Gömleği kumaşına ve elyaf içeriğine göre seçmek, daha uygun bir seçim yapmanıza yardımcı olur. Gömlek kumaşları genellikle %100 pamuk, sentetik elyaf karışımı, %100 polyester, sentetik elyaf, pamuk ve suni ipek karışımıdır. Konfor seviyeniz, eğer sizin için önemliyse, gömleğin kumaşına bağlıdır ve bu da tişörtü giyerken zamanınızı nerede geçirdiğiniz yere bağlıdır. %100 pamuklu bir kumaş, sıcak iklimlerde giyilen bir kısa kollu gömlek için olmazsa olmaz bir kumaş konfigürasyonudur. Gömlek modelleri bir takım elbise veya kot pantolon ile giyin. Gömlek her erkeğin gardrobunda olması gereken bir giysidir. Mükemmel gardırobunuzu oluşturmak zaman alır ancak akıllıca satın aldığınızda her duruma uygun gömleklere sahip olabilirsiniz. Bedeninize, tercihlerinize ve bütçenize uygun gömlekleri size sunabilecek doğru mağazayı bulmak için zaman ayırmanız gerekir. Perakende mağazalardan gömlek alırken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler bulunur;

  1. Kumaş

Gömlekler, en yaygın olanları pamuk ve keten olmak üzere çeşitli farklı kumaş türlerinde gelir. Kumaşı duruma göre seçmelisiniz.

  • Pamuk

Muhtemelen dünyanın en çok kullanılan kumaşlarından biridir. Pamuk tekstil sektöründe kıyafet üretmek için en yaygın olarak kullanılan kumaş türlerinden biridir. Dayanıklıdır, genellikle şeklini iyi tutar ve evde yıkanabilir, ancak kurutucuya atıldığında çekilebilir. Ayrıca pamuğu renklendirmek için kullanılan şeye bağlı olarak renk zamanla solabilir. Pamuklu gömlek arıyorsanız %100 pamuk olduğundan emin olun, çünkü bazen polyester veya viskonla karıştırırlar. Bu son iki kumaş doğal değildir ve bu nedenle gömleğin daha az nefes almasını sağlar. Günlük gömleklerin %100 pamuktan yapılmış olmasını önemle tavsiye ederiz. Yumuşak pamuklu bir gömlek bulduğunuzdan emin olun çünkü muhtemelen günde en az 5-6 saat giyeceksiniz, bu nedenle içinde rahat hissetmek isteyeceksiniz. Resmi etkinlikler için daha ince pamuklu kumaşlar aramanızı öneririz, daha gündelik etkinlikler için daha kalın olanlar kullanılır. 

  1. Beden Ölçüsü

Bir gömlek alırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey bedendir.

Resmi bir gömlek alıyorsanız, boynunuzu ilikleyebildiğinizden emin olun, böylece hem çok sıkı hem de çok gevşek olmaz. Parmağınızı gömleğin boynu ile yakası arasına çok sıkı olmayacak şekilde yerleştirebiliyorsanız doğru kalıptır. Kolu gömleğe bağlayan çizginin omzunuzun bittiği yerde olduğundan emin olun. Omzunuzu geçerse, vücudunuzu pohpohlayıcı olmayan bir şekilde daha büyük gösterecektir ve insanlar gömleğin sizin için çok büyük olduğunu göreceklerdir. 

