Ucuz Sabahlıklar

Kadın Sabahlık

Birbirinden şık kadın sabahlık modelleri elbise tasarımlarına benzer şekilde üretilir ve ev ortamı için uygundur. Bazı modeller bornoz tipini benzese de su emici özelliği olmayabilir. Kadın sabahlık modelleri sabah uyanıldığında tercih edilen ürünlerdir. Genellikle yataktan kalkıldığı zaman pijama takımı ya da gece kıyafetinin üzerine giyilir. Günlük kullanıma uyum sağlayan kadın sabahlık takımları ev içerisinde rahatlık, konfor ve şık bir görünüm sağlar. Aynı zamanda sabahın ilk saatlerinde pratik bir şekilde pijamanızı kamufle etmenize imkân tanır. Bu sayede evinize sabah saatinde ziyaretçi gelse bile rahat ve modern bir şekilde sabahlığınızı giymeniz mümkündür. Çok çeşitli renklere sahip olan sabahlıklar otantik, çiçek, çizgi, baklava ya da volan desenli olabilir. Beyaz, gri, siyah, kırmızı, mor, pembe, mavi ya da krem rengi gibi pek çok renk alternatifi bulunan sabahlıklar, canlı renkleri ile enerjinizi yükseltir. Yarım kol ya da uzun kol olarak tercih edilebilen bu ürünler sabahları kendinizi daha rahat ve iyi hissetmenizi sağlar. Yeni uyandığınızda direkt olarak pijamalarınızın üzerine giyebileceğiniz sabahlık modelleri ile sabah kahvenizi büyük bir keyif ile içerek kitabınızı okuyabilir ya da rahat bir şekilde kahvaltı masanızı hazırlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra şık giyinmek, sabah uyandığınız zaman aynaya baktığınızda da özgüvenli bir duruş sergilemenize yardımcı olur. Bu sayede kendinizi daha iyi hissedebilir ve güne keyifli bir başlangıç yapabilirsiniz. Aynı zamanda sabahları mutlu uyanabilmenin en önemli şartlarından biri de kaliteli bir uyku geçirmektir. Uyku sürecinizi daha konforlu geçirmek ve vücudunuzun tam olarak dinlenmesine olanak vermeniz için kıyafet seçimine özen göstermeniz gerekir. Rahat kıyafetler ile kaliteli bir uyku düzenini kurmanızı sağlayacak olan pijama ürünlerine de buradan erişip tarzınıza en uygun modelleri tercih edebilirsiniz.

Sabahlık Modelleri

Genellikle elbise tasarımlarına benzer olarak üretilen kadın sabahlık modelleri bazen bornoza, ev önlüğüne ya da klasik gecelik tiplerine de benzetilebilir. Bazı sabahlık modelleri daha salaş dururken bazıları tam kalıp olarak vücudu sarabilir. Tercihinize bağlı olarak cepli, kemerli ya da lastikli sabahlıkları kullanmanız mümkündür. Kadın sabahlık modelleri tam boy, ceket hizası ya da diz bölgesine göre ayarlanarak üretilir. Siz de stilinize ve vücut tipinize en uygun olan modelleri tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kadın sabahlık modelinin üretildiği kumaşın türü de önem arz eder. Pamuk, yün, ipek, kadife, saten ya da polyester gibi pek çok kumaş tipinden üretilen kadın sabahlık modellerinin farklı farklı kumaş dokusu vardır. Pamuktan üretilen kadın pamuklu sabahlık daha yumuşak bir his bırakırken, yünden üretilen sabahlıklar kış mevsimi için uygundur ve daha sıcak kalmanızı sağlar. Kış mevsimindeki soğuk hava koşullarında şık görünmenin yanı sıra vücudunuzun üşümemesi için de yumuşak yünden ya da pamuktan üretilen sabahlık modellerini tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında ise saten gibi daha ince bir kumaş türünden üretilen düğmeli ya da kemerli modeller şık bir görüntüye ulaşmanızı sağlar. Bunun yanı sıra kadın sabahlık modellerinin uzun süre kullanılabilmesi için ürünün üzerinde yazan bilgilendirme talimatları göz önüne alınmalıdır. Ürünün kumaş tipine, modeline, markasına ya da rengine bağlı olarak ürünler çamaşır makinesinde ya da elde yıkanabilir. Çamaşır makinesinde yıkanan ürünler için de belirli bir sıcaklık derecesi vardır. O derecenin üzerine çıkılması durumunda sabahlıkta kırışmalar ya da sökülmeler meydana gelebilir. Örneğin hassas kumaşlar için belirtilen maksimum çamaşır yıkama makinesinde kullanım derecesi 30 derece olurken diğer tip kumaşlarda bu rakam daha esnek olabilir. Yıkama işlemi gerçekleştikten sonra sabahlığın kurutulması da yine aynı özen dahilinde yapılmalıdır.

