İlk defa Hırvat askerlerinin savaşlarda boyunlarına bağladıkları ve bugün tüm dünyada erkeklerin en çok kullandığı aksesuarlardan bir tanesini halini alan kravat, erkek giyiminin vazgeçilmez parçaları arasında yer alır. Renk ve tasarım çeşitliliği ile binlerce görsel seçenek sunan kravat modelleri, takım elbisenin ciddi ve şık duruşunu tamamlayan olmazsa olmaz alternatifsiz bir ürün olma özelliği ile her dönemin modasında kendisine yer bulur.

İş hayatı içinde olan erkeklerin pek çoğu kravat kullanmayı tercih etme zorunluluğu hisseder ya da kullanma mecburiyetine sahiptir. Kamu kesiminde çalışanların yanı sıra bankacılardan iş adamlarına kadar geniş bir kesim kravatın sağladığı prestijli görünümden yararlanmak için özenli seçimler ile dış görünümlerine yön verir. İş hayatı ile özdeşleşen kravat aynı zamanda özel gün, davet ve toplantılarda da erkek giyimini şık bir stile büründüren özelliği ile tercih sebebidir. Gömleğin serbest görüntüsünü bir anda çekici bir formata sokan kravat, farklı tarzlara hitap eden seçenekleri ile giysi dolabında mutlaka bulundurulması gereken aksesuarların arasında ilk sırada yer alır.

Kravat tercihinin giysi seçimine göre yapılması, elde edilecek sonucun göz alıcı olması bakımından önem arz eder. Gardıropta bulunan takım elbiseler ve gömlek çeşitleri göz önünde bulundurularak yapılacak kravat seçimi kullanışlı seçeneklere sahip olmanız açısından son derece önemlidir. Sadece rengi ve deseni için beğeneceğiniz bir kravat kıyafetleriniz ile uyum yakalayamıyorsa, şıklığınızı tamamlamaktan ziyade ilgisiz bir görüntü çizmenize yol açar. Bu sebeple takım elbisenizin rengi ve deseni ile gömleklerinizin yaka stili, renk ve tasarım çizgisine uygun alışverişi yapmak size en doğrusu seçenekleri sağlayacaktır.

Seçilecek kravatın vücut yapısı ile de orantılı olması arzu edilen şık görünümü sağlamada büyük pay sahibidir. Geniş vücut yapısına sahip erkekler için enli ve kemer tokasına kadar uzanabilecek uzun bir kravat seçimi şık bir duruş sağlarken, standart ölçülerden daha kısa ve ince yapılı kravatlar minyon yapılı erkeklere şıklık kazandırır. Seçilecek kravat giyim tarzında verilmek istenen mesajın ifadesi olarak da kullanılabilir. Şık ve seçkin bir görünüm için hatları fazla keskin olmayan, hafif ve zarif desenli kravatlar yerinde seçenek sağlar. Açık renk gömlekler üzerine canlı ve parlak renkli kravat modellerini tercih etmeniz ürünlerin dikkat çekici etkisi ile tüm bakışların üzerinizde toplanmasına imkan verir.

Kravat fiyatları tercih edilecek marka ve kalitesine göre farklılık gösterir. Kaliteli kravatlarda astar %100 yünden yapılmıştır. Kravatın kolayca bağlanmasını ve kırışmamasını sağlayan kaliteli astarla desteklenen ipek kravatlar yumuşak ve pürüzsüz yüzeyleri ile dikkat çeker. İpeğe yakın kalitedeki kumaşlar fiyat yelpazesini değişken kılarak kaliteli ve ekonomik seçeneklerin ortaya çıkmasına imkan verir. Örme ve yünlü kravatlar ise tüvit ceketler ve spor giysiler için uygun kombinlerin yakalanmasına katkı sağlar. Seçeceğiniz kravatı erkek gömlek modelleri ile şık bir kombin haline getirebilirsiniz. Kravat ve gömleğinizi şık erkek aksesuarı modelleri ile daha güzel bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Kravatın desenine karar vermeden önce gömlek seçiminde bulunmak ve kravatı buna göre ayarlamak etkileyici sonuçlar yakalamanıza olanak tanır. Düz renkli gömlekler ile desenli kravat, desenli gömlekler ile de sade tasarımlı kravat kullanmak, gömlek ve kravatın birbirini boğmadan şık duruş sağlaması açısından önemlidir. En yaygın kravat desenleri arasında şal desen, geometrik şekiller ve logolu kravatlar öne çıkar. Tarzınızın ciddiyetiyle orantılı büyüklüğe sahip puantiyeli kravatlarda puantiyeler ne derece küçükse resmiyet o derece artar. En çok kullanılan ve gömlek ve takımların hareketli görünüm kazanmasına olanak tanıyan çizgili kravatlar hem gündelik hayatta hem de iş yaşamında kurtarıcı vazife görürler. Klasik seçeneklerde yaygın olarak kullanılan ekoseler, modası hiç bitmeyecek kravat seçiminde bulunmanızı olanaklı hale getirir.

