Erkek Kartlık Modelleri ve Erkek Kartlıklar

Erkek kartlık çeşitleri, tasarım, doku ve renkleri ile etkileyici ve şık görünümün en önemli tamamlayıcı aksesuarları arasında yer alır. Kimlik, ehliyet, kredi kartı, debit kart, seyahat kartları ve diğer önemli belgeleri taşıyabilmek gibi önemli bir fonksiyonu olan kartlıklar aynı zamanda doğru imaj için de kullanılır. Erkeklerin sıklıkla kullandığı kartlık modelleri, kişinin giyim tarzına göre değişik dokularda ve modellerde olur. Bazı kartlıklar birebir sizi yansıtırken bazıları da üzerindeki baskı ve desenler dolayısı ile çalıştığınız kurum ya da firmayı temsil eder. Her ne olursa olsun bu ürünler oldukça etkileyicidir ve tamamen estetik bir tarz yaratır. Kartlıklar, fonksiyonellik ve kullanım pratiği açısından çeşitli tasarımlarda üretilir. Bu tasarımlar, tamamen sizin hangisini daha kolay kullandığınıza bağlı olarak seçebileceğiniz modellerdir. Bazıları daha ince ve sadece kartları koyabileceğiniz şekilde dizayn edilirken bazıları cüzdan olarak da kullanabileceğiniz fermuar ya da benzeri bölmeler de içerir. Erkek kartlık cüzdan modelleri ve kartlıkların nasıl kullanılacağı, taşıma şekilleri, temizliği ve bakımı ile ilgili dikkat edilmesi gereken detaylar bulunur.

Tarzınıza Uygun Kullanışlı Kartlık Çeşitleri

Kartlık ve cüzdan gibi sürekli kullanılan aksesuarları seçerken en önemli kriter, rahatlıktır. Sonra pratik kullanım ve sorunsuz taşıma gibi diğer kriterler gelir. Tüm bu kriterlere uyan kartlıkları ararken, kendi tarzınıza en uygun ürün çeşitleri arasından seçim yapmaya dikkat edersiniz. Dolayısıyla ilk etapta kendi tarzınıza en uygun tasarım, kesim ve doku çeşitlerine odaklanabilirsiniz. Tarzınızı yansıtacak modellere göz atmadan önce tarzınızı netleştirmek yerinde olacaktır. Klasik giyinmekten hoşlanıyorsanız, kartlığınız da klasik görünümlü bir model olmalıdır. Özellikle deri ve yandan katlanır modeller bu sınıfta değerlendirilebilir. Erkek kartlık deri, metal modellerde klasik kesim rengiyle de kendisini gösterir. Çok desenli ve parlak renkleri olmayan kartlıklar genellikle klasik tarz olarak değerlendirilebilir. Klasik tarzda kullanılan kartlığın derisinin gerçek deri olması önemlidir. Gerçek deriden yapılan kartlıklar sudan, nemden ve çeşitli lekelenmelerden deforme olmayan ürünlerdir. Bir cüzdan ya da kartlığın derisinin gerçek olup olmadığını kokusundan ya da renginden kolaylıkla anlamak mümkündür. Fiyat olarak ortalamanın üzerinde olsa da özellikle erkek cüzdan kartlık seti türü modeller, sizin için özel olan kişilere verebileceğiniz en anlamlı hediyeler arasında yer alır. Takım elbiselerinize uyumlu renklerde birden fazla kartlık kullanabilir ya da hepsi için uyumlu bir renk tercih edebilirsiniz. Kahverengi, gri ve siyah takım elbiselerin tamamına uyum sağlayacak, zevkinize uygun bir ortak renk bulmanız mümkündür. Genellikle bu üç renge en çok uyum sağlayan koyu gri aksesuarlardır. Ancak elbiselerinizin tonlarına göre kontrast oluşturmayacak şekilde ton sür ton ayarlamalar yapabilir ve şıklığınızı tamamlayabilirsiniz.

