hale gelmiş durumdadır. Gerek günlük kullanım gerekse özel günler ve geceler için farklı aksesuarlar seçerek kombinin tarzını değiştirmek mümkün olur. Tesettür giyimin en fazla kullanılan ürünü olan tunikler için de yüzlerce model bu alanda yer alır. Tunikler kumaş çeşitleri, tasarımları ve renkleri değiştirilerek farklı tarzlara uygun hale getirilir. Tesettür giyim tarzını benimseyen kişilerin gardırobunda en fazla sayıda bulunan ürün tuniklerdir. Tuniklerin bu kadar sık tercih edilmesinin nedenlerinden en önemlisi hem etek hem de pantolon çeşitleri ile görselliği ön planda olan kombinler yapılabilmesidir. Şıklığın daha fazla artışı için otantik tarzda, volanlı ya da pileli modeller farklı tunik çeşitleri arasında yer alır.

Tulum çeşitleri son dönemde tesettür giyimin en popüler modelleri arasına girmiş olan ürünlerdir. Özelikle daha genç yaşlarda tesettür giyimi benimseyen kişiler tarafından oldukça sık şekilde tercih edilirler. Tulumların seçiminde renk alternatiflerinin iyi değerlendirilmesi sonucunda bulunulan yaştan daha genç bir yaşta görünmek mümkündür. Tulum çeşitleri farklı renk ve tasarımlardaki onlarca çeşidi ile kullanıcıları ile buluşur. Tulumları tamamlamak için değişik pardösü ve trençkot çeşitleri kullanılabilir. Bu şekilde görüntüyü tamamlamak ve göz alıcı bir tarz yaratmak mümkün olur. Tesettür giyimin olmazsa olmaz modelleri ise ferace çeşitleridir. Feraceler günümüzde tesettür giyim tarzı olan hemen hemen herkesin dolabında bulunan bir üründür. Bazı zamanlarda şıklığı tamamlamak bazı zamanlarda ise günlük kıyafetlerin üzerine giyinerek hızlıca evden çıkmak için kullanılabilir. Feracelerin günlük ya da özel günler için olan yüzlerce farklı modelini bulmak mümkündür. Kullanılan kumaş çeşidi, üzerindeki aksesuarlar, renk alternatifleri gibi değişiklikler ile farklı ferace çeşitleri tasarlanır. Feraceler de beden açısından geniş bir skalaya sahiptir. Markalar küçük ve büyük bedenler için farklı ferace çeşitlerini kullanıcıları ile buluşturur. Ayrıca bu ürünler için farklı sezonlara göre üretim yapılır. Yaz ve kış mevsimlerinde kullanmak üzere birbirinden tamamen farklı ürünler bulunabilir. Bunun yanında bahar mevsiminde kullanılmak amacıyla tasarlanan ancak dört mevsim boyunca da giyilebilen ürünler bulmak da mümkündür.

Yaz Aylarında Tesettür Giyim

Yaz ayları geldiğinde gardırobun değişme zamanı gelir. Bu durum tesettür giyimde de aynıdır. Yaz ayları için kıyafet seçimi yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bu mevsimin sıcağından korunmak ve terleme sorunu ile karşılaşmamak için buna uygun kıyafetler seçmek gerekir. Özellikle bir tatil planı bulunuyorsa bu programı da düşünerek karar vermek gerekir. Seçilen ürünlerin terlemeye sebep olmaması ve renkleri dolayısıyla ısıyı emmemesi dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yer alır. Seyahat planı bulunması durumunda eşofman takımları mutlaka satın alınması gereken ürünlerdendir. Eşofman seçerken ürünlerin mevsime uygun ya da dört mevsim olması çok önemlidir. Mevsime uygun seçilmeyen ürünler ile rahat ve keyifli zaman geçirmek mümkün olmaz. Aynı zamanda renk seçimleri de mühim olan bir başka noktadır. Özellikle yaz aylarında çok koyu kıyafetler seçildiğinde sıcaktan daha fazla etkilenme durumu ile karşı karşıya kalınır. Tesettür giyim tarz olarak da daha detaylı ürünlerden oluştuğu için sıcaktan korunacak şekilde ürün seçimi yapılması gerekir.