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Kravat Modelleri

Kırmızı
Mavi
Lacivert
Siyah
Çok Renkli
Gri
Kahverengi
Yeşil
Mor
Sarı
Pembe
Turuncu
Bej
Beyaz
Krem
Gümüş
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 8186 ürün
Kravatlar Kategorisinde En Çok Merak Edilenler
Androjen Androgyn yani androjen tarz, kadın ve erkek giyim modasında aynı kesimler kullanılarak üretilen giyim tekstil ürünlerini ifade eder. Daha ziyade erkek kıyafeti olarak alışılagelmiş tarzın kadınlar tarafından kullanılması şeklinde karşılık bulur. Bu tasarım stili maskulen olarak bilinen tarza benzemekle birlikte, maskulen kadın kıyafetleri feminen tarzla harmanlanırken androjen giyim ürünlerinde bu durum ortadan kalkar. Alternatif olduğu kadar güçlü ve modern bir duruş da sunan androjen tarz her mevsimde tercih edilebilir. Daha keskin ve sert bir görünüm sunan androjen kıyafetler; farklı renk, desen, kalıp, boyut, dikim gibi seçeneklerle tüketicilerin beğenisine sunulur. Yaz ve bahar aylarında ince ve açık renkli kumaşlar tercih edilirken serin kış aylarında ise genellikle daha kalın ve pastel tonlar rağbet görür. Androjen giyim ürünlerini bir araya getirerek oluşturulan etkileyici tarzlarla modern, sıra dışı ve yenilikçi tavrı doğrudan dışa vurmak mümkün. Androjen giyimde yaygın biçime bol pantolonlar, geniş ceket ve gömlekler, topuksuz ve sade ayakkabılar kombinlenir. Dökümlü bluzlar, vücudu saran yüksek bel pantolonlar ve uzun ceketler de yine bu stile uygun biçimde üretilir. Burada çoğunlukla kesim ve dikim teknikleri belirleyicidir. Androjen kıyafetler, sıra dışı görünümün yanı sıra konfor ve rahatlık da vadeder. Güçlü bir imaj yaratmak isteyenlerin rağbet ettiği bu tarzda, takım elbise ya da trençkot ve mont çeşitleri de oldukça fazla tercih edilir. Örneğin; ceket, pantolon, yelek, kravat ya da papyonun kombine edilmesi ile oluşturulan androjen takım elbiseler, hem göz alıcı bir stil hem de kıyafetler içinde rahat hareket kabiliyeti sunar. Birbirinden farklı kombinlere imkân tanıyan androjen giyim ürünleri farklı zevklere hitap eder. Büyük bir renk ve desen çeşitliliği ile satışa sunulan bu tekstil ürünleri; takı, gözlük, şapka ve saat gibi aksesuarlarla çok daha dikkat çekici bir hâle gelir.
Masculin Maskulen, Fransızca kökenli "masculin" kelimesinden dilimize geçmiştir. Genel olarak erkek, erkeksi, erkek gibi, erkeği andıran, eril ve erkeğe benzeyen gibi anlamlara gelir. Fransızcaya da Latincede bulunan "masculinus" sözcüğünden geçmiştir. Maskulen, aynı zamanda feminen kelimesinin zıt anlamlısıdır. Modaya da yansımış olan maskulen sözcüğü, genel olarak kadın giyimi için kullanılmakla birlikte erkeklerin giyim stilini de etkiler. Erkek modasında daha çok erkeksiliğin ön plana çıkarıldığı kıyafetleri tanımlarken kullanılabilir. Maskulen, kadınlar için üretilen kıyafetlerin erkeksi çizgilerle tasarlanmasıdır. Erkeksi giyim tarzının hakim olduğu çok sayıda aksesuar ve eşya çeşidi vardır. Daha çok koyu renk tonlarının hakim olduğu maskulen tarzda, pantolon ve ceket takımlar farklı kravat modelleriyle kombinlenir. Bol pilili pantolonlar ya da sigaret tarzdaki pantolon çeşitleri de maskulen tarzda sıkça kullanılmaktadır. Oldukça rahat bir giyim tarzı olan maskulen giyim; şapkalar, pantolon askıları, fularlar, parfümler ve ayakkabılarla da desteklenebilir. Ancak sadece erkek kıyafetlerini giymek maskulen bir tarza sahip olmak anlamına gelmez. Kişilerin, kendi vücut hatlarına ve boy uzunluğuna uygun olan parçaları bir araya getirmesi gerekir. Saç modeli açısından da maskulen giyimde, dalga dalga veya feminen yapıdaki saçlar yerine daha sert kesime sahip saç modelleri tercih edilmelidir. Bir bütün olarak uygulanabilen maskulen tarz şıklığı, seçilecek birkaç aksesuarın kullanılmasıyla da yakalanabilir. Kıyafetlerin bu şekilde kombinlenmesiyle kadınlar, feminen taraflarını ortaya çıkarabilir. Maskulen tarzda en çok tercih edilen dik ve beyaz yakalı gömleklerin yakaları iliklenerek kalem etek ya da kumaş bir pantolonla kullanılabilir. Maskulen giyimin en önemli parçalarından bir tanesi de tercih edilen ayakkabılardır. Dolgu topuk veya platform ayakkabılar yerine daha zarif ayakkabı çeşitleri ya da düz modellerle maskulen tarz dengelenebilir.
DSACategoryId/2147483636/12087177/60001104/60001112