En Ucuz ve Kaliteli Bebek Çorapları

Bebek Çorapları

Yeni bir bebek sahibi olacağını öğrenen anne baba adaylarının yaptığı ilk şey, uzun bir ihtiyaç listesi oluşturmaktır. Bebek gardıroplarının vazgeçilmezlerinden olan çoraplar ise yaz kış fark etmeksizin her mevsim giyilen ürünler olarak listenin en başında yer alır. Çorap yalnızca yetişkinler için değil bebekler için de önemli bir giyim parçasıdır. Ayakları koruyucu özelliğinin yanı sıra kombinlerin en şık tamamlayıcısı olarak da dikkat çeker. Söz konusu özellikle bebekler olduğunda birbirinden sevimli ve şık modellerin yer aldığı geniş bir çorap yelpazesi ile karşılaşmak mümkündür. Bu noktada önemli olan bebek çorapları arasından seçim yaparken bebeğinizin gelişimini göz önünde bulundurmaktır.

Birinden Şık Tasarımları ile Öne Çıkan Bebek Çorap Modelleri

Tıpkı kıyafetlerde olduğu gibi çorap kullanımı da bebeklerin gelişimine göre değişiklik gösterir. Öncelik her zaman hassas bebek cildini göz önünde bulundurarak seçim yapmak olsa da ebeveynler her geçen gün büyüyen bebekleri için daha farklı modeller tercih etmeye başlarlar. Özellikle yenidoğan bebekler için çorap seçimini titizlikle yapmak gerekir. Henüz dünyaya yeni gözlerini açmış ve içinde bulundukları ortama alışamamış bu miniklerin ayakları için özel olarak tasarlanan yenidoğan bebek çorapları bulunur. Bu çorap modellerinde formundan kullanılan ip dokusuna kadar tüm detaylar bebeklerin cilt sağlığı göz önünde bulundurularak tasarlanır. Bebekler 3. ayına geldiklerinde artık ayaklı zıbınlar çıkarılmaya ve bebek taytları giydirilmeye başlanır. Anneler kendilerini henüz ifade edemeyen bu miniklerin üşümelerinden tereddüt ettiklerinde, mevsim koşullarını da göz önüne alarak 3 aylık bebek külotlu çorap modellerini tercih edebilir.

Ayını tamamlayan bebekler için çok daha çeşitli çorap seçimleri yapabilmek mümkün olur. Bebeklerinin hem fiziksel hem de bilişsel gelişimi için her detayı düşünen ebeveynler görsel açıdan daha eğlenceli, renkli ve değişik bebek çorapları seçerek onların dikkatini çekmeyi amaçlar. Bu noktada bebek patik çoraplar sıklıkla tercih edilen modeller arasında öne çıkar. Kalın ve sıcak tutan dokuları sayesinde özellikle kış mevsimlerinde annelerin gönül rahatlığı ile kullanmalarını sağlar. Bunun yanı sıra patik çoraplar üzerinde yer alan eğlenceli figürler ve sevilen çizgi film karakterleri de bebeklerin dikkatini çekmesiyle severek giymelerini destekler. Soğuk havalarda havlu polar çorap bebek için diğer bir alternatif olarak değerlendirilebilir. Polar çorap yumuşak kumaş dokusu sayesinde konforun yanı sıra pek çok avantaj sunar. Polar yapısındaki kamalı dikişler sürtünmeyi önlediği için evde giyilebileceği gibi ayakkabı içerisinde de kullanılabilir. Neme dayanıklı özelliği terlemeyi önleyerek bebeklerin ayaklarının rahat etmesine yardımcı olur. Çeşitli faktörleri göz önünde bulundurarak bebeğiniz için en doğru çorap modelini seçebilirsiniz.

Konforlu Adımlar için İdeal Bebek Çorap Bedenleri

Bebeklerin adımlarını rahat atabilmelerini destekleyen en önemli faktör, çorap bedeninin bebeğe uygun olmasıdır. Bebekler çok hızlı büyüdükleri için belli bir çağa gelene kadar ayak numaralarını tam olarak tespit etmek oldukça zordur. Bu nedenle ayakkabı seçiminde olduğu gibi çorap seçiminde de bebeğin mezura ile ölçülen ayak ölçüsü baz alınır. Bebek çorap beden tablosu için ideal ölçü listesi şu şekildedir:

 • 9 cm uzunluk 16 beden
 • 10 cm uzunluk 17 beden
 • 11 cm uzunluk 18 beden
 • 12 cm uzunluk 19 beden
 • 12,5 cm uzunluk 20 beden
 • 13 cm uzunluk 21 beden
 • 14 cm uzunluk 22 beden
 • 15 cm uzunluk 23 beden
 • 16 cm uzunluk 24 beden

Bebek çorap numarası doğru seçilmediği takdirde bebeğin ayağını sıkarak ya da ayağından çıkarak huzursuz olmasına neden olabilir. Söz konusu külotlu çorap seçimi olduğunda bu konu biraz daha hassasiyet gerektirir. Çünkü seçilen külotlu çorap bebek bedeni ile uyumlu olmadığında hareketlerinde ciddi oranda kısıtlama meydana gelir. Bu da hem bebeğin rahatını bozar hem de kemik gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir. Bebek külotlu çorap bedenleri bebeğinizin içinde bulunduğu ay, bacak boyu ve kilosuna göre tespit edilebilir. İdeal külotlu çorap bedeni için aşağıdaki liste baz alınabilir.

