Sandalet

Sandalet, sade bir taban üzerine farklı şekiller ile bağlanan kayış ve tutucu parçalara sahip açık ayakkabı modelleridir. Terlikten farklı olarak ayağı arkadan kavrayan kordona ve daha dayanıklı taban sistemine sahiptir. Sandaletin en karakteristik özelliği, etrafının açık olması ve ayakkabı gibi ayağa sabitlenebilir olmasıdır. Oldukça hafif olan erkek sandalet modelleri, rahat bir kullanıma uygun olarak tasarlanır. Özellikle hava sıcaklıklarının ve nem değerlerinin yüksek olduğu bölgelerde, sıklıkla tercih edilen ayakkabı modelleri arasında yer alır. Son zamanlarda beyaz erkek sandalet modelleri hem rahatlığı hem de görünümü sebebi ile daha çok tercih edilmektedir. 

Erkek Sandalet Modelleri

Farklı tarza sahip ve ergonomik kullanım özellikleri bulunan çok sayıda erkek sandalet modeli mevcuttur. Deri, kauçuk, elastan ve kumaş gibi çeşitli malzemelerden imal edilen sandaletler, stil sahibi ve konforuna düşkün erkekler için, farklı kullanım seçeneklerini bir arada sunuyor. Gezi, seyahat ve gündelik kullanıma uygun modelleri, casual ve spor giyim tarzına mükemmel bir şekilde uyarlayabilir; şort ve bermuda ile tercih edebileceği gibi, keten, kumaş ve kot pantolonlar ile de şıklıkla giyebilirsiniz.

Balıkçı sandalet modelleri, T-bar modeller içinde erkeklerin beğeniyle kullandığı ürünler arasında bulunur. Bu modellerde, ayak hizası boyunca devam eden merkezi uzunluk, kayış ile iç içe olan deri bantlar yardımıyla ayağı çevreler. Ayarlanabilir çapraz kordon ve kemerler klasik toka veya klipsli kilitler ile sabitlenebilir. Balıkçı tarz modellerde, geleneksel deri alt ve üst parçalar sıklıkla kullanılır. Klasik yazlık gömlekler ve tek renk şort ve bermudalar ile son derece uyumlu bir çizgiye sahiptir.

Roma ve Greek sandaletler ise, daha farklı tasarım özellikleri ve model seçenekleri sunar. Çapraz kordon ve ayak bileği etrafından bağlanan kayış sistemleri sayesinde, daha sıra dışı ve özgün tasarımlara sahiptir. Taban şekli genellikle diğer modellere göre daha düz ve serttir. Bağcıklar yer almadığı için, kemer tokası veya cırt cırt kayışlar ile ayağa sabitlenir. Hafif yazlık gömlekler, keten veya kumaş şortlar ve benzer renklere sahip deri kemerler ile şık bir bütünlük sağlar.

Erkek Sandalet Fiyatları

Erkek sandalet ayakkabı fiyatları; kullanılan malzeme çeşitliliği, tasarım özellikleri, işçilik, ürünün markası ve modeli gibi özelliklerine bağlı olarak geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Yüksek emek gerektiren ve deri taban ve parçalar ile hazırlanan modeller, biraz daha yüksek fiyat çizgisine sahiptir. Köpük taban ve yapay deri gibi malzemelerden imal edilen; daha çok park, plaj ve deniz kenarı gibi alanlarda gündelik ihtiyacınızı karşılayacak ürünleri ise, daha makul fiyatlar ile temin edilebilirsiniz.

Sandalet çeşitliliği içinde farklı kullanım alanlarına sahip olan Trekking sandaletler, çamurlu ve çakıllı zeminler gibi bozuk arazi koşullarına dayanabilmesi ve ayağı yormadan uzun yürüyüşlere uygun olabilmesi için tasarlanmıştır. Kauçuk malzemeler, sıcaklığı etkili bir şekilde izole ederken, EVA ve Velcro gibi materyallerden üretilen hafif taban ise, ayak konforunu destekler. Farklı noktalardan ayarlanabilen bantlar, sandaletin ayağı daha iyi bir şekilde kavramasını sağlar. Farklı özelliklere sahip sandaletler, hem günlük hem de outdoor kullanımda rahatlığı ön planda tutan erkekler için, vazgeçilmez ayakkabı modelleri arasında yer alır.

Outdoor sandaletler de tıpkı yürüyüş ve trekking modellerde olduğu gibi dayanıklı ve hafif bir yapıya sahiptir. Polyester ve elastan iç malzemeler, nem ve ıslaklık karşısında sandaletin kurumasını hızlandırır. Neopren veya kumaş astar ile çevrili dış yüzey ve kauçuk taban sistemleri ise, üstün zemin tutuş yeteneğine sahiptir. Outdoor modelleri, orta derecede kaya tırmanışı ve engebeli arazi yürüyüşlerinin yanı sıra, rafting ve yamaç paraşütü gibi aktivitelerde de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Erkek Sandaleti Modelleri ve Fiyatları

2218 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Marka
Toplam 24 / 2218 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087177/60000117/60003843