Gün boyu hareket halinde olan bebeğinize uyku vaktinin geldiğini hatırlatan en önemli giysilerden olan bebek pijamaları ve uyku tulumları bebeğinizin huzurlu şekilde uyumasına önemli derecede katkıda bulunur. Bebeğiniz günlük kıyafetlerinin ardından pijamalarını giydikten sonra, vücudunda hissedeceği ferahlık ile uykuya geçiş sürecini kısa sürede tamamlar. 

Bebeğinizin fiziksel olarak dinlendiği ve beynindeki bazı bölgelerin gündüz vaktinden daha aktif bir şekilde çalıştığı bir dönem olan uyku sürecinde, bebeğinizin deliksiz uyuması sağlıklı gelişimi için son derece önemlidir. Eğer siz de bebeğinize sağlıklı bir uyku rutini oluşturmak istiyorsanız ona uygun bir pijama takımı ya da uyku tulumu seçerek bu yönde önemli bir adım atabilirsiniz.

Bebeği İçin Daima En İyisini Düşünen Anne Babalar

Bebeğiniz için pijama takımı ya da uyku tulumu seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri, bebeğinizin hassas cildine zarar vermeyen bebek dostu bir kumaşa sahip olmasıdır. Bu nedenle %100 pamuklu, terletmeyen, yumuşak ve doğal kumaşlara sahip olan ürünler, bebeğinizin giysi listesinde ilk sıralarda yer almalıdır. Desenli bir pijama takımı ya da uyku tulumunda baskı kalitesinin bebeğinizin sağlığını tehdit etmeyen su bazlı özellikte olması büyük önem taşır. Pijama takımlarının yaka ve bel bölümlerinde bulunan etiketlerin transfer baskı tekniğiyle üretilmiş olması da bebeğinizin cildinin tahriş olmasını engeller. 

Bebeğinizin güvenliği bakımından yutma riski olan düğmeli ya da ipli ürünler yerine çıtçıtlı ve sade olan modelleri seçmeniz son derece önemlidir. Diğer yandan kumaşta kullanılan boyanın kalitesi ise alerji riski açısından önemlidir. Bu nedenle uluslararası güvenilirliği ifade eden standart belgeli ürünleri (Eko-Tex standart 100 belgesi) tercih ederek bebeğinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Hem Kullanışlı Hem de Eğlenceli Modeller ile İdeal Bir Uyku

Eğer sizin de üstünü değiştirmekten hoşlanmayan bir bebeğiniz varsa omuzdan çıtçıtlı, esnek yakalı ve önden açılan modellerle pijama giyme sürecini daha eğlenceli ve kolay bir şekilde atlatabilirsiniz. Pijamanın alt ve üst olmak üzere iki parçadan oluşması ise geceleri bebeğinizin altını kolay bir şekilde değiştirebilmenizi sağlar. 

Uyumaktan hoşlanmayan bebeğiniz için uykuyu eğlenceli hale getirmek istiyorsanız seçeceğiniz tulum ya da pijama takımının üzerinde sevimli desenler olmasına dikkat edebilirsiniz. Kız ve erkek bebeklere özel desen seçenekleri arasında birçok seçenek yer alır. Kedi, köpek ve fil gibi hayvan figürlerinden çiçek, ağaç ve bulut gibi doğa simgelerine kadar birbirinden farklı desen ve temalarla hazırlanmış ürünler sayesinde bebeğiniz uykuya hazırlık sürecini bir oyun gibi algılayarak üzerini değiştirmenize büyük bir keyifle izin verir. 

Bebeğiniz Cildine Dost Pijamalar ile Daha Mutlu Daha Keyifli

Mevsim koşulları da tulum ve pijama takımı seçiminde önemli bir etkendir. Bebeğinizi kış aylarında soğuktan korumak için uzun kollu ve patikli modelleri tercih edebilirsiniz. Yaz aylarında ise vücut ısısını dengelemeye yardımcı olan kısa kollu ve patiksiz modeller, bebeğinizin sıcaktan bunalmasını önleyerek rahat bir şekilde uyumasını sağlar. 

Uzmanlar bebek kıyafeti seçiminde “Bir beden büyük alalım, seneye de giyer” mantığının yanlış olduğunun altını çizmektedir. Bu uyarı, bebeğinizin geceleri giydiği uyku tulumu ve pijama takımları için de geçerlidir. Bebek pijamaları ne çok bol ne de çok dar olmalı, bebeğinizin gelişim dönemine uygun şekilde bedenine tam olarak oturmalıdır. Özellikle boyun kısmının dar ya da geniş olması, bebeğinizin rahatsız hissetmesine neden olarak uyku kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Bu nedenle siz de bebeğinizin ayına uygun cildine dost bir pijama takımı ya da tulum tercih ederek bebeğinize sağlıklı bir uyku alışkanlığı kazandırabilirsiniz. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Pijama

İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
Toplam 24 / 1395 ürün
DSACategoryId/2147483636/60007347/12087352/80529029