Gömlek

Günlük Gömlek Çeşitleri

Birbirinden farklı modelleriyle sportif gömlekler, hemen hemen her yaş grubundan erkeğin zevkine hitap ediyor. Kullanım kolaylığı sağlayan gömlek çeşitleri, günlük hayatın koşuşturmasında, erkeklere sportif şıklık sunuyor. Rahat hareket etmeyi sağlayan gömlekler, konforundan taviz vermeyen kişilerin vazgeçilmez kıyafet seçeneklerinin başında geliyor. Keten, denim, oxford ve kadife kumaştan üretilen gömlek çeşitleri, en sık tercih edilen erkek günlük gömlek modellerini oluşturuyor. Tek renkli gömleklerin yanı sıra baskılı, çizgili, tropik çiçek desenli, ekoseli oduncu gömlekleri de erkeklerin beğenisini topluyor. Zevke göre farklı renk ve desende gömlek modelleri seçilerek istenilen görünüm elde edilebiliyor. Vücut yapısına göre casual, regular fit, fit ve slim fit gömlek kesimlerinden herhangi biriyle arzu edilen rahatlığa ulaşılabiliyor. Kullanıcılarına şık ve sportif gömlek modelleri sunan markalar, farklı fiyat seçenekleri sayesinde daha çok kişi tarafından tercih ediliyor.

Keten gömlek çeşitleri, günlük hayatta erkeklere konfor sağlaması özelliğiyle sıklıkla tercih ediliyor. Keten kumaş türünün gözenekli dokusu sayesinde vücudu hava aldırıyor ve serin tutuyor. Dış etkenlere karşı dayanıklı olması, ketenlerin uzun yıllar boyunca giyilebilmesini sağlıyor. Doğal liflerden dokunan keten kumaşlar, sağlıklı olmaları yönüyle de sıklıkla tercih ediliyor. Erkek keten gömlek fiyatları, gömleğin markasına, kesimine ve desenine göre değişiklik gösteriyor. Birbirinden farklı markaların keten gömlek modelleri arasından seçim yapılarak sportif şıklığa ulaşılabiliyor. Denim gömlekler, geçmişte olduğu gibi günümüzde de trend gömlek modelleri arasında yer alıyor. Denim gömleğin yumuşak dokulu ince kot kumaşı, birbirinden farklı kot renkleri ile uyum sağlıyor. Ayrıca denim gömlek fiyatları, günlük kullanım için bütçeyi zorlamıyor. Erkek kadife gömlekler, serin havalarda ve kış aylarında tercih ediliyor. Cepli ve cepsiz gömlek modelleri; metal düğmeler ve sıcak tutan kadife kumaşının konforu ile birleşince günlük kullanımda, erkeklerin vazgeçilmez gömlek tasarımlarının oluşmasını sağlıyor. Fitilli ve fitilsiz kadife kumaştan tasarlanan erkek gömlekleri, eskimeyen tarzları ile ön plana çıkıyor. Kadife gömleğin gün içinde kırışıklığı belli etmemesi, konforlu bir kullanım sağlıyor. Ayrıca diğer gömlek kumaşlarına göre kadife kumaşın yıpranmalara karşı daha dayanıklı olması, erkeklerin tercihlerini olumlu yönde etkiliyor.

Gündelik ve sportif erkek gömlek modellerinin bir diğer çeşidini, oxford gömlekler oluşturuyor. Oxford gömlek fiyatları, oxford kumaşın kalitesine göre değişebiliyor. Pamuk ve polyester çeşitleri ile farklı kalınlıkta kumaş çeşitleri bulunuyor. Bu sebeple, oxford gömlekler dört mevsim tercih edilebiliyor. Rahat kesime sahip casual, regular fit gömlekler ve vücuda oturan dar, slim fit gömlekler, farklı renk ve desenleri ile günlük kombinlerde kendine yer ediniyor. Çizgili ve tek renkli minimal desenleri olan gömlek çeşitleri, günlük yaşamda rahatlıkla kullanılabildiği gibi iş yaşamında da tercih ediliyor. Casual gömlekler, yumuşak dokuları ve hafiflikleri ile  ön plana çıkıyor. Baskılı gömlekler, tropik çiçek desenli gömlekler, hafif kumaş yapısına sahip olmaları ve enerjik tasarımları, canlı renklerinden dolayı erkek yazlık gömlek modelleri kategorisinin en çok tercih edilen gömlekleri arasında yer alıyor. Gün boyunca rahat hareket etmeyi sağlayan regular fit ekoseli gömlekler ise her mevsime uygun kullanışlı bir seçenek oluşturuyor. Eskimeyen modası sebebiyle yaz ve kış aylarında tercih edilen ekoseli gömleklerin koyu renkli ve kalın modelleri, kış aylarının vazgeçilmez gömlekleri arasında yer alıyor.