Kadın Sabahlık Modelleri

Sabahlık modeli seçerken yaşa, kullanım yerine, beden ölçülerine, kullanım amacına ve üretilen kumaşın türüne bağlı olarak karar verilebilir. Kadın sabahlık modelleri pek çok farklı iplik yapısına sahiptir. Tekstil sektöründe giysi üretilirken en çok tercih edilen elyaflardan biri pamuktur. Pamuk selüloz içeren bir yapıya sahiptir ve doğal bir özellik gösterir. Penye kumaşı hidrofilik yapısı ile suyu çok kolay bir şekilde emebildiği gibi yakmayan yapısı sayesinde hem sıcak hem de soğuk havalarda rahatlıkla kadın sabahlık takımı olarak giyilebilir. Nispeten daha farklı fiyatlarda satışa sunulan ipek kumaşlar ise şıklığın vazgeçilmez parçalarından biridir. İnce, zarif ve hafif duruşu sayesinde yaz mevsimlerinde tercih edilebilir ve ev içerisinde çok şık bir görünüme ulaşmanızı sağlar. Mikrofiber yapıdaki sabahlıklar ise selüloz ve polyester içerir. Bunun yanı sıra havlulu yapıdaki kadife ürünler de vücut ısısının dengelenmesine yardımcı olur. Kesik ilmeklerden meydana gelen kadife kumaş, özel yapısı ile stilinize şık ve klasik bir hava katar. Elyaf, pamuk ve yünün bir araya gelmesiyle dokunan kumaş türü ise flanel dokumadır. Özellikle kış mevsimi için tercih edilen flanel dokuma kadın kumaşlı sabahlık modelleri soğuk havaya karşı koruyucudur. Kadın peluş sabahlık ise büyük ölçüde polyester ve benzeri sentetik yapıya sahip olan elyaflardan üretilir fakat içerisinde belirli bir oranda pamuk, yün ya da kadife gibi kumaşları da barındırabilir. Kapşonlu olarak da üretilen kadın polar sabahlık modelleri boyun kısmını ve saç bölgesini de sıcak tutar. Dış katmanı mikrofiber olmasına rağmen iç katmanı pamuklu bir yapıya sahip olan spa kumaşlar iki tip kumaş çeşidinin bir araya gelmesi sonucunda oluşur. Spa kumaş türündeki kadın sabahlık modelleri vücudu iyi bir şekilde sararken dış katmanında da süet bir görünümün olmasını sağlar. Tamamıyla pamuk içeren waffle kumaşlar ise kare, elmas ya da baklava gibi çeşitli desenler kullanılarak tasarlanabilir. Akrilik kumaş ise rahat bir yapıya sahiptir ve özellikle gebe kadınların kullanımı için uygundur. Akrilik, yün ve kaşmirin bir araya gelmesi sonucunda üretilen bir kumaş tipidir. Hem yaz hem de kış mevsimlerinde çeşitli dönemsel alerjilere sahip olan kişilerde akrilik kumaş tercih edilebilir. Akrilik kumaş aynı zamanda çamaşır makinesinde yıkanmasına rağmen solmayan renkleri ile uzun süreli kullanım imkanı sunar.

