Zıbın

Bebeğinizin doğum zamanı yaklaştıkça, doğru bebek kıyafetlerini seçip seçmediğinizden endişelenebilirsiniz. Bu heyecan verici yeni deneyime hazır olduğunuzdan emin olmak için zıbın gibi temel bebek giysilerini satın alarak bebek gardırobunuzu hazırlamaya başlayabilirsiniz. İndirimli zıbın modelleri ile en şık ve en konforlu zıbın modellerini satın alabilir, bebeğinizi mutlu edebilirsiniz.

Bebeğin Boyuna ve Ağırlığına Göre Alışveriş Yapın

Zıbın, pamuklu kumaşlardan üretilen ve iç çamaşırı ya da pijama olarak kullanılan en popüler bebek kıyafetlerinden biridir. Kısa kollu, uzun kollu ve patikli gibi çok sayıda modele sahiptir. Yazlık ya da kışlık olarak farklı kalınlık seviyelerinde üretilebilir. Bebekler çok hızlı büyür ve bu yüzden çeşitli boyutlarda zıbın almak çok önemlidir. Bebeğiniz hızla daha büyük bedenli kıyafetlere geçeceğinden, bebek kıyafetlerinin maliyeti ilk birkaç ayda artabilir. Bebek zıbını satın alırken genellikle bebeğin kaç aylık olduğu referans alınır. Bununla birlikte bir bebeğin kilosu ve yaşı, belirtilen beden ölçüleri ile her zaman uyumlu olmayabilir. Örneğin bebeğiniz için yenidoğan ölçüleri çok sıkı ya da çok bol gelebilir. Bu nedenle yeni doğan kıyafetlerine çok fazla harcama yapmamanız, bunun yerine 0-3 ila 0-6 gibi bedenlere ağırlık vermeniz önerilir. 0 ila 6 kıyafetlerden stok yapabilir ve bebeğiniz doğduktan sonra, daha büyük boyutta daha fazla ürün satın almanız gerekip gerekmediğini belirleyebilirsiniz. Yaş ölçülerinin sadece bir kılavuz olduğunu unutmayın. Bebeğinizin vücut ölçülerine dikkat ederek uygun bedenleri satın almaya çalışın.

Doğal Kumaşları Tercih Edin

Sevimli işlemeler gibi detaylar stil açısından cazip gelse de bu özellikler yeni doğan bir bebeğin hassas cildini kolayca tahriş edebilir. İlk altı ayda bebeğiniz için satın aldığınız her şey yumuşak ve rahat olmalıdır. Ayrıca çocuk bezi değiştirme sırasında çok fazla zaman harcamamak için kıyafetlerin ne kadar kolay giyilip çıkarılabildiğini de dikkate almanız gerekebilir. Çıtçıtlı zıbınlar bebek bezine hızlı erişim için genellikle en kolay giyim eşyasıdır. Yeni doğan bebekler zamanının büyük bir kısmını uykuda geçirir. Bu nedenle çok sayıda zıbın satın almak iyi bir fikirdir. Bebek kıyafetleri genellikle %100 pamuk malzemeden üretilir. Pamuk doğal ve yumuşak bir kumaş türü olarak bebeğinizin hassas cildi için en iyi malzemelerden biridir. Diğer yandan bir ürünün %100 pamuk olması bebeğiniz için güvenli olduğu anlamına gelmeyebilir. Özellikle baskı aşamasında kullanılan boyalar ve çeşitli kimyasallar bebeğiniz için risk oluşturabilir. Bebeğiniz için en sağlıklı zıbın modellerini seçerken, üründe kullanılan boya ve diğer üretim tekniklerinin bebek sağlığı için sertifikalara sahip olduğundan emin olmalısınız. Üretimin tüm aşamalarında bebek dostu bir zıbın arıyorsanız organik zıbın modellerini tercih edebilirsiniz. Organik pamuk, çevre üzerinde daha az müdahaleci etkisi olan belirli teknik ve yöntemler kullanılarak yetiştirilen pamuktan üretilir ve standart kıyafetlerde kullanılan kimyasallardan arındırılır. 

Bebek Dostu Tasarımları İnceleyin

Yenidoğan kıyafetler üzerindeki çeşitli detaylar ve süslemeler sevimli görünebilir, ancak bir bebeğin bu süsleri bebek kıyafetlerinden ne kadar kolay ayırabileceğini düşünmelisiniz. Pullar, ipler, düğmeler ve diğer dekoratif özelliklerin boğulma tehlikesi oluşturmadığından emin olmalısınız. Bebek giysileri satın alırken en büyük endişeniz çocuğun rahatlığı olmalıdır. Hem erkekler hem de kızlar için doğal kumaşlardan ve pastel renklerde tasarlanmış zıbın modelleri günün her saati için uygun bir konfor seviyesi sunar. Parlak renkler yenidoğan bebekler için uyarıcı etkiye sahip olabilir. Bu nedenle özellikle ilk aylarda giyilecek zıbınlarda çok canlı ve parlak renklerden kaçınmanız gerekebilir. Beyaz, bej ve gri gibi nötr renklerin yanı sıra pembe ve mavinin pastel tonlarından yatıştırıcı renkler tercih edebilirsiniz. Yaz ayları için kolsuz ve kısa kollu zıbın modelleri, kış aylarında ya da gece boyunca vücudunu sıcak tutmak için patikli zıbın modellerini tercih edebilirsiniz. Önden fermuarlı ya da çıtçıtlı tasarım bebeğinizin kıyafetini veya bebek bezini değiştirmeyi kolaylaştırır.