Şık Gömlek Çeşitleri

Özel gün gömlekleri, şıklığı, zerafeti ve birbirinden farklı modelleriyle dikkat çekiyor. Erkekler, özel günlerde, bir davete ya da iş yerine giderken gömleğin modeline, duruş tarzına ve kumaş türüne önem veriyor. Özel günler için seçilen erkek gömlek tarzında, klasik ve smokin modeller dikkat çekerken kumaş türünde, likralı ve non-iron modeller ön plana çıkıyor. Ayrıca gömleğe şıklık katan yaka iğneli, bebe yaka ve duble manşet modeller de iş hayatında ve özel günlerde tercih edilen trend gömlek çeşitleri arasında yer alıyor. Klasik gömlekler, şık ve karizmatik bir görünüm yakalamak isteyen erkeklerin vazgeçilmez gömlek seçimleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Mevsime ve modaya göre değişen renkleri ile klasik gömlekler, ofis ve özel gün şıklığında kurtarıcı parçalar olarak sıklıkla kullanılıyor. Klasik beyaz, açık mavi, açık pembe, siyah gömlekler, hemen hemen her erkeğin dolabında bulunan klasik gömlek renklerini oluşturuyor. Geniş ürün yelpazeleri sayesinde gömlek markaları, klasik gömlek fiyatlarını her bütçeye uygun avantajları ile piyasaya sunuyor. Erkek klasik gömlek modelleri, eskimeyen modası sayesinde her sezon kullanıma uygun hâle geliyor. Düğüne, akşam yemeğine, toplantıya veya bir davete giderken isteğe göre klasik fit, slim fit, cepli ve cepsiz gömlek çeşitlerinden biri ile klasik erkek gömlek kombini oluşturulabiliyor. Klasik gömlek çeşitleri ile tek başına şık bir tarz yakalandığı gibi ceket altına, ceketi tamamlayıcı bir kombin de oluşturulabiliyor.

Özel günlerde veya şık bir davette gömleğin kırışması, hoş olmayan bir görünümün oluşmasına sebep oluyor. Bu nedenle, iş hayatında sıklıkla tercih edilen şık gömleklerin kolay ütülenebilir ya da ütüleme gerektirmeyen modeller arasından seçilmesi, kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Kırışmayan erkek gömlekleri satın almak isteyenler, markaların ürün ve fiyat seçeneklerine dikkat ediyorlar. Birbirinden farklı markaların ütü istemeyen gömlek çeşitleri, şık bir görünüm sunarken kullanım rahatlığı ile de hayatı kolaylaştırıyor. Erkekleri ütü zahmetinden kurtaran gömlekler, özel dokulu kumaş özelliği sayesinde her an ütülenmiş gibi görünüyor. Non-iron gömlek olarak bilinen erkek gömlekleri, kırışmadığı gibi leke de tutmuyor. Lekeler, gömleğin kaygan kumaş yapısı sayesinde sadece su ile silindiğinde bile kolaylıkla çıkıyor. Giyildiğinde esneme yapan likra kumaş türünden üretilen likralı gömlekler de non-iron gömlekler gibi kullanım kolaylığı sağladığı için erkeklerin tercihini olumlu yönde etkiliyor. Likralı gömlekler, vücuda oturuyor ve vücudun şeklini alıyor. Slim fit gömlekler gibi erkekler için her zaman fit ve modaya uygun bir görünüm oluşturuyor. Likralı erkek gömleği, esneme yapması ve giyildiğinde daha rahat bir kullanım sağlaması yönüyle slim fit gömleklerden ayrılıyor. Özel elastik kumaşı sayesinde likralı gömlek, kırışıklığı belli etmiyor ve yıkandıktan sonra kolay bir şekilde ütüleniyor. İş ortamında ve özel günlerde genellikle tek renkli gömlek çeşitleri tercih ediliyor. Klasik renklerin minimal desenler ile birleştiği gömlek tasarımları da özel günlerin vazgeçilmezleri arasında yer alıyor.

