Ucuz Kadın Terlikleri

Hemen her kadının gerek şıklığını arttırmak gerekse konforunu en üst düzeyde tutmak için edindiği kadın terlikleri, farklı kullanım alanları ve üretim malzemeleriyle farklılık gösterir. Çok sayıda marka tarafından sunulan bayan terlik modelleri, her mevsim kullanılabilecek ve kişinin en değerli giyim eşyaları arasında yer alacak yapıdadır.

Birçok alanda rahatlıkla kullanabileceğiniz terlik modelleri arasında yer alan dolgu topuklu bayan terlik modelleri, dolgu yükseklikleri itibariyle büyük çeşitliliğe sahiptir. Dolgu detaylarının yanı sıra ürünlerin üst kısımlarına konumlandırılan cırt ve toka yapıları, ürüne görsel anlamda farklılık kazandırırken, kadınların kullanım sırasında rahatlıklarını ön planda tutmalarını sağlar. Geniş ürün yelpazesi arasından seçeceğiniz modelleri, değişik giysilerle birlikte değerlendirebilir, her tarza uygun ürünlerden dilediklerinizi edinebilirsiniz.

Kadınların yaz aylarında sıklıkla tercih ettiği parmak arası yapıdaki kadın terlikleri, özellikle yaz sıcaklarından en az düzeyde etkilenmenizi sağlarken, ayaklarınızın her koşulda ferah kalmasına hizmet eder. Gerek şehir yaşamında gerekse yazlık tatil mekanlarında keyifle kullanabileceğiniz parmak arası bayan terlik modelleri, farklı renk ve tasarımlarıyla şıklığınızı arttırmanıza yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra, kimi modellerin tabanlarındaki tırtıklar, özellikle ıslak ve kaygan zeminlerde daha rahat hareket etmenizi mümkün kılar.

Ev kullanımının yanı sıra çalışma özel iş ortamlarında da değerlendirilebilecek nitelikteki sabo yapıdaki kadın terlikleri, genellikle düz renkli olmaları ve ayak sağlığını koruyan ortopedik tabanları sayesinde tercih nedeniniz haline gelebilir. Topuk kısmı bantlı ya da bantsız olan modeller, görünümlerinin yanı sıra hareket anında kullanıcının ayaklarını daha efektif kullanmasında da önemli rol oynayabilir.

Gerek kişisel kullanım için gerekse eve gelen kadın konukların severek kullandıkları ev terliği formundaki bayan terlik modelleri, farklı üretim malzemeleri ve tasarımlarıyla ev içerisinde de şıklığı ve rahatlığı yakalamanızı sağlar. Açık burunlu modeller, ayaklarınızın nefes almasına imkan tanırken, çeşitli yüksekliklerdeki topuk kısımları, ayaklarınızı yere daha doğru basmanıza olanak verir.

Kadınların estetik görünümlerini arttıracak şekilde tasarlanan kadın terlikleri, son derece geniş bir ürün gamı içerisinde yer almasıyla, her türlü gereksinimi kolayca karşılar. Evde, işte, sokakta ya da tatilde değerlendirilebilecek bayan terlik fiyatları, seçeceğiniz ürünün; markası, modeli, üretim malzemesi, kullanım alanı ve sahip olduğu ortopedik özelliklere göre farklılık arz eder. Bu noktada tercih edeceğiniz modelleri nerede ve hangi amaçla edineceğinizi göz önünde bulundurmanız, en doğru ürünlere yönelmeniz açısından önemlidir. Rahatlığınızı ön planda tutuyor ve ayaklarınızın yaz sıcaklarında terlemesini istemiyorsanız, dolgu topuklu ya da parmak arası modellere yönelebilirsiniz. Bu ürünlerin sunduğu tasarım, renk ve yapı çeşitliliği sayesinde farklı kıyafetlerinizle mükemmel bir uyum yakalayabilir, şıklığınızı her ortamda sürdürebilirsiniz. Amacınız, hastane veya eczane gibi mesai saatlerini daha çok ayakta geçirdiğiniz çalışma ortamlarında ayaklarınızın rahat etmesinin yanı sıra genel giyiminizle uyum sağlayacak ürünler edinmekse, arka kısmı bantlı ya da bantsız olan sabo tarzındaki bayan terlik modellerini seçebilirsiniz. Sitemizde terlikleri incelerken 2017 terlik modellerini de en kısa sürede görebileceksiniz.

