Penti Çorap

Penti çorap üretimi ile iç giyim ürünlerinde çığır açmış önemli bir markadır. Birçok kişinin tercih ettiği marka, ev ve iç giyim üretimini geniş yelpazede ele alır. Vücudu saran yapısı ile elbise içerisinde tercih edilen marka imalatında kullanılan malzeme yapısına her zaman dikkat etmektedir. Kullanılan malzemeler ise polyamid, elastan, likra ve pamuk iplikleridir. Bu sayede yumuşak korsesi ile rahat etmenizi sağlar. Korse özelliğine sahip kilotlu çoraplar karın, mide ve baseni incelten, bacak kısmında ise ince, parlak ve şeffaf bir şıklık sunar. Korse yüksekliği ise göğüs altına kadar gelmektedir. Vücudu saran yapısı ile esnek bir ürün özelliği taşır. 

Kayma ve kıvrılmayı önleyen silikonlu bel lastiği mevcut olan ürünlerde hareket etmeyi engelleyici sıkı kumaş dokusu bulunmaz. Penti çorapları günlük, abiye elbise, pantolon veya açık ayakkabılarla rahatlıkla kullanabileceğiniz bir şekilde üretilmiştir. Renk çeşidi ise geniş kapsamda ele alınmış olan modellerin kumaşlarında farklı dokumalar hakimdir. Ürünlerde tercih edilen kaliteli malzeme sağlık açısından herhangi bir sorun teşkil etmez. Penti çorap giydiğinizde kıyafetlerinizde hem konforu sağlamış olursunuz hem de elbiseleriniz ile uyumlu şıklığı yakalamış olursunuz. 

Penti pantolon çorap ürünlerinde birçok kumaş dokuması ile üretim gerçekleşmektedir. İster kış ister yaz aylarında mevsimine göre çorap üretilir. Bu ürünlerden dilediğinizi seçebilirsiniz ve penti çorap rahatlığını hissedersiniz. Bu nedenle mevsime göre çorap çeşitleri satış sitelerinde bulabilirsiniz. Mevcut olan dayanıklı iç yapısı deforme olmayan bir özelliğe sahiptir. Ürünlerinde kalınlık ve incelik oranları belirlenmiştir. Bu oranlar ise opaklık/ kalınlık ölçüsü olarak denye adı altında verilir. Her çorabın denyesi farklı bir numaraya sahiptir. Bu sayede çoraplarda kalınlık ve incelik oranı tercihine göre değişim gösterebilir. Penti ürünlerinde çorap paketlerinin her birinin üzerine denye numarası basılmıştır. Bu sayede herkesin tercih ettiği kalınlıkta ürün çeşidi sağlanmış olur. 

Penti Çorap Çeşitleri

Penti çorap diğer çeşitlerinde olduğu gibi ev giyiminde de geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Birçok çorap çeşidi ile önemli bir marka özelliğine sahiptir. Tercih edilen markanın ürün yapısı ve içerik özelliği ise her zaman yüksek kalite standartlarında hazırlanır. Birçok çeşit ve renk özelliği yanında farklı model yapısı ile de beklentileri en iyi şekilde karşılayan formlarda çorap çeşidi üretilir. Bu sebeple de öncelikle dikkat edilen özellikler kumaşın iplik kalitesi, terletmeyen yapısı ve esnek özelliğidir. Bu nedenle birçok kişi için standart giyim özelliği taşır. Konforlu bir iç giyim imkanı sağlayan ürün çeşitleri ise geniş kapsamda ele alınmıştır. 

Markanın bugüne kadar ve halen üretmekte olduğu çorap model ve çeşitleri, külotlu çorap, jartiyer çorabı, diz altı, kısa çoraplar, babet çoraplar, görünmez çoraplar ve file çorapları sayabiliriz. Sporcular için de çorap üretimi söz konusudur. Penti çorap modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de Penti Body Control korseli toparlayıcı külotlu çoraptır. Kullanım açısından geniş fonksiyona sahip bir ürün özelliğindedir. Her modeli ile beğeni alan çorap çeşitleri arasında fantezi giyim ürünlerini de kapsayan çeşitleri mevcuttur.