Çok sayıda marka tesettür giyim alternatiflerini kullanıcılarına sunar. Her bir ürünün tüm mevsimlerde kullanılmak üzere farklı kalınlıklarda, farklı renk seçeneklerinde çeşitleri tesettür giyim kategorisinde bulunur. Ürünlerde kullanılan kumaş çeşitleri de birbirinden farklıdır. Pamuklu ürünler tesettür kıyafetlerde en fazla kullanılan kumaş türleridir. Bunun dışında saten, ipek ve keten gibi farklı kumaş türleri de tesettür kıyafetler için tercih edilen diğer kumaş çeşitleridir. Ayrıca düz renkli kumaş çeşitlerinin yanında desenli kumaşlar da kullanılabilir. Ürünlerin tasarımlarında ise dar, bol ya da standart kesimli çeşitler bulmak da mümkündür. Kişinin bu alternatif ürünler arasından kendi tarzına ve beğenisine uygun ürünleri seçip kullanması oldukça hızlı ve kolay şekilde olur. Yaz aylarında en fazla talep gören ürünlerden biri de kot kumaşlardan tasarlanmış elbise çeşitleridir. Özellikle çok ince ve esnek kot kumaşından tercih edilen bu ürünler yaz aylarında rahat bir kullanım sağlar.

En Göze Çarpan Tesettür Giyim Modelleri

Tesettür giyim adı altında pek çok farklı ürün çeşidi bulunur. Bunlar içerisinde pantolon, bluz, gömlek, tunik, pardösü ve ferace gibi ürünlerin birbirinden güzel ve farklı çeşitleri yer alır. Ayrıca elbise modelleri yine tesettür giyimde kendinden söz ettiren ürünlerdir. Markaların tesettür giyimin en önemli parçası olarak gördüğü elbiseler farklı renk, model ve kumaş çeşitlerine göre birbirinden ayrılır. Sayılan bu özelliklerin dışında aynı zamanda bu ürünlerde kullanılan işçilik de tasarımların öne çıkmasında önemli rol oynar. Süsleme ve aksesuar ekleme gibi aşamalarda işçilik ayrı bir yer tutar. Bu aşamalarda başarılı olan elbiseler kullanıcılar tarafından çok daha fazla tercih edilir. Elbiselerin modellerinde kullanılan volan ve pile gibi detaylar ya da düğme ve fermuar gibi aksesuarlar ile elbisenin görünümü oldukça üst seviyeye çıkarılabilir. Markalar bu detaylardan yola çıkarak çok uç nokta ürünleri tesettür giyim yelpazesine sokabilir.

Tesettür giyimde elbise modellerinin yanında en fazla göze çarpan ve kullanılan ürünler ikili takımlardır. İkili takımlar için farklı alt ve üst kombinasyonların yapılabilmesi bu grup ürünlerin kullanılma sıklığını arttırır. Her iki grup için de düz olan modellerin yanında desenli olan ürünler de kullanılabilmesi takımların birbiri ile birleştirilerek giyilebilmesini sağlar. Ayrıca ikili takımlarda kullanılan kumaş cinslerinin sayısı da fazladır. Tunik olarak şifon, keten ya da pamuklu ürünler tercih edilebilir. İş yerinde ya da evlerde bu kumaş türlerinden yapılan tunikler rahatlıkla kullanılabilir. Bu kumaşlar aynı zamanda pantolon yapımında da kullanılabilir. Günlük kullanım söz konusu olduğu durumlarda da penye ürünler hem üst hem alt giyim için doğru tercihler olur. Penye rahatlığı ile günlük hayatınıza konforlu biçimde devam etmeniz mümkün olur. Bu bahsedilen kumaş türlerinin her tarza uygun ürün rahatlıkla bulunur. Klasik giyim, gündelik giyim ya da spor giyim gibi farklı tarzlar için yeni ürünler her geçen gün bu kategoriye eklenir.

Tesettür Giyimde Aksesuarların Yeri

Tesettür giyim son yıllarda gelişimini iyiden iyiye artırmış olan bir giyim dalıdır. Herkesin kendisi için bir ürünü rahatlıkla bulabileceği bu alan aksesuar kullanımları ile de desteklenir. Aksesuar kullanmadan da şık bir görünüm yakalamanın mümkün olduğu tesettür giyimde ek ayrıntılar sayesinde daha göze hoş gelen tasarımlar yaratılabilir. Bu ayrıntılar kıyafetin sahip olduğu tarzın çok ötesinde bir tarza geçiş yapmak anlamına da gelebilir. Bu aksesuarlar arasında en fazla değişiklik yaratan ürünler ayakkabılardır. Ayakkabılar tesettür giyimin en önemli tamamlayıcılarıdır. Düz bir elbise ya da takımı gösterişli bir ayakkabı ile göz alıcı hale getirmek mümkün olduğu gibi aynı zamanda canlı ve hareketli bir takım güzel bir ayakkabı seçimi ile ağır bir görünüm kazanabilir. Feminen bir duruşa sahip olmak isteyenler için de çizme alternatifleri tesettür giyim ile çok şık bir hal alabilir. Özel davet ya da organizasyonlarda da tesettür abiyelerin altına hem kıyafeti tamamlayan hem de kendi ağırlığını ortaya koyan ayakkabı seçimleri yapılabilir.

