Kravat

Her takım elbisenin vazgeçilmez eşlikçisi kravat, yalnızca estetik açıdan tamamlayıcı bir görünüm sunmakla kalmaz, aynı zamanda bir ifade şekli olarak da değerlendirilebilir. Seçtiğiniz kravat ile bir iş görüşmesini ne kadar ciddiye aldığınızı belli edebilir, sunumlarınızı daha çarpıcı hale getirebilir, satış esnasında duruşunuzu daha ikna edici kılabilirsiniz. Kravat sayesinde bu görünümü oluşturmanın pek çok yöntemi vardır. Kravat modelleri, çeşitli yer ve koşula göre özel üretilmiş olmakla beraber, sizin seçeceğiniz renk ve desen, hatta kravatı bağlama şekliniz dahi görsel bir mesaja dönüşebilir.

Doğru kullanıldığında kurumsal hayattan ticarete, pek çok alanda güçlü duruşunuzun destekçisi olan bu aksesuar, özel durumlar için de pek çok farklı tasarımla öne çıkar. Resmi giyim gerektirmeyen ortamlar için daha canlı ve eğlenceli renk ve desenlerle tasarlanmış kahverengi, pembe, mürdüm, sarı, zümrüt yeşili kravat bulmak mümkündür.

İster ilk görüşmenizde bıraktığınız intibayı güçlendirmek için, ister kendinizin ya da yakınlarınızın özel günlerinde takmak için, pek çok kravat çeşidini ürün kategorisinde bulabilirsiniz. Aynı zamanda, fanatik taraftarlara özel dizaynlarıyla fenerbahçe, galatasaray, beşiktaş kravat, inceleyebilmeniz için geniş bir ürün yelpazesi dahilinde, farklı materyal seçenekleriyle sunulmuştur. Takımının renklerini boynunda taşımaktan gurur duyan futbol sevdalıları, bu kravatlara büyük ilgi göstermektedir.

Kravat Çeşitleri

Kravat modelleri ve fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Damat kravat düğün sezonu boyunca en çok rağbet gören çeşitlerden biri olmakla beraber, ipek, kadife, polyester, yün, deri, saten, örgü kravat gibi pek çok materyalde bulunabilir. Mikrofiber seçenekleri de bulunan beyaz, su yeşili, turuncu, mint yeşili, pudra kravat, yarı resmi buluşmalarınızın ve akşam yemeklerinizin gözde tercihi olabilir. Spor kravat çeşitleri de, hafta sonu şıklığından ödün vermek istemeyenlerin tarzlarına klas bir dokunuş olarak varlığını sürdürmektedir. Şal desenli, desenli, klipsli, çizgili, bayraklı kravat seçimleriyle serbest günlerinizde özgür tercihler yapabilirsiniz.

Kravat markaları, her ortama uygun yeni ve özgün tasarımlar yapmak için adeta birbirleriyle yarışırken, bilinçli kravat severler de kendi kriterlerini belirleyerek daha kişisel taleplerde bulunmaktadır. Kutulu, ipli, benekli, isimli kravat, hediye tercihi olarak, göze hitap eden ambalajı ve kişiye özel ayrıntılarıyla oldukça popüler hale gelmiştir. İsimli kravat, aynı zamanda kendi kendinize yapacağınız güzel bir jest olabilir. İsmini üzerinde imzası gibi taşıyarak iş dünyasında kendi adıyla markalaşmak isteyen profesyonellerin gözdesi olan bu ürün, kişinin zevkine göre ince, kalın, geniş kravat olarak bulunabilir.

Resmi ortamların en çok tercih edilen renk seçenekleri siyah, bordo, kırmızı, lacivert, yeşil kravat olurken, daha dışavurumcu ve ifadesel bir duruş arayanlar gri, mor, mavi, lila, gül kurusu kravat ile kombinlediği sade bir gömlekle ofisin marjinal ismi haline gelebilir.