Ürünlerde farklı ve kaliteli model içeriğine de sahip olan Penti, diz üstü ve diz altı modelleri ile de oldukça başarılıdır. Fantezi çoraplarda ise kullanılan içerik malzemesi Naylon, Elastandır. bedenler ise, 1/2 - 2/3 olarak belirlenmiştir. Silikon bant kısmı dantel, parlak, ince, şeffaf burunlu jartiyer çorabıdır. Penti çorap çeşitleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de, Penti Likra Fit -15 Denye parlak külotlu çoraptır. esnek yapısıyla bacaklarınızı sarar ve asla sarkma yapmaz. Külot ve burun kısımları takviyeli ve güçlendirilmiş olduğu için bu bölümler kaçmaya karşı daha dayanıklı yapılmıştır. Bu sayede esnek yapısı ile her bedene uygun bir ürün niteliğini taşır. Penti çorap çeşitlerinde kullanılan farklı malzeme yapısı ile geniş bir ürün skalasına sahiptir. Bu sebeple de herkesin tarzına uygun bir ürün çeşidi bulunmaktadır. 

Penti Çorap Renkleri

Penti çorap çeşitlerinde renk kalitesi en çok dikkat edilen özellikler arasındadır. Kumaşlarda ki pigmenti en iyi şekilde oluşturan marka canlı renklerde ürünler sunar. Bu sayede istenilen kıyafet ile rahatlıkla kombin yapma imkanı bulabiliriniz. Kullanım açısından fonksiyonel ürün özelliğine sahip olan Penti çorap çeşitleri, her modeli ile dayanıklı bir özelliğe sahiptir. Kaçma veya yırtılma özelliği olmayan ürünlerde ergonomik tasarımın ele alınması ile bel kısmı lastikli ve kolay giyilebilir ürün yapısındadır. 

Birçok çeşide sahip olan çorap korselerde, rahat yapısı ve istenilen sıkılaştırıcı etkiyi sağlaması açısından oldukça önemli bir üründür. Çorap çeşitleri arasında her biri vücudu saran yapıdadır. İstenilen beden aralığında hazırlanmış olup beklentileri en iyi şekilde karşılayacak niteliktedir. Penti çorap modelleri diz altı ve diz üstü çeşitlerde siyah, beyaz, ten rengi ve kahve tonlarında üretilir. Külotlu çorap modellerinde ise beden içeriği 40-60kg, 45-70kg ve 50-80kg olarak üç kısımda kategorize edilmiştir. 

Penti mikro çoraplar zar kadar ince fakat kolay kolay yırtılmayacak kadar dayanıklı bir yapıda hazırlanmıştır. Çoraplarda hem dayanıklı yapı mevcut olup aynı zamanda renk skalası da geniş yelpazede tutulmuştur. Çorap çeşitleri ise, babet çorap, külotlu çorap, diz altı çorap, diz üstü çorap, file çorap, korse çorap, pantolon çorabı, jartiyer çorap, parlak çorap ve Penti pilates çorabı olarak geniş kapsamda ürün yelpazesine sahiptir. Kadın fantezi ürünleri arasında üretimi mevcut olan birçok ürün çeşidine sahiptir. Penti file çorap gibi farklı modellerde ürün seçenekleri de tercih edilen çeşitler arasındadır. Ürünlerde mevcut olan beden yapısı üç farklı kısımda üretilmiştir. 

Her beden için uygun üretim sağlaması ile tercih edilen marka, dikiş izi olmadan kullanım olanağı tanır. Çoraplarda tercih edilen iplik oranının kalınlık ve incelik düzeyi ile dokuma kalitesine dikkat edilmiştir. Her mevsime uygun farklı ürünleri bulunan penti çorap tasarladığı tüm ürünlerde kaliyesini ortaya koymuştur. Uygun fiyatlarda satışa sunulan ürünlerden biri de Penti puantiyeli çorap modelleridir. Parlak iplik tercihi ile sim detayı ön planda tutulmuştur. Bu sayede göz alıcı ışıltılara sahip olan bir model seçeneğinde dikkat çeken görünüme sahiptir. 

