Ucuz Tesettür Mayo Modelleri

Tesettür Mayo

Her mevsim için özel olarak kullanılan bazı ürünler, giysiler vb. vardır. Bunlar kışın mont, atkı, bere vs. olurken, yazın mayo, güneş kremi vs. olur. Yazın diğer bir anlamının deniz olduğunu düşünürsek, mayo gereksinim duyulan bir üründür. Mayoların pek çok farklı modeli olduğu söylenebilir. Gerek yapılan malzemeler gerek kullanılan kumaşlar bakımından çeşitli mayo modelleri ile karşılaşmak mümkündür. Yıllar geçtikçe, giyim teknolojisi ilerdikçe mayolar özelinde farklı seçenekler ortaya çıkmıştır. Bunlardan birisi de tesettür mayo ürünü olmuştur. Tesettür mayolar, genellikle kadınlar tarafından tercih edilse de, erkekler için olan modelleri de vardır. Bu açıdan her iki cinsiyetin de kullanabildiği bir üründür. Tesettür mayo, alternatif mayo ya da burkini olarak da bilinmektedir. Bu ürünün adından da anlaşılacağı üzere klasik mayolardan farklı bulunmaktadır. Tesettür mayo, bedenin büyük kısmını açıkta bırakan yüzme kıyafetlerinin yerine kullanılan bir üründür. Bu mayo kadınlarda sadece yüzü, elleri ve ayakları dışarıda bırakacak şekilde tasarlanmıştır. Dolayısıyla bu kıyafeti tercih eden bir kadının, sayılan bölümler hariç vücudunun tüm kısmı yüzme etkinliği sırasında kapalı olacaktır. Erkekler için tasarlanan alternatif mayolarda ise, diz altından başlayıp göbeğe kadar olan bölümü kapatan bir tasarım tercih edilir. Bu tasarımda kullanılan kumaşlar yüzmeye ve ıslanmaya uygun kumaşlardan seçilir. Tesettür mayoların yalnızca dini hassasiyetler için kullanılan bir yüzme kıyafeti olduğunu düşünmemek gerekir. Çünkü bu mayo tipi aynı zamanda güneşten korunmak için de tercih edilmektedir. Buna ek olarak, vücudundaki kusurları gizlemek isteyen insanlar da yine tesettür veya alternatif mayolara yönelmektedir. Dolayısıyla ürünün kullanım amacını tek bir gerekçeyle sınırlandırmak mümkün değildir. Söz konusu yüzme kıyafetinin kullanımının son yıllarda gözle görülür bir artışa sahip olduğu söylenebilir. Plajlarda, kumsallarda pek çok kadın ve erkek, yüzmek için tesettür mayoları ya da burkinileri tercih etmektedir. Yüzmeye bir engel yaratmaması ve suyu tutmayan yapısı nedeniyle, mayonun konforlu bir kullanım sunduğu görülmektedir.