Nişan, düğün gibi ortamların odak noktası olan çocukların giyimi için ise, pek çok farklı desen ve renkte çocuk kravat üretilmiştir. Çocuk takım elbiselerini olduğundan daha da sevimli bir hale getiren ördekli kravat, bu kategorinin en sevilen ürünlerinden biridir. Daha önce pek çok komedi dizisinde de yer alarak popülerleşen ve bir ikon haline gelen bi ürünün, içindeki çocuğu yaşatmaya devam eden yetişkinler için olan versiyonları da mevcuttur.

Yalnızca erkek kravat değil, kadınlar için olan tasarımlar da oldukça ilgi çekmektedir. Popüler isimlerin video kliplerinde fötr şapka ile tercih ettiği fuşya, gold, açık gri, ten rengi, füme kravat, oldukça yaygın bir kullanım alanı bularak medyadaki varlığını, en büyük moda sahnesi olan sokaklara taşımayı başarmıştır. Feminen ve maskülen giyimin sentezlendiği bir kontrast üzerinden kendini ifade etmeyi tercih ederek, geleneksel kalıpları reddeden yeni nesil moda akımının, en gösterişli ve güçlü temsillerinden bir tanesi, kravatın aksesuar olarak kadın giyiminde yer bulması olmuştur.

Kravat Desenleri

Pek çok renk, desen, doku ve materyalde bulunabilen popüler aksesuarlar arasında en yaygın kullanılanlardan bir tanesi, çizgili desenli olanlardır. Toplantı, iş yemeği, iş mülakatı, kurumsal sunum, konferans konuşmaları gibi ortamlar için ideal olan bu şık ve resmi tercih, farklı genişlik ve uzunluk seçenekleriyle bulunabileceği gibi, her renk ve materyalde de mevcuttur. Klasik seçimlerden vazgeçemeyenler için ideal bir ürün olmakla beraber, pek çok üst düzey yöneticinin boynunda da sıkça görülür. Bu kravatlar, çeşitli boyutlarda üretilmiş, aynı desene sahip mendillerle takım olarak alınabilirler. Takım elbise ceketinizin cebinde, kravatınızla ahenk oluşturarak şıklığınıza şıklık katacak olan bu set ürünün çeşitli renklerini kategori sayfasında inceleyebilirsiniz.

Geleneksele göz kırpmaktan geri kalmayan ama esasen yenilikçi duruşun ve genç girişimci dinamizminin temsili olan armür dokumalı kravat, hangi renkte tercih edilirse edilsin, deseni sayesinde bıraktığı metalik izlenim sayesinde, özellikle endüstri 4 dünyasının içine doğmuş yeni ve başarılı girişimcilerin, iş dünyasında sivrilen ve yükselen duruşuna bir övgü niteliği taşır. Bu kravatları da aynı desende mendille tercih edebilir, ya da dönemin ruhuna yaraşır bir ters köşeyle farklı desenlerle kombinleyerek yaratıcılığınızı görüntünüze yansıtabilirsiniz.

Viktoryen desenlerle bezenmiş parlak dokulu kravatlar, romantik görünümüyle akşam yemeklerinin gözdesi olurken, kareli seçenekler de aynı amaçlarla kullanılabilirler. Kareli desen güçlü duruşunuza destek verirken, daha oval hatlarla süslenmiş yumuşak örüntülü motifler, samimi davranmak istediğiniz ortamlarda size klas bir sıcaklık kazandıracaktır. Kendi düğününüzde dahi tercih edebileceğiniz bu modeller damatlığınıza da uyum sağlayabilir. Gelinden rol çalmak istemeyenlerin şık ve vazgeçilmez tercihi sade kravat da gereken çarpıcı etkiyi bırakır.

Gömleğe Göre Kravat Seçimi

Gömlek ve kravat kombini sanıldığından zor bir süreç olabilir ve size epey zaman kaybettirebilir. Bunun önüne geçebilmek için, hangi gömlekle hangi kravatın doğru bir izlenim vereceğini iyi bilmek gerekir.

