Ucuz Mayolar

Mayo

Plaj giyiminin en sevilen parçalarından olan mayo ürünleri, son yıllarda rahatlık kadar şıklığı da ön plana alıyor. Farklı kesimleri, desen ve renkleri ile deniz ve havuz kenarında kullanılabilen mayo modelleri, yüzerken, güneşlenirken konfor sağlıyor. 

Mayo Nedir? 

Mayo, özel kumaşlardan tasarlanan, bir veya iki parçadan oluşan yüzme giysisi olarak tanımlanıyor. Fransızcadan dilimize yerleşen kelime önceleri tek parçalı deniz giysileri için kullanılsa da son yıllarda tasarlanan iki parçalı mayo ve mayokiniler ile mayo trendleri de değişim gösteriyor. Hızlı kuruyan kumaşları, özel teknolojileri, elastikiyet vadeden rahatlıkları ile tercih edilen mayolar, yüzme aktivitelerinde konfor sağlamayı hedefliyor. Hem amatör hem de profesyonel yüzücülerin kullanabileceği giysiler, yüzmenin yanı sıra sörf gibi farklı su sporları için de tercih edilebiliyor. 

Mayo Modelleri 

Mayolar, farklı markalarca tasarlanan onlarca model, yüzlerce alternatif bulunduruyor. Çeşit çeşit farklı kesimde, renk ve desende mayo, kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt veriyor. Suda hareket özgürlüğü sağlamayı hedefleyen sportif çeşitlerin yanında plaj şıklığını tamamlayacak, estetiği ön planda tutan tasarımlar kadınların beğenisine sunuluyor. Mayoların farklı zevklere, beden ölçülerine, ihtiyaçlara uygun kadınlara hitap eden opsiyonları ürün yelpazesini genişletiyor. Kumaşlarından destek eklentilerine, fırfır ve boncuk gibi süslerden askı kesimlerine kadar her detay mayolara yeni bir özellik katıyor. Kullanıcıların mayoları seçerken tüm detayları göz önünde bulundurması ve seçimlerini özenle yapması konfor için tavsiye ediliyor. Uzun ömürlü özellikteki mayolar, senelerce kullanılarak kadınların mutlu yaz anılarına eşlik ediyor. 