İlginizi çeken ürünleri edinmeden, alınması planlanan modellerin ayak yapısına uygun olup olmadığına da dikkat edilmesi gerekir. Özellikle, çeşitli sağlık nedenleri dolayısıyla ayakları zaman zaman şişen kadınların, hakiki deriden imal edilen ürünleri ve ön kısmı kemeri aracılığıyla genişletilebilir olmayan modelleri seçerken, özen göstermesinde büyük yarar vardır. Bunun yanı sıra plaj ortamında kullanılacak şekilde yapılandırılan parmak arası terliklerin kumlardan kolay temizlenmesi arzu ediliyorsa, suyla temas ettiğinde üzerindeki kum ve benzeri kalıntıları efor sarf etmeden giderilebilecek modellere yönelmek yerinde olur.

Siz de gereksinimlerinizi belirleyerek Crocs terlik gibi bir çok popüler markanın sunduğu birbirinden renkli ve güzel tasarımlı kadın terliklerinden dilediklerinizi edinebilir, modayı hayatınızın her anında sürdürebilirsiniz.

Terlik

Terlikler en popüler ayakkabı türlerinden biridir. Mevsime, aktiviteye, zemine ve medikal faydalarına bağlı olarak yüzlerce terlik çeşidi bulunur. Açık ya da kapalı burun tasarımlarından, ev ya da sokak terliklerine kadar, ayaklarınıza rahatlık ve destek sağlayan terlik modelleri ile hem şık görünebilir hem de ayak sağlığınızı destekleyebilirsiniz. Yaz ayları ile özdeşleşen dolgu topuk terlikler ile geniş bir topuk yelpazesi arasından seçim yapabilir, ince ya da kalın topuklu terlikler ile şıklığınızla göz kamaştırabilirsiniz. Evde dinlenmek ve ayaklarınızı sıcak tutmak için en iyi ev terliklerini satın alabilir, aynı zamanda uyku sağlığınızı destekleyebilirsiniz. Ayaklarınızın daha fazla desteğe ihtiyacı varsa ortopedik terlik modellerini inceleyebilirsiniz.

Dolgu Topuk Terlikler

Dolgu topuk terlikler modası hiç geçmeyen zamansız parçalardır. Düz ayakkabıların yeterli olmadığı, standart topukluların ise biraz aşırıya kaçtığı durumlarda dolgu topuk terlikler tarzınızı mükemmel şekilde tamamlar. Dolgu topuk terlikler çeşitli stillerde, genişliklerde ve topuk yüksekliklerinde gelir ve her biri farklı ihtiyaçlar için uygundur. Tüm modellerdeki ortak özellik, terliklerin ayağın ortasına ekstra destek sağlaması sayesinde son derece rahat olmasıdır. Başlangıçta topuk sorunlarını düzeltmek için ortopedik bir yardımcı olarak geliştirilen dolgu topuk tasarımı, standart topukların sağladığı zarafet ve yükseklik gibi faydaları, tüm ayağı desteklemek için birleşik bir topuk ve taban tasarımı ile birleştirir. Ekstra destek ve birleştirilmiş topuk tasarımı ekstra ‌stabilite ve daha uzun süreli rahatlık sağlar. Bu sayede normal topuklularla yürümekte zorlananlar için yürümeyi çok daha kolay hale getirir. Bununla birlikte topuklu ayakkabılarla yürümekte sorun yaşıyorsanız, dar tabanlı ve çok yüksek dolgu topuklar iyi bir seçim olmayabilir çünkü ekstra destekle bile dengede durmakta zorlanabilirsiniz. Özellikle dar ayak yapısına sahipseniz, daha iyi bir uyum sağlama eğiliminde olduklarından, ayarlanabilir kayışlara sahip stilleri tercih edebilirsiniz. Bu sayede yürürken ayaklarınızı güvenli bir şekilde yerinde tutabilirsiniz. Geniş ayaklarınız varsa ayaklarınızın ezilmesini ya da sıkılmasını önlemek için geniş bantlı dolgu topuk terlik modellerini inceleyebilirsiniz.

