Topuklu Çizme Kombinleri

Topuklu ayakkabıların ilk kez toprağa batmaktan imtina eden çiftçiler tarafından imal edildiğine inanılmaktadır. At binicilerinin eğere tutunmak için topuklu ayakkabıları tercih ettiği bilinirken, modern topuklu ayakkabının ise Leonardo Da Vinci tarafından tasarlandığı iddia edilmektedir. Bir dönem sosyal ve ekonomik sınıfı belli etmek için topuk boyu bir ölçüttü ve yüksek topuk soyluluk belirtisiydi. Keza, kırmızı rengin de topukta kullanımı sadece seçkinlere özgüydü. Topuklu çizme de ayakkabı tasarımları arasında yerini aldı ve topuklu ayakkabılarla beraber yaygınlaştı.

Topuklu Çizme

Eskiden hem kadın hem de erkekler topuklu ayakkabı giyiyordu. 18. yüzyıl itibarıyla topuklu ayakkabı kadınlar için özelleşirken, Fransız Devrimi ile beraber düz ayakkabı kullanımı yeniden popülerleşti. 19. yüzyılda ise estetik kaygılarla topuklu ayakkabı ve topuklu çizme yeniden yaygın kullanılır hale geldi.

Sert hava koşullarından koruyan, su geçirmeyen, çalışırken rahatlığı sağlayan çizmeler de günümüz estetik anlayışı içinde yeniden tasarlanarak modernize edildi. Topukların entegre olduğu tasarımlar hem şık hem de spor kıyafetlere eşlik etti. Üstelik kış aylarının vazgeçilmezi olarak düşünülen bu ayakkabılar, moda sayesinde dört mevsim giyilebilir kombinlerle ilişkilendirildi. Mini bir şortun altında topuklu çizme görmek sokak modası için imkansız değilken, önü açık modeller de imal edilerek seçki içerisine dahil edildi.

Topuklu Çizme Modelleri

Topuklu çizme modelleri topuk ve burun şekline göre isimlendirilir. İnce topuklu çizme daha çok özel davetler için tercih edilirken, sivri burun modası da bir döneme ithaf edilen modellerdendir. Kalın topuklar, platform topuklu çizmeler kadar, alçak tabanlı çizmeler de günümüzde rağbet görmektedir. Konforu ön planda tutan çizme modelleri materyal özelliğine göre de çeşitlenmektedir. Nubuk, süet, deri, suni deri gibi materyallerden üretilen topuklu çizme modelleri, tabanlarında da farklı malzemeler kullanılarak imal edilmektedir.

Rahatlık kadar şıklığı da öncelikte tutarak üretilen modeller, topuklu çizme modelleri toka, zımba ve kemer gibi aksesuarlarla süslenebilir. Bant, payet gibi eklentileri de üzerinde taşıyabilen kadın çizmeleri topuk uzunluğuna göre de kategorize edilmektedir. Her tarza uygun bir alternatif bulundurabilecek geniş ürün yelpazesiyle topuklu çizme modelleri kategori içerisinde yer almaktadır.

Hazır kalıp üretimlerin yanında, atölyelerde üretilen özel tasarım ayakkabılar arasında da topuklu çizmeler popülaritesini korumaktadır. Topuk boyu ve ayak anatomisine uygun seçim yapılmaması durumunda acı veren topuklu ayakkabıların rahat giyimi için silikon taban desteği kullanılabilir. Ayak parmağına takılarak uzun süre kullanılabilen ve kıkırdak dokusunu şekillendiren silikon ateller de rahatlık kazanmanıza yardımcı olabilir..

Topuklu Çizme Fiyatları

Topuklu çizme fiyatları ürünün materyaline, aksesuar özelliklerine, işçiliğine, markasına ve üretim şartlarına göre değişmektedir. İnce işçiliğe sahip, dikiş ile birleştirilen parçaların olduğu, pahalı materyallerin kullanıldığı ayakkabılar diğer çizmelerden daha yüksek fiyatta satışa sunulabilmektedir. Topuk şekli, ürünün tasarımı da fiyatı belirleyen kıstaslar arasındadır.

Yılın trendleri de çizmeleri revize ederek yeniden vitrine çıkarmaktadır. Yaz aylarında önü açık topuklu çizmeler trend olurken, kış aylarında zımbalı modeller, sonbaharda ise yuvarlak burunlar moda olmaktadır. Diz altından başlayarak diz üstüne kadar uzayan çeşitleri bulunabilen topuklu çizmeler, mat ve parlak alternatifler de sunmaktadır. Retro modelleri de bulunabilen topuklu çizmeler seçildiği takdirde, klasik ürünler kadar iddialı bir görüntü sağlanabilir. Her bütçeye uygun bir alternatifin bulunabileceği çizme kategorisi, farklı topuk boylarında ve modelde çizmelere de ev sahipliği yapmaktadır.

Feminen modelleri ile topuklu çizmeler, farklı renk ve marka alternatifleriyle kullanıcılarla buluşuyor. Günlük konforu önemserken şıklıktan vazgeçmeyenlerin seçimi topuklu çizmeler, her kadının dolabında yer almaktadır. Dar paça pantolonlarla kombinlenebileceği gibi, etek ve elbiselere de eşlik edebilen topuklu çizmeler mükemmel stilin tamamlayıcı parçası olmaktadır.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Topuklu Çizme Modelleri

.
Siyah
Kahverengi
Bej
Beyaz
Krem
Kırmızı
Gri
Yeşil
Pembe
Lacivert
Mavi
Turuncu
Mor
Sarı
Çok Renkli
Gümüş
.
Toplam 24 / 1795 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60000116/60003851/60003853