Farklı Mayo Çeşitleri

 • Mayokini: 2000'li yıllarda trend olan mayokini ürünleri bikini ile mayo arasında bir tasarımı işaret ediyor. Klasik mayolardan farklı bir görünüme sahip olan mayokiniler, yalnız gündüz denizde değil plaj partilerinde, gece hayatı şıklığında da giyilebiliyor. Bikini gibi iki parçadan oluşmayan, bikinilerin sütyen ve külot kısımlarını ince bir ip, boncuk veya kumaş ile birbirine bağlayan mayokiniler, yan karın bölgesini açıkta bırakıyor. Mayokinilerin havuzlardan ziyade plajda ve deniz kenarında giyilmesi tavsiye ediliyor. Konfordan ziyade estetik sunan modeller, geçmeyen trendiyle on yılı aşkın süredir koleksiyonlarda kendine yer buluyor. Mayokinilerin straplez, askılı veya tek omuzlu seçenekleri kolaylıkla bulunabiliyor.
 • Püsküllü Mayolar: Püsküller pek çok kıyafette kullanıldığı gibi mayolara da eşlik ediyor. Etnik tasarımların vazgeçilmezi olan püsküller, aynı zamanda  fazlalıkların kamufle edilmesine imkan tanıyor. Püsküller mayokinilerin göğüs bölgesinde, yakasında, eteklerinde yer alabiliyor. Plaj şıklığı için modern seçimler yapmak isteyenler püsküllü mayo alternatifleri ile yaz dolaplarına dinamizm kazandırıyor. 
 • Straplez Mayolar: Askısız mayo olarak bilinen straplez mayolar, çıkarılabilen askılar da bulundurabiliyor. Kadınlar mayoları güneşlenirken askısız, yüzerken askılı şekilde kullanabiliyor. Böylece, bronzlaşma sırasında omuzlarda askı izleri de bulunmuyor. Göğüs kısmında özel dikişler veya kaydırmaz silikon parçalar bulunduran mayolar, bedeni sıkıca sarıyor ve düşmeden kadınlara eşlik ediyor. Straplez mayoların sırt kısmı sıradan mayolardan daha yüksek oluyor. Böylece mayonun bedene tutunması kolaylaşıyor. 
 • Tek Kol Mayo: Adeta şık bir bluz veya abiye bir elbisenin üstü gibi görünen tek kol mayo ürünleri, tek bir omuzda askı bulunduruyor. Bir omuzu açık olan çeşitler, çoğunlukla fırfırlarla süsleniyor. Plajlarda fırtına gibi esmek isteyen, iddialı stillere sahip olan kadınları cezbeden tek kollu mayo ürünleri, genellikle kalın askı taşıyor. 
 • Yüzücü Mayoları: Profesyonel yüzücüler için tasarlanan ve zaman içinde amatörlerin de seçimi haline gelen yüzücü mayoları, özel sırt kesimleri ile tanınıyor. Rahat kulaç atabilmek için mayoların sırt kısmında askılar birleşiyor ve kürek kemikleri açıkta kalıyor. Kullanıcılara hız kazandıran yüzücü mayoları, havuz için ideal görülüyor. 
 • Hamile Mayosu: Hamileler yüzme ve güneşlenme için özel mayolara ihtiyaç duyuyor. Karın kısmı rahat olması gereken mayolar, hamile kadınları rahatsız etmeden nazikçe sarıyor. Kadınların hamileliğin farklı aylarında giyilebilmesi için mayo kumaşlarının esnekliği önem arz ediyor. Hamilelerin yüzmesine de destek veren mayo tasarımları, yumuşak ve hızlı kuruyan kumaşlardan imal ediliyor. İç astarda ise doğal pamuklu kumaşlar kullanılması gerekiyor. 