Dolgu Topuk Terlik Modelleri

Topuk tutkunuysanız ancak ‌stilettolardan daha rahat ve yürümesi daha kolay bir seçenek istiyorsanız, dolgu topuk terlik modelleri sizin için doğru seçim olabilir. ‌Stilettolar tam uzunlukta bir etek veya elbisenin kumaşına kolayca takılabilirken, dolgu topuklu terliklerde bunun için endişelenmenize gerek yoktur. Terliklerinizi uzun bir süre giymeyi planlıyorsanız, rahatlığı ile öne çıkan dolgu topuk terlikler aradığınız konforu sunabilir. Bu modeller diğer topuk stilleri ile kıyaslandığında biraz kalın görünür ve bu nedenle yaygın olarak maksi etek veya elbiselerle giyilir. Topuğun ayakkabının bir ucuna oturduğu platform topuklu ayakkabıların aksine, dolgu topuklar taban boyunca arkadan öne doğru eşit bir yapıya sahiptir. Hem ayak dostu ve hem de şık bir görünüme sahip olması nedeniyle dolgu topuk terlik modelleri çok popülerdir. Dolgu terlikler genellikle günlük ayakkabı olarak kabul edilir. Şal elbiseler, kot pantolonlar, etekler, şortlar ve bazı tulumlarla kolay bir şekilde eşleştirilebilir. Standart dolgu topuk terlikler resmi etkinliklerden çok günlük aktiviteler için idealdir. Bununla birlikte taşlar, boncuklar ve kumaş detayları ile işlenmiş abiye dolgu topuk terlik seçenekleri de bulabilirsiniz. Dolgu topuk terlik modelleri çeşitli yüksekliklerde satışa sunulur. Bazı topuk stilleri diğerlerinden daha rahattır. Bu nedenle seçim tamamen kişisel tercihlerinize bağlıdır. 5 cm’den 15 cm’e ve hatta daha fazlasına kadar, her elbise ve görünüm için uygun yüksekliğe sahip bir model bulabilirsiniz. Topuk yüksekliği açısından topuk ne kadar alçaksa, terlik o kadar rahat ve ‌casual görünür. Kot etekler veya şortlarla eşleştirilmiş birkaç cm’lik dolgu topuk terlikleri gündelik ve rahat bir görünümü tamamlamak için tercih edilebilirsiniz. Daha şık bir stil için daha yüksek topuklu terlikleri giymek isteyebilirsiniz. Şıklığınızla öne çıkmak istediğiniz bir akşam için kıyafetinizi 10 cm’den daha yüksek topuklara sahip terliklerle tamamlayabilirsiniz.

Dolgu Topuk Terlik Nasıl Giyilir?

