İlk defa Hırvat askerlerinin savaşlarda boyunlarına bağladıkları ve bugün tüm dünyada erkeklerin en çok kullandığı aksesuarlardan bir tanesini halini alan kravat, erkek giyiminin vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Renk ve tasarım çeşitliliği ile binlerce görsel seçenek sunan kravat modelleri, takım elbisenin ciddi ve şık duruşunu tamamlayan olmazsa olmaz alternatifsiz bir ürün olma özelliği ile her dönemin modasında kendisine yer bulur.

İş hayatı içinde olan erkeklerin pek çoğu kravat kullanmayı tercih etme zorunluluğu hisseder ya da kullanma mecburiyetine sahiptir. Kamu kesiminde çalışanların yanı sıra bankacılardan iş adamlarına kadar geniş bir kesim kravatın sağladığı prestijli görünümden yararlanmak için özenli seçimler ile dış görünümlerine yön verir. İş hayatı ile özdeşleşen kravat aynı zamanda özel gün, davet ve toplantılarda da erkek giyimini şık bir stile büründüren özelliği ile tercih sebebidir. Gömleğin serbest görüntüsünü bir anda çekici bir formata sokan kravat, farklı tarzlara hitap eden seçenekleri ile giysi dolabında mutlaka bulundurulması gereken aksesuarların arasında ilk sırada yer alır.

Kravat tercihinin giysi seçimine göre yapılması, elde edilecek sonucun göz alıcı olması bakımından önem arz eder. Gardıropta bulunan takım elbiseler ve gömlek çeşitleri göz önünde bulundurularak yapılacak kravat seçimi kullanışlı seçeneklere sahip olmanız açısından son derece önemlidir. Sadece rengi ve deseni için beğeneceğiniz bir kravat kıyafetleriniz ile uyum yakalayamıyorsa, şıklığınızı tamamlamaktan ziyade ilgisiz bir görüntü çizmenize yol açar. Bu sebeple takım elbisenizin rengi ve deseni ile gömleklerinizin yaka stili, renk ve tasarım çizgisine uygun alışverişi yapmak size en doğrusu seçenekleri sağlayacaktır.

Seçilecek kravatın vücut yapısı ile de orantılı olması arzu edilen şık görünümü sağlamada büyük pay sahibidir. Geniş vücut yapısına sahip erkekler için enli ve kemer tokasına kadar uzanabilecek uzun bir kravat seçimi şık bir duruş sağlarken, standart ölçülerden daha kısa ve ince yapılı kravatlar minyon yapılı erkeklere şıklık kazandırır. Seçilecek kravat giyim tarzında verilmek istenen mesajın ifadesi olarak da kullanılabilir. Şık ve seçkin bir görünüm için hatları fazla keskin olmayan, hafif ve zarif desenli kravatlar yerinde seçenek sağlar. Açık renk gömlekler üzerine canlı ve parlak renkli kravat modellerini tercih etmeniz ürünlerin dikkat çekici etkisi ile tüm bakışların üzerinizde toplanmasına imkan verir.

Kravat fiyatları tercih edilecek marka ve kalitesine göre farklılık gösterir. Kaliteli kravatlarda astar %100 yünden yapılmıştır. Kravatın kolayca bağlanmasını ve kırışmamasını sağlayan kaliteli astarla desteklenen ipek kravatlar yumuşak ve pürüzsüz yüzeyleri ile dikkat çeker. İpeğe yakın kalitedeki kumaşlar fiyat yelpazesini değişken kılarak kaliteli ve ekonomik seçeneklerin ortaya çıkmasına imkan verir. Örme ve yünlü kravatlar ise tüvit ceketler ve spor giysiler için uygun kombinlerin yakalanmasına katkı sağlar. Seçeceğiniz kravatı erkek gömlek modelleri ile şık bir kombin haline getirebilirsiniz. Kravat ve gömleğinizi şık erkek aksesuarı modelleri ile daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kravatın desenine karar vermeden önce gömlek seçiminde bulunmak ve kravatı buna göre ayarlamak etkileyici sonuçlar yakalamanıza olanak tanır. Düz renkli gömlekler ile desenli kravat, desenli gömlekler ile de sade tasarımlı kravat kullanmak, gömlek ve kravatın birbirini boğmadan şık duruş sağlaması açısından önemlidir. En yaygın kravat desenleri arasında şal desen, geometrik şekiller ve logolu kravatlar öne çıkar. Tarzınızın ciddiyetiyle orantılı büyüklüğe sahip puantiyeli kravatlarda puantiyeler ne derece küçükse resmiyet o derece artar. En çok kullanılan ve gömlek ve takımların hareketli görünüm kazanmasına olanak tanıyan çizgili kravatlar hem gündelik hayatta hem de iş yaşamında kurtarıcı vazife görürler. Klasik seçeneklerde yaygın olarak kullanılan ekoseler, modası hiç bitmeyecek kravat seçiminde bulunmanızı olanaklı hale getirir.

Kravat Modelleri

3.232 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. La Pescara
  2. 1001 Kravat
  3. Tudors
  4. Exve Exclusive
  5. Deepsea
  6. Kiğılı
  7. Varetta
  8. Goffy
  9. Brooks Brothers
  10. Dufy
  11. Hatemoğlu
  12. Hateko
  13. Tezgah İstanbul
  14. Centone
  15. Zaim Aksesuar
  16. Selin Küçüksöz
  17. Hemington
  18. Ocean Pole
  19. Modaroma
  20. Ejoya
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Renk
  1. Mavi
  2. Kirmizi
  3. Siyah
  4. CokRenk
  5. Yesil
  6. Kahverengi
  7. Gri
  8. Sari
  9. Mor
  10. Turuncu
  11. Pembe
  12. Gumus
  13. Beyaz
  14. Bej
  15. Krem
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483636/12087177/60001104/60001112
BAŞA DÖN