Daha Formda Görünüm Sunan Mayolar

 • Şort Mayolar: Şortlu mayolar hareket özgürlüğü sağlayan özellikleri ile kadınlara konfor sağlıyor. Mayoların alt kısmında tayt şeklinde bedeni saran mini şortlar bulunuyor. Üst parçayla birleşik veya ayrı olan deniz giysileri, özellikle kalça bölgesinde fazlalıkları olan kadınların seçimi oluyor. Üst bacak ve kalçaları kamufle ederek sıkı görünüm sağlıyor. Yüzmeyi engellemeyen taytlar, vücudu sardığı için yüzme sırasında bacak hareketleri ile beraber sıvanmıyor, kullanıcıları rahatsız etmiyor.  Esneklik sağlayan kumaşlardan hazırlanan şort mayolar, kolay giyilip çıkarılabiliyor. Rahatlık denince ilk akla gelen mayolardan olan şortlu çeşitler, sporcular tarafından da kullanılabiliyor. Şortlu mayo seçen kullanıcıların, mayonun paça kısmının vücuda tam olarak oturduğundan emin olması konforun sırrı olarak görülüyor. 
 • Etekli Mayolar: Bir diğer rahat mayo alternatifleri arasında yer alan etekli mayolar, alt parçasında etekler bulunduruyor. A kesimli etekler, mini boylarıyla elbise gibi görünüyor. Etekleri ile basenleri kamufle eden ürünler, vücut hatlarının kapatılmasına yardım ediyor. Bu yönüyle özellikle kalça kısmında fazlalıkları olanların seçimi olan etekli mayolarda zaman zaman estetik yırtmaçlara da rastlayabilirsiniz. Etek bulunduran mayoların mini etekli olması ise tesadüf olarak görülmüyor. Yüzme sırasında uzun etekler hareketleri kısıtlayacağı için etekler kısa tasarlanıyor. 
 • Korseli Mayolar: Korseli mayolar, korsenin toparlayıcı etkisini mayolara getiriyor. Özel örgü sistemi ile dokunan kumaşlar, bedendeki fazlalıkları sıkıca sararak görünmez kılıyor. Korse etkisinin derecesi mayoya göre değişirken fit görünüm sunan bölgeler de mayoya göre farklılaşıyor. Kimi mayolar, kalçaları ve göğüsleri daha dik gösteren özel dokumalar taşıyor. Kalça, şort varsa bacak, karın ve yan karın bölgelerinde korse etkisi sunan mayolar bulabilirsiniz. Korseli mayolar toparlayıcı adıyla da anılabiliyor. Mayoların bir veya birkaç beden daha küçük gösterme etkileri sayesinde, plajda kadınlar daha formda bir görünüm elde edebiliyor. Korseli mayoların dış görünüş açısında sıradan mayolardan herhangi bir farkı bulunmuyor. Dışarıdan bakıldığında diğer kişiler mayonun korseli olduğunu anlamıyor. Hem sportif modellerde hem de klasik tasarımlarda korse etkisi görebilirsiniz. Korseli kumaşın dokunduğunuzda daha sık örüldüğünü, giydiğinizde sizi daha sıkı sardığını hissedebilirsiniz. 
 • Destekli Mayolar: Bazı deniz giysileri, göğüsler için destek bulundurmuyor. Kimi zaman sünger destekleri mayolarda yer alabiliyor. Göğüslerin daha dolgun ve biçimli görünmesini sağlayan destekler, mayonun genellikle iç kumaşına sabitleniyor. Zaman zaman modellerde çıkarılabilir, eklenebilir destek cepleri de yer alıyor. Kullanıcılar ihtiyaçlarına, isteklerine göre sünger desteklerini çıkarıp takabiliyor. Mayonun dış yüzeyinde pürüz oluşturmayan özel desteklerin yanında, göğüslerde dik görünüm vadeden balenler de mayolara eşlik ediyor. 

Vücut Tipine Göre Doğru Mayo Seçimi

Vücut tipinize göre mayo seçimi yapmalısınız. Hangi bölgenizde fazlalık varsa, o kısımlarda toparlayıcılık sağlayan kumaşları seçebilirsiniz. Bedeninizin kamufle edilmesini istediğiniz bölgeleri, etekli veya şortlu mayolar alarak görünmez kılabilirsiniz. Bedeninizin öne çıkarılmasını istediğiniz bölgelerini mayo ile destekleyerek daha belirgin hale getirebilirsiniz. Büyük desenli kumaşların ve açık renklerin giyildiği vücut kısımlarını daha büyük gösterdiğini aklınızda tutarak vücudunuzun geniş bölgelerinde desensiz ve koyu renkli seçenekler tercih edebilirsiniz. Büyük beden bir kadınsanız, büyük beden alternatiflere bakmalısınız. Vücut ölçülerinizi bilerek mayo bedenlerini karşılaştırabilirsiniz. Numune görsellerde kullanılan modelin beden ölçülerine bakarak kıyas yapabilirsiniz. Mayo bedenleri için, klasik giyim bedenlerinizi referans alabilirsiniz. 

Mayo Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kullanıcılar mayo modelleri arasından seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Bu noktaları inceleyerek sizin için doğru olan mayoyu bulabilirsiniz. 