Dolgu topuk terlikler hem konfor hem de stil açısından çok yönlü kullanıma olanak tanır. Dolgu topuk terlikler için en kolay ve en yaygın eşleştirmelerden biri, klasik ‌skinny ‌jean pantolondur. Şık ve rahat bir yaz gecesi için parlak bir üst kısmı olan bir çift yüksek topuklu dolgu topuk terlik tercih edebilirsiniz. Rahat bir görünüm için 7 cm’den daha alçak modelleri 3 inceleyebilir, ‌casual bir yaz görünümü için terliklerinizi ‌skinny ‌jean pantolon ve tişört ile eşleştirebilirsiniz. Klasik ‌jean rengi ile kahverengiler ve altınlar gibi nötr renkli tonlarda terlik giymek, kıyafetinizi parlak renkli üstler ve vurgu aksesuarlarıyla canlandırma özgürlüğü verir. Dolgu topuk terliklerle şort giyerken, terliklerinizin olabildiğince rahat olması gerekir. Bu nedenle orta ila alçak topuk yükseklikleri hedefleyebilir, kıyafetin temelini oluşturmak için klasik mavi kot şortları veya yüksek belli ‌chino şortları tercih edebilirsiniz. Ardından bir deri kemer ve rahat bir tişört veya askılı bir üst ile eşleştirebilir, şık ancak rahat bir yaz görünüme imza atabilirsiniz.Dolgu topuk terliklerinizi bir etek veya elbiseyle birlikte giymek için de tercih edebilirsiniz. Elbiselerle, özellikle maksi boydakilerle daha göz alıcı bir görünüm elde etmek için daha yüksek dolguları tercih edebilirsiniz. Günlük bir elbise veya etek için kıyafetin yansıttığı rahatlık hissine uyması için daha kısa topuk boyu seçebilirsiniz. Kıyafet kurallarına uyduğu sürece dolgu topuk terliklerinizi ofiste de giyebilirsiniz. Dolgu topuk terlikler yazlık iş kıyafetleri için hayat kurtaran bir ayakkabı seçeneği olabilir. Kıyafet kuralları dolgu topuk terlikleri kapsıyorsa 8 cm’den daha kısa topuk yükseklikleri hedefleyebilir ve tarzınızı ‌smart-‌casual yelpazesinin ‌smart tarafında daha fazla tutmak için minimal süslemeli nötr renkleri tercih edebilirsiniz. Kıyafet kurallarına aykırı olmayan şık bir ofis kıyafeti için terliklerinizi ‌chino pantolon, geniş paçalı pantolon veya diz boyundaki klasik eteklerle bir araya getirebilirsiniz.

Parmak Arası Terlik Modelleri

Parmak arası terlikler çok geniş bir model yelpazesine ve çok yönlü kullanımı sayesinde kadın, erkek ve çocuk terlik modelleri arasında oldukça popülerdir. Parmak arası terlik giymenin sadece uygun değil aynı zamanda ideal olduğu çeşitli yerler vardır. Sahil boyunca ya da havuz kenarında yürürken, iyi bir çift parmak arası terlik, ayaklarınızın nefes almasını ve ıslandığında hızlıca kurumasını sağlar. Parmak arası terlikler sadece açık hava değil, ev kullanımı için de idealdir. Özellikle duştan yeni çıktığınızda çabuk giyilme, kaydırmaz taban ve hızlı kuruma gibi özelliklerinden ötürü kullanışlı bir seçenektir. Bazı parmak arası terlikler çok şık görünse de, herhangi bir ağrı ya da rahatsızlık yaşamamanızı için rahatlığın ön planda olmasına dikkat etmeniz gerekir. Güvenli bir seçim yapmak için terlik satın almadan önce hangi numaraya sahip olduğunuzu belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Standart bir ayakkabı numaranız olmasına rağmen, parmak arası terlikler söz konusu olduğunda ayak numaranız değişiklik gösterebilir. Örneğin plaj kullanımı için tercih ettiğiniz bir terlik normal ayakkabı numaranız ile uyum sağlarken, açık hava aktiviteler için tasarlanmış modellerde standart numaranızdan bir beden daha büyük modelleri incelemeniz gerekebilir. Numara dışında her zaman konforlu kullanım ve maksimum rahatlık sağlamak için destekleyici tabana sahip bir çift seçmeniz de önemlidir. Birçok kullanıcı ekstra rahatlık için yastıklı parmak arası terlikleri ya da süngerimsi ve esnek tabanlı parmak arası terlikler tercih etme eğilimindedir. Hafif bir topuğu veya yükseltisi olan parmak arası terlikler, tamamen düz basmayı önlediği için ayak sağlığını destekler.