Gündelik yaşamınızda da iş hayatınızda da spor giyinmekten hoşlanıyorsanız, çok klasik görünümlü kartlıklar yerine fermuarlı, mekanizmalı, para bölmeli, mıknatıslı erkek kartlık çeşitleri kullanabilirsiniz. Ayrıca erkek çoklu kartlık mavi, siyah, beyaz renklerini de kıyafetlerinizle uygun kombinlerle kullanmanız mümkün. Eğer paraları ya da kartları sadece bir kağıt para tokası ile bir arada tutmak isterseniz, bu ürünü herhangi bir cebinize de sabitleyerek kullanabilirsiniz. Çok yönlü kartlıklar minimalist tarza uyum sağlayan ve her kombinle rahatlıkla yanınıza alacağınız modeller ve renklerde üretilir. Kendi seçkin stilinizi oluşturmak için sadece hangi tarzın size daha çok uyduğuna karar vermeniz yeterli olacaktır. Sadece renkli deri değil, lateks kumaş, sık örgü, kamuflaj desenli kartlıklar da oldukça kullanışlı ve tarzı gösteren ürünlerdir. Deri erkek kartlık set çeşitlerinden hoşlanmayan ya da vegan kültürünü benimseyen kişiler için de kumaş ürünler bulmak mümkündür.

Kullanışlı Erkek Kartlık Çeşitleri

Erkek kartlık çeşitleri, kullanım şekline göre birkaç ayrı tasarımda üretilir. Böylelikle beğeni kriterlerinin yanı sıra gerçekten de yanınızdan ayırmaksızın kullanabileceğiniz, faydalı bir aksesuar sahibi olursunuz. Zevkinize uygun ve ihtiyacınızı karşılayabilecek erkek kartlık çeşitlerinden bazıları şöyledir:

 • Para klipsli kartlıklar: Bu kartlık türlerinin yan taraflarında, para ya da benzeri kağıtları tutmak için bir klips bulunur. Kredi kartlarını yuvalarına koyarken, klipse para ya da benzeri daha ince kağıtları sıkıştırabilirsiniz. Özellikle gün içinde cüzdan ya da ceplerinize koyduğunuz makbuz, fiş gibi kağıtları bu klipse sıkıştırarak günün sonunda hangilerinin işe yaradığına bakarak eleme yapabilirsiniz.
 • Anahtarlıklı (ya da zincirli) kartlıklar: Anahtarlık, bilinen en kullanışlı ürünlerdendir. Özellikle promosyon ürünler arasında da en çok tercih edilenlerden birisidir. İyi bir anahtarlık anahtarlarınızı bir arada ve güvende tutar. Anahtarların olduğu kartlıklar ise çantada taşınır ve hem anahtarları hem de kartları kolaylıkla bulabileceğiniz bir hacim oluşturur.
 • Bozuk para bölmeli kartlıklar: Cüzdan olmadığı zaman bozuklukları taşımak oldukça “sesli” olabilir. Eğer bozuk paralar ile gün içinde çok fazla haşır neşir olmak zorundaysanız, erkek kartlık bozuk para bölmeli modellere göz atabilirsiniz.
 • Pencereli kartlıklar: Genellikle kimlik ya da ehliyetin konulduğu pencereli bölümler, kartın çıkartılıp tekrar konulması gibi bir zahmeti ortadan kaldırdığı için oldukça kullanışlıdır. Kimlik bilgilerinizin çevredeki insanlar tarafından görülmesi sizi rahatsız ediyorsa hem pencereli hem de katlanır kartlıkları kullanabilirsiniz.
 • Fermuarlı kartlıklar: Bu modeller genellikle gençler tarafından tercih edilir. Tüm kartların, paranın ve gerekli kağıtların bir arada tutulduğu ve ağzının fermuarlı oluşu ile içindekilerin dökülmeden kolaylıkla taşınabildiği ürünlerdir.
 • Zincirli kartlıklar: Bu kartlıklar genellikle kadınlar tarafından sıkça tercih edilir. Kartların bir arada bulunduğu, içinde cüzdan ya da benzeri bölmelerin de yer aldığı kapaklı ve omuza asılabilir zincir ile tamamlanan ürünlerdir.
 • Halatlı/ipli kartlıklar: Bu tip kartlıklar en pratik ürünlerdir. Özellikle işyerlerinde, çalıştığınız şirkete dair kimlik kartınızın, kartvizitinizin ve önemli bir iki kartın daha bir arada bulunduğu, ipli ya da halatlı kartlıklardır. Bu kartlıkları boynunuza asabilir ve kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Aynı amaca hizmet olarak, bir klips ile kıyafetinize tutturabileceğiniz makaralı kartlıklar da bulunur.