Tüm farklı çeşitleriyle erkek gömleği, şüphesiz var olan en çok yönlü elbise ürünüdür. Doğru stillere sahipseniz, sabahları hazırlanırken bir tane gömlek ile kombininizi tamamlayabilirsiniz. Her durum için hangi gömlek türünün giyileceğini seçmek, ilk etapta onlara sahip olmak kadar önemlidir. Klasik ofis gömleğinden gündelik hafta sonu tişörtüne kadar, bunlar erkekler için elinizin altında olmasını isteyeceğiniz temel gömlek türleridir. GANT, merkezi Stockholm, İsveç'te bulunan Amerikan kökenli bir İsveç giyim markasıdır. Şirket 1949'da Bernard Gantmacher tarafından kuruldu ve aslen New Haven, Connecticut'ta bulunuyordu. Gant 70 pazarda faaliyet göstermektedir ve ürünleri tüm dünyada 4.000'den fazla perakendeci ve Gant mağazasında mevcuttur. Gant üç farklı koleksiyona sahiptir: GANT, GANT Diamond G ve GANT Rugger. Bernard Gantmacher, 1907'de Ukrayna'nın Myropil kentinden bir Yahudi göçmen olarak New York'a geldi. Gantmacher bir hazır giyim fabrikasında gömlek yakaları dikiyordu ve aynı şirkette düğme ve ilik uzmanı olan müstakbel eşi Rebecca Rose ile tanıştı. Gantmacher'in Birinci Dünya Savaşı sırasında askerlik hizmetinden dönmesinin ardından çift evlendi ve iş ortağı Morris Shapiro ile Par-Ex Gömlek Şirketini kurdu. Şirket, Brooks Brothers, J. Press ve Manhattan gibi markalar için gömlek üretti. 1927'de şirket New Haven, Connecticut'a taşındı. Nisan 1949'da Gant etiketi piyasaya sürüldü. 1955'te babalarının ölümünün ardından Bernard'ın oğulları şirketin operasyonlarını devraldı. GANT elbise gömlekleri arka yaka düğmesi, askı halkası ve tasarımları ile biliniyordu. 1960'larda Gant, Yale ortak gömleğini Yale Üniversitesi kampüsündeki mağaza için özel olarak yaptı. 1971'de şirket ilk spor giyim serisini piyasaya sürdü ve 1974'te Rugger markasını piyasaya sürdü.1979'da Gant, giyim üreticisi The Palm Beach Company'nin bir yan kuruluşu oldu ve New Haven'daki faaliyetlerini durdurdu. 1980'lerin başında, İsveç'ten Pyramid Sportswear'a Gant'ı ABD dışında tasarlama ve pazarlama hakkı verildiğinde Gant uluslararası pazara girdi. 1995 yılında Phillips-Van Heusen, ABD'deki Gant markasını iflas etmiş spor giyim üreticisi Crystal Brands, Inc.'den satın aldı. 1997'de Gant, Amerika Birleşik Devletleri'nde ilk mağazasını açtı.  Phillips-Van Heusen, Gant operasyonlarını 1999'da 71 milyon dolara İsveç'in Pyramid Sportswear şirketine sattı.

2006 baharında, Gant halka açık bir şirket oldu ve İsviçreli perakende grubu Maus Frères tarafından satın alındıktan sonra 20 Mart 2008'de listeden çıkarılana kadar Stockholm Menkul Kıymetler Borsası'nın listesine eklendi. Kasım 2010'da Gant, bir perakende satış mağazası açtığı New Haven'a döndü.1995'te Avrupa'daki ilk Gant mağazası Amsterdam'da sahibi Robert Staneke tarafından müze mahallesinde açıldı. Bu lokasyon 25 Şubat 1995'te açıldı ve şu anda dünyanın en eski Gant mağazası. GANT kurulduğu günden itibaren ürettiği kaliteli ve şık gömlek modelleri ile piyasada adından söz ettirmiş markalardan biridir. 

Oxford Düğmeli Gömlek

Adını kesildiği Oxford kumaşından alan Oxford gömleği, 120 yılı aşkın bir süredir pek çok şık kıyafetin temelini oluşturan bir erkek giyim klasiğidir. Kumaş, diğer birçok gömleklik kumaşa kıyasla oldukça kalındır ve bu da ona rahat bir hava katar. Düğmeli bir yaka ve arkasındaki askı halkası, bu üst parçayı saklamayı kolaylaştıran yaygın tasarım özellikleridir. Erkekler için gerçek, temel bir gömlek türü varsa o da Oxford düğmeli gömlektir. Bu zamansız parça, erkeklerin en çok tercih ettiği ve gardıropların en çok yönlü parçalarından biridir. Bu tür bir gömlek, düğün veya ofis gibi herhangi bir etkinlik için uygundur. Herhangi bir kombininizi tamamlamak için çeşitli renklerde üretilen bu gömlek modellerini tercih edebilirsiniz. Oxford Gömlek, bir takım elbise ile mükemmel bir şekilde kombin yapılabilir ancak aynı zamanda oldukça çok yönlüdür ve seçiminize dikkat ederseniz gündelik giyim, günlük ofis giyimi ve hatta düğünlerle bile uyum sağlayabilir. Oxford kumaştan yapılan bu klasik ve zengin gömlek modelleri, ucuz pamuktan biraz daha kalın ve yumuşaktır. Oxford gömleklerinin yakaları da genellikle düğmelidir ancak bazılarını düğmesizde alabilirsiniz. Boyun kısmının arkasındaki askı halkası da oldukça standarttır. Gömlekler daha resmi moda ve etkinliklerde kullanılır. Daha çok siyah kravat ile kullanımı tercih edilir. Tipik olarak pamuktan yapılırlar. Klasik bir beyaz etkinlikler için kesinlikle gereklidirler ve düğünler ve resmi günler için gardırobunuzda bembeyaz bir gömlek olması harikadır.