Penti Çoraplarında Üretim Kalitesi

Penti çoraplarında üretim kalitesi her zaman dikkat edilen öncelikler arasındadır. Üretiminde kullanılan malzeme çeşidi çorap modeline göre değişim gösterir. Pantolon çoraplarında tercih edilen ip çeşidi %100 pamuktur. Fakat diz atı ve diz üstü çoraplarla beraber külotlu çorap çeşitleri içerisinde polyamid, likra ve elastan tercih edilmiştir. Bu durumun sebebi de esneme sağlayan kumaş yapısı ile vücuda yapışan bir formda üretim sağladığı içindir. Bu şekilde elbise altına giyilen ürün kayma, gevşeme veya yırtılma gibi durumlara sebebiyet vermemektedir. 

Çalışan kadınlar için en çok tercih edilen diz altı ve diz üstü modeller yaygın bir kullanım alanına sahiptir. Ten renginde üretimi ile tercih edilen ürünler bazı zamanlarda siyah renk tercihi ile de öne çıkarak satışı sağlanır. Korse içeriğine sahip olan külotlu çorap çeşitleri ise Penti parlak çorap modelleri ile farklı bir ürün özelliği taşır. Penti sadece kadınlar için değil aynı zamanda çocuklar için de geniş çapta üretim ağına sahiptir. Tercih edilen ürünler arasında çocuklar için de farklı renklerde külotlu çorap modelleri bulunur. Belirtilen modellerde ise içeriğinde Bamboo , Polyamide, Elastane 100 Denyeye kadar ( 2-3 yaş) - 2 (4-5 yaş) - 3 (6-8 yaş) 4 (9-10 yaş) - 5 (11-13 yaş) olarak üretim mevcuttur. 

Penti Diz Üstü Çoraplar

Penti çorap çeşidinde en çok üretimi sağlanan diz üstü çorapları da görünüm ve kullanış açısından fark yaratmaktadır. Kalitesi ve tasarımı ile istenilen bedene göre uyum sağlayan ürün özelliğine sahiptir. Yırtılma veya kolay kolay aşınma söz konusu olmamaktadır. İçeriğinde dayanıklı ürün kullanımı ve kaliteli kumaş seçeneği mevcuttur. Diz üstü modellerde tıpkı külotlu çorap modelleri gibi elbiselerle ve eteklerle kombinleme imkanı sunar. Kendi tarzınızı en iyi şekilde yansıtabileceğiniz diz üstü çoraplar Penti markasının en iyi konfora sahip tasarımları arasındadır. Penti diz üstü çorap çeşitleri ise renk skalası ile geniş yelpazede ele alınmıştır. Üründe esneklik yapısı ve kolaylıkla yırtılmayan malzeme kullanımı ile en çok tercih edilenler arasında gelir. Burunsuz çorap modellerinin de üretimi oldukça yaygındır.

Penti çorap hem kullanımı kolay hem de şık bir duruş yakalamanızı sağlar. Her modeli ile beğeni alan Penti çorap çeşitleri dayanıklı olmasının yanında kolaylıkla deformasyona uğramayan bir içeriğe sahiptir. Bu sayede uzun süre kullanım sağlayan yapıları ile tercih edilmektedir. Diz üstü modellerin kullanımı iş kadınlarının oldukça fazla tercih ettiği modeller arasındadır. Bu sebeple de öncelikle ince parlak burnu olması ve dikiş özelliği olmaması ile tercih edilmektedir. Penti diz üstü modellerde yün, triko ve ince formlarda birçok çeşit mevcuttur. Penti diz üstü çorap modelleri hem kıyafetlerin önemli bir tamamlayıcısı hem de mevsim karşısında önemli bir koruyucu göreve sahiptir. Her kıyafet ile uyum sağlamayı başaran ürünlerde desen ve renk çeşidi oldukça fazladır. İsteğe göre farklı kumaş yapısı ile üretim sağlanmaktadır.