 • Yenidoğan için 50 cm
 • 0-3 ay için 50-56 cm
 • 3-6 ay için 56-62 cm
 • 6-9 ay için 62-68 cm
 • 9-12 ay için 68-74 cm
 • 12-15 ay için 74-80 cm
 • 15-18 ay için 80-86 cm
 • 18-24 ay için 86-92 cm

Listelenen vücut uzunluğuna uygun çorap seçimi yaparak bebeğinizin konforlu adımlarına eşlik edebilirsiniz. Ayrıca 86- 92 cm boy uzunluğu için 1 yaş bebek külotlu çorap modelleri kullanılabilir.

Bebek Çorabı Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bebekler için çorap seçimi yapmak hiç azımsanmayacak kadar büyük bir öneme sahiptir. Çünkü yapılan yanlış tercih bebeğinizin rahatsız ve huzursuz olmasına neden olabilir. Dolayısıyla seçim yaparken bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bebek cildinin yetişkinlere oranla çok daha hassas olması çorapta kullanılan malzeme kalitesinin önemini daha da artırır. Cilt tahrişinin önüne geçmek için ayakların nemli kalmasını önleyen organik çoraplar tercih edilebilir. Bununla birlikte alerjik cilt yapısına sahip olan bebekler için lastiksiz bebek çorabı da idealdir.

Bebekleriniz için çorap alışverişi yaparken mevsim koşullarını da göz önünde bulundurmak gerekir. Soğuk havalarda bebeklerin vücut ısısının dengede kalmasını sağlayan bebek kışlık çorap çeşitleri öne çıkar. Havaların ısınmasıyla birlikte ise bebek ince çorap modelleri kalınların yerini almaya başlar. İnce çorap seçeneklerinden biri olan bebek muz külotlu çorap için yüksek teknoloji kullanılarak üretilen ürünleri değerlendirmek bebeğinizin daha uzun süre mutlu ve huzurlu olabilmesi için önemlidir.

Çoraplar unisex seçeneklerle sunulsa da bazı tasarımlar bebeğin kız ya da erkek olmasına göre değişiklik gösterebilir. Kızlar için dantelli, tüllü, simli bebek çorapları cazip bir seçenek olurken genelde erkek bebek desenli külotlu çorap modelleri daha yalın görsellerle öne çıkar. Çorapların ihtiyaca ve kullanım alanına göre seçilmesi de şüphesiz konforlu kullanımı artıran bir unsurdur. Yavaş yavaş hareketlenmeye ve ayaklanmaya başlayan bebeğiniz için ses çıkaran çoraplar tercih ederek hem dikkatini çekebilir hem de beraber oldukça eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Yılbaşı gibi özel günler için bebeğinizin kostümünü bebek külotlu çorap beyaz, kırmızı alternatifleri ile taçlandırarak sevimli görünüşünü bir adım daha öne çıkarabilirsiniz. Bebek dizlik çorap ise yeni emeklemeye başlayan bebeğinizin dizlerini korumak için eşsiz bir seçim olabilir.

Eşsiz Kombinler için Renkli Bebek Çorapları

Annelerin en büyük zevki bebeklerine birbirinden sevimli kıyafetler giydirerek onları izlemektir. Kıyafet seçerken gösterdikleri özeni şüphesiz ki çorap seçiminde de görürsünüz. Miniklerin dünyalarını renkli ve eğlenceli çorapların eşlik ettiği kombinlerle zenginleştirmek mümkündür. Erkek bebek çorap seçenekleri bir miktar daha sınırlı olsa da kız bebekler için çorap alternatifleri sınırlanamayacak kadar çoktur. Kız bebeklerin sevimli, renkli ve süslü elbiselerine şıklık katacak çorap seçenekleri oldukça fazladır. Bebek diz altı çorap modelleri elbiseler altında en çok görülen çoraplar arasında yer alır. Fiyonklu modellerden taş süslü olanlara, tül detaylarından puantiye desenlerine kadar pek çok kız bebek diz altı çorap modeli bulunur. Kombinlerin tamamlayıcısı olan bir diğer model bebek babet çorap çeşididir. Özellikle henüz yürümeyen bebekler için rengarenk ve birinden sevimli tasarımı ile göz alırlar. Bebeklerin sevimli bir kostüme büründürülmesi için bazen bebek hırkası modelleri ile kombin edilen bebek opak çorap bile yeterli olabilir. Bebek uzun, kısa, soket, diz üstü çorap çeşitleri arasından seçim yaparak siz de bebeklerinizin kombinlerine şık bir dokunuş katabilirsiniz.

Bebek çorap fiyatları kalite, tasarım, marka gibi pek çok unsura bağlı olarak çeşitlilik gösterse de her bütçeye uygun bir model bulmak mümkündür. Kız bebek çorap ile erkek bebek çorap modelleri arasında fiyat farkı görülür. Bunda kızlar için tasarlanan çorapların daha detaylı olması etken olabilir.

Uyurken bebeklere çorap giydirilmeli mi?

Bebeklere uyku sırasında çorap giydirilmesi, kan dolaşımını etkilediği için tavsiye edilmez.

Yenidoğan bebeğe çorap giydirilmeli mi?

Yenidoğan bebeğin vücut ısını dengelemek için çorap giydirilebilir.

Bebek çorabı nasıl olmalı?

Bebeğin ayaklarının terlemesini önleyen kumaş dokusuna sahip ve aya formuna uygun çoraplar tercih edilmelidir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Çorapları

4041 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 56 / 4041 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?