Ucuz Külotlu Çoraplar

Alternatifleri arasında en rahat seçenek olan, mevsimlere ve giyim stillerine uygun olarak farklı çeşitleri olan külotlu çorap, kadın giyiminin vazgeçilmez parçalarından biridir. Bel kısmından başlayarak bacak ve ayağın tümünü saran külotlu çoraplar kimi zaman işlevsel olarak kullanılırken bazen de giysilere renk ve fark katmak için tercih edilir.

Külotlu Çorap

Özellikle kısa eteklerin tamamlayıcısı olan ve soğuk havalarda şıklığınızı korurken bacaklarınızın üşümekten koruyan külotlu çorap, kullanıldığı mevsime göre farklı kalınlıklarda tercih edilebilir. Üst bölümü bel bölgesini sardığı için toparlama sağlayarak daha sıkı bir görünüme kavuşmanıza yardımcı olur. Kış mevsiminde kullanılan kalın pamuklu modeller bir pantolon kadar korur ve konfor sağlar. Vücudu ayakucuna kadar kapadığı için pantolon altında kullanıldığında da rahtlık ve şıklık sağlar.

Külotlu çorap seçiminde giysinizin türü, rengi ve kumaşının kalınlığı belirleyici özelliklerdendir. Şeffaf ve yarı şeffaf modeller giyside bütünlüğü kesebilir ve daha dekolte bir görünüm sağlar. Çok kalın kumaşlarla ince dokulu modeller yerine düz, pamuklu ve sık dokunmuş, teni tamamen kapatan modeller tercih edilmelidir.

Çorap seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konu da giyisilerle olan uyumun yakalanmasıdır. Desenli ve hareketli elbise, etek veya şortlarla kullanılacak çoraplar daha çok düz renkte ve sade modellerden seçilmelidir. Yalın kumaşlardan ve koyu renklerden olan giysiler ise parlak ve desenli çorap modelleri ile desteklenerek bambaşka bir hava yakalanabilir. Detaylara önem verenler çoraplardaki renk ve motifleri çanta ya da ayakkabı aksesuarları ile kombinleyerek özel bir uyum sağlayabilirler.

Külotlu Çorap Modelleri

Çok çeşitli renk ve desen alternatifleri sunan külotlu çorap modelleri farklı beden tiplerine uygun olarak üretilmiştir. Vücut şeklinizi doğru belirleyerek seçeceğiniz çorabınız, bacaklarınızın daha ince ve zarif görünmelerini sağlayacaktır. Kısa boylu ve yuvarlak hatlara sahip kadınlar özellikle boydan çizgili modelleri tercih ederek bacak boylarını olduğundan daha uzun gösterebilirler. Diz altı daha geniş olan ya da orantı farkı olan bacakları geometrik desenli modellerle ya da sarmal görüntü veren desenlerle tamamlayarak daha zarif ve düzgün bir görüntü yakalanabilir. Büyük desenler bacakları daha fazla kaplayarak daha kalın bir görünüm verir. Bu yüzden bacakları daha kalın göstermek için daha büyük motifler ve enine doğru yer alan çizgiler tercih edilmelidir. Küçük desenli modeller ve puantiyeler ise kısa boylu bacakların olduğundan daha uzun görünmesine yardımcı olur.

Külotlu Çorap Fiyatları

Külotlu çorap fiyatları iplik türleri ve ağ bölümlerinin özelliklerine göre çeşitlenebilir. Bel ve ağ bölümü özel elastik ipliklerle oldukça sıkı dokunan korseli modeller vücut hatlarının ince görünmesini sağlar. Yine özel iplikler ve dikim teknikleri kullanılan bazı modeller de kalça bölgesini toparlanmasına yardımcı olur. Özellikle mini etekler ve şortlarla birlikte kullanılmak için özel olarak tasarlanan modeller, dikişsiz ve bel bölümü bacak kısmı ile aynı şekilde dokunarak üretilir. Bahar aylarında ve gece giyiminde tercih edilen, ayak ucu desteklenmeden dokunan modeller burun bölümü daha açık ayakkabılarla rahat kullanımı sağlar.

Külotlu çorapların daha uzun kullanılmasını sağlamak için en çok dikkat edilmesi gereken nokta doğru bedende seçilmesidir. Doğru bedende seçilen çoraplar hareket ettiğinizde herhangi bir değişiklik göstermeyecektir. Yürüdüğünüzde ön tarafta yer alan dikişler yer değiştiriyor ve olması gerektiği gibi durmuyorsa çorabınızın bedeni size uygun olmayabilir. Çorabın bir başka önemli kısım da ağ bölümüdür. Ağ kısmı vücudu doğru şekilde sarmalı, aşağıda kalmamalı ve hareket halinde rahatsızlık vermemelidir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Külotlu Çorap Modelleri

Siyah
Krem
Gri
Bej
Beyaz
Kahverengi
Turuncu
Lacivert
Kırmızı
Mavi
Pembe
Çok Renkli
Mor
Yeşil
Sarı
Toplam 24 / 2393 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60001585/60000061/60000728