Tesettür Mayo Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir kıyafet satın almadan önce dikkat etmek gereken bazı genel hususlar vardır. Bunların belirlenmesi ile birlikte daha doğru tercihler yapmak mümkün olur. Yaz aylarında birçok kadın, vücuduna uygun yapıda olan bikini ve mayo modellerini araştırır. Bu araştırmayı iyi bir şekilde yapmak, alınan ürünün tatil boyunca rahat bir kullanım sunmasını sağlayacaktır. Yaz tatili özelinde yapılan alışverişlerin önemli bir kısmını tesettür mayolar oluşturmaktadır. Özellikle son birkaç yılda tesettür mayoların satış oranında belirgin bir artış olduğu görülmektedir. Tesettür mayo seçiminde dikkat edilecek noktalardan ilki, kumaş seçimini doğru yapmaktır. Tesettür mayo veya burkini, bedeninizi tamamen saracağı için mayonun yapıldığı malzemelerin kaliteli olması önemlidir. Bunun yanı sıra tesettür mayoda kullanılan materyaller, kesinlikle havayı geçiren bir yapıda olmalıdır. Aksi halde kimi sorunlar meydana gelebilir. Kalitesiz malzemelerden yapılan mayolar, vücüdunuzda alerjik reaksiyonlar oluşmasına sebebiyet verebilir. Bu tatsız durum da tatil keyfinizin bozulmasına neden olur. Buna mahal vermemek için en başta doğru kumaş tercihi yapmak hayat kurtarıcı olur. İkinci dikkat edilecek nokta ise, bone seçimidir. Tesettür mayo ile birlikte satın alınan bone, başınızı tamamen kavrayan bir yapıda olmalıdır. Bu sayede yüzme esnasından bonenin başınızdan çıkması gibi bir durum yaşanmayacaktır. Bununla beraber bone ile birlikte alınan eşarbın da, kafa kısmını tam olarak oturması önem taşır. Bone ve eşarbın baş bölgesini sıkmaması, rahatlık hissi vermesi gerekir. Tesettür mayonun temelde iki çeşidi olduğunu söylemek mümkündür. Bu kapsamda havuz ve deniz için tesettür mayolar mevcuttur. Kimi tesettür mayolar iki parçadan oluşurken, bazı mayolar ikiden fazla parçadan oluşmaktadır. Bu konuda bir standart olmadığı için, kaç parçalık bir tesettür mayosu alacağınız tamamen sizin tercihlerinize bağlı olacaktır. Bir tesettür mayosu alırken dikkat edilecek başka bir nokta da, yüzme kıyafetinin çabuk kuruyabilen bir kumaştan imal edilmiş olmasıdır. Bununla beraber suyu iten, yani tutmayan kumaşlar size yüzme esnasında ve sonrasında keyifli bir kullanım imkânı verecektir. Tesettür mayo yapımına uygun olmayan, suyu tutan kumaşlar size rahatsızlık verecektir. Çünkü bu kumaşların yüzme aktivitesinden sonra, uzunca bir süre kuruması için beklemek gerekir. Bu durum rahatsızlık vermesinin yanı sıra, hastalık gibi durumlara da mahal verebilir. Tesettür mayolar, farklı renk seçenekleri ile üretilmektedir. Tesettürlü kadınlar bu mayo tercihlerinde daha çok doğal tonları tercih etmektedir. Bu sayede ürün kullanım amacına daha çok hizmet etmiş olur.

Tesettür Mayo Fiyatları

Yaz tatili gelince ya da gelmeye yakın yapacağımız alışverişler konusunda, mayoların, güneş kremlerin vb. ürünlerin fiyatları hakkında araştırma yapılır. Bu kapsamda farklı modellerdeki ürünlerin çeşitli fiyat aralığında olduklarını görürüz. Fiyatı hakkında insanların araştırma yaptığı kıyafetlerden biri de, son dönemlerde oldukça revaçta olan tesettür mayolardır. İnsanlar tesettürlü mayo fiyatları hakkında bilgi edinmek için farklı firmaların ürünlerini karşılaştırır. Ancak bu konu özelinde net bir fiyat bilgisi vermek mümkün değildir. Çünkü tesettür mayolar yapıldıkları malzemeden, kullanılan kumaşın kalitesinden vb. diğer özelliklerden hareketle farklı fiyatlara sahiptir. Sayılan faktörlerin hepsi tesettür mayoların satış fiyatını doğrudan etkilemektedir. Bu açıdan tesettür mayo fiyatları değişkenlik göstermektedir. Fakat mayo alışverişinden önce, nasıl bir mayo istediğinizi belirlerseniz daha net tercihler yapmanız mümkün olabilir. Bunun için, almak istediğiniz mayoda hangi özelliklerin olması gerektiğini birkaç madde halinde sıralayabilirsiniz. Bunun sonucunda bütçenize uygun ve taleplerinizi karşılayacak tesettür mayoları daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Tesettür mayo ucuz olabildiği gibi pahalı da olabilmektedir. Bu tamamen ürünün hangi malzemeden yapıldığı ile ilişkilidir.

Tesettür Mayolarının Büyük Bedenleri Bulunur Mu?