Penti Dizaltı Çoraplar

Penti diz altı çorap modelleri ise geniş kapsamda ele alınmış ürünlerdir. Ürünlerin hiç biri kullanım esnasında kayma veya yırtılma gibi durumlar yaşatmaz. Aynı zamanda hava alan yapısı ile üretimde kullanılan iplik çeşidi nem dengesini en iyi şekilde ayarlaması için özel olarak dizayn edilmiştir. Penti diz altı çorap modellerinde cilde tahriş etkisi yaratmadan her detayı ile konforlu bir kullanım sağlar. Bu sayede her zaman talep edilen ürünlerde dikişsiz bir üretim de mevcuttur. Diz altı modellerde dikiş kısmının rahatsız etmemesi açısından kolay bir giyim sağlanabilmesi için esnek yapıda tasarlanmıştır. Burun kısmı olmayan ve ten renginde imal edilen ürünlerde siyah ve kahve tonları da tercihe göre mevcuttur. 

Diz altı ürünler pantolon içerisinde rahat kullanım sağlaması açısından oldukça kullanışlıdır. Her modelde dikkat edilen içerik kalitesi kullanımında ki konforu üst eviyeye çıkarır. Tercihe göre ince mat modeller olduğu gibi parlak iplikten üretilmiş sim detaylı ürün seçenekleri mevcuttur. Her modelinde farklı bir tasarıma uygun hazırlanmıştır. Pantolon altında uyum sağlaması için gevşeme yapmadan ayak yapısına uyum sağlar ve ultra ince yapısı ile parlak burnu şeffaf bir görünümde hazırlanmıştır. Rahat lastikli pantolon çorabı olarak da tercih edildiği gibi aynı zamanda klasik bir giyim modelinde de uyumludur. 

Penti File Çorap

Fantezi ve transparan kıyafet tercih edenler için günlük veya özel günler için üretilen file çoraplar son derece şık ve göz alıcı çorap sınıfına girmektedir. Aynı zamanda kalite ve dayanıklılık açısından oldukça başarılıdır. File görüntüsü ve iki ayrı renk yapısı ile istenilen kıyafetle kullanım imkanı sunar. Konforlu bir giyim kolaylığı sunan Penti ürünleri arasında, diz üstü ve diz altı modellerinin yanında bir de jartiyerli olarak da üretim mevcuttur. Penti jartiyer çorapları kadın fantezi giyiminde birçok kişinin beğenisini kazanan özel modelleri sergilemektedir. File çorap modelinde renk özelliği ise ten rengi ve siyah olarak hazırlanmıştır. Beden seçeneği de 1/2, 3/4 olarak iki farklı ebatta mevcuttur. Jartiyerli çorap üretiminde ise burun kısmında dikiş kullanılmamıştır. Ön kısmı bazı modellerde dikişli bazılarında ise düz gelmektedir. İsteğe göre silikonlu jartiyer veya silikonsuz jartiyer çorapları da yer alır. Renk çeşitleri ise ten rengi, kırmızı ve siyah olarak üç kısımda üretilir. Beden seçenekleri ise 1/2 veya 2/3 olarak satışa sunulur. 

Kadın fantezi giyim ürünleri arasında en çok tercih edilen jartiyerli çoraplarda üst kesim kısmında dantel detayı gelmektedir. Aynı zamanda ipek matlığında olması ile her renk üst ile uyum sağlayan bir içeriğe sahiptir. Kaymayan yapısı sayesinde diğer modelleri gibi rahat bir hareket olanağı sağlar. Ürün içeriğinde mevcut olan silikon tabanı ve burun ucundaki düz kısım ayak tabanında ve ayak parmaklarında rahatsızlık hissi uyandırmaz. Kullanımda tercihe göre birçok sutyen veya bralet ile de takım haline getirilen bir ürün yapısına sahiptir. Bazı ürünlerinde ise büyük beden üretimi de yapılmaktadır. Konforu üst seviyeye çıkaran penti marka olarak kullanım kolaylığı ve rahat bir giyimi ön planda tutmaktadır.