Parmak Arası Terlik Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parmak arası terlik seçerken genel olarak geniş kayışlı modellerin seçilmesi önerilir. Geniş kayış tasarımı ayağın kavrama ihtiyacını azaltır ve düzgün yürümenize yardımcı olur. Bu modellerin tasarımı çok sıkı olmadığı için ayakta kabarcıklara veya kızarıklığa neden olma olasılığı daha düşüktür. Güvenli kullanım için ayaklarınızın kaymasına veya ayak parmaklarınızı öne doğru itilmesine neden olan parmak arası terlikler konusunda dikkatli olmaya dikkat etmelisiniz. Herhangi bir terlik ayağınızdan kayıyorsa bu terliğin ayağınıza tam olarak uymadığı ya da malzemenin çok kaliteli olmadığı anlamına gelebilir. T formundaki parmak arası terlikler popüler bir tercih olmakla birlikte tercih edebileceğiniz tek tür değildir. Biraz araştırma yaparak size ve ihtiyaçlarınıza en uygun stili bulabilirsiniz. Parmak arası terlik satın almak söz konusu olduğunda ne tür bir malzemeyi tercih etmeniz gerektiği konusunda kararsızsanız doğal bir malzeme olarak deri modelleri tercih edebilirsiniz. Yumuşak deri sürtünmeye bağlı su toplaması olasılığını önler ve doğru kullanıldığında uzun süre boyunca giyilebilir.

Ev Terliği Çeşitleri

İhtiyaçlarınıza uygun bir çift kaliteli terlik satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken en kritik faktörler malzeme, konfor ve dayanıklılıktır. Ev terlikleri genellikle terliğin üst kısmını oluşturan dış malzeme, iç astar ve tabandan oluşur. Bu katmanlar ev terliğinin rahatlığını, sıcaklığını, dayanıklılığını ve işlevselliğini önemli ölçüde etkiler. Doğal, sürdürülebilir bir kumaş olan yün hem sıcaktır hem nefes alabilir özelliğe sahiptir. Ayrıca nemi etkili bir şekilde emer. Yün terlikler, dayanıklı ve ‌hipoalerjenik olmasının yanı sıra kışın ayak parmaklarınızı sıcak, yazın ise serin tutmaya yardımcı olur. Yün gibi pamuk da nefes alabilen, doğal bir elyaftır. Bununla birlikte, yün nemi ve teri uzaklaştırırken, pamuk ise nemi emme eğilimindedir. Bu nedenle pamuklu terlikler ıslanırsa veya çok fazla tere maruz kalırsa kuruması genellikle daha uzun sürer. Polar, tipik olarak polyesterden üretilen sentetik bir kumaştır. Tüylü ve yumuşak bir dokusu olan polar kumaş sıcak tutan ve nefes alabilir kumaş özellikleri ile öne çıkar. Polar, yünden daha yumuşak ve daha hafif olma eğilimindedir ancak ıslakken yalıtım sağlamaz. Pamukla karşılaştırıldığında, daha çabuk kurur, ancak hava geçirgenliği daha düşük olabilir. Süet genellikle koyun derisinden yapılır ve soğuğu dışarıda tutmada etkilidir, ancak suyu kolayca emer ve temizlenmesi zor olabilir. Suni süet ise temizlemesi daha kolay, hayvan dostu, uygun maliyetli ve suya dayanıklı bir süet alternatifidir. Deri, zamanla kendine özgü bir yumuşaklık ve yapı geliştiren, aynı zamanda nefes alabilen ve suya dayanıklı bir malzemedir. 

Ev Terliği Nasıl Olmalı?