Hayatımızın her alanında varlığını gün geçtikçe belirgin şekilde hissettiren teknoloji, giyim alanında da pek çok yeniliği beraberinde getirdi. Bu kapsamda artık tek bir standarda bağlı kalmadan, bir ürün özelinde bile pek çok farklı seçenek ortaya çıktı. Dolayısıyla her beden ölçüsü için uygun kıyafet bulmak artık oldukça kolay diyebiliriz. Bu kıyafetlerin içine yaz mevsiminde yoğun bir şekilde tercih edilen tesettür mayolar da dahil oldu. İnsanlar tesettür mayo büyük beden şeklinde yaptıkları araştırmalar sonucunda pek çok farklı model ile karşılaşmaya başladı. Belki de beş yıl önceye kadar, tesettürlü kadınlar, havuza ya da denize girmekten imtina ediyorlardı. Fakat tesettür mayonun tasarlanışı ile birlikte, bu konudaki çekinceler tamamen ortadan kalktı. Ayrıca, tek bir beden olarak değil her kadına uyabilecek ölçüde tesettür mayolar üretildi. Bu açıdan, tesettür mayoların yapıldığı malzeme kadar, sahip olduğu beden seçenekleri de büyük önem arz eder. İnce işçiliğin ve konforlu kullanımın içerdiği büyük beden tesettür mayolar, bugün pek çok tesettürlü kadın tarafından tercih edilmektedir. Bu da giyim teknolojisinin, özgür bir şekilde hareket etmeye sağladığı katkıyı açık bir şekilde gözler önüne sermektedir. Tesettür mayoların büyük bedenleri konusunda çok sayıda alternatif olduğunu söylemek mümkündür. Bu kapsamda tam kapalı şekle sahip haşemalar, yarı kapalı haşemalar ya da burkinler, büyük beden kadınlar için yeniden tasarlanmaktadır. Yeniden tasarlanan mayolarda kullanılan özenli işçilikler ile, büyük beden kadınların beden ölçülerini saklamalarını gerektirecek bir durum da olmaz. Tesettür mayo gibi çok kullanışlı bir yüzme kıyafeti satın alan bazı kadınlar, yine de özgürce denizde veya havuzda yüzmekten çekinir. Bunun en büyük nedeni, başlangıçta yapılan yanlış tercihlerdir. Bu konuda bir pişmanlık yaşamamak için, konfordan ve kaliteli malzemeden ödün vermeyen firmalara yönelmekte fayda vardır. Sayılan özelliklere ek olarak şık bir görünüme sahip modellere yönelmek, büyük beden kadınların tesettür mayo seçiminde doğru tercihleri yapmasını sağlayacaktır.

Haşemaların Özellikleri 

Yaz mevsimi özelinde fiyatları araştırılan pek çok ürün bulunmaktadır. Bunların içine tesettür mayoların yanı sıra haşemalar dahil olmaktadır. Öncelikle tesettür mayo haşema arasındaki ufak farktan kısaca bahsetmekte yarar vardır. Tesettür mayolar bilindiği üzere, genellikle üst bölüm, alt bölüm ve bone olmak üzere üç parçadan oluşmaktadır. Bol eşofman biçimine sahip tesettür mayolara ise haşema adı verilmektedir. Bunun haricinde, paçaların dar olduğu modeller de taytlı mayo şeklinde isimlendirilmektedir. Haşema, temelde dini kurallar gereği erkeğin dizden bele kadar olan kısmını kapatan kıyafet anlamına gelmektedir. Haşema modelleri kadınların ve erkeklerin kullanacağı biçimlerde farklı seçenekler ile üretilmektedir. Ancak son zamanlarda haşemalara daha çok kadınların ilgi gösterdiğini belirtmek gerekir. Üretilen yeni nesil haşemaların günümüzde pek çok farklı modeli bulunur. Bu ürün insanların isteklerine, tarzlarına, beden ölçülerine, yaşlarına ve en önemli ihtiyaçlarına uygun şekilde tasarlanmaktadır. Modeller özelinde yarım haşema, , taytlı haşema, yelekli haşema, iki parça-tek parça gibi haşema çeşitlerinin piyasada satışı bulunmaktadır. Genel itibarıyla haşema ürünlerinin de tesettür mayolar gibi oldukça geniş bir ürün çeşitliliği barındırdığı söylenebilir. Haşemaların rahat kullanım sunması nedeniyle, kamusal alan olan yerlerden deniz veya havuzda özgürce yüzme aktivitenizi gerçekleştirebilirsiniz. Haşema kumaşları konusunda tek bir seçenekten bahsetmek biraz güçtür. Çünkü haşemaların kumaşları değişmektedir. Mayolar özelinde genellikle %80 oranında likralı kumaşlar, %20 oranında da polyemid kumaşlar kullanılmaktadır. Haşema modellerinde de bu oranların kullanılması, ürünün kaliteli olduğunu gösteren detaylardandır. Çünkü bu kumaş türleri, ürünün satın alınmasındaki amaca daha çok hizmet etmektedir. Tamamen likralı kumaşlardan üretilen haşemalar da bulunmaktadır. Bunlar esasen iki türe ayrılabilir. İlki, dar olan, aktif bir şekilde yüzme etkinliğinde bulunan kadınlar için spor haşemalardır. Diğer seçenek ise, İslami kurallar çerçevesinde tasarlanan ve vücut hatlarının görünmesi engelleyen modelleridir. Tesettürlü kadınlar, çoğunlukla bol şekildeki likralı ürünleri tercih etmektedir. Söz konusu ürünler rahat bir kullanım sunmalarının yanı sıra, aynı zamanda çabuk kuruyan kumaşlardan yapılmalarıyla da dikkat çekerek tercih edilirler. Yukarıdaki kumaş çeşitlerine ek olarak, ince ve likra oranının az olduğu supreme kumaşlardan bahsetmek mümkündür. Bu kumaş içeriğinde %88 polyamid, %12 elastan mevcuttur. Fiyatları uygun olan bu kumaş türünden yapılan haşemelar da, kadınlar tarafından rağbet görmektedir. Ancak uzun vadede kullanım için likralı modellere yönelmek daha sağlıklı bir tercih olacaktır.

