DeFacto Sütyen

Kadınlar için olmazsa olmaz bir iç giyim eşyası olan sütyenler, günlük hayatta rahat hareket edip sportif faaliyetler yapabilmeyi sağlarken; özel günlerde hoş bir görünüme kavuşmak için kıyafeti tamamlayıcı bir fonksiyon gösteriyor. Kadınların dilinden anlayan DeFacto farklı amaçlar için çeşit çeşit üretmiş olduğu DeFacto sütyen modelleri ile farklı yaştaki ve her fizikten kadına hitap ediyor. Renk skalası oldukça geniş olan DeFacto kadın sütyen çeşitleri, rahatlıklarıyla olduğu kadar hoş görünümleri ile de cezbedici bir iç giyim eşyası olmayı başarmış. Emziren anneler için emzirme sütyenlerinden tutun özel günlerde giymek için üretilmiş braletlere kadar pek çok çeşit, model, renk ve desende DeFacto sütyen alıcısının ihtiyaçlarını karşılamak için satışa sunulmuştur. Hangi DeFacto sütyeni alacağınızda kararsızsanız dikkat etmeniz gereken belli başlı maddeleri bilmenizde ve DeFacto sütyen modellerini tanımanızda fayda vardır.

DeFacto Sütyen Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 4 Önemli Faktör

DeFacto sütyen alırken kumaşın türüne, sütyenin özelliklerine, sütyenin bedenine ve kendi tercihinize uygun sütyen renk ve desenine dikkat etmenizde fayda var. Böylelikle kendinize en uygun sütyen tercihi yapabilirsiniz.

 • Sütyen kumaşının türü: Günlük hayatta kullanmak istediğiniz bir sütyenin kumaşının rahat ve esnek olması size olabildiğince hareket imkanı tanıyacaktır. Özel bir gün ya da gece için kullanmak istediğiniz sütyenin kumaşını ise saten ya da dantelli tercih edebilirsiniz. Özellikle şık bir smart-casual ceketin ya da blazer ceketin içine giyebileceğiniz DeFacto bralet sütyen ya da crop sütyen ile göz doldurucu bir görünüme kavuşabilirsiniz. Spor yapmak için özel üretilmiş sporcu sütyenleri spor yaparken terletmeyen kumaşı ile rahat hareket edebilmenizi sağlar. 
 • Sütyenin özellikleri: Eğer büyük beden göğüslere sahip bir kadınsanız toparlayıcı sütyenler sizin için ideal sütyen tercihi olabilir. Fakat göğüsleriniz küçükse ve büyük gözükmesini istiyorsanız sizin için ideal sütyen tercihi destekli sütyenler olacaktır. Ayrıca DeFacto emzirme sütyeni emziren anneler için en uygun tercih olabilir. Spor yapma amaçlı bir sütyen alacaksanız DeFacto sporcu sütyeni sizin için doğru karar olabilir.
 • Sütyenin bedeni: Sütyen almadan evvel doğru bir şekilde ölçümleme yaparak sütyen bedeninizi bulmanız kendinize uygun sütyen belirlemeniz açısından önem taşır. A-B-C ölçümlemeleri sizin göğüs bedeninizi gösterirken 75-80-85-90 gibi sayısal ifadeler göğüs altı ölçünüzü gösterir. İnternetten göğüs bedeni hesaplama araçları ile göğüs bedeninizi hesapladıktan sonra size uygun ve beğendiğiniz DeFacto sütyen modelini satın alabilirsiniz. Ayrıca destekli ya da toparlayıcı etkili sütyenler de göğüs ölçülerinize göre tercih edebileceğiniz sütyen çeşitleridir.
 • Sütyenin Rengi ve Deseni: Dışarı çıkarken giydiğiniz bir elbisenin altına giyeceğiniz sütyenin genellikle giydiğiniz kıyafetin rengi ile aynı olması tercih edilir. Diyelim ki beyaz bir elbise giydiniz ve DeFacto marka aldığınız sütyen ise siyah. Bu durumda sütyeninize şeffaf askı takarak uyumsuz görüntüden kurtulabilirsiniz. Ancak içi belli eden bir kıyafette aynı renk ya da uyumlu renkte sütyen giymeniz gerekebilir. Ayrıca günlük hayatta kullanacağınız sütyenlerinizi desenli DeFacto sütyenleri arasından da seçebilirsiniz. 

DeFacto Sütyen Modelleri 

Farklı amaçlar için üretilmiş, çeşitli renk ve desenlerdeki DeFacto sütyen modelleri kadınların bir iç çamaşırından beklentilerini karşılamak için üretilmiştir. Sütyen bazen bir iç çamaşırı olarak kullanılırken bazen bralet haliyle dış giyimde de kullanılır. Ayrıca sportif aktivitelerde de sporcu sütyenleri yine dış giyim olarak kullanılmaktadır. DeFacto sütyen modellerinin sporcu sütyen, emzirme sütyeni, bralet, dantel sütyen, saten sütyen olmak üzere farklı çeşitleri vardır. 