Uzun ömürlü ve rahat bir ev terliği arıyorsanız, farklı terlik seçeneklerini değerlendirirken bazı noktalara daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. Özellikle ayaklarınızı ısıtmak ve daha iyi uyumanıza yardımcı olacak bir terlik satın almak istiyorsanız, ayak parmaklarınızı sıcak tutacak şekilde tasarlanmış bir çift seçmek çok önemlidir. Ayakları soğuktan ve rutubetten korumak için yün, koyun derisi süet ve yün gibi malzemeler idealdir. Yün ve kauçuk gibi dayanıklı malzemeler çok çeşitli ortamlar için uygun olabilirken, pamuk gibi daha hassas kumaşlar yalnızca iç mekan kullanımı için uygun olabilir. Terliklerinizi uzun süre giyecekseniz yeterli kemer desteği sunmaları önemlidir. Üstün destek için ayaklarınızın şekline uygun, hafızalı köpük tabanlıklı terlikleri tercih edebilirsiniz. Hafızalı köpük yastıklarda kullanılmasının yanı sıra, terlik ve diğer ayakkabıların iç tabanlarında da kullanılır. Malzemenin eşsiz yapısı ayağınızın şekline uyum sağlayarak destek ve rahatlık sağlar. Hafızalı köpük, ısıyı tutma eğilimindedir, ancak bazı hafızalı köpük tabanlara, sıcaklığı düzenlemeye yardımcı olmak için jel aşılanır. İster doğal ister sentetik olsun kauçuk, esnekliği, sağlamlığı ve dayanıklılığı nedeniyle tipik olarak terliklerin dış tabanlarında en çok kullanılan malzemedir. Kauçuk tabanlar daha iyi tutuş sağlar ve daha düşük maliyetlidir. Terliklerinizi evin tamamında ve ara sıra dışarıda kullanmayı planlıyorsanız yıkama kolaylığı özellikle önemlidir, ancak yalnızca yatak odanızda giyilen terlikler bile zamanla kirlenebilir. Terlik satın alırken, yıkamanın ne kadar kolay veya zor olacağını belirlemek için temizlik talimatlarını inceleyin. Terliklerin çamaşır makinesinde yıkanıp yıkanmadığını ya da kuru temizleme gerektirip gerektirmediğine dikkat edin. Benzer şekilde, kurutma özelliklerini de dikkate almanız gerekebilir. Bazı terlikler kurutucuda kurutulabilirken, bazılarının açık havada kurutulması gerekebilir.

Ev Terliği Kullanmanın Faydaları

Uyku rutininizin bir parçası olarak bir çift çorap veya terlikle ayaklarınızı ısıtmak, vücudun iç sıcaklığını düzenlemeye yardımcı olarak uyku başlangıcını teşvik eder. Ayakların ve ellerin ısıtılması kan damarlarının genişlemesine neden olur. Ayaklarda ve ellerde kan damarları açıldıkça deriden ısı salınır ve vücut ısısı düşmeye başlar. Bir uyku hormonu olan ‌melatonin, deriden ısı salınmasında önemli bir rol oynar ve bu da artan uyku hali ile ilişkilidir. Bu nedenlerden ötürü, terlik giymek daha hızlı uykuya dalmanıza yardımcı olabilir. Uykunun ötesinde, evde terlik giymenin birçok faydası vardır. İç mekanda terlik giyerek, ayakkabınızın dış dünyadan taşıdığı kir ve bakterileri zemine taşımayı önleyebilirsiniz. Ek olarak, kaymaz tabanlı kaliteli terlikler kaygan ahşap, fayans ve diğer yüzeylerde düşme ve düşmeye bağlı yaralanma riskini en aza indirebilirsiniz. Terlikler ayrıca ayaklarınızın doğal nem dengesini korur ve bu sayede soğuk kış aylarında çatlama ve kuruluğu önler.

Ortopedik ve Sabo Terlik Modelleri

Ayak vücudun tam tabanında bulunur ve ağırlık dağılımı, ‌stabilite ve dengeden sorumludur. Özellikle koşarken, yürürken, ayakta dururken veya herhangi bir faaliyette bulunurken çok fazla yüke maruz kaldığı için ayak sağlığının korunması önemlidir. Çoğu terlik ayak için gerekli destekten yoksundur ve bu durum özellikle topuk üzerinde aşırı baskıya ve ağrıya neden olur. Ortopedik terlikler; ayak, ayak bileği ve bacağınızın yapısına ve mekaniğine uyum sağlayacak şekilde özel olarak tasarlanır. Normal ayakkabılardan farklı olarak tıbbi faydaları ve fonksiyonel özellikleri vardır. Bu nedenle normal ayakkabı giyemeyenler için mükemmeldir. Ortopedik terlikler sadece tıbbi sorunları olan kişilere değil, ayak sağlığına özen gösteren kullanıcılara da hitap eder. Ayağınızdaki kasları, kemikleri ve ‌tendonları yeniden hizalamaya yardımcı olmak için tasarlanan birinci sınıf ortopedik terlikler, ayaklarınızı rahatlatır ve ağrıyı azaltır. Diğer yandan terlikler tasarımları gereği, tam ayak veya tam ayak bileği desteği sağlamaz.

