Pantolon Askısı

Pantolon Askısı

İnsanlar günlük hayatlarında kıyafet tercihi yaparken çoğunlukla pantolon kullanmaktadır. Günlük hayatın vazgeçilmez ürünlerinden olan pantolonlar ile şık kombinler oluşturulabilmektedir. Kısa ya da uzun paça pantolonların bazı detayları bulunur. Bu detaylardan en önemlisi pantolon askısı olarak göze çarpar. Kimileri bol pantolonları yukarıya çekmek için kullanırken bazı insanlar da bu askıları aksesuar olarak tercih eder. Diğer yandan çocuklar için de bu ürünler tercih edilebilir. Özellikle bahçıvan pantolonlarına askıların takılması gerekebilir. Kendinden askılı modellerde bile paça kısmının daha yukarıya çekilmesini sağlamak için bu ürünlerden yararlanılır. Bu modellerin kumaştan veya metalden üretilen türleri piyasada satılır. Günlük yapılacak olan kombine göre seçimde bulunulur. Benzer şekilde askılara uyum sağlayacak ayakkabı giyilebilir ya da çanta kullanılabilir. Oldukça fonksiyonel ve çok yönlü ürünlerin kullanımı da kolaydır. Çıt çıtlı ya da direkt pantolona geçirmeli modelleri bulunur. 

Pantolon Askısı Modelleri ve Özellikleri

Pantolon askıları genellikle erkekler tarafından kullanılsa da kadınlar ve çocukların da günlük hayatlarında tercih ettikleri bir kıyafet aksesuarıdır. Şık görünmeyi ve rahatlığı sevenlerin en çok giydikleri kıyafetlerin başında pantolonlar gelir. Kumaş, keten ya da kot kumaştan üretilen bu modellerde kemer olarak bazen askılar kullanılabilir. Bu modellerin işlevi ise hem görsel olarak hoş bir tarz yakalamak hem de bol gelen pantolonlara salaş bir hava katmaktır. Moda ikonları, takipçilerine hangi pantolona hangi askının daha iyi duracağını ifade eder. Üreticiler de arz talep dengesini sağlayacak şekilde her zevke uygun ürünler piyasaya sunar. Bazıları düğmeli bazıları ise lastiklidir. Kişinin zevkine ve giyim tarzına uygun askıları satın alması önerilir. Kot bir pantolon giyilecekse askı olarak düğmeli çeşitleri kullanılabilir. Dışarıdan düğmelerin görünmesi kumaş pantolonlar için hoş olmayabilir. 

Askıların üzerinde desenler bulunur. İsteğe göre sade renklerde de üretilen bu modellerin destekleyici ve toparlayıcı özellikleri vardır. İnsanların tercih etme sebepleri ise şu şekildedir;

  • Kot kumaş ya da keten türde pantolonları belden yukarıya doğru asarak duruş açısından güzel bir görünüm elde edilir. 
  • Küçük çocuklarda pantolonların düşme sorununu ortadan kaldırır. 
  • Pek çok açıdan şık kombinler yapılabilir ve spor bir taraz oluşturulmasına destek olur.
  • Moda tasarımcılarının vazgeçilmez aksesuarlarıdır.
  • İnsanların günlük hayatta pantolonlarında kullanabildikleri kemer görevi de gören kullanışlı bir üründür. 

Pantolon Askısı Renkleri ve Çeşitleri

Pantolon askısı erkek bireyler tarafından daha fazla kullanıldığı düşünülse de kadınların ve çocukların da kıyafetleriyle kombin edebilecekleri askı çeşitleri ve renkleri vardır. Özellikle çocuklar için rengarenk ve lastikli modeller üretilmiştir. Kadınlar için de daha şık ve zarif görünen tasarımlar vardır. Özel gün ve gecelerde şık kıyafetlerde bile rahatlıkla tercih edilebilen pantolon askılarının çeşitleri arasında mandallı türler de vardır. Gerçek mandal gibi askıların uçlarından pantolona takılan bu aksesuarlar gün içinde insanlara rahatlık ve konfor sunar. Pek çok açıdan kullanışlı olan modellerde kumaşa, kota veya ketene göre olan renkler bulunur. Kot pantolonlar için mavi, kumaş pantolonlar için asil renklerde üretilir. İnsanların zevklerine göre değişebilen renklerde çeşitlilik oldukça fazladır. Dünya üzerinde askı üretimi yapan markalar bu zevkleri gözeterek üretimlerini gerçekleştirir. Ayrıca dolaplarda da pantolonların pürüzsüz durmasını sağlayabilen ürünlerde bir diğer göze çarpan özellik ise uçlarının metalden olmasıdır. Metal daha sağlam bir yapıdır ve pantolonun ağırlığını omuzlara vermeden kolaylıkla taşır. Üstelik kadınlar ve çocuklar için de metal askı uçları gayet kullanışlıdır. 

