Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte sandalet ve terlik sezonu da açılıyor. Özellikle sıcak aylarda ayakların hava alması, terlemeye bağlı oluşabilecek mantar gibi hastalıkların da önünü kesiyor. Bu nedenle, sandalet ve terlikler yaz aylarında önemli bir yere sahip.

Tüm sinirlerin ayakta toplandığı düşünüldüğünde; ayakların hava alması kadar giyilen terlik ve sandaletin ayağın şekli ile uyumu ve kullanılan malzeme de oldukça önemli. Birkenstock sandalet ve Birkenstock terlikler, tam bu noktada adından çokça söz ettiriyor. Alman asıllı olan marka, 1774 yılından bu yana üretim yapıyor ve temel ilkesi: Sağlıklı yaşam. Birkenstock, ürünlerini %100 yenilenebilir ve doğal malzeme olan mantardan üretiyor. Bu durum, hem ayakların daha fazla rahat etmesini hem de doğaya zarar vermeden bu rahatlığı yakalamayı sağlıyor.

Birkenstock sandalet ve terliklerin tabanı özel bir silikon ile kaplı olduğu ve tasarımı ayağın şekli düşünülerek yapıldığı için ayağın rahat etmesine yardımcı oluyor. Örneğin ayağın tam ortasında yer alan boşluk düşünülerek, bu kısmı dışarıda bırakan yerler çukur olarak tasarlanıyor. Böylece ayak sandalet ya da terliğe tam olarak otururarak ayağın şekli korunuyor. Bu durum da olası ayak ağrılarının önüne geçiyor. Aynı zamanda, kullanılan malzemeden ötürü müthiş bir emiş gücü sağlıyor. Başka bir deyişle, kullanılan malzeme ile ayaktaki terlemenin ve ve terlemenin yaratacağı kayganlık ve rahatsızlık hissinin önüne geçiliyor.

Birkenstock bayan terlik ve sandaletler hem plajlarda hem de gündelik kullanımda ayaklarınızı süslüyor. Sağlıklı olmasının yanı sıra oldukça şık olan görünümü ile her kıyafetin altına uyuyor. Birbirinden farklı renk ve model seçimleri ile her beğeniye hitap ediyor. Markanın en popüler ürünlerinden birisini parmak arası sandalet oluşturuyor. Bu modele renk katmak için alternatif olarak tasarlanan çiçekli ya da Disneyland karakterlerinin kullanımı ile oluşturulan modellerle parmakların olduğu bölge rahat bırakılarak; şerit ayak bileğine taşınıyor. Bu model, tüketiciye daha spor ve neşeli bir tasarım sunuyor. Birkenstock bünyesinde elbette yalnızca parmak arası modeller yer almıyor. Bu modeli rahat kullanamayan kişiler için alternatif olarak üretilen ürünler de yer alıyor. İki şeritli bantla tasarlanan düz modeller, önü tamamen kapalı terlikler, ince ve tek bantlı terlik modelleri bu alternatiflerden bazılarını temsil ediyor.

Birkenstock önce sağlık ve kalite ilkesi ile yola çıktığından, malzemenin kalitesi yalnızca ayak sağlığı için değil; bütçe için de olumlu etki oluşturuyor. Uzun vadeli kullanım imkanı sunduğu için, ödenen paranın değerini fazlasıyla karşılıyor. Deri ve süet gibi türleri olan ürün, güneşe maruz kalındıkça solma, eskime, kopma gibi sonuçlara sebep olmuyor. Böylece, bir sonraki yaz için de kalınan yerden kullanılmaya devam etme imkanı sunuyor. Plajlarda kullanım oranı oldukça geniş olan ürün, süper emiciliği olan bir malzeme ile üretildiği için, deniz ya da havuz suyunu kolayca emerek ayağın kaymasına bağlı olarak oluşan küçük kazaları en aza indirgiyor.

Yalnızca plajda ya da gündelik yaşamda değil; gece dışarıya çıkarken de tercih edilen ürünün, parlak modelleri de buluyor. Böylece hem gece şıklığı hem de rahatlık aynı anda sağlanıyor. Birkenstock sandalet ve terlikler, modern görünümü ile şık kıyafetlerin tamamlayıcısı görevini rahatlıkla üstleniyor. Böylece bayanların gece şıklığına ve ışıltısına kolayca ayak uyduruyor. Romantik sahil yürüyüşleri, neşeli akşam yemekleri ve tempolu eğlence mekanlarında hem kıyafetlerin hem de tüm bu temaların tamamlayıcısı olarak bayanların yanında yer alıyor. Öyle ki rahatı, şıklığı ve dayanıklılığı ile bir yere giderken yanına alınacaklar listesinde en üst sırlarda yer alıyor.

Birkenstock Kadın Ayakkabı Modelleri

127 ürün var
 1. Alt Kategoriler
 2. Markalar A-Z
  1. Birkenstock
  2. Shop And Shoes
  3. Gön
  4. Sapin
  5. Polaris
  6. Marjin
  7. Elle
  8. Mammamia
  9. Bueno
  10. Ceyo
  11. Loggalin
  12. Sail Laker's
  13. Shoes Time
  14. Venüs
  15. Kinetix
  16. Celal Gültekin
  17. Derigo
  18. Cabani
  19. DGN
  20. Nike
  21. Forelli
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Ürün Puanı
 6. Renk
 7. Numara A-Z
 8. Satıcı A-Z
 • Marka Birkenstock
DSACategoryId/2147483636/12087178/60000116
BAŞA DÖN