Her gardırobun kurtarıcısı, en çok tercih edilen giyim parçalarından biri olan beyaz gömlek, hazırlanma sürecinde en sorunsuz ve hızlı kombin teşkil eden parçalardan birisidir. Bu gömleklerle neredeyse her kravatı kombinlemeniz uygun ve yerinde olacaktır. Fakat beyaz gömleğin sadeliğine estetik bir çelişki oluşturmak ve kravatın ciddi duruşunu öne çıkarmak için, açık renk bir seçim yapmak yerine daha koyu renk, motifli, cesur tasarımlara sahip seçenekleri göz önüne alabilirsiniz. Böylelikle, kravatınızın ön planda olması size olduğunuzdan daha resmi bir hava katacak, söz aldığınız toplantılarda söylediklerinizin can kulağıyla dinlenmesini sağlar.

Demirbaş seçeneklerden bir diğeri olan mavi gömlek, beyaz giymekten sıkılanlar için alternatif olması bakımından kullanışlı olsa da, bu gömleklerin üzerine kravat seçmek biraz daha zorlu bir süreçtir. Aynı renk paletinden daha koyu tonlarda bir tercih yapabileceğiniz gibi, bordo, turuncu ve benzeri canlı renklerdeki düz kravat seçimleri tarzınızı öne çıkarmanız için daha destekleyici olacaktır. Klasik stilde, kalın, fakat alışılmadık desenlerde olan kravatlar da resmiyetinizi bozmaksızın heyecan verici bir hava katabilir.

Doğru Desenleri Kombinlemek

Ekose gömlek, hem resmi ortamlarda hem de hafta sonları tercih edilebilen bir seçenektir. Halihazırda karmaşık bir desen olan ekosenin üzerinde kravat takmak tam bir meydan okuma olabilir. Görüntünüzü karmaşıklaştırmadan şaşırtıcı bir dokunuş yapmak için, ekose gömleğin üzerine tek renk sade kravat tercih edebilirsiniz.

Keten, kadife gibi gündelik görünüme sahip gömlekler, hatta denim kumaşından olanlar dahi kravat kaldırabilen giysilerdir. Fakat bu tür gömleklerle kravat kombinlerken, kravat materyalinin takım elbise kravatı kadar ağır bir yapısı olmamasına dikkat etmek gerekir. Böyle gömleklerin üzerine, daha mat ve resmiyetsiz görünen spor kravat yakışacaktır. Bu tarz gömleklerle kravatı birleştirmenin absürt kaçacağını düşünenler olsa da, pek çok ünlü sanatçının video kliplerinde bu tür kombinlerle dans ettikleri de bir gerçektir. Dünyaca ünlü ikonların üzerinde yıldızlaşan bu görünümle hafta sonu aktivitelerinin gözdesi olabilirsiniz.

Çizgili gömlek için, çizgili kravat tercih edilecekse, kravat üzerindeki çizgilerin boyutlarının gömlektekinden farklı olması gerekmektedir. Dikey çizgili bir gömleğe yatay çizgili kravat ya da yatay çizgili gömleğe dikey çizgili kravat tercih ederek daha da marjinal bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu durum karşınızdakinin dikkatini dağıtma riski teşkil etmekle beraber, aradığınız etki buysa sizin için avantaja dönüşebilir.

Ekose desenli kravat, İngiliz soylularının duruşunu temsil eden geleneksel bir modeldir. Koyu renk takımlarla tercih edilen ağır bir alternatif olmakla beraber, üst düzey şıklık arayanların tercihi haline gelmiştir. Daha mütevazı ve geleneksel bir hava yaratmak isteyenlerin tercihi ise, şal desenli olanlardır. Pek çok farklı renkte bulunan şal desenli kravat, her tür takım elbiseyle kombinlenebilen joker seçeneklerden biridir.

Karo desenli kravatlar özellikle iş hayatına yeni atılan neslin, genç dinamizmini ofise taşıyan seçeneklerden bir tanesidir. Canlı renklerde bulunan bu kravat, iş hayatında da heyecan ve hareket isteyenlerin beklenmedik gömleklerle bir arada tercih ettiği dışavurumcu bir ifade unsurudur.