Pantolon Askısı Seçenekleri ve Kombinleri

Her türden pantolonların daha hoş ve güzel görünmesi için üretilen askılarla gayet şık kombinler yapılabilir. Erkek pantolon askısı çeşitlerinden en beğenilenleri uygun fiyatlara satın almak için indirimler takip edilmelidir. Markaların farklı modelleri daha düşük fiyatlara sunduğu kampanya zamanları vardır. Kıyafetlere uygun kombinleri yaratmak için bu zamanlarda satın alınması bütçeyi zorlamayacaktır. Askıları kelepçelerine göre tercih etmek gerekir. Spor ya da resmi kıyafet kombinlerinde çeşit olarak metal kelepçeler pantolonları sıkı sıkıya tutar. Şık bir görünüm elde dilmesinde yardımcı olan askılar vintage bir hava katar. Kot pantolonun üzerine t-shirt giyilip üzerine de pantolon askılarından metal kelepçeli türlerini takmak tarz bir stil oluşturulmasına destek olur. Ayrıca metal haricinde silikon tarzında plastiklerden yapılmış kancalar da pantolonu asmak için tercih edilebilir. 

Lastikli Pantolon Askısı Çeşitleri

Askılı pantolon erkek kullanıcılara daha çok hitap ettiği için genelde lastikli üretilir. Ancak resmi kombinlerde askıların lastikli olanları değil düz modelleri tercih edilir. Erkekler iş toplantılarında, davetlerde ya da özel gün ve gecelerde pantolonları için aksesuar olarak kullanır. Toparlama özelliğinden dolayı askı esnektir ve ayarlanabilir yapısı sayesinde istenilen seviyeye kadar pantolon yukarı çekilebilir. Kumaş, kot haricinde keten türleri de vardır. Pantolonların kemer takılan bölümlerine askı kancaları önden ve arkadan geçirilerek takılır. Sonrasında sabitlenmesine dikkat edilmelidir. Günlük hayatın telaşında bazen askılar yerinden çıkabileceği için sağlam bir şekilde takılı olmasına özen gösterilmelidir. Metal başlıklı olanlar plastik türlere göre daha sağlam ve uzun ömürlüdür. Pantolonlar çamaşır makinesinde yıkanırken askılar tamamen çıkarılmalıdır. Pantolon askılarının kirlenmesi durumunda yıkamak için metal klipslerinden ayrılması gerekir. Aksi durumda çamaşır makinesine teknik anlamda zarar verebilir. Lastikli modellerin pantolonlardan çıkarılmasına gerek kalmayabilir. Eğer uçlarında metal tokaları bulunmuyorsa doğrudan çamaşır makinesinde makul ısılarda yıkanmalıdır. 

Pantolon Askısı Takma Yöntemleri

Kadınlar ve erkekler günlük kıyafet kombinlerinde farklı çeşitlerde ve modellerde pantolon askısını kullanmayı tercih eder. Pantolon askısı nasıl takılır sorusuna uçlarındaki kancaların pantolon kemerine denk getirilmesi sabitlenmesi gerekir şeklinde cevap verilebilir. Ancak metal haricinde plastik veya silikondan üretilmiş askılar da vardır. Bunların da uçlarındaki plastik kancaları yine pantolona takılır. Düğme şeklinde olan askılarda ise pantolonun kemer kısmında denk gelen yerden iliklenerek kullanmak mümkündür. Pantolonun yukarıya asılmasını istemeyen kişiler askıları genelde aksesuar olarak tercih eder. Bu durumlarda kendinden askılı pantolonlar vardır. Üretim sağlayan firmalar insanların zevk ve tarzlarına uygun olacak şekilde imalat gerçekleştirir. Renklerini ise erkekler resmi ya da spor kıyafetlere göre ayarlar. Kumaş yapısı, giyilen gömlek ve pantolonun türüne uygun olmalıdır. Spor tarzlar için kot ya da keten askılar kullanılabilir. Model olarak ekose, puantiyeli ya da düz tarzlar tercih edilebilir. Kişinin stiline uygun olacak tasarımlar ruh haline de iyi gelir. Resmi kumaş pantolon ve gömlek üzerine askı kullanılacaksa renk uyumu kıyafete göre olmalıdır. Çocuklarda bahçıvan pantolon tarzının üzerine askı takılacaksa da sağlam ve yerinden çıkmayan dayanıklı modeller giyilmelidir. 

Pantolon Askısı Desenleri ve Çeşitleri

Lastikli pantolon askısı erkeklerin günlük hayatlarında kol saati ve tesbih gibi kullandıkları aksesuarların başında gelir. Lastikli çeşitlerin yanında mıknatıslı, düğmeli, metal ya da mandallı modelleri de vardır. Kişinin zevkine bağlı olarak değişiklik gösteren türler arasında en çok beğenilen modeller spor tarzlardır. Klipslerin pantolona geçirilmesi ile takılabilen askılarda en önemli detay; pantolonların kemer bölmelerine denk gelmesi ve kişinin omurga sağlığınıza zarar vermemesidir. Bir diğer faktör ise; düğmeli pantolon askısı çeşitlerinden aksesuarların giyim tarzına uygun olacak şekilde seçilmesidir. Düğmeli çeşitleri makinede yıkanırken dikkat edilmelidir. Kullanım ömrü uzun olan askılar optimum şartlara dikkat edilerek saklanmalı ve temizlenmelidir. 