Takım Gömlek, Ofis Gömlek, Klasik Gömlek

Genel olarak, bir "takım elbise gömleği" veya klasik bir erkek gömleği nefes alabilirlik için sağlam bir pamuktan yapılır. Daha ucuz gömlekler polyesterden yapılabilir ancak bu kötü bir seçimdir. Ucuz ve kalitesiz materyallerden yapılan gömlek modelleri giymek sizi rahatsız gelebilir. Tüm klasik gömleklerin uzun kolları ve uygun tasarımları vardır ve çoğu zaman farklı renklerde üretilir. Bazı üst düzey veya ısmarlama takım elbise gömlekleri kol düğmesi kullanır ancak bu genellikle kendi tarzlarına sahip baylar tarafından gömleklerde seçilen kişisel bir tercihtir. Bu kategoride düğmeli gömleklerimiz bulunmaktadır. Düğmeli gömleklerin yakasında, tahmin ettiğiniz gibi kravatınızı bağladıktan sonra iliklenen düğmeler bulunur. Normal yakalı düğmeli bir gömlekten biraz daha rahattırlar ancak yine de profesyonel ortamlarda giyilebilirler. Düğmeli gömlekler kravatsız giyilebilir veya doğru ayarda kolları kıvrık olabilir ancak bazı gömlek yakaları biraz ince ve sarkık olduğundan ve kravat takmak istemiyorsanız yaka stilini dikkatlice kontrol etmeniz gerekir. Düzgün bir şekilde oturtmaya çalışırken zorlanabilirsiniz (bu genellikle bazı erkeklerin düğmeli yakaları tercih etmesinin bir nedenidir!).

Kısa Kollu Gömlek

Kısa kollu gömlek, yakın zamanda yeniden moda olmaya ve giyilmeye başlandı. Bu gömlek modeli günlük giyim için uygundur ve daha çok yaz aylarında yapılan açık hava etkinlikleri yada buna benzer etkinlikler için giyimi tercih edilir. Bazı sıcak iklimlerde kabul edilebilir bir kurumsal iş kıyafeti olabilir ancak önce işinizin kıyafet yönetmeliğini kontrol etmeniz gerekir. Bazı insanlar, normal bir profesyonel gömlekmiş gibi kravatlı kısa kollu gömlekler giyerler ancak klasik, resmi erkek giyimi açısından bu pek uygun değildir. 1949'dan beri orijinal gömlek üreticileri olarak, GANT'ın gömleğin işçiliği hakkında bir iki şey söylemek güvenlidir. GANT için gömlek, her gardıroptaki tartışmasız en çok yönlü öğedir; Genellikle basit bir katman parçası olarak görülen gömlek, gerçekten bundan çok daha fazlasıdır. İster en sevdiğiniz kot pantolon ve bedene oturan bir blazer ile eşleştirin, ister en sevdiğiniz süveterinizin altından görünmesini sağlayın, bir GANT gömleği sizi her zaman korur. İlk başta basit bir giysi gibi görünen bir giysi aslında hiç de öyle değildir. 1949'dan beri orijinal gömlek üreticileri olarak GANT, imza niteliğindeki gömlek özelliklerinin öncüsü olmaktan gurur duyuyor: damgasını vuran gömlek modellerinden farklı tasarımlardaki kıyafetlere kadar pek çok kurtarıcı ve dayanıklı kıyafet üretmiştir. Bedenler ve stiller değişebilse de yaka, günlük bir gömleği daha resmi olandan ayıran özelliktir. Günümüzde, erkekler için standart yaka tipik olarak daha dar, kısa ve geniş bir forma sahiptir. Klasik gömlek modellerinden çok yönlü kıyafetlere kadar GANT, tüm ihtiyaçlarınızı karşılar.

Gömlek Kumaşlarını Nasıl Seçmeliyim?

Şüpheye düştüğünüzde, harika bir his veren güzel, yumuşak ama sağlam bir pamuğu tercih edin. Pamuk kumaş kıyafetlerde dökümlülük, nefes alabilirlik, çok yönlülük ve aşınma süresinin mükemmel karışımıdır ayrıca çok şık görünür. Bazı daha ucuz pamuklar ve karışımlar bile kıyafetlerde şık bir görünüm sağlar ancak yüksek kaliteli pamuk her zaman bir klasiktir. Keten gömlekler son derece nefes alabilir ve mükemmel rahattır bu nedenle yazları çok sıcak olan bir bölgede yaşıyorsanız bunlar harika bir seçimdir. Özellikle bir bütçeyle veya tek seferlik bir etkinlik için satın alırken daha ucuz bir kumaş seçmek cazip gelebilir. Hayatınızı yaşamak yerine terli katmanlara bürünmüş, yakanızı çekiştirmiş gibi hissetmek de istemezsiniz. Gant gömlek modelleri arasında en çok tercih edilen tür oduncu ve oxford gömlekleri olmaktadır. Bu gömlek modellerinin seçiminde renk faktörü gibi daha pek çok faktör etkili oluyor. Gant erkek gömlek modelleri pek çok farklı tasarımda ve renkte üretiliyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gant Erkek Gömlek Modelleri

188 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Beden
Toplam 40 / 188 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?