Haşemalar Kaç Bölümden Oluşur?

Klasik tesettür mayolardan farklı olarak, haşema genellikle iki ana parçadan oluşmaktadır. Bunlar üst ve alt bölümlerdir. Alt kısımların bol olduğu modellere ek olarak, taytlı modeller de bulunmaktadır. Taytlı haşema, sıkı yapısıyla vücudunuza saran bir yapı arz etmektedir. Bu ürün, sporla profesyonel şekilde ilgilenen muhafazakâr kadınlar için oldukça kullanışlıdır. Taytlı haşemalar, dokumalı ve likralı olacak şekilde kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Söz konusu kıyafet, yüzmenin haricinde genel olarak da rahat bir hareket imkanı sunmaktadır. Taytlı haşema, yapıldığı kumaş dolayısıyla vücuda tam olarak yapışır. Bu durum yüzme esnasındaki hareket yeteneğini kolaylaştırmaktadır. Ürün sayesinde bacaklarınızı rahatça kullanabilirsiniz. Bu model, bol kesim jile veya yelekli üstler ile güzel bir şekilde kombinlenmektedir. Kısacası, alınan bu yüzme kıyafetleri bir yandan bütünüyle amacına hizmet ederken, diğer yandan yüzerken şık bir görünüme kavuşmanıza da katkı sağlamaktadır.

Büyük Beden Haşemalar

Birkaç sene öncesine kadar pek çok kadın, büyük beden haşema bulmakta zorlanıyordu. Fakat bu alandaki atılımlar sayesinde, ürün yelpazesinde müthiş bir genişleme oldu. Büyük beden kadınlar, artık rahatça haşema bulabilmektedir. Büyük beden haşemalar, vücut ölçülerinize uygun olacak şekilde rahat bir kullanım sunmaktadır. Su tutmayan kumaşlardan yapılan haşemalar, konforu ve hareket özgürlüğü bir arada sağlar. Büyük beden kadınlar, amaçlarına uygun olması bakımından bol kesim jileli ve taytlı modelleri tercih edebilirler. Bu sayede hem daha ince hem de istenilen şekilde kapalı bir görünüm elde edilebilir.

