Kişisel bakımımıza her zaman özen gösteririz. Günlük yaşamımızın daha rahat ve konforlu olması için çaba gösteririz. Kişisel bakım deyince akla ilk olarak gelenlerden bir tanesi giyim tarzımızdır. Giyimimize özel olarak zaman harcarız. Günlük hayatımızı büyük bir ölçüde etkilemektedir. Yetişkin, çocuk ve bebek giyiminde kullanılan birçok ürün ve çeşit vardır. Özellikle bebek giyimi hassas bir konudur. Bebekler için tasarlanan kıyafetlerin özel tasarımla ve belirli özelliklere sahip olması gerekir. Bebekler hassas oldukları için giydikleri giysilerin yapısının yumuşak olması gerekir.

Anne ve babalar bebekleri için kaliteli ürün seçimi yapmak isterler. Bebek kıyafetleri aynı zamanda farklı tasarımları ile dikkat çekmektedir. Carter’s markasına ait olan bebek takımları kalite ve özel tasarımlarıyla ailelerin ilk tercihleri arasında yer alır. Şık ve modern tasarımları oldukça dikkat çekicidir. Aynı zamanda üretiminde kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde bebekleriniz gün boyu rahat hareket edebilirler. Carter’s bebek takımlarını inceleyerek özel tasarım ve yenilikçi giysileri sizlerde bebeklerinize alabilirsiniz.

Carter’s Bebek Takımı Modelleri

Bebeklerin büyüme dönemlerinde giydikleri giysiler yaş gruplarına uygun olarak seçilmelidir. Bebek giysiler her kilo ve yaş grubuna uygun olarak tasarlanır. Anne ve babalar bebekleri için alacakları parçaları özenle seçerler ve kullanım yaparken dikkatli davranırlar. Markaların özenli çalışmaları sonucu aileler, bebekleri için aradıkları giysileri kolayca bulabilirler. Bebek takım modelleri birçok farklı tasarımda bulunur. Carter’s markası bu dönemde ailelerin en çok tercih ettiği marka haline gelmiştir. Carter’s markasında bebekler için olan birçok ürüne bir arada ulaşabilirsiniz.

Bebeklerin hastaneden çıkış setleri aileler için büyük kolaylık sağlar. Ana kıyafetler genellikle takım şeklinde bulunur. Alt-üst takım aileler içinde pratiklik oluşturur. Bunların yanı sıra eldiven, şapka, çorap ürün setleri bulunur. Hem erkek hem kız çocuk için özel tasarımların yanı sıra iki cinsiyet için de uyumlu olan modeller bulabilirsiniz. Bebek tulumu, bebek bodyleri ve diğer bebeklerin giydiği her giysi Carter’s markası sayesinde kullanıma hazırdır. Sizlerde bebeğinizin ihtiyacı olan ürünü yüksek kalite güvencesiyle alabilirsiniz.

Carter’s Bebek Takımı Temizliği ve Bakımı Nasıl Yapılır?

Giysiler kişiye özel kullanım için üretilir. Bebek giysileri de bebeğinize ölçülerine uygun olarak tercih ettiğiniz modellerdir. Bebek giysilerini kullanırken dikkat edilmesi gerek bazı temel durumlar vardır. Bebek kıyafetlerinin temiz tutarak güvenli bir şekilde korumanız gerekir. Kullandığınız deterjan konusunda titiz bir seçim yapmalısınız. Bebeğinizin hassas cildine uygun ürün kullanımında fayda olur. Bebek takımları temizliğinde öncelikle olarak dikkat etmeniz gereken yıkama talimatlarıdır. Bebek giysilerini talimatlara uygun yıkadığınızda herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Yıkama esnasında renkli ve tek renk olan giysileri birlikte çamaşır makinesine atmamalısınız. Renklerinin solmasına sebep olabilir.

Bebek cildi hassas bir yapıdadır. Bebeğinizin cildine uygun parfüm ve kimyasal içermeyen doğal deterjanları seçmeniz önemlidir. Bebek takımlarını sıcak suda yıkamanız önerilmez. Ilık veya soğuk suda yıkamanız daha sağlıklı olur. Yıkama talimatında elde yıkanması gerektiği belirtilen ürünleri çamaşır makinesine atmamalısınız. Çamaşır makinesinde yıkma talimatı olan ürünleri gönül rahatlığıyla yıkayabilirsiniz. Yıkandıktan sonra kurutma talimatları da önemlidir. Düşük ısıda kurulama yapın ya da doğal kurulama yöntemini seçebilirsiniz. Bebek kıyafetlerini ütüleyebilirsiniz. Ütü yaparken dikişlerinin zarar görmemesine özen gösterin. Bebeğinizin kıyafeti leke olduğunda bekletmeden temizleme yapmanız gerekir. Bu sayede kalıcı bir leke oluşmaz ve ilk günkü gibi temiz kalır.