Mandallı pantolon askısı kolay takıp çıkarıldığı için erkeklerin gözdesidir. Gün içinde tuvalete ya da banyoya girmek gerektiğinde daha kolay çıkarılıp takılabilir. Diğer modeller arasında pratik yapısından dolayı daha çok tercih edilir. Askıda ve pantolonda ağırlık oluşturmaz. Günlük kıyafetlerle hızlı kombinler oluşturulacak kadar çeşidi vardır. Uzayıp kısalabilir ve klipsleri ile istenildiği yerden mandala takılır. Erkekler için aksesuar niteliğinde de kullanılabilen mandal askıların sayılamayacak kadar çok işlevi vardır. Omuzlardan bele kadar uzanan yapısı ile pantolonları destekler. 

Pantolon Askısı Kombin Seçenekleri

Erkek pantolon askısı kombinleri oldukça pratik bir şekilde yapılır. Günlük hayatta spor tarzda ya da şık giyinilmesi gereken durumlarda kurtarıcı konumunda olan askılar tak çıkar stilde imal edilir. Uzman firmalar askıların farklı çeşitlerde de kombin edilebileceğini ifade eder. Ekose kumaş gömleğin altına pantolonun üzerine yine ekose tarzda askılar kullanılabilir. Özel gün ve gecelerde ya da davetlerde pantolon askılarını tercih ederken saten kumaşlarda üretilen modeller de trend ürünler arasındadır. Beraberinde gömlek üzerine kravat da şık durur. Aynı zamanda birçok insan askıları sabitleyici kıskaç da satın alır. 

Pantolon Askısı Fiyatları 

Pantolon askısı fiyatları ürünün uzunluğuna, yapıldığı kumaş çeşidine, rengine ve dokusuna göre değişiklik gösterir. Ayrıca firmalar yılın belli zamanlarında ürünlerini kampanya dönemlerinde daha uygun fiyatlara satışa sunar. Bu durumlarda indirimli ürünleri satın alarak bütçeye katkı sağlanabilir. Diğer faktörler arasında ürünlerin dayanıklılığı gelir. Eğer askıların uçlarında metalden yapılmış klipsler varsa fiyatı buna göre değişecektir. Mandal ya da düğmelerin uçlarda kullanılması daha ekonomik olarak satılmasını sağlar. Bunlar haricinde fiyatı belirleyen etmenler arasında kumaşın ekoseli, puantiyeli, saten ya da ketenden olması da yer alır. 

Pantolon Askısı Çeşitleri Neye Dikkat Edilerek Satın Alınmalıdır?

Pantolon askısı fiyatı satın alımlarda tüketicinin karar vermesini etkileyen temel faktördür. Bir diğer etken ise kıyafetlere uyumlu askıların olmasıdır. Ayrıca markaların ürünleri insanlar tarafından daha şık ve tarz modeller olarak bilindiği için en çok tercih edilenler arasında yer alır. 

Pantolon Askısı Alırken Marka Önemli midir?

Kiğılı pantolon askısı dünya çapında erkek giyim alanında marka oluşturan bir firmanın ürünüdür. Bu nedenle insanların tercih ettikleri modeller arasında yer alır. Diğer markalar da beğenilerek kullanılır. Pantolon askılarında önemli olan vücudu sıkmaması ve kıyafete uyumlu olmasıdır. Kot pantolonlarda daha sportif tarzlar kullanılırken kumaş pantolon ya da takım elbiselerin içine daha şık görünen ürünler tercih edilebilir. Bunların yanında klipslerin ağır olmaması ve metal kısımlarının kararma gibi olumsuz durumlar göstermemesi gerekir. 

Pantolon Askısı Uzun Süre Dayanır mı?

İyi bir pantolon askısının yıllarca kullanılabilmesi mümkündür. Ancak burada insanların da dikkat etmesi gereken birtakım detaylar bulunur. Bunlardan en önemlisi kumaş cinsinin sağlam seçilmesidir. İkinci olarak 4 klipsli pantolon askısı erkek çeşitlerinden satın aldıktan sonra çamaşır makinesinde yıkarken uygun ısı ve sıcaklık tercih edilmelidir. Gerektiğinde klipsler metal ise çıkarılmalıdır. Yüksek ya da düşük sıcaklıklarda metal, düğme veya mandalların yapısı bozulabilir. Rutubetli yerlerde ve ıslak alanlarda bırakılmamalıdır. Tüm bu süreçler düzgün bir şekilde yapıldığında pantolon askılarının ömrü en az 10 yıl kadar devam eder. Günlük hayatta kombinlerin kurtarıcı aksesuar parçası olarak bilinen modellerin pek çok işlevi vardır. Pantolonları yukarı asmanın yanında şık bir tarzın elde edilmesinde de faydalıdır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Pantolon Askısı

1053 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 58 / 1053 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?