Mavi ile kırmızı rengin birleşiminden ortaya çıkan mor renk, duygusallığı ve özgürlüğü simgeliyor. Mor renk, bir elbise modelinde kullanıldığında ise ilk yorumlar, asil bir görüntü meydana getirdiği yönünde oluyor. Mor ve şık bir elbise, 24 saatlik zaman dilimi boyunca birçok farklı alanda boy gösterebiliyor. Dolayısıyla tüm yaş grupları, vücut tipleri ve giyim tarzları için üretilen elbise modellerinde bu çarpıcı renge tek renk olarak ya da çoklu renk tercihlerinde rastlamak mümkün oluyor.

Moda dünyasının önde gelen markalarının koleksiyonlarından da eksik olmayan renk, geleneksel modellerden modern modellere, motifli elbiselerden yalın tasarımlara değin kendisine farklı giyim kategorilerinde yer bulmayı başarıyor. Üstelik mor şık elbise modelleri, tek bir ton ile değil birbirinden farklı ve cazibeli ton seçenekleri ile kadınların beğenisine sunuluyor. Doğada da bulundukları için yapay bir görüntü oluşturmayan mürdüm, leylak, ahududu, eflatun, erguvan ve lavanta gibi mor tonlarının renk verdiği elbiseler, seçimlerini canlı ve estetik bir görünüşten yana yapan kadınların dolaplarından eksik olmuyor.

Mor şık elbise modelleri, günlük bir elbise olarak kullanıldıklarında fark edilirliği ciddi biçimde arttırıyor. Birbirinden alımlı model alternatifleri, hiçbir renk ile çakışmaya sebebiyet vermedikleri için farklı renkteki aksesuarlar ile eşleşme problemi yaratmıyor ve uyum içinde kullanılabiliyor. Rengin konsantrasyon sağlayıcı bir etkiye sahip olması nedeni ile elbiseler meditasyon gibi etkinlikler sırasında da sıkça rağbet görüyor. Böylece elbiselerin şıklığı, mistik bir boyut da kazanmış oluyor. Renk, tesettür giyimden şifon kıyafetlere, penye kumaşlardan trikoya kadar kadın elbise kategorisindeki hemen hemen her kumaş ve kesim türünde kadınların karşısına çıkıyor.

Mor Şık Elbise Modelleri

Mor rengin güzel ve zarif elbiselere yansıyan albenisi, kendine güvenen kadınlar ile buluştuğunda ortaya müthiş bir ahenk çıkmış oluyor. Hayatın her alanında, ışıltı sahibi bir kadında mor ve şık bir elbise modeli karşınıza çıkabiliyor. Kına gecesi yapılan bir kadının üzerinde bindallı kaftan olarak ya da özel bir akşam yemeğinde yırtmaçlı bir elbise olarak arzı endam edebiliyor. Ayrıca işlemeli, dantel detaylı, askılı, krep, fırfırlı, sıfır kol, düğmeli, kuşaklı, payetli, bel büzgülü, desenli, taş detaylı, lazer kesim, kloş, kolyeli, tek omuzlu, İspanyol kol, boncuk işlemeli, kruvaze, cepli, benekli, pileli ve volanlı gibi kaliteli elbise çeşitlerinde de rengin zengince kullanımı dikkatlerden kaçmıyor.

İnsan hayatında maksimum birkaç kez yaşanabilecek mezuniyet törenlerinde güzel giyinmiş olmak, elbette ki tüm kadınlar için büyük önem taşıyor. Böyle günlerde göz alıcı olmaya özen gösterildiğinden elbiselerde mor renk, genellikle ilk tercihler arasında yer alıyor. Gece kıyafetleri ile dikkat çekici olmayı hedefleyen kadınların tercihleri de mor şık elbise modelleri oluyor. İddialı gece kıyafetleri, öz güveni yüksek kadınları tam anlamıyla yansıtmayı başarıyor. Yazlık kıyafetlerde de mor renk ile karşılaşmak sürpriz olmuyor. Çünkü mor her ne kadar soğuk renkler sınıfında yer alsa da pozitif algısından ötürü yazın da tercih görüyor.

Özel etkinliklerin, ayrıcalıklı davetlerin ve coşkulu kutlamaların favori kıyafeti olarak kabul edilen, kesimlerin ve dekoltelerin önem taşıdığı abiye çeşitlerinde mor renk, ağırlıklı şekilde tek renk olarak kullanılıyor. Koyu tonları ile uzun elbiselerde sahne aldığında ise yaygın olarak tamamlayıcı rengi olan sarı ile birlikte sunuluyor. Özellikle uzun mor elbise ve sarı kemer kombinasyonu ilgi çekiyor ve yoğun biçimde kullanılıyor. Elit kadınlar için bir vazgeçilmez olan mor şık elbise modelleri hiç geçmeyen bir modayı temsil etmeye devam ediyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mor Elbise Modelleri

2335 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Beden
Toplam 24 / 2335 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60004640/12087202/12087202