Takım Elbise ve Kravat Uyumunun Temel Kuralları

Takım elbisenin kumaşına, gidilecek yere ve ortamdaki rolünüze göre değişkenlik gösterebilecek bu kurallar bütününü, daha ziyade genel bir püf noktası kümesi olarak görürseniz, her duruma uyarlayabileceğiniz temel bir kombin yapma bilgisine sahip olursunuz. Bu püf noktalarının bazıları:

  • Resmi ve klasik takım elbise ile kalın ve ağır kravat kullanmak
  • Kravatın, takım elbisenin bulunduğu renk skalası dahilinde, fakat bir kaç ton açık ya da koyu olması
  • Kravatın rengi takım elbisenin renginden tamamen farklı ise, materyal uyumuna özellikle dikkat edilmesi; keten kumaşla ince spor kravat, klasik takım elbiseyle kalın polyester ya da mikrofiber kravat gibi
  • Gömlek düz renk ise kravatı desenli, kravat düz renk ise gömleği desenli seçmek ve  desenli gömlek seçilmişse takım elbisenin düz renk olmasına özen göstermek
  • Kravatın kusursuz bağlanmış olması, kalın kravat görünümü gerektiren takımlarda özellikle hacimli bir duruş sağlayacak şekilde kravat bağlamak
  • Küçük desenli gömlekler için büyük desenli kravat, büyük desenli gömlekler için küçük desenli kravat kullanımı, çizgili seçenekler için de aynı kullanım geçerlidir

Bu kriterlere uyum sağlayan fakat zevkinize göre modifiye edilmiş ve sizin karakterinize uyumlanmış kombinle dilediğiniz gömlek ve takım elbise birleşimini oluşturabilirsiniz. Tüm kombinlerinizde, stil sahibi ve kaliteli bir görünüm için gömleğinizin boyun düğmesini mutlaka iliklemeyi unutmayın.

Uygun Renk Kombini İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kravat desenleri sayesinde zengin bir çeşitlilik içinde hareket etme imkanı bulsanız da, hiç deseni olmayan kravatları da, sadece renk birleşimi üzerinden takım elbisenin diğer unsurlarıyla bütüncül bir tarz yakalayacak şekilde kullanabilirsiniz. Bunun için renklerin kullanım amaçlarını ve insanlarda yarattıkları duygu durumu ve izlenimleri iyi anlamak gerekir.

Canlı renkler dinamizmi temsil ettiği için, yüksek tempolu ve rekabet dolu bir iş ortamında sizi öne çıkarabilir. Öte yandan soğuk renkler, barış, dinginlik ve tazelik hissi vererek, özellikle satış departmanlarında olanların kurdukları iletişimi çok daha bağlayıcı ve etkili kılabilir.

Kontrast oluşturan renkleri tercih ederek heyecan verici ve canlı bir kombin oluşturabilirsiniz. Soğuk renklerde tercih ettiğini (örneğin mavi ya da lacivert) bir takımla turuncu bir kravat kombinlemek, size cesur ve marjinal bir hava katacaktır. Canlı renkler çok riskli gelirse, aynı karşıtlığı pastel renkte bir kravatla da yakalayabilirsiniz. Daha yumuşak hatlı bir geçiş çizgisi yaratacak olan bu kombini, kravatla aynı renkte bir mendille desteklerseniz, çelişkinin bütünlüğünü ustalıkla sergilemiş olursunuz.

Sevdiklerinize Şık ve Zarif Hediyeler

Özel günlerde hediye olarak da sık sık tercih edilen kravatları kutulu bir halde, set olarak bulabilirsiniz. Kravat indirimi dönemlerinden yararlanarak bütçe dostu fiyatlarla da edinebileceğiniz bu setler, içeriği değişkenlik göstermekle beraber genelde kravata uyumlu ya da aynı kumaştan yapılmış mendil ve kol düğmeleri ile, özel kutusu içinde elinize ulaşır. Şık ahşap kutusuyla daha açılmadan dahi güzel bir hediye olduğu izlenimini bırakan bu set, kravat renkleri açısından her zevke hitap eden çeşitliliği sizlere sunar. Babalar gününden, sevgililer gününe, evlilik yıl dönümlerinden mezuniyet törenlerine kadar pek çok özel günde hediye olarak gönül rahatlığıyla verilebilecek bu setleri ürün kategorisinden inceleyebilirsiniz.