 • Spor görünümü seven ve sporla uğraşanlar için DeFacto sporcu sütyen modeli: Spor yapmak efor gerektiren ve hareketli bir aktivitedir. Sporcu sütyenleri spor yaparken rahat hareket etmeyi sağladığı gibi aynı zamanda yürüyüş yaparken de giyebileceğiniz bir sütyen modelidir. Ayrıca sportif görüntü için günlük hayatta da kullanılabilir. Rahat yapısı, göğsü saran kumaşı ile teninize nefes aldırırken hareket alanınızı da arttırır. 
 • Emziren annelerin tercihi DeFacto emzirme sütyeni modeli: Bebeği emzirmek anneler için tarif edilmez bir duygudur. Emzirme esnasında anne ve bebek arasında kimsenin araya giremeyeceği bir bağ oluşur. Ancak bebek ile anne arasına rahatsız edici bir sütyenin girmesini kimse istemez. DeFacto emzirme sütyenleri çıtçıtlı olması özelliği ile ve pamuklu kumaşı ile anne ve bebek arasındaki bu bağın korunmasına hizmet eder. Emziren anne istediği zaman emzirme sütyeninin çıtçıtını açıp bebeğini besleyebilir.
 • Büyük beden kadınlar için özel üretim toparlayıcı sütyen modeli: Büyük beden kadınların karşılaştığı en büyük problemlerden biri olan sarkmalara karşı toparlayıcı olarak üretilmiş büyük beden toparlayıcı sütyenler güzel bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. 
 • Dikkatleri üzerinde toplamayı sevenlerin tercihi DeFacto bralet sütyen modeli: Şık görünümlü ve dikkat çekici braletler kadınların akılda kalıcı bir izlenim yaratmasını sağlayabilir. Ayrıca şık bir ceketle ve kot ya da keten pantolonla kombinlendiğinde modaya uygun bir tarz yakalanmış olur. Bralet dış giyimde kullanılabildiği gibi iç giyimde de kullanılabilir.
 • Dantel tutkunlarına özel DeFacto dantel sütyen modeli: Dantel iç giyimde yıllar geçse de modası eskimeyen bir kumaş türüdür. Evin dekorasyonunda kullanılan dantellerin modası eskimişse de iç giyimde dantelin modası ilk günkü tazeliğini koruyor. Kadın tenine en çok yakışan kumaş türlerinden biri olan dantel sütyen modellerine de ahenk katıyor. Farklı renk ve desenlerdeki DeFacto dantel sütyen modelleri şık ve etkileyici görünüme kavuşmak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap veriyor. 
 • Birkaç beden büyük gösteren destekli sütyenler: Göğüslerini olduğundan daha büyük göstermek isteyen kadınların tercih edebileceği destekli sütyenler uzun vadede sarkmaları da önlemekte ve dik bir görüntü sunmaktadır.
 • Zarafet sahibi kadınların tercihi DeFacto saten sütyen modeli: Saten kumaş yapı itibariyle hem cilde nefes aldıran hem de şık ve zarif görüntü sunan bir kumaş türüdür. Söz konusu sütyen olunca da DeFacto kadın sütyen modelleri arasındaki saten sütyen şık ve zarif bir görünüm için vazgeçilmez bir tercih haline geliyor. 

DeFacto Sütyen Fiyatları Uygun mudur?

DeFacto sütyen fiyatları kumaşın türüne, sütyenin modeline göre değişkenlik göstermektedir. Ancak genel olarak fiyat-kalite performansı açısından iyi bir ivme yakalamış olan DeFacto sütyenleri kalitesi ve uygun fiyatları ile kullanıcılarının yüzünü güldürmektedir. Uygun fiyat güvencesi ile satın alabileceğiniz DeFacto sütyenler kaliteli malzemeler kullanılarak ve birçok farklı kullanım amacına uygun cevaplar vererek satışa sunulmuştur. 

DeFacto Sütyen Çeşitleri Nelerdir?

Farklı ihtiyaçlarınıza uygun türlü model ve renklerde üretilen sütyen DeFacto markasına ait sütyen çeşitlerini sporcu sütyeni, bralet, emzirme sütyeni, dantel sütyen, saten sütyen olarak sıralayabiliriz.

DeFacto Sütyen Bedenimi Nasıl Öğrenebilirim?

Bunun için elinize bir mezura ya da uzunluk ölçüsü alabilirsiniz. Ölçmeye göğüs altı ölçünüzden başlayabilirsiniz. Göğüs ölçünüzü ise göğsünüzün en tümsek olduğu yerden yapmanız gerekir. Her iki ölçüye göre internetten bulabileceğiniz göğüs ölçüsü hesaplama aracından göğüs ölçünüzü hesaplayabilirsiniz. A, B ve C kap ölçüleri göğüs bedeninizi gösterirken; 75-80-85-90-95 gibi sayısal ifade ile belirtilen ölçü göğüs altı çevresinin ölçüsünü belirtmektedir. Çıkan sonuca göre dilediğiniz model ve renkteki DeFacto sütyen modelini satın alabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

DeFacto Sütyen

İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler