En Ucuz ve Kaliteli Espadril Ayakkabı

80'lerin efsanesi espadril ayakkabı rüzgarı 2000'li yıllarda geri döndü. Espadri;, üstü keten, tabanı örgü ayakkabı olarak tanımlanıyor. Genellile düz taban ollarak tasarlanan ayakkabı modeli zaman zaman topuklu da olabiliyor. Orijinal tabanı örgü olsa da günümüzde farklı materyallerden de taban üretilebiliyor. Rahat, ucuz ve şık olan espadriller düğünlerde gelinlerce bile tercih edilir durumda.

Espadril Ayakkabı

Hem kadın hem de erkek kullanıcılar için alternatifleri bulunan espadril ayakkabı 80'lerde dönemin efsane dizisi Miami Vice'taki dedektif karakteri ile özdeşleşmiş ve trend kazanmıştır. Beyaz takım elbisenin altına giyilen beyaz bez ayakkabılar moda olurken, ardından çıkan renkli alternatifler vitrinleri süslemiştir. Desenli modeller de kısa süre sonra çeşit yaratmıştır.

Tarihi dört bin yıl önceye dayanan espadril ayakkabıların ilk örnekleri arkeoloji müzelerinde kendine yer bulmaktadır. Günümüze kadar Salvador Dali, Coco Chanel ve Picasso gibi sanatçı ve moda ikonu pek çok ismin bu modelleri kullandıkları bilinmektedir. Özellikle yaz aylarında giyilen bu ayakkabılar genellikle keten kumaştan tasarlansa da kimi zaman daha kalın kumaşlardan imal edilerek nakış gibi işlemelerle de süslenmektedir.

Katalan kültüründen çıkan bu modelde genellikle pamuklu kumaşlar kullanılmıştır. Vitrinlerde üstü tamamen sentetik, dantelden yapılmış çeşitleri de yer almaktadır. Bağcıklarla da tasarımları renklendirilen espadril modelleri, genellikle geometrik desenler, emojiler, etnik desenler ile süslenmektedir. Popüler desenler arasında sanat eserlerinin görselleri de dikkat çekmektedir.

Espadril Ayakkabı Modelleri

Espadril ayakkabı modellerinin bir diğer süs aracı ile zımba ve payetlerdir. Deri montlarla kombinlenebilecek zımbalı modellerin yanı sıra payetli seçenekler de katıldıkları davetlerde şıklık kadar rahatlığı da önemseyen kullanıcıların tercihi olmaktadır. Gelinler de bu akıma uyarak kendi düğünlerinde payetli veya düz beyaz espadriller giyerek şıklık yarışında öne çıkmakta, rahatlıktan taviz vermeden şık olunabileceğinin ispatı olmuşlardır.

Espadril modeller zaman içerisinde kendi ürünlerine de pazarda yer açmış, espadril rüzgarının ardından kadın ve erkekler için babet çorabı adı verilen kısa çorapların da tüketim ve üretim hacmi artmıştır.

Hava alan tasarımı, rahatlık vadeden modeli ve şık alternatifleriyle espadriller birçok marka koleksiyonunda yeniden yorumlanmış ve her koşula uygun bir seçenek bulundurabilir ürün yelpazesine kavuşmuştur.

Hasır tabanların yanı sıra yükselen trend ivmesiyle beraber ortopedik tabanların da bulunduğu espadril modelleri çocuklar için de alternatifler bulundurmaktadır. Bez tasarımı sayesinde kış aylarında kutulara kaldırıldığında da fazla yer kaplamama avantajına sahip olan ayakkabılar üzerlerinde genellikle tasarım sahibi firmanın logo veya amblemini etiket olarak bulundurur.

Espadril modelleri kimi markalarda dekolteli tasarımlarıyla da fark yaratmıştır. Topuğu açıkta bırakan veya ayak yanlarında pencereler bulunduran bez ayakkabı çeşitleri, klasik espadril ayakkabı referansından beslense de fark yaratarak iddialı kullanıcılarca tercih edilmektedir.

Boyu platform tabanlarla da desteklenebilen ayakkabıların en sık rağbet görenleri ise klasik tasarımlarıdır. Düz taban ve keten olan modeller birden çok desenle kullanıcıların dolaplarında yer almaktadır. Rahatlığıyla alışkanlık yaratan espadril çeşitleri çiftler arasında da ayn model giyme trendi yaratmıştır.

Espadril Ayakkabı Fiyatları

Espadril ayakkabı fiyatları markalar ve modeller arasında farklılık gösterse de düşük maliyetleri nedeniyle genellikle spor ayakkabılardan daha uygundur. Ortopedik tabanlar, materyal farklılıkları veya aksesuarlar ürün fiyatını değiştirmektedir.

Her bütçeye ve zevke uygun espadril modelleri seçkisi kategori içerisinde bulunurken kadın ve erkek kullanıcılar için uygun öneriler sunulmaktadır. Espadril ayakkabı çeşitleri alınırken standart ayakkabı bedenleri referans alınabilir. Yurt dışı üretimi markalar için ise standart bedenlerin karşılığındaki numaralara bakılarak seçim yapılabilir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Espadril

Siyah
Bej
Kahverengi
Beyaz
Mavi
Lacivert
Kırmızı
Krem
Pembe
Sarı
Gümüş
Gri
Yeşil
Turuncu
Çok Renkli
Mor
Toplam 24 / 889 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60000116/60000121/60003857