Penti Çorap Fiyatları

Ergonomik tasarımı ve konfor düzeyi yüksek ürün kalitesi ile tercih edilen Penti çorap fiyatları her zaman uygun maliyetlerde satışa sunulur. Her modelin fiyatı değişmekte olup satışa sunulduğunda uygun fiyat aralıklarına sahiptir. Kalite standardını en üst seviyede tutan markanın üretiminde istenilen desen ve düz renk çeşitleri ile kullanımda fark yaratmanızı sağlar. Her kıyafete uygun bir ürün özelliği taşıması ile üründen beklentiyi karşılaması en önemli detaylar arasındadır. Kolay yıkanabilme özelliği ve ütü gerektirmeyen ürün olması da kumaş konusunda suyla temas sonrasında kendini toplayan yapıda olduğunu göstermektedir. 

Herhangi bir durumda üründe meydana gelebilecek bir deformasyon söz konusu değildir. Kolay bir kuruma sağlayarak suyu içerisine hapseder. Kolay kuruma özelliği ile renk akma imkanı taşımaz. Makinede belirtilen talimatlar ile yıkanabilme özelliğine sahiptir. Her üründe mevcut olan içerik yapısında değişim gözlenmez. Penti çorap çeşitleri uzun süre kullanımda bir sorun yaşatmamaktadır. Ürün kullanımında yırtılma veya sökülme gibi deformasyona sebep olabilecek etkenler söz konusu değildir. Üründe yıkama talimatları ise her kumaş özelliğine göre değişim gösterir. Bu sebeple de her detayı ile kullanım özelliklerine uyulması gerekir. 

Ürünlerde kalite standardı nedir?

Penti, kalite standardı yüksek ürünler imal eden önemli bir markadır. Her ürününde kullandığı malzeme kalitesi ise en üst düzeydedir. Bu sebeple de aşınma ve deformasyona sebep olabilecek bir özelliğe sahip değildir. 

Penti çorap üretiminde her ayak numarasına uygun ürün mevcut mu?

Penti çorap üretiminde her ayak numarasına uygun bir üretim mevcuttur. Bu sayede ortopedik bir ürün özelliğinde olup her ayak numarasına uyum sağlamaktadır. 

Penti çoraplarında kullanılan ipliğin terletme özelliği bulunuyor mu?

Üretimde kullanılan iplik çeşidinde terletme özelliği mevcut değildir. Hava alabilen kumaş yapısına sahip çorap üretimi sağlanmıştır. Her ürünün yüzeyi hava alabilen ve nem dengesini koruyan özellikte üretilmiştir. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Penti Kadın Çorap Modelleri