Birbirinden farklı gömlek kumaşlarına çeşitli eklemeler yapılarak şık bir duruş elde edilebiliyor. Resmi ortamlarda ve özel davetlerde klasik gömlek modellerinde farklılık arayanlar için birçok gömlek markası, yaka iğneli, bebe yaka ve duble manşet gömlekleri, kullanıcıların beğenisine sunuyor. Farklı tasarımlı şık erkek gömlek fiyatları, günlük giyilen gömlek fiyatları ile kıyaslandığında daha üst segmentte yer alabiliyor. Duble manşetli erkek gömlekleri ile karizmatik bir görünüm yakalanabiliyor. Gömlek kolunun ilik kısmında kol düğmeleri için sert manşetlerin bulunması, erkeklerin beğenisini topluyor. Farklı renk ve şekilleriyle kol düğmeleri, gömlek şıklığını tamamlayan bir unsur olarak sıklıkla kullanılıyor. Erkeklerin vazgeçilmez aksesuarlarından olan kol düğmeleri, gömlek manşetlerinin stilini ortaya çıkarıyor. Bu sebeple özel günlerde, duble manşetli gömlek, pantolon üzerine tek başına veya ceket altına kombinlenecek şekilde kullanılıyor. Yaka iğneli gömlek çeşitleri ile de özel günlerde konforlu şıklığa ulaşılabiliyor. Yakanın iki tarafını birleştiren iğne sayesinde resmi ortamlarda, özel davetlerde kravat takma zorunluluğunu ortadan kaldırıyor. Vücudu saran slim fit ve likralı gömlek modellerinde sıklıkla tercih edilen yaka iğnesi, özellikle bebe yakalı gömleklerde de kullanılıyor. Normal gömlek yakasına göre yakanın sivri kısmının daha oval görünüme sahip olduğu bebe yaka erkek gömleklerinin yaka kısmı, daha dar ve oval olduğu için, kırışma ve sarkma yapmıyor. Bu sebeple ofis ve özel gün şıklığının vazgeçilmez gömlek modelleri arasında yer alıyor. Papyon takmaya uygun yaka özelliği ile smokin gömlekler, kesimi ve dikiş yapısı sebebiyle sıklıkla tercih ediliyor. Smokin gömlekler, damatlık takım elbiselerin ve çok özel resepsiyonların olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Smokin ceketle uyum sağlayan gömleklerin fit ve slim fit kesimli modellerden seçilmesi gerektiği tavsiye ediliyor. Böylelikle ceketli ve ceketsiz kombinlerde gömlekte potluk ve kırışıklık gibi istenmeyen görüntülerin oluşması da engellenmiş oluyor.