Bebek Takımı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bebekleriniz için giysi seçimi yaparken konforlu olmasına ve güvenliğini sağlayacak olmasına özen göstermelisiniz. Bebek giyim alışverişleri yaparken bebeğinizin özelliklerine ve ihtiyacına uygun tercihler yapmalısınız. Bebeğiniz için seçeceğiniz kıyafetin kumaşı oldukça önemlidir. Bebek cildine uygun yumuşak ve nefes alabilir özelliğe sahip kumaşlar tercih edilmelidir. Pamuklu kumaş bu esnada akla ilk gelen kumaş türüdür. Bebek giysilerinin giyip çıkarılması kolay olmalıdır ve bebeğiniz zorlanmamalıdır. Geniş kesimli tasarımlar bebeğinizin giysi içerisinde özgürce ve rahat hareket etmesini sağlar. Bebekler hızlı büyüdükleri için giysilerin bir beden büyük alınması önerilir. Böylece daha uzun süre kullanım yapabilirsiniz. Dikişlerinin düzgün ve kaliteli olması gerekir. Bebeğinizin giysisi daha dayanıklı olur. Bebeğiniz için alerji oluşturabilecek giysiler seçmemeye özen göstermelisiniz. Cilt yapısına uygun olan kumaşı tercih etmeniz gerekir. Bebek kıyafetinde bulunan süsleme ve ek malzeme içerikleri seçilirken bebeğinizin güvenliği için dikkat edilmelidir. Küçük parça içeren ya da boncuklu ürünlerden kaçınmalısınız.

Bebek Takımlarının Üretiminde Ne Tür Kumaşlar Kullanılır?

Bebek takımları genellikle bebeklerin hassasiyetine göre tasarlanır. Ciltlerine uygun, yumuşak olan kumaşlardan üretilirler. Bebeklerin sağlıkları için kullanılan kumaşın büyük bir önemi vardır. Bebekler giydikleri zamanda özgürce hareket edebilmelidir. Rahat edemeyecekleri giysi giydiklerinde huzursuz olabiliyorlar. Günlerinin huzurlu ve rahat geçmesi büyük ölçüde giysi seçimlerine bağlıdır. Bebek takımı üretilirken belirli kumaşlar kullanılmalıdır. Bu kumaşlar şu şekilde belirtilir:

  • Pamuk bebekler için bütün ürünler için en çok önerilen kumaş türüdür. Bebek giysilerinde yumuşak bir doku oluşturur, aynı zamanda pamuk kumaş nefes alabilen bir kumaştır. Bebekler bunalmadan ve herhangi bir rahatsızlık hissetmeden giysileriyle rahat ederler.
  • Herhangi bir kimyasal ürün kullanılmadan yetiştirilen organik pamuk, bebek takımlarında sıkça kullanılan bu kumaş olup aynı zamanda çevre dostu bir üründür.
  • Bambu kumaşı da yumuşak bir yapıya sahiptir. Doğal antibakteriyel özelliği bulunmasıyla ailelerin özel olarak tercih ettiği bir kumaş türüdür.
  • Keten kumaşı içerisinde doğal lif bulunur. Hava geçirgenliği ve dayanıklılığıyla bebek giysilerinde tercih edilir.
  • Jersey kumaşı esnek ve yumuşak bir dokuya sahiptir. Bebek giysilerinde özellikle pijama takımlarında kullanılır.
  • Flanel kumaş soğuk hava koşullarına uygun olarak kullanılır. Sıcak tutan bu kumaş bebeklerin battaniyelerinde ve uyku setlerinde kullanılır.
  • Kadife kumaşı lüks ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Bebeklerin özel günde şık bir giysi giymelerini isteyen aileler bu kumaş türünü seçerler.
  • Mikrofiberin en bilindik özelliği su emici olmasıdır. Onun haricinde yine yapı olarak yumuşak ve hafif bir yapıya sahiptir.
  • Bebek Takımı Fiyatları

Fiyatlar belirli sebeplerden dolayı sürekli değişkenlik gösterebilir. Özellikle indirim ve kampanya dönemlerini takip etmenizde fayda vardır. Bu dönemlerde kampanyalar sayesinde istediğiniz ürünü ekstra indirimli alabilirsiniz. Bu da sizler için ekonomik katkı sağlayacaktır. Bebek kıyafetlerini alırken ileriye dönük düşünmenizde de fayda olacaktır. Bebeklerin gelişimi hızlı şekilde devam eder. Kıyafet alırken kısa süreli kullanım için değil de uzun süreli kullanım için olanları seçebilirsiniz.

Bebek Giysi Çeşitleri Nelerdir?

Bebek giysilerinde birçok farklı kategori bulunur. Sizler bebeğinizin ihtiyacına göre uygun olan seçimi yapabilirsiniz. Bebeklerin kullanım alanına göre giysi ihtiyaçları değişir. Uyurken, oyun oynarken, dışarı çıkarken giyeceği kıyafet çeşitleri farklıdır. Bebeğinizin sağlığı için bu durumlara dikkat etmeniz önemlidir. Bebeğiniz ortama uygun bir giysi giydiğinde hareket etmesi daha kolay olur ve gelişimini destekler. Bebekler genel olarak alt-üst takım kullanırlar. Takımlar hazır kombinlerdir ve herhangi bir zorlayıcı etkileri yoktur.