Aksesuar çeşitleri arasında kolye ve küpe çeşitlerinin tesettür giyimde ayrı bir yeri bulunur. Tunikler ve dar ya da boru paça pantolonlar ile yapılan kombinlerde küpe çeşitleri ile bir bütünlük yaratılabilir. Ayrıca pantolonun dar paçalı olması durumunda ince topuklu ayakkabılar veya stilettolar aksesuar bütünlüğü oluşturur. Kıyafet seçimin düz bir elbise olması durumunda ayakkabının dışında uzun kolyeler yine elbiseyi hareketlendirmek ve canlandırmak için kullanılabilir. Renk ve desen seçiminin düz olduğu tüm durumlarda bu alternatifler değerlendirilebilir. Eşarp ve şal konusunda da benzer bir davranış sergilemek mümkündür. Düz takım ya da elbiselerde kıyafete gerekli ilgiyi toplamak için renkli eşarp ve şal çeşitleri kullanılabilir. Eşarp ve şal modellerinde renk skalası oldukça geniş olduğu için her tarz ve renkten kıyafet için farklı bir model bulmak mümkün olur. Tüm bu ürünlerin dışında çanta modelleri tesettür giyimin olmazsa olmazlarından biridir. Günlük kullanımda ya da özel günlerdeki kullanımlar için kıyafetlerin uygun olan bir çanta ile tamamlanması gerekir.

Tesettür Giyimde Hangi Kumaş Türleri Kullanılır?

Giyim alanında kullanılan kumaş türleri oldukça fazladır. Benzer durum tesettür giyimde de aynı şekildedir. Ancak bunlar içerisinden bazıları çok daha sık kullanılır. Yüzde 100 pamuklu kumaşlar, keten ve kanvas türü kumaşlar tesettür giyimde kullanılan kumaş cinslerinin başında yer alır.

Tesettür Kıyafetler Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kıyafet seçerken en önemli nokta kıyafetlerin kullanım alanının belirlenmesidir. Günlük kullanım ile özel kullanımlar için aynı ürünlerin seçimi doğru değildir. Günlük kullanılan tesettür giyimde çok daha rahat ve konforlu ürünler tercih edilmelidir. Ayrıca mevsimlerin içinde ve mevsim geçişlerinde kumaşların türü ve kalınlığı iyi değerlendirilmelidir. Kışın soğuktan koruyacak kalınlık ve özellikte ürünler tercih etmeye, yazın ise terlemeyi önleyici niteliklere sahip ürünler seçmeye dikkat edilmelidir.

Tesettür Giyim Fiyatları Ne Kadardır?

Tesettür giyim denildiğinde içerisine birbirinden farklı binlerce ürün girer. Bu ürünlerin her biri farklı renk, tasarım, boyut, kumaş gibi özelliklere sahiptir. Sahip olunan bu özellikler de ürünlerin fiyatlarını etkileyen faktörlerdir. Her bir faktörün değişmesi fiyatta da değişikliğe sebep olur. Bu nedenle de fiyat skalası olarak geniş bir aralık oluşur. Bu durumda hiçbir kıyafet için belirli bir rakam vermek doğru bir durum olmaz. Her bütçeye uygun olarak bu kategoride bulunan ürün çeşitleri farklı özellikleri ile kullanıcıları ile buluşur.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tesettür Giyim Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Giyim / Ayakkabı
Giyim / Ayakkabı
Kadın
Kadın
Tesettür Giyim
Tesettür Giyim
Bone
Bone
Abiye
Abiye
Kap Pardesü
Kap Pardesü
Tulum
Tulum
Tunik
Tunik
Elbise
Elbise
Etek
Etek
Ferace
Ferace
Trençkot
Trençkot
Hırka
Hırka
Yelek
Yelek
Gömlek
Gömlek
Bluz
Bluz
Body
Body
Ceket
Ceket
Pantolon
Pantolon
Eşofman
Eşofman
Mont
Mont
Kaban
Kaban
Panço
Panço
Takım
Takım
Hazır Türban
Hazır Türban
Kazak
Kazak
Tessüttür Mayo
Tessüttür Mayo
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60006034