 • Öncelikle mayoyu nerede kullanacağınıza bakmalısınız. Havuz ve deniz için farklı tasarımlar alınması gerekiyor. Havuz mayolarında konforu önceleyebilir, deniz için olan mayolarda ise estetiğe biraz daha fazla önem verebilirsiniz. 
 • Mayoların kumaşlarına dikkat etmeli ve hızlı kuruyan alternatifleri seçmelisiniz. 
 • Mayoların iç astarlarının materyaline dikkat etmeli ve doğal kumaşlardan yana seçim yapmalısınız. 
 • Eğer daha fit görünme gibi bir hedefiniz varsa toparlayıcı etkili mayolara yönelebilirsiniz. 
 • Vücut tipinize göre, fazlalıklarınızı kamufle edecek seçimler yapabilirsiniz. 
 • Göğüslerinizin daha dik görünmesi için balenli mayoları, daha dolgun görünüm için push up etkili destekli seçenekleri inceleyebilirsiniz. Ek dolgu cepleri bulunduran mayolar sayesinde göğüslerinizde dilenen dolgunluğa ulaşabilirsiniz. 
 • Mayoların içinde rahat edeceğinizden emin olmalısınız. 
 • Güneşlenmeyi de göz önüne alarak seçimlerinizi yönlendirmelisiniz.
 • Mayo kumaşının deniz tuzuna ve havuz kloruna uygun, güneşin soldurma etkisine karşı dayanıklılık göstermesine dikkat etmelisiniz. 
 • Mayoların bakım ve temizlik yönergelerine bakarak, kolay temizlenen alternatifleri edinebilirsiniz. 

Havuz Mayosu ve Deniz Mayosu Farkları

Havuz için daha çok sportif mayolar tercih ediliyor. Sportif mayolar, spor amaçlı hazırlandığı için daha yüksek performans göstermeye destek oluyor. Antrenmanlarda rahatlıkla kullanılan havuz mayoları, yüzme hızına destek vermek için hareket özgürlüğünde maksimumu işaret ediyor. Havuz mayolarında yüzücü sırtı adı verilen tasarımlar sıklıkla kullanılıyor. Havuz mayolarının kumaşları deniz mayolarından daha farklı oluyor. Havuz suyu, klor ve kimyasallar bulundurduğu için sıradan mayolar bu sularda çok daha kolay yıpranıyor. Havuza özel tasarlanan mayolar, havuz suyuna karşı dayanıklılık vadediyor. Havuz mayolarında elastan fiber bileşenler kullanılarak konfor etkisi artırılıyor. Profesyonel yüzücülerin ve her gün mayo kullananların ise bir üst düzeyde dayanıklılık sağlayan %100 polyester kumaşları seçmesi gerektiği hatırlatılıyor. Deniz mayolarının yalnız suya değil, rüzgar gibi diğer hava koşullarına da uygun olması gerekiyor. Dalgalara, deniz tuzuna ve güneşe karşı dayanıklılık sunmak, kullanıcılara konfor sağlamak için tasarlanan deniz mayoları, güneşlenme için de pratik çözümler vadediyor. Çıkarılabilen askılar, açık sırt tasarımı gibi özellikler mayoların güneşlenirken konfor sağlamasının sırrı oluyor. 

Mayo Kumaşı Çeşitleri 

Mayolarda likralı kumaşlar bolca kullanılıyor. Hem nem transferi sağlayan hem de hava alarak çok çabuk kuruyan likralı mayolar, vücuda esneyerek tam uyum gösteriyor. Böylece kullanıcılar hareket sırasında rahat ediyor, hızlı kuruyan kumaşlarla tüm gün süren deniz keyfini doyasıya yaşıyor. Mayolarda en sık kullanılan kumaşlardan biri de polyester oluyor. Polyester kumaşlı mayolar, nemi emmediği için ağırlık yapmıyor. Mayo kumaşları genellikle polyemid elastan karışımlı oluyor. %100 su itme özelliği sayesinde yüzme sırasında mayolar suyu emmiyor. Süprem adı verilen ince kumaşlar ise mayolarda ekonomik ve kullanışlı alternatifleri işaret ediyor. 

