Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri

Anne ve baba adayları yeni doğacak olan bebekleri için her şeyin en iyisi en güzeli olsun ister. Bebeklerin kullanabileceği tüm ürünlerin organik, yumuşak ve ciltlerine zarar vermeyen türden olmaları anne ve baba adayları için oldukça önemli bir unsurdur. Başta hastane çıkışı olmak üzere bebeklerin tüm kıyafetleri %100 pamuktan üretilmiş olmalıdır. Aksi takdirde yeni doğan bebeklerin vücutları gelişmiş bebeklere göre daha hassastır. Pamuk ve yeteri kadar doğal olmayan tüm ürünler cilt bariyerine zarar vererek alerjik reaksiyon gösterebilir. Bebekler ilk doğduklarında tanıştıkları ilk ürünleri istisnasız hastane çıkışı kıyafetleridir. Cildine temas eden hastane çıkış kıyafetleri tercih ederken mutlaka dokusuna ve hangi malzemeden üretilmiş olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Bebekler için üretilmiş birbirinden farklı hastane çıkış kıyafetleri bulunur. Herkesin zevkine hitap eden ve bin bir çeşidi bulunan yenidoğan bebek kıyafetleri arasından ister renkli, isterseniz de daha sade modelleri tercih ederek satın alabilirsiniz.

Yeni doğan bebek kıyafetleri arasında en çok tercih edilen modeller sade modellerdir. Set olarak satışa sunulan yeni doğan bebek kıyafetlerinde ihtiyacınız olan her ürün bulunur. Set içerisinde tamamen organik malzemeden oluşturulan bu sette alt üst takım, bebek eldiveni, bebek şapkası ve önlük bulunur. Dilerseniz alt üst takım yerine tulumlu olan setleri de tercih edebilirsiniz. Kaliteli kumaştan üretilen bu ürünler kullanım durumuna göre sarkma yapmaz. Aynı zamanda esnek yapılı olmasından dolayı bebekler kıyafetlerin içerisinde rahatlıkla hareket ederler. Renkli model hastane çıkışları da tercih edebilirsiniz. Renkli hastane çıkış kıyafetlerinde kullanılan renkli baskılar herhangi bir kanserojen madde içermez. Yapımında kullanılan tüm malzemeler 1.kalite malzemelerden oluşturulmuştur. Bebekleriniz için gönül rahatlığıyla tercih edebileceğiniz hastane çıkışlarına bakarak tarzınıza uygun olan modelleri sipariş verebilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Modelleri

Yeni doğan bebek kıyafetleri hastane çıkışı modelleri herkese hitap eden ürün seçenekleri ile satışa hazır konumdadır. Bu ürünleri detaylı bir şekilde inceleyerek bebeğiniz için en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Yeni doğan bebek kıyafetleri modelleri şu şekildedir:

Rosa Baskılı 5’li Zıbın Seti

Kız bebekler için uygun olan bir model olan rosa baskılı 5’li zıbın seti yumuşak dokusu ile bebekleriniz için en uygun modeldir. Soft pembe, açık pembe ve beyaz renklerinin bir arada kullanıldığı bu hastane çıkışı modeli, oldukça kullanışlı bir yapıya sahiptir. Penye kumaştan üretilen bu zıbın seti, ultra yumuşak bir modeldir. Aynı zamanda yıkandıkça sertleşmeyen bir kumaş yapısı mevcuttur. Set içerisinde 1 adet üst pijama, alt pijama, önlük ve şapka ve özel kumaş peçetesi bulunur. Özel kutusunda tarafınıza gönderilen bu hastane seti, bebeğinizin vücudunu tam anlamıyla sarar. Sizler de renkli bir hastane çıkış modeli isterseniz rosa baskılı zıbın setini tercih edebilirsiniz.

Beyaz Penye 6’lı Zıbın Seti

Hem erkek bebek hem de kız bebekler için uygun olan bu hastane çıkışı sade modellerden hoşlanan kişiler için oldukça uygun olan bir modeldir. Tamamen beyaz renk olan bu hastane çıkışının ön kısmında ayıcık bulunur. Alt ve üst takım halinde satışa sunulan bu zıbın seti, şapka, eldiven, iç zıbın, üst zıbın ve patikli tek alt şeklinde set halindedir. Yapısı %100 pamuk olan bu zıbın seti yumuşacık dokusu ile bebekleriniz için oldukça konforlu ve rahattır. Sade ve kaliteli zıbın yeni doğan bebek kıyafetleri arıyorsanız beyaz penye 6’lı zıbın setini tercih edebilirsiniz.