Ortopedik Terlik Nedir?

Ortopedik terlikler, ayaklarınıza rahatlık sağlamak için ekstra yastığı olan yüksek kaliteli malzemelerden yapılır. Ayaklarınızın zeminin sertliğini hissetmemesini sağlayacak kadar kalın tabanlar, şoku ve darbeleri etkili bir şekilde emer ve ayakların vücut ağırlığı nedeniyle herhangi bir baskı hissetmemesini sağlar. Ortopedik terliklerin üst kısımları terliği konforlu bir şekilde ayağınızda tutacak şekilde tasarlanır. Genellikle deri, ağ veya sentetik malzemelerden yapılır. Bu nedenle, ağrılı ayağınıza baskı uygulamaktan kaçınmak için doğru ortopedik terlikler esnek bir üst kısımla gelir. Normal terlikler daha az yastıklamaya ve kemer desteğine sahip olma eğilimindedir. Düz ve destekleyici olmayan tabanlar ayaklarınızda ağrıya neden olabilir. Ortopedik terlikler, ayağınızın hizalamasını düzeltmek için gerekli olan ortez tabanlıklara sahiptir. Ortopedik yapı aynı zamanda ayaklarınızı darbelerden korur. Herhangi bir ortopedik terlik ayak kemerini desteklerken, ayak parmaklarınızın hareket etmesi için yeterli alanı bırakır. Boşluk ortopedik modellerde hayati önem taşır çünkü sıkı terlikler rahatsızlığın yanı sıra kabarcıklara, eklem sorunlarına, tahrişe ve nasırlara neden olabilir. Kaliteli ortopedik terlikler bir miktar esnekliğe sahip olmakla birlikte kolayca bükülmez. Bu sayede kas yorgunluğunu azaltmaya yardımcı olur. Ortopedik sorunu olan kişiler için kaygan zeminler göz ardı edilemeyecek kadar önemli bir risk faktörüdür. Bu nedenle, bol miktarda tutuş ve dayanıklılık sunan terlikler aramak çok önemlidir. Evin içinde kayma korkusu olmadan özgürce dolaşabilmeniz için terliklerinizin zemine sıkıca sabitlenmesi ve kaymaz tabana sahip olması gerekir.

Ortopedik Terliklerin Temel Özellikleri Nelerdir?

Kişisel tercihlere göre terlikten beklenen faydalar değişiklik ‌gösterebilir. Bu gibi nedenlerle iyi bir ortopedik terliğin özelliklerinin ne olduğunu tam olarak belirlemek oldukça zordur. Buna rağmen, topuk desteği, ortez tabanlık, şoku ya da darbeyi emebilen orta taban gibi özelliklerin kalitesi ortopedik terliklerin konforunu ve etkinliğini belirleyen başlıca faktörlerdir. Anatomik kemer desteği, ayarlanabilir kayış ve ergonomik taban gibi özellikler, en üst düzey de rahatlık sağlamanın yanı sıra topuk, kalça, diz, ve sırt ağrısını hafifletmeye yardımcı olur. Birçok ortopedik terlik, ‌plantar ‌fasiit, düz taban, ‌‌bunyon, ‌nöropati, diyabet ve artritin ayaklarda neden olduğu rahatsızlıkları etkili bir şekilde azaltır. Bazı terlikler ayrıca size istediğiniz rahatlığı sağlamak için attığınız her adımı yumuşatan çoklu yastıklama katmanlarına ve hafif yastıklı taban tasarımına sahiptir. Kemer ve topuk için maksimum rahatlık ve destek sağlamak için tasarlanan terlikler, ekstra yumuşaklık ve destek için ek tabanlarla tasarlanır. Bu modeller genellikle çekiç parmak ve ‌bunyon gibi şikayetler için idealdir. Sabo terlikler ortopedik özellikleri ile ayak sağlığını destekleyen en popüler terlik modellerinden biridir. Bu nedenle hastane ya da restoran mutfakları gibi uzun saatler ayakta kalmayı gerektiren işlerde sabo terlik kullanımı çok yaygındır. Sabo terlik üretiminde en çok kullanılan malzeme ahşap, deri, plastik ve köpüktür.

