En Ucuz ve Kaliteli Hazır Türbanlar

Hazır Türbanlar 

Diğer başörtülerine nazaran hazır türban günlük hayatta size daha fazla pratiklik sağlar. Aynı zamanda daha şık bir görünüm elde edersiniz. Önceki dönemlerde başörtüleri genelde tek bir renk ve model olarak üretilmekteydi. Şimdi ise desen desen farklı renklerde ve modellerde hazır türban modelleri bulmak mümkün hale gelmiştir. Ayrıca hazır başörtüsü modelleri insan sağlığına önem verecek şekilde doğal kumaşlardan üretilmeye başlandı. Web Sitemizde rengarenk fularla kombinlenmiş şapka olarak veya bone olarak tasarlanmış hazır türban modelleri mevcuttur. Hazır türban alırken kadınların göz önüne aldığı özellikleri günlük giyilen kıyafete uygunluk, kumaş kalitesi, renk ve desenleri, başta fazla bir ağırlık yapmaması gibi özellikler olarak sıralayabiliriz.

Hazır Türban Modelleri

Hazır türbanları öncelikle kesimlerine göre sınıflandırabiliriz. 

Günümüzde hazır türbanların daha modern olmasına katkı sunacak şekilde tasarlanan hazır türban şal modelleri mevcuttur. Bu modeller hem giydiğiniz kıyafetlerinize modern bir hava katması hem de soğuk havalardan koruması nedeniyle kadınlar tarafından hazır başörtüsü olarak tercih edilen modeller arasındadır. Peki, şal olarak tasarlanan hazır türban alırken nelere dikkat edilmeli? Öncelikle cilt sağlığı için hava geçirgenliği olan kumaşlar tercih edilmelidir. Kumaş türü olarak ise gün boyu sizi rahatsız etmemesi için sert kumaşlar tercih edilmemelidir. Kumaş cinsi olarak pamuk, polyester, krep gibi kumaşlar tercih edilebilir. Yazın pamuk ve keten gibi daha serin tutan ve terleme yapmayan kumaşlar tercih edilmelidir. Kışın ise yine pamuk ve pamuktan imal edilen polyester kumaş tercih etmeniz kışın soğuk havalardan korunmanızı sağlar. Şal olan modelleri tercih ederken dikkat edilecek diğer bir özellik ise kumaşın rengi ve desenleridir. Ten renginizi ön plana çıkaran renkler tercih etmeniz daha şık görünmenizi sağlayacaktır.

Hazır türban modelleri içinde bir diğer model olarak hazır türban bone modelleri kadınlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Bone önceleri sadece eşarbın altına takılan bir giyim aksesuarı olarak kullanırken günümüzde modanın da etkisiyle sadece başlık olarak da takılmaktadır. Bone yapısı gereği türbana göre baş bölgesini daha sarıcı bir giysi olduğu için likralı boneler kadınlar tarafından daha rağbet görmektedir. Bu modeller hem daha esnek olması ve rahatlığı dolayısıyla hem de kafaya tam oturduğundan daha şık durması dolayısıyla tercih edilmektedir. Yine bu modellerde de kadınların ürün alırken göz önünde bulundurduğu husus kumaşın hafifliği olmaktadır.

Hazır türbanlar nikah töreni, düğün, davetler gibi mutlu günlerinizde de giyebileceğiniz modellerde üretilmektedir. En mutlu gününüz olan nikah töreninizde giyebileceğiniz hazır türban duvak modeli ile nikahınızda unutulmaz bir güzellikte görünebilirsiniz. Duvak modelleri seçilirken yüz profilinize uygun duvağı seçmeniz şık ve güzel görünmeniz için çok önemli. Oval, kare ya da dikdörtgen bir yüz hattına sahipseniz seçeceğiniz duvak modeli buna göre belirlenmelidir. Daha sonra ise seçeceğiniz duvağınızın gelinlikle aynı renkte olmasına dikkat etmelisiniz. Gelinliğiniz krem rengi ise duvak da krem rengi; gelinlik beyaz ise duvağınız da beyaz olmalıdır. 

Davet ve kokteyllerde giyebileceğiniz hazır türban abiye modelleri de türban modelleri içinde şıklığına dikkat eden kadınların tercih ettiği başörtüsü modelleri içinde yer alıyor. Abiye modeli başörtülerinde de yine şalla kombinlenen hazır türban modelleri, ipek şal modelleri ve taşlı modeller kadınların gece kıyafeti olarak tercih ettiği türban modellerindendir. Abiye tarzı başörtüsü modellerinde geceleyin yüzünüzü ön plana çıkaracak simli ve taşlı modeller çok tercih edilen abiye başörtüsü modelleri arasında yer alıyor. Ayrıca bu modeller içerisinde dantelli modeller gece davetlerinde sizi zarif gösterecek modeller arasında ön plana çıkıyor. Abiye modellerinde renk olarak daha parlak ve ışığı yansıtan modeller gece kokteyllerinin vazgeçilmezi oluyor.