Hayatın vazgeçilmez bir parçası olan evcil hayvanlar için üretilmiş özel versiyonları da bulunan kravat, özellikle sosyal medyanın yıldızı olan kedilerde sıkça tercih edilir. Kedi kravatı, kedi videoları ile popülerleştikten sonra pek çok kedi sahibinin favorisi haline gelmiştir. Tüylü dostlarınızın sevimliliğini bu evcil hayvan kravatlarıyla perçinleyebilir, kendi kedinizi de bir sosyal medya fenomeni haline getirebilirsiniz.

İster sevdikleriniz, ister kendiniz için şık ve zarif bir hediye olarak tercih edebileceğiniz kravatların pek çok çeşidini ürün kategorisi dahilinde, farklı fiyat ve ödeme seçenekleriyle bulabilirsiniz.

Tüm kombin yapma faktörlerini göz önüne alarak, bulunduğunuz ortama ve kullandığınız giyim parçalarına uygun kravatı ürün kategorisinden seçebilir, çeşitli fiyat avantajlarından ve ödeme seçeneklerinden yararlanabilirsiniz.

Kravat, insanların size baktığında gördükleri ilk aksesuar unsuru olarak büyük önem teşkil eder. Kaliteli görünen, güçlü ve kusursuz bağlanmış bir kravat, toplantılarda ciddiye alınmanızı, satışlarda daha ikna edici olmanızı, sunumlarınızın daha etkin ve işlevsel özellik kazanmasını sağlayabilir. Bu aksesuarı doğru kullanarak, onun dikkat çekici niteliğini kendi lehinize çevirebilir, karşınızdaki insanlarda dilediğiniz etkiyi kravatınız sayesinde oluşturabilirsiniz. Hem iş  ortamında, hem de sosyal yaşantıda çok büyük önem taşıyan görünüşünüzün en büyük destekçisi olan kravatların tüm çeşitlerini zengin ürün yelpazesi dahilinde, Hepsiburada’da bulabilirsiniz.

Ortama Göre Kravat Nasıl Seçilir?

Kullanacağınız ortama göre kravat seçimi, renkten ziyade kumaş ve doku ile ilgilidir. Spor giyimde, standarda göre daha ince kravat tercih etmelisiniz. Yün ve flanel kumaşlar tercih edebilirsiniz. Parlak ve kalın seçenekleri, resmi ortamlarda, klasik takım elbiseyle kullanabilirsiniz.

Kravat Her Yerde Takılır Mı?

Her ortama ve giyim tarzına uygun kravat bulunmaktadır. Kravat her yerde takılabilir, önemli olan ortama uygun kravat tercih etmektir.

Takım Elbise İçin Kravat Seçerken Renk Sınırlaması Var Mıdır?

Böyle bir sınırlama var gibi görünse de, doğru renk seçimiyle kontrast oluşturarak ya da monokromatik uyum sağlayarak her renk kravatı takım elbiselerinizle kullanabilirsiniz. Canlı renklerin göze battığı durumlarda, pastel renklerden yana seçim yaparak hangi rengi seçeceğiniz konusunda daha özgür davranabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kravat Modelleri