Mayo Kullanma Önerileri

Mayoları kullanırken dikkat edeceğiniz bazı hususlar sayesinde ürünlerinizi çok daha uzun süre ilk günkü gibi koruyabilir, hijyenle kullanabilirsiniz. 

 • Havuz ve denizden çıktıktan sonra klor ve tuzu mayonun üstünde bırakmamalısınız. Bunun için mayoyu deniz veya havuzdan çıktıktan sonra durulayabilir, duş alabilirsiniz. 
 • Deniz kenarında kullandığınız güneş koruyucu veya bronzlaştırıcı ürünler mayolarda leke yapabiliyor. Kozmetik ürünlerin mayoya bulaşmamasına dikkat etmelisiniz. 
 • Mayonuzu yalnızca siz kullanmalısınız, mayoların da iç giyim ürünleri gibi kimseyle paylaşılmaması gerekiyor. 
 • Mayoları her giyimden sonra yıkamalı ve kuruduktan sonra yeniden kullanmalısınız. 
 • Islak olan ve uzun sürede kuruyan mayoları üzerinizde tutmamalısınız. 
 • Mayoları ütülememelisiniz. 
 • Kaydırak gibi araçlar sürtünme yarattığından mayoları deforme edebiliyor. Mayoların daha uzun süre tüylenmeden kalması için sürtünmeden kaçınmalısınız. 
 • Mayoların iç astar kumaşları zaman içinde deforme olabiliyor. Eğer iç kumaşta bir deformasyon varsa, bu kısmı yeni bir ağ kumaşı ile yenilemelisiniz. 

Mayo Bakımı ve Temizliği 

Mayoların her kullanım sonrası yıkanması ve temiz bir şekilde depolanması gerekiyor. Oldukça hassas kumaşlardan üretilen mayoların elde soğuk suda veya çamaşır makinesinde hassas programda ve düşük devirde yıkanması tavsiye ediliyor. Mayo makinede yıkanırken sıvı deterjan, elde yıkanırken sabun kullanılması öneriliyor. Nazikçe çitilenerek temizlenmesi önerilen kumaşların yıkanmasında yumuşatıcı kullanımı gerekmiyor. Genellikle su itici kumaşlardan yapılan mayoların dokularına yumuşatıcı tutunabiliyor. Bu nedenle kullanım kumaşa yarardan çok zarar verebiliyor. Islak mayoların kuruması için kurutma makinesi veya yoğun sıkma uygulamak da hassas mayo kumaşlarını yıpratıyor. Bu nedenle kumaşları fazla sıkmadan, asarak kurutmalısınız. Renklerin güneşten solmaması için ters olarak asabilir veya gölgede kurutmayı deneyebilirsiniz. Mayoları uzun süre giymeyeceğiniz zamanlarda katlayarak dolaplarda, çekmecelerde saklayabilirsiniz. Mayoları kesinlikle ütülememelisiniz, mayo kumaşları kırışmıyor veya giyildiğinde pürüzsüzleşiyor. Ayrıca ütünün ısısı mat kumaşlarda rahatsız edici parlaklık oluşturabiliyor. 

Mayo Kullanmanın Avantajları 

 • Sıradan kıyafetler su ile buluştuğunda vücuda yapışıyor, hareketleri kısıtlıyor. Oysa mayo kullanıldığında özgürce hareket edilebiliyor. 
 • Sıradan giysilerin kumaşları suyla transparan hale geliyor. Oysa mayo kumaşları iç göstermeyen dokumalardan oluşturuluyor. 
 • Mayolar uzun ömürlü kullanım için tasarlanıyor. Alınan bir mayo yıllarca giyilebiliyor. 
 • Mayolar genellikle leke tutmayan kumaşlardan tasarlandığı için kozmetik ürünler mayo üzerinde leke bırakmıyor. 
 • Ürünler kolaylıkla temizleniyor. 
 • Hızlı kuruma etkisi, uzun süre ıslak mayo ile oturmanın vereceği rahatsızlık hissini engelliyor. 