Kelebekli Kız Bebek 10’lu Yeni Doğan Hastane Çıkış Seti

Hastane çıkışı yeni doğan bebek kıyafetleri modellerinde hem şık hem de gösterişli bir model arıyorsanız kelebekli kız bebek 10’lu yeni doğan hastane çıkış setini tercih edebilirsiniz. Set içeriğinde yeni doğan bebekler için ihtiyaç duyulan tüm ürünler bulunur. Soft renk seçeneği ile satışa sunulan bu set, dantel ve kelebek desenlerinden oluşturulmuştur. Dantelden üç boyutlu kelebek yapılarak özenle hazırlanan bu set içeriğinde pek çok parça bulunur. Bir adet eldiven, önlük, kısa kollu dantelli yazlık tulum, üst pijama, alt pijama, iç üst pijama (beyaz renkli), mendil, şapka, kelebekli battaniye ve sade zıbın olarak özel kutusunda gönderilir. İster hastane çıkışında isterseniz de hastane sonrasında rahatlıkla kullanabileceğiniz bir model olan bu hastane çıkış seti kullanışlı yapısı ile ebeveynlerin en çok tercih ettiği bir modeldir. 

Webombinoo 11 Parça Organik Pamuk Bebek Hastane Çıkışı

Webombinoo 11 Parça organik pamuk bebek hastane çıkışı, bebeğin ihtiyacı olan tüm ürünleri barındırır. Battaniye, eldiven, şapka ve yedek tulum alternatifler ile satışa sunulan Webombino hastane çıkışı %100 organik pamuk malzemeden üretilmiştir. Birçok farklı renk seçenekleri ile satışa sunulan bu ürünleri tercih ederek hastane çıkışı ve sonrasında kullanabilirsiniz. İpeksi bebek hastane çıkışı 11 parça organik zıbın seti hem erkek hem de kız bebekler için uygun modelleri içerir. Renk ve model alternatiflerine bakarak bebeğinizi için en uygun modeli seçebilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Olmalı?

Yeni doğan bebek kıyafetleri nasıl olmalı sorusu anne ve babalar tarafından en çok araştırılan konuların başında gelir. Doğum süreci yaklaştıkça en keyifli süreçlerden bir tanesi istisnasız bebek kıyafet alışverişidir. Hem eğlenceli hem de ekstra dikkatli olunması gereken bu süreçlerde bebeğinizin cildine uygun olan ürünleri tercih etmeniz gerekir. Bebeklerin ciltleri yeni doğduklarında oldukça hassas yapıdadırlar. Bu nedenle tercih edilecek olan kıyafetlere bu cilt yapısına uygun olması gerekir. Kıyafet başta olmak üzere; battaniye, yatak örtüsü gibi ürünlerin mutlaka yumuşak, pamuklu yapıda olması, aynı zamanda toz ve tüylenmeye neden olmayan kumaşlar tercih edilmelidir. Yeni doğan bebek kıyafeti tercih ederken bebeğin içerisinde rahat edebilmesine imkan tanıyan bollukta olması gerekir. Yaka kısmı geniş, kol kısımları bol ve bacak kısımlarının mutlaka düğmeli olması gerekir. Bu özellikler hem bebek hem de ebeveynlere büyük kolaylık sağlar. 

Yeni doğan bebek kıyafetleri %100 pamuklu ve penye kumaştan yapılmış olması gerekir. Pamuklu ve penye kumaşlar yıkandıkça esneyen yapıya sahiptir. Aynı zamanda gün içerisinde bebeklerin terlemelerini de engellemesinden dolayı isilik ve benzeri risklere karşı ekstra koruma sağlar. Penye kumaşlar hakkında bilinmesi gereken en önemli noktalardan bir tanesi de; bebeklerin vücut ısılarının korunmasına destek olur. Bebekler kendilerini daha rahat hissederler. Sizler de yeni doğan bebek kıyafetleri tercih ederken organik yeni doğan bebek kıyafetleri tercih etmeniz de fayda vardır.

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yeni doğan bebek kıyafetleri tercih ederken dikkat etmekte fayda olan belli başlı özellikler mevcuttur. Bu hususlara dikkat ederek bebeğinizi daha sağlıklı koşullarda büyütebilirsiniz. Yeni doğan bebek kıyafetleri için dikkat edilecek hususlar şu şekildedir:

  • Bebekler kısa süre içerisinde hızla büyümelerinden dolayı yeni doğan kıyafeti alırken 0-6 ay aralığında alınması tavsiye edilir. 
  • Bebeklerin narin ciltlerine uygun olan pamuklu yapıda kıyafetler tercih edilmesi gereken ilk unsur olmalıdır.
  • Bebekler kıyafet değişim süreçlerinde oldukça huzursuz olurlar. Bu nedenle bebeklerinizin kıyafetlerini hızlı bir şekilde, onları huzursuz etmeden tamamlanması gerekir. Kıyafetlerin geniş yakalı olması ve kollarının bol olması daha hızlı hareket etmenizi sağlar. 
  • Yeni doğan bebeklerin altları sıklıkla değiştirilir. Bu nedenle alt değiştirirken hem sizlere hem de bebeklere kolaylık sağlaması için boyundan ayak kısımlarına kadar çıtçıtlı ya da fermuarlı olan modelleri tercih etmenizde fayda vardır.
  • Giysilerin dikiş kısımları çoğu bebekte kaşıntıya neden olabilir. Kıyafet satın alırken dikiş noktaları kalın olmayan ürünlerin tercih edilmesinde fayda vardır. 
  • Çok sıkı, kalın kıyafetler, eldiven ve şapka gibi aksesuarlar bebeklerin hareket kabiliyetinin kısıtlanmasına neden olabilir. Çok sıkı ve kalın kıyafetler yerine bol ve esnek yapılı ürünleri tercih edebilirsiniz.
  • Bebeğinizi giydirirken mutlaka mevsime uygun olan kıyafetleri tercih etmeniz gerekir. Yaz aylarında terletmeyecek, kış aylarında ise çok bunaltmayacak orta kalınlıkta ürünleri giydirebilirsiniz.
  • Bebekler ilk aylarda sürekli olarak anne ve baba kucağında olacaktır. Anne ve babalarda toz tutmayan, kolaylıkla yıkanabilir kıyafetleri tercih etmesi gerekir. 