4297 ürün listeleniyor
Giyim / Ayakkabı
Giyim / Ayakkabı
Kadın
Kadın
İç Giyim
İç Giyim
Çorap
Çorap
Külotlu Çorap
Külotlu Çorap
Dizaltı
Dizaltı
Soket Çorap
Soket Çorap
Çorap Tayt
Çorap Tayt
Penti
Müjde
Limmon Store
Teknoo
Dore
Royaleks
Koton
DayMod
Moda Live
Katia&Bony
Carnaval Socks
DeFacto
Mbb E-Ticaret
Secret Moda
Miraxx
Oresse
Dündar
Bolero
Mulvix
Al Bi 90Lık
Siyah
Krem
Bej
Turuncu
Kahverengi
Çok Renkli
Lacivert
Beyaz
Gri
Kırmızı
Pembe
Mor
Mavi
Yeşil
Sarı
Gümüş
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 38 / 4297 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?
hepsiburada sözlük
Bu Kategoride En Çok Merak Edilenler
SoketSoket, ayak bileğinin hemen üzerinde bir bölgede biten ve kısa olarak sayılabilen bir çorap türü olarak tanımlanır. Her mevsim, akım, trend ve kullanım amacı için uygun olan bu çorap türünde, farklı kumaş, desen ve renkler tercih edilebilir. Modern, klasik, spor ve avangart giyim tarzlarında önemli bir parça haline gelebilen soket çorapların seçiminde en önemli iki unsur, kıyafet ve ayakkabı tercihidir. Farklı renklere, özel tasarımlara ve desenlere sahip olan soket çorap, doğru kıyafetler ve ayakkabı ile kombinlenmesi durumunda trend ve hoş bir görünüm elde edilmesinde en büyük yardımcılardan biri olabilir. Kullanılan kumaşın malzemesine, içeriğine, yapısına ve dokusuna göre soket çorabın ince ya da kalın olması durumu söz konusu olduğu için istenilen tüm mevsim, iklim ve hava durumunda kolaylıkla tercih edilebilir. Soket çorabın taban yapısı daha kalın olduğunda ve çorap üretiminde pamuklu kumaş tercih edildiğinde bu çorap; nemi engelleyen, nefes alan, ayak tabanını yormayan ve ergonomik bir seçenek olarak dikkat çeker. Bu sayede soket çorap; uzun yürüyüşlerde, spor sırasında ve seyahat gibi uzun süre ayakkabı giyilmesi gereken durumlarda rahatlıkla tercih edilebilir bir seçenek olarak öne çıkar. Ayak sağlığına ve konforuna önem veren kişiler, şeffaf ya da görünmeyecek kadar ince olan soket çorapları, çorabın ön plana çıkmasının istenmediği durumlarda rahatlıkla kullanabilir. En açıktan en koyuya tüm ten renkleri için özel üretilen kadın tül soket çoraplar, görüntü olarak belirgin olmadığından istenilen fonksiyonellikte kullanılabilir. Soket çoraplar; terlemeyi önlemesi, ayağın nefes almasına imkan vermesi ve ayak ile ayakkabının direkt temasını engellemesi sayesinde ayak sağlığına katkı sağladığı gibi; görünüşü, renkleri, desenleri ve tasarım çizgileriyle estetik ve ilgi çekici bir stil elde edilmesini de sağlar.
Detaylar
sockİngilizcede çorap anlamına gelen socket kelimesinden türetilen "sock", kelime anlamı olarak kısa, küçük çorap demektir. Socket kelimesinin kısaltılmasından ziyade, kelimenin hem yazılışında hem de anlamındaki küçültmeye işaret eder. Çünkü socket kelimesi, esasen dokuma ya da örgüden yapılarak, ayak bileği ve diz arasındaki mesafeyi korumaya yarayan bir tür çoraptır ve elektrikte bir tür bağlantı elemanı olarak kullanılan aynı adlı sözcükten gelmektedir. Sock kelimesi bugün yalnızca kısa çorap olarak kullanılsa da, kelimenin ilk kullanımı ve etimolojisi Eski Yunan’a ve Roma'ya kadar dayanmaktadır. Kelimenin arkaik seslenilişi soccus ‘dur ve kelime eski İngilizcede socc ve sonrasında socke anlamını alarak bugünkü formuna kavuşmuştur. Sock, aynı zamanda eski dönemlerde kullanılan bir tür ayakkabı ya da terliği de işaret eder. Latincede de aynı anlama gelen soccus kelimesinden türeyen sock, “topuksuz hafif ayakkabı, keçeden yapılan terlik” anlamını taşır. Bu yün, keçe ya da iplikten, farklı renklerde yapılan arkaik ayakkabı formu (soccus), Eski Roma’da, günlük hayatta sıklıkla kullanılmaktaydı. Erkeklerin giydiği soccus’lar daha yalın ve basit iken kadınlarınki daha süslü olur ve “soccus muliebris” olarak adlandırılırdı. Komedya aktörleri de sahnede soccus giyerdi. Bir ayakkabı işlevinden çok, kostümün tamamlayıcısı olan ve sahnede kullanılan bu hafif ayakkabılara ise “luteum soccum” denirdi. Dilimizde daha çok socket çorap olarak kullanılan sock terimi, ayağı tam sararak bileğin hemen başlangıcında biten ve daha çok spor ayakkabılarla kullanılan bir çeşit kısa çorabı ifade eder. Sock kelimesi, günümüzde belirli bir ayakkabı modeline de karşılık gelmektedir. Eski kullanım alanına ve “hafif ayakkabı” anlamına gönderme yapan sock model ayakkabılar; genellikle bağcıksız, kolay giyilebilir, hafif tabanlı ve kullanımı rahat olan modellerdir.
Detaylar