Plaj Giyimde Şıklık Vadeden Mayo Kombinleri 

Plaj giyiminde şıklık arayanlar kombinleriyle göz kamaştırıyor. Plaj şıklığı için kombinlerde mayolara rengarenk pareolar, ışıltılı sandaletler, havalı güneş gözlükleri, mini şortlar, hasır plaj çantaları, geniş şapkalar, bandanalar eşlik ediyor. Kocaman bileklikler, bilezikler ve vücut zincirleri, plaj kombinlerinin şık aksesuarları oluyor. Plajlarda şıklıkları ile tüm gözleri üzerilerinde toplayan kadınlar, havlularının da mayo ve aksesuarları ile uyumlu olmasına özen gösteriyor. Uçuş uçuş pareolar, işlemeli plaj kaftanları da plajları podyuma dönüştürmek için kullanılıyor. Mayoların başrolde olduğu kombinlerin plajda yürümeyi, hareketleri zorlaştırmaması ve sıcak havada rahatlık sunmaları gerekiyor. Birçok kadın plaj stillerini halhallar, giyim ile uyumlu ojeler ile tamamlıyor. Deniz kenarında keyif yapmak için artık yalnızca konforlu hissetmek değil, şık olmak da gerekiyor. 

Yeni Nesil Giyim Ürünü: Mayo 

Mayoların yalnızca plajda, havuzda giyilebilir bir ürün olduğu günler geride kalıyor. Özellikle mayokiniler ve tek omuzlu mayolar, partilerin en şık kadınlarının seçimi oluyor. Hem her an denize girmek için hazırlıklı olmaya imkan veren hem de modern görünümleri ile spor şık imajın yeni bir versiyonunu oluşturan mayo modellerine, mini şort ve etekler eşlik ediyor. Akşam plajda yapılan partiler, beach konserleri, eğlenceli köpük banyoları için tatilciler mayoların konforunu ve şıklığını yaşıyor. Mayoyu günlük giyim ürünü olarak kullanmak isteyenler, boncuklu, nakışlı, örgü bulunduran estetik mayolardan seçiyor. Mayolu kombinlerde topuklu sandaletler de rahatlıkla kullanılabiliyor. 

Yılın Mayo Trendleri 

Mayonun da modası oluyor. Yılın trendlerini takip ederek mayo seçebilir, plajların en güzel kadını olabilirsiniz. Son yıllarda mayolarda retro yansımalar bol bol kullanılıyor. Batik desenlerden neon renklere kadar farklı birçok tasarım, mayolarda modayı göz önüne seriyor. Markalar koleksiyonlarında klasik mayoların yanında trend alternatiflere de yer veriyor. Yazın en moda mayolarında pötikareler bolca kullanılıyor. Piknik kumaşı olarak bilinen mini kareler, mayoları süslerken onlara fırfırlar da eşlik ediyor. Batik desenlerin, tek omuzlu mayoların vitrine çıktığı sezonda neonun cazibesi plajları etki altına alıyor. Neon yeşil ve pembeler, göz kamaştırıyor. Drapenin modası podyumlara dönerken mayolarda da büzgülü drapeler dikkat çekiyor. İple bağlanan büzgülü mayoları simli kumaşlar ve vintage desenler takip ediyor. Puantiyeler, fiyonklar, derin dekolte kesimleri mayolarda geçmişe yolculuğun müjdesini veriyor. Modası hiç geçmeyen vahşi desenler bu yıl da sahillerde boy gösteriyor. 