9204 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 9204 ürün
Kravatlar Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Androjen Androgyn yani androjen tarz, kadın ve erkek giyim modasında aynı kesimler kullanılarak üretilen giyim tekstil ürünlerini ifade eder. Daha ziyade erkek kıyafeti olarak alışılagelmiş tarzın kadınlar tarafından kullanılması şeklinde karşılık bulur. Bu tasarım stili maskulen olarak bilinen tarza benzemekle birlikte, maskulen kadın kıyafetleri feminen tarzla harmanlanırken androjen giyim ürünlerinde bu durum ortadan kalkar. Alternatif olduğu kadar güçlü ve modern bir duruş da sunan androjen tarz her mevsimde tercih edilebilir. Daha keskin ve sert bir görünüm sunan androjen kıyafetler; farklı renk, desen, kalıp, boyut, dikim gibi seçeneklerle tüketicilerin beğenisine sunulur. Yaz ve bahar aylarında ince ve açık renkli kumaşlar tercih edilirken serin kış aylarında ise genellikle daha kalın ve pastel tonlar rağbet görür. Androjen giyim ürünlerini bir araya getirerek oluşturulan etkileyici tarzlarla modern, sıra dışı ve yenilikçi tavrı doğrudan dışa vurmak mümkün. Androjen giyimde yaygın biçime bol pantolonlar, geniş ceket ve gömlekler, topuksuz ve sade ayakkabılar kombinlenir. Dökümlü bluzlar, vücudu saran yüksek bel pantolonlar ve uzun ceketler de yine bu stile uygun biçimde üretilir. Burada çoğunlukla kesim ve dikim teknikleri belirleyicidir. Androjen kıyafetler, sıra dışı görünümün yanı sıra konfor ve rahatlık da vadeder. Güçlü bir imaj yaratmak isteyenlerin rağbet ettiği bu tarzda, takım elbise ya da trençkot ve mont çeşitleri de oldukça fazla tercih edilir. Örneğin; ceket, pantolon, yelek, kravat ya da papyonun kombine edilmesi ile oluşturulan androjen takım elbiseler, hem göz alıcı bir stil hem de kıyafetler içinde rahat hareket kabiliyeti sunar. Birbirinden farklı kombinlere imkân tanıyan androjen giyim ürünleri farklı zevklere hitap eder. Büyük bir renk ve desen çeşitliliği ile satışa sunulan bu tekstil ürünleri; takı, gözlük, şapka ve saat gibi aksesuarlarla çok daha dikkat çekici bir hâle gelir.
Masculin Maskulen, Fransızca kökenli "masculin" kelimesinden dilimize geçmiştir. Genel olarak erkek, erkeksi, erkek gibi, erkeği andıran, eril ve erkeğe benzeyen gibi anlamlara gelir. Fransızcaya da Latincede bulunan "masculinus" sözcüğünden geçmiştir. Maskulen, aynı zamanda feminen kelimesinin zıt anlamlısıdır. Modaya da yansımış olan maskulen sözcüğü, genel olarak kadın giyimi için kullanılmakla birlikte erkeklerin giyim stilini de etkiler. Erkek modasında daha çok erkeksiliğin ön plana çıkarıldığı kıyafetleri tanımlarken kullanılabilir. Maskulen, kadınlar için üretilen kıyafetlerin erkeksi çizgilerle tasarlanmasıdır. Erkeksi giyim tarzının hakim olduğu çok sayıda aksesuar ve eşya çeşidi vardır. Daha çok koyu renk tonlarının hakim olduğu maskulen tarzda, pantolon ve ceket takımlar farklı kravat modelleriyle kombinlenir. Bol pilili pantolonlar ya da sigaret tarzdaki pantolon çeşitleri de maskulen tarzda sıkça kullanılmaktadır. Oldukça rahat bir giyim tarzı olan maskulen giyim; şapkalar, pantolon askıları, fularlar, parfümler ve ayakkabılarla da desteklenebilir. Ancak sadece erkek kıyafetlerini giymek maskulen bir tarza sahip olmak anlamına gelmez. Kişilerin, kendi vücut hatlarına ve boy uzunluğuna uygun olan parçaları bir araya getirmesi gerekir. Saç modeli açısından da maskulen giyimde, dalga dalga veya feminen yapıdaki saçlar yerine daha sert kesime sahip saç modelleri tercih edilmelidir. Bir bütün olarak uygulanabilen maskulen tarz şıklığı, seçilecek birkaç aksesuarın kullanılmasıyla da yakalanabilir. Kıyafetlerin bu şekilde kombinlenmesiyle kadınlar, feminen taraflarını ortaya çıkarabilir. Maskulen tarzda en çok tercih edilen dik ve beyaz yakalı gömleklerin yakaları iliklenerek kalem etek ya da kumaş bir pantolonla kullanılabilir. Maskulen giyimin en önemli parçalarından bir tanesi de tercih edilen ayakkabılardır. Dolgu topuk veya platform ayakkabılar yerine daha zarif ayakkabı çeşitleri ya da düz modellerle maskulen tarz dengelenebilir.
DSACategoryId/2147483636/12087177/60001104/60001112