Rahat bir uyku için seçebilecekleri giysi türü pijamalardır. Pijamalar uyku esnasında rahat dönmelerini ve uyumalarını sağlar. Genellikle tek parçadan oluşur. Bebekler için özellikle yeni doğduklarında tulum tercih edilir. El ve ayaklarının kapalı olduğu tek parça giysilerdir. Bebeklerin giysilerinin altına giydirilen bodyler de mevcuttur. Genellikle üşümemeleri ve hasta olmamaları için kullanılır. İsterseniz tek parça şeklinde de kullanabilirsiniz. Kışın soğuk havalarda bebekleri korumak için giydirilen hırka ve montlar vardır. Dış giyim ürünleri içerisinde yer alırlar. Bebeklerin baş ve ellerini de hassastır. Bu yüzden korumak için eldiven ve şapka kullanımı oldukça yaygındır. Çorap ve patikler, bebeklerin ayaklarının üşümemesi için kullanılır.

Bebek Giysilerinin Kullanımında Sağladığı Avantajlar

Her yaştan insanın temel ihtiyaçlarından biri giyinmedir. Bu bebekler için de geçerlidir. Bebeğin sağlığı ve konforu için kıyafet seçimi önemlidir. Temiz ve şık bir görüntüye sahip olmaları için çeşitli desenlerde ve kumaşlarda birçok kıyafet alabilirsiniz. Bebek giysilerinin sağladığı birçok avantaj bulunur. Bebek giysileri bebeklere özel olarak yumuşak kumaşlardan üretilir. Bebeğinizin gerekli olan rahatlığa ve konfora ulaşmasını sağlar. Farklı mevsimlere uygun kıyafetler vardır. Kışlık veya yazlık giyime uyumlu olarak kıyafetler ayrılır. Kışın daha kalın kumaşlı giysiler tercih edilir. Bebeğiniz için üretilen bu giysiler vücutlarının sıcaklık kontrolüne yardımcı olur.

Bebek giysileri kolay temizlenebilir kumaşlardan yapılır. Bu da daha hijyenik olmasını sağlar. Bebek giysileri, dış etkenlerden ve cilt tahrişlerinden bebekleri korur. Güneş, rüzgar, soğuk, yağmur gibi durumlar bebeğinizin cildiyle kıyafetler sayesinde doğrudan temas edemez. Özel olarak tasarlanan bebek kıyafetleri bebeğinin özgürce hareket etmesini ve gelişmesini destekler. Bebek giyim sektörü oldukça gelişmiş durumdadır. Çeşitli model ve tarzlar bebek kıyafetlerine yansıtılmaya başlanmıştır. Bu da anne ve babaların bebeklerini şık ve güzel giydirmelerine olanak sağlar. Özel günlerde keyifle giyilen kıyafetler bu sayede ortaya çıkar. Bebek giysileri genellikle bebeklerin güvenliğini göze alarak üretilmiştir. Bebeklere uygun düğme, fermuar tercih edilir. Düğmeli modeller ekstra korumalı olarak tasarlanır. Bu da ayrıca bebeklerin güvenliğini oluşturur. Bebekler için satılan giysilerin genellikle set ve takım şeklinde olması da avantajdır. Ayrı ayrı seçmek zorunda kalmanıza gerek yoktur. Bu size hem ekonomik katkı sağlayacaktır hem de zaman tasarrufu oluşturur. Bebeklerinize uygun olmayan giysileri almamalısınız. Bu onları rahatsız edecektir ve hareket etmelerini kısıtlayacaktır.

Yenidoğan Bebeklere Kaç Kıyafet Alınmalıdır?

Bebeklerin giyinme ihtiyacı doğdukları ilk andan itibaren başlar. Doğumdan sonrası için aileler özel bir hazırlık yaparlar. Yeni doğan bir bebek için gerekli tüm ürünler bir çanta şeklinde aylar öncesinden hazırlanır. Yeni doğan bebeklerin sadece bir parça kıyafete ihtiyacı yoktur. Yeni doğduklarında sağlık ve temizlikleri için sık sık üstünün değiştirilmesi gerekir. Genellikle yeni doğan bebeklere 6- 8 arası alt üst takım, 4-6 parça pijama takımı, 5-6 tane tulum alınmalıdır. Bunların yanı sıra battaniye, nevresim takımı, yelek, şapka ve eldiven gibi ek ihtiyaçlar da bulunur. Yeni doğan bebeklerin ciltleri oldukça hassas bir yapıdadır. Düzenli aralıklarla kıyafetleri temizlenmeli ve değiştirilmelidir. Genellikle beslenme veya anne sütünden sonra kusma olabilir. Bu durumda beklemeden bebeğin kıyafetini değiştirmeniz gerekir. Böylelikle bebeğiniz daha hijyenik bir ortamda büyür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Carter's Bebek Takımı

376 ürün listeleniyor
Sepette Kampanyalı Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Avantajlı Fırsatlar
Beden
Toplam 36 / 376 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?