Yeni doğan bebek iç giyim kıyafetleri arasında yer alan zıbınlar, hem kullanışlı hem de şık ürünlerdir. Kız ve erkek bebekler için farklı renklerde ve farklı desenlerde zıbınlar bulabilirsiniz. Ayrıca pek çok zıbın modeli unisex olarak üretilir. Hem yaz sıcaklarında hem kışın soğuk günlerde kullanıma uygun zıbın çeşitleri sizlere sunulur. Kısa kollu, uzun kollu, kolsuz ve şortlu modellerdeki zıbınların pamuklu, penye ve organik kumaşlardan üretilmiş alternatiflerini de kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bebeklerin hassas tenlerine doğrudan temas eden kıyafetlerin alerjiye neden olmayacak niteliklere sahip olması gerekir. Bu yüzden pek çok anne özellikle yeni doğan bebeklerde organik kumaş ve organik boyalardan üretilmiş zıbınları tercih eder. Renkli zıbınlarda kullanılan boyaya da dikkat etmek gerekir.

Bazı anneler bebeklerin iç giyiminde iki parça kullanmayı tercih eder. Sürekli üst değiştirmek gerektiği için iki parçalı iç kıyafetler kullanışlı olabilir. Tek parçadan oluşan iç zıbınlar, iki parça iç giyim tercih eden anneler için uygundur. Bazı anneler ise bebeğin belini de kapatan çıtçıtlı zıbınları tercih eder. Bu zıbınlar, özellikle geceleri üstünü açan bebekler için daha kullanışlıdır. Ayrıca sıcak günlerde tek başına da kullanılabilir.

Zıbın takımları; içerisinde şapka, eldiven, önlük ve pantolon gibi ürünleri de barındıran takımlardır. Erkekler için kepli zıbın takımları, kız çocukları içinse çiçekli ve rengarenk zıbın takımları bulabilirsiniz. Hem renk ve desen uyumu açısından hem de daha ekonomik olduğu için zıbın takımları çok tercih edilen ürünler arasındadır.

Bebek Zıbın Modelleri

Bebek zıbınları farklı marka ve modellerde pek çok alternatifle sizlere sunulur. Alerjik bünyeli bebekler için organik pamuktan üretilmiş doğal renkli zıbınlar mevcuttur. Bu zıbınların uzun kollu ve kısa kollu alternatifleri vardır. Ayrıca mevsimlere uygun kalınlıkta organik zıbınlar bulabilirsiniz. Pamuklu ve penye zıbınların ise hem düz renkte hem de desenli modellere sahip alternatifleri vardır. Çıtçıtlı zıbınları ister iç çamaşırı olarak kullanabilirsiniz isterseniz renkli ve desenli modellerini sıcak günlerde tişört gibi dış kıyafet olarak kullanabilirsiniz. Şortlu zıbınlar, sıcak günlerde dış kıyafet olarak kullanabileceğiniz bir başka zıbın türüdür.

Zıbın setleri; içerisinde yer alan patik, şapka, önlük gibi farklı ürünlerle birlikte üçlü, beşli ya da onlu alternatifler ile sizlere sunulur. Önünde şirin yazıların yazdığı zıbınlar ise son zamanlarda en çok tercih edilen zıbın modelleri arasında yer alır. Özellikle hediyelik olarak kullanılan yazılı zıbınlar, hem renkli hem de neşeli mesajları ile bebeğinize severek giydireceğiniz ürünlerdir. Yazılı zıbınlar arasında ikiz bebekler için neşeli mesajların yer aldığı zıbınlar da bulabilirsiniz.

Bebek Zıbın Fiyatları

Zıbın ve zıbın takımlarını hem kendi bebeğiniz hem de sevdiklerinizin yeni doğan bebeklerine hediye olarak düşünebilirsiniz. Bebekler sık sık üstlerini kirlettiği için hediye olarak alacağınız zıbınlar annelerin işlerini kolaylaştıracaktır. Bu yüzden bebek hediyelikleri arasında genellikle bir tane zıbın bulunur. Tekli ve çoklu paketler halinde satılan zıbınları takım ya da set halinde de satın alabilirsiniz. Zıbın seçerken bebeğinizin boyuna ve kilosuna uygun zıbınları seçmeniz gerekir. Büyük ya da küçük zıbınlar bebeğinizi rahatsız ederek huzursuz olmasına neden olacaktır. Çıtçıtlı ve bağlamalı zıbınlar arasından bebeğinizin cinsiyetine göre farklı renklerde ve desenlerde zıbınlar seçebilirsiniz. Dilerseniz neşeli mesajlar içeren zıbınları da tercih edebilirsiniz.

Bebek kıyafetleri üreten pek çok markanın yüzlerce desen ve renk seçeneği ile her zevke uygun zıbın bulabilirsiniz. Zıbın fiyatları ürünlerin; markasına, modeline, üretiminde kullanılan materyale ve işçiliğine göre değişiklik gösterir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Zıbın Fiyatları ve Takımları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 46 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?