Ortopedik Terlik Satın Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Ortopedik terlikler kolayca hareket edebilmenizi sağlamak için hafif olmalıdır. Ağır bir çift terliği kaldırmak için ayaklarınızı zorlamak ağrıya neden olur. Bu nedenle hafif terlikleri tercih etmelisiniz. Sürekli terlik giymek ayaklarınızın terlemesine neden olur. Nem ve koku sorunu yaşamamak için ayaklarınızı kuru tutan ve tüm nemi emen bir iç astara sahip olan modelleri inceleyebilirsiniz. Şeklini kaybetmiş bir çift ortopedik terlik beklenen faydaları sağlayamaz. Bu yüzden uzun vadede şeklini kaybetmeyecek sağlam malzemelerden yapılmış terlikleri seçmelisiniz. Özetle, herkesin benzersiz ihtiyaçlarına uyacak evrensel bir çift terlik yoktur. En iyi terlik fiziki durumunuza, yaşam tarzınıza ve tercihlerinize bağlıdır. Konfor, destek, malzeme ve dayanıklılık gibi kriterleri göz önünde bulundurarak ayak sağlığınızı destekleyen kaliteli ve şık terlikler satın alabilirsiniz.

Topuklu Terlik Nasıl Seçilir?

İster dolgu ister ince topuk olsun, terliğin tasarımını ve tarzını seçmek, terliğinizi nasıl giymek istediğinize bağlıdır. Terliğinizi birkaç kıyafetle birlikte giymek istiyorsanız, renk uyumu açısından nötr tonda sade bir tasarım seçebilirsiniz. Terliklerinizin öne çıktığı bir görünüm ile stilinize vurgu yapmak istiyorsanız, dikkatleri terliğinize çekmek için hazırlanmış gösterişli bir tasarımı seçebilir, payet gibi süslemeleri ya da parlak renkleri tercih edebilirsiniz. Topuklu terlik satın alırken ayak bileklerinizin ve bacaklarınızın uzunluğunu ve yapısını göz önünde bulundurmanız oldukça önemlidir. Örneğin kalın topuklar kalın bacaklarda, ince topuklar ise daha ince bacaklarda daha iyi görünür. Çok ince ayak bilekleri için kalın topuklu ayakkabılar giymek bilekleri olduğundan daha da zayıf gösterir. Bu nedenle bilek yapınıza göre seçim oldukça önemli hale gelir. Öte yandan parlak renkli topuklu terliklerinizi nötr kıyafet tonlarıyla da birleştirebilirsiniz. Örneğin, terliklerinizi basit bir beyaz tişört ve ‌basic kot pantolonlarla mükemmel bir şekilde eşleştirebilirsiniz. Topuklu terlikleri doğru model ve topuk boyu seçimi ile hemen hemen tüm kıyafetlerle eşleştirilebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kadın Terlik Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Ceyo
Gezer
Polaris
Crocs
Muya
Birkenstock
İnci
Derimod
Bambi
Elle Shoes
Nine West
Pierre Cardin
Lumberjack
Yunwen
Lebeigo
Weichuang
SJ
Encounter
Erbilden
DGN
38
39
40
37
43
36
42
41
35
35,5
36,5
37,5
38,5
39 1/3
39,5
40,5
40.5
41,5
42,5
43,5
Beyaz
Siyah
Krem
Bej
Pembe
Yeşil
Kahverengi
Gri
Kırmızı
Sarı
Mavi
Gümüş
Lacivert
Mor
Turuncu
Çok Renkli
Orta
Düz
Yüksek
Kısa
Hepsiburada Limiti
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Beden
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?