Kadın Sabahlık Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev içerisinde şık görünüm, rahatlık ve konfor sağlayan kadın sabahlık modelleri aynı zamanda özel günlerde sevdiklerinize hediye etmek için de sıklıkla tercih edebileceğiniz tekstil giyim ürünlerinden biridir. Kadın sabahlık üretiminde kullanılan makinelerin son teknoloji imkanlara sahip olması ve üretimde kullanılan kumaşların tipi sabahlık modelinin kalitesini, işlevselliğini ve dayanıklılığını belirler. Bu nedenle kullanım amacına en uygun olan sabahlık modelini tercih etmeye çalışırken bazı durumları göz önüne almak gerekir. Kadın sabahlık modelinin üretiminde hangi tip malzeme, aksesuar ve kumaşların kullanıldığı oldukça önemli bir detaydır. Satenden pamuğa pek çok kumaş tipini bünyesinde barındıran tekstil sektörü kadın sabahlık modelleri için de çok çeşitli alternatifler sunar. Kumaşın tipi kadın sabahlık modelinin kullanılacağı mevsime bağlı olarak seçilmelidir. Kumaşın tipi sabahlığın ağırlığını, emicilik hissini ve dokusunu kökünden değiştirebilme özelliğine sahiptir. Bazı kadın sabahlık modellerinde ekstra olarak sıcaklık sağlamak için iç ve dış astar şeklinde iki katman olarak üretilebilir. Kapitone denilen çift astar katmanının ara bölmesine yün, pamuk ya da elyaf gibi malzemeler koyulur ve bu şekilde ekstra hacim ve dolgunluk kazandırılır. Bazı kadın sabahlık modellerinin ön tarafını kapatabilmek için düğme, fermuar, kemer, kayış ya da kanca gibi ekstra parçalar ve aksesuarlar eklenebilir. Vücut tipine göre en uygun şekilde ayarlanma imkânı olan kadın sabahlık modellerinin aynı zamanda aksesuarlarla da desteklenerek kumaşlarının gergin ve düzenli bir şekilde görünmesi de sağlanır. Aksesuarların yanı sıra ev içerisinde pratik bir şekilde ufak eşyaların koyulabilmesine olanak sunan cepler de dikilebilir. Genellikle sabahlığın bel hizası bölgesine dikilen cepler sağ ya da sol bölgede birer adet olabilir. Cepler çoğu zaman sabahlık modelinde kullanılan kumaşın tipi ile aynı tarzdadır ancak farklı boyutlara sahip olabilir. Bazı modellerde ise üretim firmasına ait olan logonun ya da marka isminin yer aldığı bir cep bulunabilir. Logonun bulunduğu cep genel olarak göğüs hizasında bulunur ve bel bölgesindeki ceplere göre daha küçük boyutlara sahiptir. Kadın sabahlık modellerinin yaka kısımları da birbirinden farklı stillere sahip olabilir. En çok tercih edilen sabahlık modellerinden biri şal yakalılardır. Bununla birlikte Kimonoya tarzına benzer bir şekilde tasarlanan dik yakalı sabahlıklar da seçenekler arasındadır. Klasik tasarımlardan sıkılan ya da daha enerjik ve sportif bir görünüm elde etmek isteyen kişiler ise kapüşonlu sabahlıkları tercih edebilir. Ev içerisinde daha hareketli olan kişiler daha sportif bir görünüme sahip olan ve ter tutmayan kumaşlara yönelebilir. Siz de tarzınızı en iyi şekilde yansıtabileceğiniz konforlu ve şık bir duruşu olan kadın sabahlık ürünlerini Hepsiburada’dan inceleyebilirsiniz.

Kadın Sabahlık Fiyatları

Kadınlar sabahlık tercih ederken en çok dikkat etmeleri gereken nokta ürünün zevklerini yansıtıp yansıtmadığıdır. Daha sonra modeli ve rengi beğenilen ürünün fiyatlarını kıyaslamaları mümkün olur. Kadın sabahlık modellerinin fiyatları ürünün markasına, modeline, rengine, ürünün üretiminde kullanılan kumaşın tipine ve üzerinde bulunan diğer aksesuarları değerine göre değişkenlik gösterir. Kadın sabahlık modelini satın almadan önce tarzınızı yansıtan modelleri incelemeniz gerekir. Daha sonra kullanım amacınıza ve ürünü kullanacağınız mevsim şartlarına göre bir seçim yapabilirsiniz. Aynı zamanda kadın sabahlık modelinin takım olarak satılıp satılmadığı ve ürünün setine ait olan diğer parçaların sayısı da sabahlık fiyatını etkileyen unsurlardandır. Elbise türüne benzer olan sabahlıklar tek parça halinde satılırken diğer ürünler alt ya da üst olarak birden fazla parça içerebilir. Günlük kullanım için satışa sunulan sabahlıklar ile gelinler ya da nedimeler için hazırlanan sabahlıklar arasında gösterişli duruş ve fiyat farkı olabilir. Gelin ve nedime sabahlıkları tek bir özel gün için hazırlandıklarından dolayı daha iddialı bir duruşa sahiptir. Genellikle çeyize konulacak olan ya da düğün sabahında gelin ve nedimelerin giyeceği sabahlıklara ekstra olarak kumaşının üzerine dantel, boncuk, tül ya da işleme gibi nakışlar yapılır. Bu detaylar özel gününüzü daha da anlamlandırır. Günlük olarak tercih edilecek sabahlıkların konforlu olması ön plana çıkarken gelin sabahlığının şık görünümü ve parlak duruşu dikkat çekmelidir. Siz de geniş ürün yelpazesi içerisinden zevkinize en uygun olan, bütçenize uyum sağlayan ve tarzınızı iyi bir şekilde yansıtan kadın gecelik sabahlık takımları gibi seçenekleri inceleyebilir, tercihte bulunabilirsiniz.

