Kadın ve erkek giyimine modern tasarımları ile damgasını vuran DeFacto, ürünleri ile trendleri belirlemeye devam ediyor. Her sezon yenilediği koleksiyonlarını, birbirinden çarpıcı model ve desenler ile zenginleştiren marka, kumaş seçimleri ile de beğeniliyor. Titiz bir ekip çalışmasının ürünü olan DeFacto imzalı giysiler, ister hafta sonu ister hafta içi rahatlıkla giyiliyor. Her yaşa ve bütçeye hitap eden bir modelin bulunduğu zengin koleksiyon, çeşitliliği ile hayran kitlesini büyütüyor.

Kadın giyiminde olduğu kadar erkek giyiminde de söz sahibi olan marka, trendleri belirlerken dünya modasını yakından takip ediyor. Erkekler için her sezon yeni baştan tanımlanan giysiler arasında kazak modelleri de bulunuyor. Yünlü ve sentetik ipliklerden çalışılan DeFacto erkek kazakları, model, desen ve renk  çeşitliliği ile günlük tarzları sofistike bir dokunuş ile tamamlamayı hedefliyor.

 

DeFacto Kazaklarının Genel Özellikleri Nelerdir?

DeFacto erkek kazakları kaliteli iplikleri ve zengin seçenekleri ile kullanıcıların tarzlarını tamamlamayı hedefliyor. Soğuk kış aylarının en önemli giysileri arasında yer alan kazak modelleri, soğuk ve rüzgarın etkilerinden korunmayı sağlıyor. Renkleri kolay kolay solmayan, uzun ömürlü kazaklar yıllara meydan okuyarak kullanıcıların tarzlarını, zamana karşı farklı kombinler ile pekiştirmesini de amaçlıyor. Boğazlı, V yaka, polo yaka ya da bisiklet yaka kazaklarını örgü desenleri ile de hareketlendiren markanın, ürünleri ister spor ister ise klasik takımlar ile kullanılabiliyor.

Kazak Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Kullanılan ipliğin kalitesi DeFacto kazaklarının ayırt edici farkları arasında yer alıyor. Kullanım ve yıkama esnasında yıpranıp, esnemeyen iplikler ile üretilen kazaklar,  tüylenme de yapmıyor. Yaka ve kol ağızlarındaki şeritleri formunu kaybetmeyen modeller, sarkma yapmıyor. Özellikle gömlekler ile birlikte giyilen kazakların yaka detayları, gömleği kırıştırmaması açısından önem kazanıyor. Yumuşak dokulu kazaklar daha kalın iplikler ile örülenlere göre daha narin olmasına rağmen, kalın ilmekler kaçma riskini daha çok taşıyor. Bu yüzden sağlam ilmekli DeFacto kazakları, ister kalın ister ince iplikler ile örülsün dayanıklılıkları sayesinde ön plana çıkıyor. 

Kazak Alırken Model Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Kazak seçimi yapılırken en önemli kriterler arasında vücut tipi bulunuyor. Ancak vücut tipi ile birlikte kazağın nasıl kullanılacağı da önem kazanıyor. Eğer DeFacto kazaklar ile birlikte gömlek giyilecek ise V yaka ya da bisiklet yaka modellerin tercih edilmesi gerekiyor. Ancak her V ve bisiklet yaka DeFacto kazak, gömlek ile kullanılmaya uygun olmayabiliyor. Burada ise kazağın dokusu ve deseni öne çıkıyor. Kendiliğinden ya da renkler ile desenlendirilmiş DeFacto kazaklar ile birlikte tek renk, desensiz gömleklerin kullanılması tavsiye ediliyor. Yumuşak dokulu DeFacto kazaklar gömlek ile kullanılırken, kalın dokulu DeFacto kazakların ise tek başına kullanılması tavsiye ediliyor. 

Vücut Tipine Göre Kazak Seçimi Nasıl Yapılmalı?

Üst kısmı alt kısmından daha uzun olan erkeklerin, kalça hizasının biraz daha üstünde biten DeFacto kazakları tercih etmesi boylarını daha uzun gösteriyor. Kazağın, bedeni kalça kısmının altından kesmesi bacakları daha kısa göstereceği için vücut proporsiyonunu da olumsuz etkiliyor. Göbeği olanların ise dar DeFacto modelleri yerine bol modelleri seçmeleri, küçük desenli DeFacto kazaklardan ise uzak durmaları gerekiyor. Omuzları daha geniş göstermek için ise özellikle göğüs hizasından yukarı doğru örgü teknikleri ile desen yapılmış DeFacto erkek kazaklarını tercih etmeleri tavsiye ediliyor.

Kazakların Temizliğinde Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

DeFacto kazaklarının temizliğinde muhakkak yıkama talimatlarına uygun hareket etmek gerekiyor. Makinede yıkanmaması gereken kazakları, talimatlara uyarak yıkamak kazakların ömrünü uzatıyor. Ancak her kullanımdan sonra kazakları yıkamak da kullanım ömürlerini kısaltıyor. Bu yüzden kazakları giydikten sonra her defasında havalandırmak ve eğer çok kirlenmediyse 4. giyişten sonra yıkamak gerekiyor. Makinede yıkanabilen kazakları ise tersini çevirip makineye atmak, narin kazakları ise koruyucu torbası ile yıkamak uzun vadede çok işe yarıyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

DeFacto Erkek Kazakları

144 ürün listeleniyor
Bisiklet Yaka Kazak
Boğazlı (Balıkçı) Yaka Kazak
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 144 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087177/60004641/60000066/defacto