Gömlek Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek gömlek seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, pek çok etkene bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Öncelikle seçilecek gömleğin hangi ortamlarda giyileceğine karar verilmesi gerekiyor. Özel gün şıklığı için bebe ve iğne yakalı slim fit, likralı, duble manşetli gömlekler tercih edilirken günlük hayatta sportif bir kullanım için keten, denim, kadife, oxford, ekoseli, desenli ve casual gömlek çeşitleri ön plana çıkıyor. Özel davetlerde veya ofis şıklığı için tercih edilen gömleklerin leke tutmayan ve kırışmayan kumaş yapısında olmasına önem veriliyor. Ofiste bilgisayar başında çalışırken veya bir toplantıdan sonra ön ve arka tarafı kırışmış gömlekler, görünüşüne dikkat eden kişileri rahatsız edebiliyor. Sıcak havalarda ceketsiz gömlek kombini oluşturulmak istendiğinde gömleğin kol bölümlerindeki buruşmuş görüntü, resmi ortamlarda uygun olmayabiliyor. Özel teknolojiler kullanılarak üretilmiş non-iron ve likralı gömlekler, erkeklerin imdâdına yetişiyor. Şık gömleklerin yanı sıra günlük hayatta giyilen gömleklerin de kolay temizlenebilir ve ütülenebilir çeşitlerinin seçilmesi, kullanıcıya fayda sağlıyor. Her gün giyilen gömleklerin diğer çamaşırlarla birlikte makinede aynı programda yıkanabilir olması, kişileri gömlek için ayrıca makine çalıştırma zahmetinden kurtarıyor. Gömleğin özelliğine göre değişmekle birlikte genel olarak gömlekler 40 derecede yıkanabiliyor. Daha narin gömlekleri ise 30 derecede, soğuk suyla yıkamak gerekiyor. Ütü gerektirmeyen ya da çok düşük ısıda kısa bir programda ütülenebilen gömlek çeşitleri de erkekler için kurtarıcı olabiliyor. Yıkamadan sonra gömleklerin fazla kırışmaması için gömlekleri çamaşır makinesinde düşük devirde yıkamak gerekiyor.

Gömlek modelleri, erkek kombinin temel parçalarından olduğu için gömleklerin hangi renk pantolon, ceket, yelek veya süveter ile kullanılacağı önem taşıyor. Renkli spor bir ceketin, yeleğin veya süveterin içine sade, tek renkli bir gömleğin tercih edilmesi, göz yormayan sportif bir şıklık sunuyor. Ayrıca kravat takılan gömleklerin sade renkli modellerinin tercih edilmesi, renklerin uyum sağlaması bakımından önem taşıyor. Kumaş pantolonun üzerine klasik ve şık bir gömlek modeli tercih edilmesi gerekirken keten veya kot pantolonun üzerine renkli erkek gömlek modelleri de uygun olabiliyor. Gömleğin kullanım alanı belirlendikten sonra kalınlığına ve inceliğine göre seçim yapmak gerekiyor. Kış aylarında ve daha serin dönemlerde kalın oxford kumaşlı, kadife, ekoseli uzun kollu gömlekler daha çok kullanılıyor. Yaz aylarında ise terletmeyen kumaş özellikli ince ve kısa kollu gömlekler tercih ediliyor. Yüzde yüz pamuk gömlekler, denim, oxford ve keten gömlekler, dört mevsim sportif şıklığı kullanıcılarına sunuyor. Ayrıca özel günlerde giymek için tasarlanmış klasik, likralı gömlekler tek başına giyilebildiği gibi bir ceketin altında da her mevsim rahatlıkla kullanılıyor. Gömleği giyecek kişinin vücut tipine göre de sportif ve şık gömlekler farklılık gösteriyor. Regular fit ve fit gömlek kesimi, vücuda oturuyor ve rahat kullanım özelliği sağlıyor. Slim fit gömlekler ise vücudu daha çok sıkıyor. Bel ve göbek bölgesindeki fazlalıkları kapatmak isteyen erkeklerin slim fit gömlek modellerinden uzak durması tavsiye ediliyor. Bunun yerine vücudu saran ve esnek olan likralı gömlekler daha rahat kullanım sağlayabiliyor. Casual ve oversize modelleriyle de günlük kullanımda aranan konfora ulaşılabiliyor. Daha çok ceket altına giyilen klasik gömlekler, tüm beden ölçüleri için elverişli olabiliyor. Kilonun yanı sıra kişinin boy ölçüsü de gömlek seçimini etkileyebiliyor. Daha uzun boylu görünmek için dik çizgili gömleklerinin kullanılması tavsiye ediliyor. Kişilerin boy ve kilo özellikleri farketmeksizin gömlek seçerken bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Erkek gömlek seçiminde; gömleğin omuz çizgisi, gömlek yakasının boynu sıkmaması, gömlek düğmelerinin rahat iliklenebilir olması, iliklenen gömlek düğmeleri arasında potluk oluşmaması, koltukaltı dikişinin germe yapmaması gibi pek çok konu önemli hâle geliyor.