Tesettür Mayo Modelleri

Yaz aylarında pek çok kadının tercih ettiği tesettür mayolar özelinde gün geçtikçe farklı modeller üretilmektedir. Gelişen teknoloji dünyası doğrultusunda, pek çok sayıda tesettür mayo modelleri insanların beğenisine sunulmaktadır. Günümüzde birçok farklı özelliğe sahip olarak satışa sunulan tesettür mayo bulunmaktadır. Bu seçeneklerin geniş olması, muhafazakar insanların bedenlerine uygun ürünleri daha kolay bir şekilde bulmasını sağlar. Söz konusu ürünler renkleri, desenleri ve farklı şekilde kesimleri bakımından çeşitlilik arz etmektedir. Tesettür mayolar siyah, mavi, pembe vb. renk seçeneklerinde olabilir. Bu konudaki tercihler tamamen sizin zevkinize bağlıdır.

Tesettür Mayolar Takım Halinde Mi Satılır?

Bazı giyim ürünleri tek başına satılırken, bazı giyim ürünleri takım halinde satılmaktadır. Bu durum tamamen kıyafetin içeriğine, hangi amaçla kullanılacağına göre değişiklik göstermektedir. Örneğin tesettür mayo takım halinde satılan bir yüzme kıyafetidir. Bunun nedeni, ürünün vücudun büyük bir kısmını kapatmak isteği doğrultusunda alınmasıdır. Tesettür mayolar ya da haşemalar, üst bölüm, tayt, bone ve büstiyer bölümü olmak üzere genellikle 4 parçadan oluşmaktadır. Bununla birlikte bazı ürünlerde bir parça çıkartılıp, 3 parça şeklinde satış yapıldığı da görülmektedir. Bu nedenle ürünü satın almadan önce hakkında yazılan açıklamaları dikkatli şekilde okumak gerekir. Takım halinde satılan tesettür mayoların beden ölçünüze uygun olması gerekir. Takımın içinde yer alan her parça, yüzme aktivetiniz sırasında sizi rahatsız etmeyecek şekilde tasarlanmış olmalıdır.

Haşema ve Tesettür Mayo Aynı Şey Midir?

Yazın mayo alışverişi için araştırma yapan kadınlar, tesettür mayo ve haşema adında iki farklı ürünle karşılaşırlar. Bu karşılaşma sonucunda, iki ürünün aynı kıyafet olup olmadığı sorulur. Esasen, iki ürün de birbiriyle aynıdır. Sadece farklı isimlendirmeler kullanılmaktadır. Ayrıca haşemalar, tesettür mayoların daha bol modellerine verilen isimdir.

Tesettür Mayolarda En İyi Marka Hangisidir?

Tesettür mayolarla ilgili olarak yapılan araştırmalarda, en iyi markanın hangisi olduğu yönünde bazı sorular sorulmaktadır. Ancak bu konuda nokta atışı olacak şekilde bir marka adı vermek mümkün değildir. Çünkü farklı özelliklere sahip tesettür mayo üreten pek çok kaliteli firma bulunmaktadır. Bu konudaki en iyi seçim, tesettür mayonuzu almadan önce ihtiyaçlarınızı belirleyerek o doğrultuda bir tercih yapmak olacaktır.

Tesettürlü Mayolar Kullanışlı Mıdır?

Tesettürlü kadınların son zamanlara kadar deniz ya da havuz gibi kamusal alanlarda yüzmekten çekindikleri bilinmektedir. Fakat tesettürlü mayolar ve haşemaların üretimi ile bu durum ortadan kalktı. Dolayısıyla tesettür mayolar bu anlamda büyük bir fayda sağladı. Ürünler, rahat hareket etmeye uygun kumaşlardan tasarlandığı için, kullanımları oldukça kolaydır. Gerek yüzme sırasında gerek de yüzme sonrasında, tesettür mayo size keyifli bir kullanım deneyimi sunacaktır.Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Tesettür Mayo

3641 ürün listeleniyor
Haşema
Adasea
Alfasa
Marina
Remsa Mayo
Ruko Maio
Rozamay
Estiva
Mevra
Mayovera
Maresiva
REMSA
C&city
Akbeniz
Narnuga
Secret Moda
NS Tasarım
Chelly
Pierre Cardin
Shopiolog
Siyah
Lacivert
Çok Renkli
Yeşil
Mavi
Mor
Gri
Pembe
Kırmızı
Turuncu
Sarı
Kahverengi
Beyaz
Bej
Krem
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Beden
Toplam 47 / 3641 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?