Kıyafet tercihlerinizde bu maddeleri göz önünde bulundurarak bebeğiniz tahriş, kaşıntı ve alerjik reaksiyonlara karşı koruma altına alabilirsiniz.

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanır?

Bebeklerin yeni doğdukları anda ciltlerinde yağ ve nem dengesi tam anlamıyla oturmuş durumda değildir. Bu nedenle ciltleri normal bir çocuğa göre oldukça kuru bir yapıdadır. Aynı zamanda hassasta olmalarından dolayı yeni doğan bebek kıyafetleri nasıl yıkanır ve yeni doğan bebekler için ne tür kıyafetler seçilir sorusu anne ve babaların araştırdığı konular arasında yerini alır. Kıyafetler her ne kadar önemli olsa da kıyafetlerin temizliği de bir o kadar mühimdir. Yeni doğan bebek kıyafetleri yıkama adımları şu şekildedir;

Yeni doğan bebek ihtiyaçları satın alındıktan sonra mutlaka yıkanması gerekir. Birçok bakteri ve mikrop ile temas eden bu kıyafetler bebeklerin cildinde tahrişe neden olur. Kıyafetleri yıkamadan önce mutlaka yıkama talimatlarını okumanız gerekir. Kıyafetleri hangi derecede yıkayacağınız perspektif üzerinde yazmaktadır. Bebek kıyafetleri yıkanırken kullanılacak olan deterjanın paraben, boya, klor, SLES, SLS ve fosfat içermediğinden emin olun. Bebekler için uygun olan yıkama deterjanlarını da tercih edebilirsiniz.

Bebek kıyafetlerini yıkarken yoğun kokulu yumuşatıcıları kullanmamanız tavsiye edilir. Yumuşatıcılar yoğun koku barındırmasından dolayı ileri dönemlerde bebeklerin nefes almasını zorlaştırabilir. 

Bebek kıyafetlerini sadece bebek kıyafetleri ile birlikte yıkamanız gerekir. Anne ve babaların kıyafetleri ile birlikte yıkanan bebek kıyafetleri yüksek toz barındırabilir. 

Zıbın yeni doğan bebek kıyafetleri en az %60 derecede yıkanması hijyen bakımından da oldukça uygundur. Yüksek sıcaklılar her ne kadar kıyafetlerin ömrünü kısaltıyor olsa da ilk 1 yıl dikkat edilmesi gerekir. 

Çorap ve eldiven gibi ufak boyutlu olan ürünler makine içerisinde kaybolabilir. Bu nedenle çamaşır filesi kullanmanız kaybolma riskini ortadan kaldıracaktır.

Yeni Doğan Bebek Kıyafeti Fiyatı Ne Kadardır?

Yeni doğan bebek kıyafetleri fiyatı tercih etmiş olduğunuz ürünün modeline, kullanılan kumaş türüne ve set içeriğine bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Herkesin bütçesine uygun olan birçok alternatifi bulunan yeni doğan bebek kıyafetlerinden bütçenize en uygun olanını tercih edebilirsiniz. Yeni doğan bebek kıyafetleri fiyatları aynı zamanda kullanılan malzemenin kalitesine göre de değişiklik gösterir.

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri İçin En Uygun Kumaş Türü Nedir?

Yeni doğan bebek kıyafetleri için en uygun kumaş türü penye ve pamuklu kumaş türüdür.

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri Hangi Süre Zarfında Giydirilir?

Bebekler doğdukları günden itibaren hızlıca büyürler. 0-6 ay alınan kıyafetler uzun bir süre kullanılırken sadece yeni doğan alınan kıyafetler 2 ya da en fazla 3 kez giydirilebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yeni Doğan Bebek Kıyafetleri ve Ürünleri

101 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Giyim
Giyim
Bebek Giyim
Bebek Giyim
Yenidoğan
Yenidoğan
Hastane Çıkışı
Hastane Çıkışı
Zıbın
Zıbın
Kundak
Kundak
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 101 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?