Mayo Fiyatları 

Mayo fiyatları, ürünlerin kumaşlarına, kesimlerine, tasarımlarına göre değişiklik gösteriyor. Sade modeller genellikle detaylı tasarımlardan daha yüksek etiket fiyatlarına sahip oluyor. El işi nakışlar, boncuk süslemeler, özel dikişler mayoların fiyatlarında artışa neden olabiliyor. Mayo fiyatları belirlenirken gözle görülemeyen özelliler de fiyat üzerinde etkili oluyor. Korse etkisi, iç astarlar, balen ve göğüs dolguları fiyatları değiştirebiliyor. Mayo markaları, kumaş materyallerine, özgün tasarımlarına göre kendi fiyat standartlarını belirleyebiliyor. Ürün seçimi yaparken aradığınız özelliklere, tarzınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun mayoları seçmeli ve ardından fiyat kıyası yapmalısınız. İhtiyaçlarınıza, giyim zevkinize ve bütçenize en uygun mayo seçenekleri Hepsiburada'da yer alıyor. Onlarca markanın yüzlerce mayosunu bulunduran Hepsiburada'da herkese uygun bir mayo bulunuyor. 

Soru 1: Kaliteli Mayo Nasıl Seçilir? 

Cevap 1: Kaliteli mayoların kumaşlarının iç göstermemesi, vücudu nazikçe sarması, su ile temas halinde çok fazla yapışmaması gerekiyor. Dikişlerin rahatsız edecek düzeyde sert olması, kumaşların hareket halinde katlanması, sıyrılması kalitesiz mayoların işareti oluyor. Kaliteli mayoların ağ ve göğüs kısımlarında cilt ile dost doğal kumaşlardan yapılan astarlar bulunuyor. Kumaşlar farklı dış etkenlere karşı dayanıklılık vadediyor. En iyi mayo için tek bir örnek gösterilemiyor. Kullanıcılar, kalite değerlendirmesini yaptıktan sonra kendi ihtiyaçlarına en uygun alternatifi seçmeli. Kalitenin yanı sıra estetik de en iyi mayo için kıstas oluyor. 

Soru 2: Hangi Mayo Zayıf Gösterir? 

Cevap 2: Mayoların fit gösterme etkileri kumaş özellikleriyle belirleniyor. Kemer eklentileri, kumaş desenleri ve dokumaları da mayonun zayıf göstermesine imkan veriyor. Kadınların vücutlarında fazlalık bulunan bölgeler için korse etkisi sunan ürünleri seçmeleri öneriliyor. Korse dokumalar bedeni sıkıştırarak daha fit görünmenin formülünü veriyor. Ayrıca fazlalık bulunan kısımlarda büyük desenlerden uzak durmalı, öne çıkarmak istediğiniz vücut kısımlarında desenli kumaşlar tercih etmelisiniz. Açık renkler, kullanıldığı bölgeleri daha geniş gösterirken koyu renkler vücudun daha formda görünmesini sağlıyor. Mayoların karın kısmında, iki yanda kullanılan biyeler daha dar görünmeye yardımcı olabiliyor. Mayo ile daha zayıf görünmek isteyenler vücutlarında fazlalık veya deformasyon bulunan basen ve bacak bölgelerini şort ve etekli mayolarla kapatmayı da tercih edebiliyor. Yine pareo gibi aksesuarlar, sağladığı kamuflaj sayesinde, mayo ile zayıf görünmenin mümkün olduğunu ortaya koyuyor. 

Soru 3: Yüzme için En İyi Mayo Hangisidir? 

Cevap 3: Yüzme için seçilecek mayonun, eğer profesyonel bir antrenman değilse, mümkün olduğunca hafif olması gerekiyor. Kulaç ve bacak hareketlerinin engellenmemesi için mayonun doğru seçildiğinden emin olmalısınız. Sportif yüzücü mayoları, rahat kulaç atabilmek için kürek kemiklerini açıkta bırakıyor. Yüzme sırasında mayonun sıvanmaması için straplez tasarımlardan uzak durulması tavsiye ediliyor. Sürtünmeyi azaltan kumaşlar ve dayanıklı materyaller yüzme için ideal seçim oluyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mayo Modelleri ve Fiyatları

5162 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın