Ucuz Kadın Çorapları

Estetik ve rengarenk tasarımları ile kaliteli markaların kadın çorap modelleri, hepsiburada.com güvencesi ile sunuluyor.

Külotlu, diz altı ve soket olmak üzere kadın çorap çeşitleri, kullanım alanına göre farklı seçenekler sunuyor. Külotlu modeller etek, elbise ve şortlar ile giyilirken diz altı ve soket modeller, genellikle pantolonlar ile giyilmek için tercih ediliyor. Tarzınıza göre farklı kullanım alanları da olan çorapları, değişik kombinlemelerde kullanabilirsiniz. Etekler ile soket ya da diz altı çorapları giyebilir, şortlar ile soket çorabınızın çarpıcı desenlerini ortaya çıkarabilirsiniz.

Kadın çorap markaları farklı renk, desen ve tasarım ile bir araya gelerek tarzınız için uygun seçimleri yapmanızı kolaylaştırıyor. Kıyafetinizin rengine ya da kullanacağınız yere göre seçimler yapabilirsiniz. Zıt renkleri kullanarak kıyafet kombinlerinizi oluşturabilirsiniz. Düz renkteki elbiseleriniz ile desenli çorapları seçerek çorapların farklı tasarımlarını ortaya çıkarabilirsiniz.

Her kadın için tarzını ortaya çıkaracağı, yeni stiller oluşturarak farklı ortamlar için ayrı kombinler oluşturabileceği çorap modelleri burada yer alıyor. Farklı tasarımlara sahip kadın çorap çeşitleri sayesinde günlük kombinlerinizi oluşturabilir, iş hayatındaki ciddiyetinizi ortaya çıkaran parçaları bulabilirsiniz. Hafta sonu rahatlığı için opak çoraplar ile spor tarzdaki etek ve elbiselerinizi kombinleyebilirsiniz.

Türkiye’nin güvenilir online alışveriş sitesi hepsiburada.com Pierre Cardin, Miorre, Gabriella, Norfolk, Veneziana ve Happy Socks gibi kaliteli markaların ürünlerini bir arada görebilmenizi, dilediğiniz kadın çorap modelini seçebilmenizi sağlıyor. Seçtiğiniz çorap modelini çeşitli kadın ayakkabıları ile kombin yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kadın Çorap Modelleri

Giyim / Ayakkabı
Giyim / Ayakkabı
Kadın
Kadın
İç Giyim
İç Giyim
Çorap
Çorap
Külotlu Çorap
Külotlu Çorap
Dizaltı
Dizaltı
Soket Çorap
Soket Çorap
Çorap Tayt
Çorap Tayt
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Toplam 24 / 10000+ ürün
Kadın Çoraplar Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
sock İngilizcede çorap anlamına gelen socket kelimesinden türetilen "sock", kelime anlamı olarak kısa, küçük çorap demektir. Socket kelimesinin kısaltılmasından ziyade, kelimenin hem yazılışında hem de anlamındaki küçültmeye işaret eder. Çünkü socket kelimesi, esasen dokuma ya da örgüden yapılarak, ayak bileği ve diz arasındaki mesafeyi korumaya yarayan bir tür çoraptır ve elektrikte bir tür bağlantı elemanı olarak kullanılan aynı adlı sözcükten gelmektedir. Sock kelimesi bugün yalnızca kısa çorap olarak kullanılsa da, kelimenin ilk kullanımı ve etimolojisi Eski Yunan’a ve Roma'ya kadar dayanmaktadır. Kelimenin arkaik seslenilişi soccus ‘dur ve kelime eski İngilizcede socc ve sonrasında socke anlamını alarak bugünkü formuna kavuşmuştur. Sock, aynı zamanda eski dönemlerde kullanılan bir tür ayakkabı ya da terliği de işaret eder. Latincede de aynı anlama gelen soccus kelimesinden türeyen sock, “topuksuz hafif ayakkabı, keçeden yapılan terlik” anlamını taşır. Bu yün, keçe ya da iplikten, farklı renklerde yapılan arkaik ayakkabı formu (soccus), Eski Roma’da, günlük hayatta sıklıkla kullanılmaktaydı. Erkeklerin giydiği soccus’lar daha yalın ve basit iken kadınlarınki daha süslü olur ve “soccus muliebris” olarak adlandırılırdı. Komedya aktörleri de sahnede soccus giyerdi. Bir ayakkabı işlevinden çok, kostümün tamamlayıcısı olan ve sahnede kullanılan bu hafif ayakkabılara ise “luteum soccum” denirdi. Dilimizde daha çok socket çorap olarak kullanılan sock terimi, ayağı tam sararak bileğin hemen başlangıcında biten ve daha çok spor ayakkabılarla kullanılan bir çeşit kısa çorabı ifade eder. Sock kelimesi, günümüzde belirli bir ayakkabı modeline de karşılık gelmektedir. Eski kullanım alanına ve “hafif ayakkabı” anlamına gönderme yapan sock model ayakkabılar; genellikle bağcıksız, kolay giyilebilir, hafif tabanlı ve kullanımı rahat olan modellerdir.
Soket Soket, ayak bileğinin hemen üzerinde bir bölgede biten ve kısa olarak sayılabilen bir çorap türü olarak tanımlanır. Her mevsim, akım, trend ve kullanım amacı için uygun olan bu çorap türünde, farklı kumaş, desen ve renkler tercih edilebilir. Modern, klasik, spor ve avangart giyim tarzlarında önemli bir parça haline gelebilen soket çorapların seçiminde en önemli iki unsur, kıyafet ve ayakkabı tercihidir. Farklı renklere, özel tasarımlara ve desenlere sahip olan soket çorap, doğru kıyafetler ve ayakkabı ile kombinlenmesi durumunda trend ve hoş bir görünüm elde edilmesinde en büyük yardımcılardan biri olabilir. Kullanılan kumaşın malzemesine, içeriğine, yapısına ve dokusuna göre soket çorabın ince ya da kalın olması durumu söz konusu olduğu için istenilen tüm mevsim, iklim ve hava durumunda kolaylıkla tercih edilebilir. Soket çorabın taban yapısı daha kalın olduğunda ve çorap üretiminde pamuklu kumaş tercih edildiğinde bu çorap; nemi engelleyen, nefes alan, ayak tabanını yormayan ve ergonomik bir seçenek olarak dikkat çeker. Bu sayede soket çorap; uzun yürüyüşlerde, spor sırasında ve seyahat gibi uzun süre ayakkabı giyilmesi gereken durumlarda rahatlıkla tercih edilebilir bir seçenek olarak öne çıkar. Ayak sağlığına ve konforuna önem veren kişiler, şeffaf ya da görünmeyecek kadar ince olan soket çorapları, çorabın ön plana çıkmasının istenmediği durumlarda rahatlıkla kullanabilir. En açıktan en koyuya tüm ten renkleri için özel üretilen kadın tül soket çoraplar, görüntü olarak belirgin olmadığından istenilen fonksiyonellikte kullanılabilir. Soket çoraplar; terlemeyi önlemesi, ayağın nefes almasına imkan vermesi ve ayak ile ayakkabının direkt temasını engellemesi sayesinde ayak sağlığına katkı sağladığı gibi; görünüşü, renkleri, desenleri ve tasarım çizgileriyle estetik ve ilgi çekici bir stil elde edilmesini de sağlar.
DSACategoryId/2147483636/12087178/60001585/60000061