Şık ve Kullanışlı Kadın Sabahlıklar

Kadın sabahlık model tercihinde en önemli konulardan biri de vücut tipinize uygun olan bir modeli seçmenizdir. Sabahlık modelinin boyutları beden ölçünüze göre uyumlu olmalıdır. Sabahlığın en yüksek hizası olan omuzdan sabahlığın en uç kısmına kadar mesafenin ölçümü yapılmalıdır. Bu sayede ölçülen mesafenin uzunluğu baz alınarak ürünün sizin vücudunuzdaki duruşunu belirlemeniz mümkündür. Sabahlık modelleri hem diz hem de ayak bileği bölgesine kadar inebilir. Ev içerisinde daha hareketli olan, gün içinde devamlı olarak ev işi ile ilgilenen ya da bakıma muhtaç yaştaki küçük çocuklara sahip olan kadınlar genellikle diz hizasındaki sabahlık modellerini tercih ederler. Diz hizasına gelen sabahlık modelleri ile kadınlar daha rahat hareket edebilirler ve gün içerisinde evlerindeki tüm işleri kolayca yapabilirler. Siz de şık ve kullanışlı kadın sabahlık modelleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun olan seçenekleri, vücut tipinizi de göz önünde bulundurarak seçebilirsiniz.

Kadın sabahlık modelleri ne zaman giyilebilir?

Birbirinden farklı renk ve model çeşidiyle çok canlı tasarımlara sahip olan kadın sabahlık modelleri güne başlarken size çok büyük bir rahatlık sunar. Kendinizi bakımlı ve temiz hissettirecek olan sabahlıklar sabah kahvaltı hazırlarken, kahvenizi yudumlarken, gazetenizi okurken ya da en sevdiğiniz müziğin melodisini dinlerken üzerinizde çok şık görünür. Sabahlıklar sıklıkla güne başlarken tercih edilse de gün içerisinde istirahat ederken ya da gece yatağa girmeye hazırlanma sürecinde de kullanılabilir.

Lohusa döneminde olan kadınlar sabahlık kullanabilir mi?

Lohusa dönemi bir kadının en yoğun duyguları bir arada yaşadığı en hassas dönemlerinden biridir. Bu süreçte kadınların kendilerini rahat, şık, konforlu, bakımlı ve temiz hissetmesi önemlidir. Sabahlık modelleri yeni doğum yapmış olan ve lohusa süreci yaşayan annelere çok büyük bir rahatlık sağlar. Lohusa dönemindeki kadınlar özellikle kış mevsiminde doğum yapmışlarsa ayak bileği hizasına gelen, vücudu sararak toparlayan ve sıcak tutmaya yarayan daha kalın bir kumaştan üretilen kadın kışlık sabahlık modellerini tercih edebilirler. Yaz mevsiminde ise daha ince kumaşa sahip olan şık modeller anneye kendisini daha iyi ve bakımlı hissettirir. Lohusa döneminde olan kadınların doğum sonrasında rahat bir şekilde giyinmesi emzirme için de gerekli bir durumdur. Bu sayede emzirme zamanı geldiğinde de sabahlık giyilerek pratik bir şekilde çocuklarını emzirebilirler. Emzirmeye hazırlık aşamasının kısa bir süre içinde bitmesi hem anne hem de çocuklar için büyük bir kolaylıktır. Hayatın her döneminde çeşitli kullanım amaçları için büyük bir rahatlık ve şıklık sağlayan kadın sabahlık ürünleri ile dilediğiniz konfora erişmeniz mümkündür.

Gelinler için özel olarak hazırlanan kadın sabahlık modelleri nasıldır?

Gelin olan ve evlenmek için gün sayan kadınların düğün günü hayatlarındaki en özel ve anlamlı anlardan biridir. Bu nedenle gelinler düğün sabahı da oldukça şık bir şekilde görünmek isterler. Gelinlerin düğün sabahı makyajı ve saçı yapılırken giydikleri özel olarak hazırlanan sabahlık modelleri vardır. Gelinler tarafından büyük bir ilgi gören bu sabahlıklar hazırlanma sürecinde çok büyük bir kolaylık sağlar. Saçınız ve makyajınız anlamlı düğün geceniz için yapılırken giydiğiniz sabahlık ile çok şık olmanız mümkündür. Gelinler için özel olarak tasarlanan kadın sabahlıkları genel olarak beyaz renkli ve saten kumaşlı olur. İsteğe bağlı olarak gelin sabahlığını kişiselleştirmek isteyenler kendilerini özel hissetmek için sabahlıklarının arkasına isimlerini de yazdırabilirler. İşlevsellik bakımından oldukça işe yarayan gelin sabahlıkları saçınızın ve makyajınızın bozulmasının önüne geçer. Aynı zaman da kuaförler de gelin saçı ya da makyajı yaparken uzun süreli kalıcılık elde etmek isterler. Bu nedenle gelin sabahlığı giyilmesi herhangi bir kıyafet değişimi ihtiyacını ortadan kaldırır. Siz de en özel gününüzde düğününüz için hazırlık yaparken şık bir sabahlık tercih ederek saçınızın ya da makyajınızın bozulma riskinin önüne geçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kadın Sabahlık

2953 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
HepsiLojistik Ürünleri
Toplam 24 / 2953 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60001585/60000737