Erkek Kartlık ve Cüzdanların Taşınması

Tarzınız ve dış görünüşünüz, gittiğiniz yere bağlı olarak değişir. Çalışma hayatında daha klasik bir tarza sahip olabilirsiniz. Sosyal hayatınızda ise kot pantolon ve baskılı bir tişörtle gezmekten hoşlanabilirsiniz. Tatilde ya da bir outdoor gezide ise tamamen değişik kıyafetler tercih edebilirsiniz. Tarzınız ne olursa olsun, giydiğiniz kıyafet kombinasyonuna uygun bir kartlık taşımanız, şıklığınızı tamamlaması açısından önemlidir. Bu nedenle, kullanacağınız kartlık ya da cüzdan kartlık modellerinin farklı olması gerekir. Ancak her ne giymiş olursanız olun, kartlığı taşırken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunur.

 • Her şeyden önce kartlığınızın tıka basa dolu olmaması gerekir. Dolu kartlık, her nereye koyarsanız koyun kabarıklık ve potluk yaratır. Bu nedenle öncelikle, işinize kesinlikle yarayacağından emin olduğunuz kartlarınızın haricindeki diğer belgeleri kartlıktan çıkarmanız, görüntü açısından önemlidir.
 • Takım elbise giydiğiniz zaman kartlığınızı, kumaş pantolonun ya da gömleğinizin cepleri yerine ceketinizin iç cebine koyabilirsiniz. Eğer ceket kullanmıyorsanız kartlık boyut olarak küçük ve ince ise, yan ceplerde de taşınabilir. Ancak uzun süre orada kalması, pantolonun cep dikişlerinde ve cebin kumaşında sarkma yapacaktır.
 • Eğer kot ve tişörtle çıktıysanız, cüzdanınızı muhtemelen sağ arka cebinize koyacaksınız. Hem ulaşılması hem de taşınması en kolay yer kot pantolon sağ arka cebidir. Burada en büyük sorun, kartlığın arka cebinizin içinde sürekli kalması ve bu nedenle daha hızlı deforme olmasıdır. Ayrıca kartların da zaman içinde eğrileştiğini fark edebilirsiniz. Arka cebe konulan kartlık, cüzdan ve benzeri aksesuarlar, uzun süre üzerlerine oturulduğunda omurga hizalanmasında da sıkıntılar yaratır ve zamanla postür bozukluğu oluşabilir. Kartlığınızın dayanıklı kalması, içindeki kart ve belgelerin zarar görmemesi için özellikle otururken bu tip aksesuarları ya masaya ya da güvenli başka bir yere koymanız gerekebilir.
 • Kimi erkekler, büyük kartlıkları olduğu için bel çantası ya da bir çanta taşırlar. Ancak tarzınız değilse, çanta taşımak yerine kartlığınızı küçülterek daha pratik bir çözüm sağlayabilirsiniz. Eğer çok hareketliyseniz ve unutkan bir yapınız varsa, kartlığınızı şık bir zincir ya da bir iple pantolonunuza kilitleyebilirsiniz. Karabina çeşitleri de kartlık ya da cüzdanınızı pantolonunuza tutturma, kilitleme ve güvence altına alma konusunda birebir çözümler sağlar ve spor tarzınıza ayrı bir hava katar.

Telefon Aksesuarı Olarak Erkek Kartlık Çeşitleri

Erkek için kartlık modelleri arasında sıkça tercih edilenlerden birisi de telefon kılıfı ya da telefon arkası olarak geçen ürünlerdir. Telefon kılıfının arka tarafında ya da kapaklı kılıfların iç bölümlerinde olan kartlıklar, telefon ile birlikte taşındığı için oldukça pratiktir. Kadın telefon kılıflarında daha çok görülen kartlıkların erkekler için de üretilmiş olanları bulunur. Bu iki modeli birbirinden ayıran genellikle kılıfların renkleri, kapaklarının üzerindeki desenler ve taşlı tasarımlarıdır. Telefon kılıfları, takılıp çıkartılabilen zincir gibi çeşitli eklerle pantolona ya da mont cebine sabitlenerek daha da güvenli bir şekilde saklanabilir. Bunun yanı sıra bu zincirler dolayısı ile çanta gibi kolaylıkla taşınma olanağı bulunur. Telefon kılıfıyla birlikte olan kartlıkların özellikle outdoor kullanım için olan spesifik modelleri mevcuttur. Bu modellerde, kılıfın en dışında cırt cırtlı bir bant bulunur. Bu bantı kola ya da bileğe takarak hem telefonun hem de kartların emin şekilde taşınması sağlanır. Cırt cırtları ve bant kısmı oldukça sağlam malzemeden üretilen kılıflar, doğa yürüyüşleri ve tırmanışlarda her türlü zor koşula maruz kalsa da sökülmez ya da yırtılmaz. Telefonları ve kartları şiddetli nemden koruyacak özel kılıfı sayesinde de dış etkenlerden tamamen korunmuş olur.