Gömlek satın almadan önce gömlek markalarının sunduğu gömlek özelliklerinin ve fiyatlarının araştırılması gerekiyor. Gömleğin yapısında herhangi bir yıpranma ve renginde solma olmaması için gömleğin markasına ve kalitesine dikkat etmek gerekiyor. Yılların tecrübesi ile erkek gömlek modelleri piyasaya sunan markalar, kullanışlı gömlek çeşitleri ve farklı tasarım özellikleri ile ön plana çıkıyor. Sokak ve ofis şıklığı için erkekler, tek renk gömlek çeşitlerinde ve desenli, baskılı, ekoseli, çizgili modellerde kaliteye önem veriyorlar. Erkek gömlek markaları, kullanıcıların beğenisine farklı fiyat aralığında gömlek modelleri sunuyor. En kaliteli erkek gömlek çeşitlerini en uygun fiyatlara satın almak için fiyat-performans değerlendirmesi yapmak gerekiyor. Her bütçeye uygun erkek gömlek fiyatları, markaların izlediği kalite ve fiyat politikasına göre değişiklik gösteriyor. Bu sebeple kaliteli gömlek modellerinin fiyatlarını araştırmak ve modeller arasında karşılaştırma yaparak uygun fiyatlı kaliteli gömlek almak, kullanıcılara avantaj sağlıyor.

Terletmeyen gömlek kumaşı nasıl seçilmelidir?

Terletmeyen gömlek kumaşı seçmek için gömleğin etiketi dikkatle okunmalıdır. Yapay liflerden üretilen naylon karışımlı, sentetik, polyester, viskoz gibi kumaş türleri, sık terleyen kişiler için uygun değildir. Bu gibi kumaşların yerine yüzde yüz pamuk, keten, şile bezi, poplin, krep gibi hafif ve hava aldıran özellikte gömlek kumaşları seçilmelidir.

Gömlek alırken gömlek beden ölçüsü nasıl belirlenir?

Gömlek bedeni, gömleğin yaka, omuz, göğüs, bel, boy ve kol boyu özelliklerine göre değişiklik gösterir. Uluslararası standartlara göre belirlenen ölçüm tablolarında; small, medium, large, x large ve xx large bedenleri bulunur. Bunun haricinde büyük bedenler için de özel üretim beden ölçülerine sahip gömlek çeşitleri mevcuttur. Kilo ve boy ile doğru orantılı olarak oluşturulan erkek gömlek bedenlerinin, beden ölçüm tablosuna göre seçimi yapılabilir. Mezura yardımıyla boyun, omuz, göğüs, bel, gövde boyu ve kol boyu ölçüldükten sonra çıkan sonuçları, gömlek beden ölçüm tablosu ile karşılaştırma yaparak kendinize uygun bedeni belirleyebilirsiniz.

Ütü gerektirmeyen gömlekler nasıl yıkanmalıdır?

Non-iron gömlek, özel teknoloji ile üretilmiş kumaşı sayesinde kırışma yapmıyor. Bu sebeple rahatlıkla çamaşır makinesinde yıkanıyor. Ancak çamaşır makinesinin yıkama sıcaklığını 30 dereceye düşürüp sıkma modunun da düşük bir devirde ayarlanması gerekiyor. Gömleği makineden çıkardıktan sonra askıya asarak kurutulduğunda daha iyi sonuç alınıyor. Böylelikle gömlek, askıda kuruduğu gibi giyilebiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Gömlek Modelleri

10.000+ ürün listeleniyor
Pierre Cardin
Altınyıldız Classics
Kiğılı
U.S. Polo Assn.
D'S Damat
AC&Co / Altınyıldız Classics
AVVA
Lufian
Jack & Jones
Hatemoğlu
Tudors
İmza
Süvari
Varetta
DeFacto
Dewberry
Bisse
White Stone
Tousus
Karvan
Beyaz
Mavi
Siyah
Lacivert
Bej
Gri
Yeşil
Kahverengi
Kırmızı
Çok Renkli
Pembe
Sarı
Krem
Mor
Turuncu
Gümüş
Klasik
Yazlık
Günlük
Spor
Trend
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 47 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?