Hazır türban modellerini ikinci bir kategori olarak renklerine ve bağlamasına göre sınıflandırabiliriz.

Türban bağlaması günlük hayatta, dışarı çıkarken kadınların pratikliğe önem verdikleri bir konudur. Bu konuda hazır türban bağlaması diğer türban modellerine göre daha şık duran ve daha fazla zaman kazandıran bir seçenektir. Bazı türban modellerinin kafaya oturması için oldukça zaman kaybettiren bağlama şekilleri yapılması gerekir. Bu da her gün dışarı çıkan bir insan için sürdürülebilir değildir. Ayrıca türbanın başınızda sağa sola oynamadan şık durması da önemli bir konudur. Bu konuda hazır türban modellerinin pratiklik ve şıklığı klasik türban modellerinden daha fazla tercih edilmesini sağlamaktadır. Örneğin şal olarak kombinlenen türban modeli soğuk bir günde hızlı bir şekilde başınıza takıp dışarı çıkabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Ya da atkılı şapka modelleri hem türbanınıza uygun bir aksesuar aramaktan sizi kurtarır hem de kış günleri sizi soğuktan muhafaza eder. 

Hazır Türban Fiyatları

Hazır türban fiyatları türbanın kumaşına, modeline ve markasına göre değişiklik göstermektedir. Pamuklu ve ipek kumaştan imal edilen modeller piyasanın üstünde bir fiyata sahipken; yapay kumaşlardan üretilen örneğin polyester, tafta gibi modeller ucuz hazır türban fiyatları arasında yer almaktadır. Hazır türban modelleri ve fiyatları açısından belirleyici olan bir diğer özellik modelin sade ya da şapka, şal gibi eklerle kombinlenmesine göre değişiklik göstermektedir. Örneğin atkılı bere şeklinde satılan hazır türban modeli sadece bone şeklinde satılan bir hazır türban modeline göre fiyat açısından daha yüksek olacaktır. 

Hazır türban tercih ederken yanıtlanması gereken birkaç soruya şu şekilde cevaplar verebiliriz:

Hazır Türbanı Günlük Kıyafetlerle mi Yoksa Özel Günleriniz İçin mi kullanacaksınız?

Eğer türbanınızı günlük kıyafetlerle kullanmayı düşünüyorsanız daha spor ve sade olan, ayrıca parlak olmayan kumaş ve renkler tercih etmenizde fayda var. Ayrıca yine abiye tipi tesettür giyimlerde ipek kumaş göz alıcılık sağlarken günlük hayatın koşuşturmasında hem sade hem konforlu pamuk kumaşları tercih edebilirsiniz. Gece davetleri ve kokteyller için tafta ve saten kumaş diye tabir edilen parlak kumaştan türban modelleri daha uyumlu ve anı yakalarken, günlük arkadaş sohbetlerinizde krep ya da keten kumaş tercih edebilirsiniz. Hazır türban gelin başı modellerinde ise daha göz alıcı kumaşları ve taşlı modelleri tercih edebilirsiniz.

Hazır Türban Fiyatları Nelere Göre Değişiklik Göstermektedir?

Türban fiyatları marka ve kumaş kalitesine göre değişiklik göstermektedir. İpek ve pamuklu kumaştan üretilen türbanlar piyasa fiyatlarının üzerindeyken; polyester ve keten gibi kumaşlardan üretilen türbanlar ortalama fiyat bandındadır. Türban fiyatları ayrıca günlük hayatta kullanacağınız ya da özel günlerinizde kullanacağınız modellere göre de değişiklik göstermektedir. Düğün, nişan gibi özel günler için kullanılan türbanlar daha ayrıntılı işlemeleri ve kaliteli parlak kumaşları olduğundan günlük takılan başörtü fiyatlarından daha yüksektir. Günümüzde sadece hazır türban üreten firmalar markalarıyla öne çıktığı için bu tarz hazır türbanlar fiyat olarak daha üst sıralarda yer alıyor.

Hazır Türban Kumaşı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Özellikler Nelerdir?

Hazır türban modellerinde kumaş seçimi yaparken öncelikle kafa derisi ve saçların sağlığı için kumaşın doğal bir iplikten üretilmesine dikkat etmek gereklidir. Bunun için sizlere ilk etapta ipekli ve pamuklu kumaşları öneriyoruz. İkinci bir husus olarak başörtünüzün kumaş boyasında doğal boyalar kullanılıp kullanılmadığına dikkat etmeniz gereklidir. Başörtünüzün kumaşının hava geçirgen ve terletmeyen bir kumaş olması da sağlığınız için önem arz ediyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Hazır Türbanlar

2622 ürün listeleniyor
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 37 / 2622 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?