Telefon kılıfları ile kullanılan kartlıkların manyetizmalarının birbirlerini bozması tedirginliği, bu ürünlerin pratik olsa da satın alınması için bir engel olabilir. Genellikle telefonların kartın özelliğini bozduğu gibi bir genel kanı olsa da bazı kartlar, telefonların sistemine arıza verebilir. Bu tip bir duruma maruz kalmamak için, telefon kılıfları için geliştirilmiş özel bir blokaj sistemi bulunmaktadır. Bu blokaj sistemine “RFID Blocking” adı verilir. RFID, radyo dalgaları ile nesnelerin tanınmasına dair bir teknolojidir. Telefonlardan yayılan radyo dalgası benzeri sinyaller de aynı teknoloji ile çalışır. RFID dalgaları engelleme özelliği, kartların konulduğu bölgeye entegre edilerek kartların ve telefonun dalga alışverişinden korunması sağlanır. Ayrıca bu tip kartlıklar, günümüzde daha çok kullanılan temassız ödeme yöntemi gibi yöntemlerle yapılan dolandırıcılıkları da engeller. Metal kartlıklarda aynı sistem bulunur. Bu sistem, özel alaşımlı alüminyum bir kasa ile sağlanmaktadır.

Kartlık mı Cüzdan mı?

Eskiyen cüzdanların yerine yenisini almak için seçeneklere baktığınızda kararsız kaldığınız olmuştur. Hem kullanışlı bir ürüne sahip olmak hem de etkileyici ve modern görünmek için hangisinin daha iyi olacağını ölçüp tartarken aşağıdaki maddeleri de gözden geçirebilirsiniz:

 • Öncelikli olarak ne için kullanacağınız önem taşır. Birkaç kredi kartı, ehliyetiniz, kimlik kartınızı alıp evden çıkmayı planlayan birisiyseniz kartlık tercih etmeniz gerekir. Nakit para, kartvizitiniz, çeşitli evraklar, arada bakmak için fotoğraflar ve daha birçok saklamanız gereken belgeniz varsa cüzdanı tercih edebilirsiniz.
 • Cüzdanlar genellikle ince yapılı olmaz. Bu nedenle eğer ince yapılı bir ürün tercih ederseniz, cüzdanlı kartlık kullanmanız mümkündür. Ancak günümüzde özel tasarım cüzdanlar sayesinde içine koyduğunuz tüm kartlar oldukça düzenli ve sıkışık bir nizamda tutulur. Böylelikle cüzdan, içine konulan malzemelerle ekstra şişkinliğe sahip olmaktan kurtulur.
 • Şık bir cüzdan, modanın yakından takibini ifade ederken aynı zamanda erkeğin kendi şıklığına ne kadar özen gösterdiğini de vurgular. Ancak cebinizde taşımak konusunda ısrarlıysanız o zaman cüzdan yerine kartlık tercih etmeniz çok daha doğru olacaktır.
 • Cüzdan taşımaktan hoşlanıyorsanız, cüzdanınızı, diğer başka ihtiyaçlarınız ile birlikte bir çantada taşıyabilirsiniz. Zevkinize göre seçeceğiniz şık bir çanta içinde, özel bir bölme yoksa; cüzdanınız zaman içinde daha hızlı deforme olacaktır. Bunun için, özellikle deri ise çok sık bakımını yapmanız gerekebilir.
 • Kart tutucular süper kompakt yapıları ile her cebe rahatlıkla girebilir, potluk yaratmaz ve şişkin durmaz.
 • Fermuarlı kartlıkların içine koyduğunuz bozuk paralar şişkinlik yaratmaz, fazla potluk olmayacağı için de çanta yerine cepte daha kolay taşınabilir. Böylelikle daha geç deforme olur.
 • Genel olarak, yeni cüzdan satın aldığınızda, eskisini boşaltır ve diğerine aktarma yaparken bir eleme de gerçekleştirmiş olursunuz. Bu arada günlük olarak taşınan ve aslında hiç kullanılmayan şeylerin sayısı sizi şaşırtabilir. Kartlık ile sizin için gerçekten önemli olan belgelere öncelik tanımanız mümkündür.
 • Günümüzde kartlık modellerinin tasarımları oldukça minimalist ölçülerdedir. Bu tip ürünleri arka cebinize attığınızda, üzerine otursanız bile şekil kaybetmez. Spor çantanızın bir gözüne koyarak spora gittiğiniz gibi, gündelik koşturmaca içinde de güvenli bir yere koyarak orada tutabilirsiniz.
 • Gün içinde sürekli nakit paraya değil, karta ihtiyaç duyuyorsanız kartlık kullanmanız çok daha pratik olacaktır. Ayrıca yedek olarak bir miktar nakit parayı da isterseniz kartların arasına sıkıştırabilirsiniz.

Klasik Bir Hediye: İsme Özel Kartlık Seti

Özel günlerde hediye edeceğiniz ürünlerin başında gelen kartlık cüzdan setleri, erkeklerin en çok kullandığı aksesuarlar arasında yer alır. Cüzdan, kartlık, kemer gibi aksesuarların renk, doku ve desen olarak birbirini tamamlaması ya da birbirinin aynısı olması gerekir. Bu nedenle sevdiklerinize hediyelik eşya düşündüğünüzde set alarak anlamlı bir hediye vermiş olursunuz. Klasik setlerin yanı sıra otomatik kartlık sisteminin de olduğu daha modern ve enerjik detaylı setler de oldukça ilgi çekicidir.

Bu setlerin en anlamlı hali, hediye edeceğiniz kişinin isminin üzerinde yazılı olması ile gerçekleşir. İsme özel kartlık ve cüzdanlar, kimi ürünlerde yanlarında, aynı model bir kalemle birlikte satılırlar. Özellikle kendinizi hatırlatmak istediğiniz kişilere bu setlerden hediye alarak hediyenin anlamını daha da özel hale getirebilirsiniz. Sadece isim değil, dilediğiniz bir sözü ya da farklı bir kelimeyi de yazdırabilir ve hediyeyi çok daha anlamlı hale getirebilirsiniz. İş hayatına yeni atılmış gençlere, terfi almış erkek arkadaşlarınıza ya da hayatında önemli bir değişiklik yaşayan kişilere rahatlıkla satın alabileceğiniz erkek için kartlık setleri her zaman hatırlanmanızı garanti edecektir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli unsur, kişinin hangi modelden hoşlandığını bilmektir. Kumaş pantolon giymeyi seven kişilere erkek uzun, mini kartlık çeşitleri ya da daha küçük kartlıklar satın almak kartlıkların daha sevilerek kullanılmasını sağlayacaktır. Plastik kartlık bölmesi, kartları birbirinden ayırabilecek şekilde tasarlanmıştır. Katlamasız modeller ise daha çok gençler için kullanışlı olur. Değişik renklerdeki kartlıklar, özellikle aynı renkteki kumaş cüzdan modelleri ile güzel bir set oluşturur. Outdoor sporları yapmaktan hoşlanan erkekler için kartlık ve cüzdan modellerinde cırt cırtlı olanları tercih ederek evden uzaktayken bile onların yanında olduğunuzu hissettirebilirsiniz.

Hediye satın alırken, satın alacağınız kişinin giyim tarzının yanı sıra tercih ettiği renkleri de göz önünde bulundurabilirsiniz. Böylelikle alacağınız kartlık cüzdan setleri, onun oluşturacağı kombinlerle çok daha kullanışlı hale gelecektir. Sadece erkeklere yönelik hediyeliklerin yanı sıra unisex ürünlere de göz atarak sevdikleriniz ve kendiniz için en uygun ürünleri seçebilirsiniz.

Kartlık ve cüzdanlar nerede taşınmalı?

Giyim tarzınıza göre değişir. Fakat kartlık veya cüzdanın gömleğin ön cebinde taşınmaması gerekir. Eğer arka cebinizde taşıyorsanız, oturduğunuz zaman cebinizdeki kartlığı çıkartmalısınız. Uzun süre üzerinde oturursanız postür bozukluğuna yol açabilir.

Deri kartlık nasıl anlaşılır?

Deri kartlıklar deri kokusundan anlaşılabilir, aynı zamanda çok parlak bir yapıya sahip değillerdir. Leke yapmaz ve latex ya da vinlex ürünlerden daha esnektir.

Hareketli kişiler için nasıl kartlık satın alınmalı?

Gün içinde oldukça aktif olan kişiler için, kıyafetlerine tutturabilecekleri şekilde kartlıklar satın alınabilir. Bu kartlıkları, giysilere sabitlendiği için, günlük koşturmaca esnasında düşürmek de çok zor olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Kartlık Modelleri

8016 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın