Topuklu ayakkabı yüzyıllardır insanların yaşamında olan bir olgu. İlk üretildiği ve kullanılmaya başladığı zamanlarda ahşap ve mantar malzemelerden üretilen topuklu ayakkabılar o dönemlerde bugünkü amacından çok daha farklı şekillerde kullanılıyordu. Hatta topuklu ayakkabılar o dönemlerde kadınlar için değil erkekler için üretiliyordu. Topuklu ayakkabıların erkeklerde kullanım amacı yerde bulunan pisliklerden uzak kalmak ve at binerken ayakkabıların üzengiyi daha iyi kavramasıydı. Topuklu ayakkabıların boyu uzatması için kullanılması ise 1600’lü yıllarda görülmeye başlanmıştı ve bu ayakkabılar o yıllarda yalnızca soylular tarafından giyiliyordu. 18. yüzyılın sonlarına denk gelen ve tarihte “Büyük Erkek Feragatnamesi” olarak geçen büyük bir sözleşme erkeklerin süslü mücevherler kullanmasını ve topuklu ayakkabı giymesini yasaklıyordu. Aydınlanma Çağında yaşanan bu gelişme sonrasında erkekler için topuklu ayakkabı giyme dönemi kapanmış oldu. Kadınların topuklu ayakkabı giymeye başlaması ise benzer dönemlere denk gelir. Burada amaç yine bugünkünden çok daha farklıydı. Kadınların ilk olarak topuklu ayakkabı giymeye erkeklerin statüsüne gelebilmek için başladığı düşünülmektedir. Zaman içerisinde toplumsal cinsiyet eşitliğinin gelişimi ve toplumdaki cinsiyet rollerinin oluşmasıyla da topuklu ayakkabı kadınlar için erkeksi bir görünüme sahip olmak yerine daha feminen görünmek için kullanılmaya başlanmış ve günümüzdeki amacına dönüşmüştür.

Mio Gusto Markası Hakkında

Topuklu ayakkabı, moda dünyasının vazgeçilmez öğelerinden biridir. Kadınlar için bir ayakkabıdan çok daha öte bir tutku nesnesi olan topuklu ayakkabılar, feminenliğin ve özgüvenin bir göstergesidir. Günümüzde birçok marka kadınların tarzına uygun topuklu ayakkabılar üreterek onların beğenisini kazanmaya ve kadınlara istedikleri ayakkabıları onlara sunmaya çalışıyor. 2014 yılında kurulmuş olan Mio Gusto’da kadınlar için stil sahibi ayakkabılar üreten bir marka. Geniş ürün yelpazesi, %100 müşteri memnuniyeti ilkesi ve kaliteli ürünleri ile her zaman müşterilerinin beklentilerini en üst düzeyde karşılamayı hedefleyen Mio Gusto Türkiye’nin en beğenilen ayakkabı üreticilerinden biridir. Estetik çizgileri ve konforlu ürünleriyle kadınlar için şık stiller ortaya koyan Mio Gusto’nun en sevilen ürün kategorilerinden biri de topuklu ayakkabılardır.

Mio Gusto Topuklu Ayakkabı Modelleri

Stil sahibi ayakkabıları ile kadınlara oldukça şık alternatifler sunan Mio Gusto’nun topuklu ayakkabı modelleri 5 ana kategoriden oluşmaktadır. Yüksek topuklu ayakkabılar, kısa topuklu ayakkabılar, stilettolar, abiye topuklu ayakkabılar ve gelin ayakkabıları olarak ayrılmış olan bu kategorilerde her zevke ve tarza uygun birçok farklı topuklu ayakkabı modeli bulunur.

Kısa Topuklu Ayakkabılar:

Mio Gusto kısa topuklu ayakkabı modelleri genellikle 6 - 6.5 santimetre topuk boylarını içerir. Süet, deri, kumaş, rugan, nubuk gibi malzemelerden üretilmiş olan bu modeller içerisinde birçok farklı renk seçeneği de bulunur. Kısa topuklu ayakkabı modelleri günlük kullanım için oldukça uygundur. Kısa topuklu olması nedeniyle gün içerisinde daha rahat ve uzun süre kullanılabilmesi aynı zamanda da şıklığından ödün vermemesi bu modellerin sıkça tercih edilmesine neden olmaktadır. Tokalı, bilekten bağlamalı, yan detaylı, arkası açık ya da çok renkli gibi farklı özelliklere sahip olan modellerden dilediğinizi seçerek tarzınızı tamamlayabilirsiniz. Mio Gusto’nun kısa topuklu ayakkabı kategorisi içerisindeki en sevilen modelleri; Valeri, Alda, Keira, Catalina, Valentina ve Belinda ürünleridir.

Yüksek Topuklu Ayakkabılar:

Mio Gusto yüksek topuklu ayakkabı modelleri 7 ile 11 santimetre topuk boyuna sahip ürünleri içerir. Tıpkı kısa topuklu modellerde olduğu gibi nubuk, süet, deri, saten, kumaş veya rugan gibi malzemelerden üretilmiş olan bu modeller özel günlerde ve şık davetlerde sıkça tercih edilir. Yüksek topuklu modeller kısa topuklu modellere göre daha zor kullanılsa da kadınlara çok daha hoş bir duruş katar. Yüksek topuklu ayakkabı modelleri kadınların hem daha uzun görünmesini sağlar hem de vücut hatlarını ortaya çıkarak çok daha feminen bir görüntü ortaya çıkarır. Kurdeleli, bantlı, tokalı ve taş süslemeli birçok farklı modele sahip olan yüksek topuklu ayakkabılar içerisindeki en favori Mio Gusto modelleri; Sasha, Lucia, Eliza, Roxanne, Elvira ve Luise ürünleridir.

Stilettolar:

Kadınsılığın ve seksapalitenin en önemli sembollerinden biri de stilettolardır. Stilettoların en belirgin özellikleri 1 santimetre çapından küçük olan topuk inceliği ve sivri hatlarıdır. Şık davetlerde ve özel günlerde vazgeçilmez modellerden olan stilettolar aynı zamanda günlük giyim tarzı ile de kusursuz bir uyum yakalar. Farklı topuk boylarına sahip olsa da stilettolar esasen yüksek topuk boylarına sahip olduğunda gerçek hatlarını ortaya çıkarır. Mio Gusto’nun stiletto modelleri birçok farklı malzemeden üretilmektedir. Kaliteli ve şık tarzı ile oldukça beğenilen Mio Gusto stilettolarının en çok tercih edilen modelleri ise; Anita, Brien, Josie, Lita, Basic ve Caterina ürünleridir.

Gelin Ayakkabıları:

Gelinler için en önemli aksesuarlardan biri de gelinlikleri ile yüksek uyum yakalayacak ve aynı zamanda uzun süren düğün boyunca rahat etmelerini sağlayacak olan doğru gelin ayakkabısıdır. Mio Gusto kaliteli malzemeleri ve usta işçiliği ile gelinler için özel gelin ayakkabıları üretmektedir. Bu ayakkabılar hem şık hem de zarif modellerdir. Farklı topuk boylarına sahip olan gelin ayakkabıları her gelinin ihtiyacına göre tasarlanmıştır. Uzun ya da kısa topuklu tüm gelin ayakkabısı modelleri kullanıcılara maksimum konfor sağlar. Mio Gusto gelin ayakkabısı modelleri içerisinde yer alan en favori modeller; Kathy, Ellis, Sophie, Hearty, Anastasia, Rosalie, Melanie ve Dafne ürünleridir. Düğün gününüzde Mio Gusto gelin ayakkabısı modellerini seçerek hem şıklığınızı tamamlayabilir hem de rahat bir düğün geçirebilirsiniz.

Abiye Ayakkabılar:

Şık davetler ve özel günlerde kullanılan abiye topuklu modelleri kadınlar için o geceye özel olarak bir araya gelmiş olan elbise, makyaj, saç stili gibi öğelerin önemli bir tamamlayıcısıdır. Mio Gusto abiye topuklu modelleri saten, dore, deri, rugan gibi malzemelerden üretilmiştir. Modellerde kurdele, taş ve toka gibi şık aksesuarlar kullanılmıştır. Bilekten bağlı, saçaklı, kurdeleli modeller abiye elbiselere şık bir hava katar. Mio Gusto abiye koleksiyonu içerisindeki en sevilen modeller; Reina, Gina, Lorissa, Sheila, Nichole ve Bright ürünleridir.

Topuklu Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Topuklu ayakkabılar yapısı gereği diğer ayakkabı modellerine göre daha zor giyilen ve bu nedenle de bu dezavantajı ortadan kaldırmak için seçiminde çok daha özenli davranılması gereken ürünlerdir. Kadınlar için bir tutku olan topuklu ayakkabıları seçerken hem şıklıktan ödün vermemek hem de bel ve omurga sağlığını desteklemek için belirli kriterlere dikkat etmeniz gerekir.

  • Topuklu ayakkabı seçiminde dikkat edilmesi gereken ilk ve en önemli nokta kişinin ayak yapısını ve numarasını doğru şekilde bilmesidir. Hem rahat hem de şık bir topuklu ayakkabı seçimi için bu oldukça önemlidir.
  • Taraklı ayak yapısına sahip kişilerin genellikle 1 numara büyük ayakkabı seçmesi önerilir. Bu durum topuklu ayakkabılar için de geçerlidir. Ancak bu gibi özel durumlarda en doğru topuklu ayakkabı seçimi için ayakkabının satın alınmadan önce denenmesi ve ayağa uygun olup olmadığının görülmesi gerekir.
  • Topuklu ayakkabı seçiminde önemli olan bir diğer konu da ayakkabıyı giyeceğiniz ortama göre tercih edilmesidir. Özel günler ve davetlerde giyilecek ayakkabılar ile günlük hayatta giyilecek topuklu ayakkabı modelleri birbirinden farklı olacaktır. Kısa süreli organizasyonlarda rahatlıkla yüksek topuklu ayakkabılar tercih edilebilirken uzun süreli ayakta kalınacak ortamlarda daha kısa topuk boyuna sahip ve dolgu ya da platform topuk gibi ayağa binen yükü azaltan modeller tercih edilebilir.
  • Seçilecek ayakkabının üretildiği malzeme de seçim yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli noktadır. Nubuk ve süet gibi esnek malzemeler ayak ile daha uyumlu olabileceğinden uzun süreli topuklu ayakkabı giyilmesi gereken ortamlarda bu malzemeden üretilmiş olan modeller tercih edilmelidir. Deri ve rugan gibi malzemeler daha sert yapıdadır ve uzun süreli kullanımda ayağı rahatsız edebilir. Bu tür malzemeden üretilmiş modelleri kısa süreli kullanımlarda ve şık davetlerde tercih edebilirsiniz.
  • Topuklu ayakkabı seçerken iç taban özelliklerine de dikkat edilmesi gerekir. Çünkü ayak sağlığını destekleyen en önemli faktör ayakkabının iç taban malzemesidir. Tercihen ortopedik tabanlı ya da yumuşak malzemelerden üretilmiş olan iç taban malzemesine sahip topuklu ayakkabılar çok daha rahat ve sağlıklı bir kullanım sağlar.
  • Son olarak topuk kalınlığı da dikkat edilmesi gereken önemli faktörlerden bir diğeridir. İnce topuklu ayakkabılar özellikle de topuklu giymeye alışık olmayan kişilerde yürüme dengesini bozabilir ve bu da bilek burkulması gibi istenmeyen sakatlıkların ortaya çıkmasına neden olabilir. Bu nedenle de bu tür durumlarda daha kalın topuklu ayakkabıların seçilmesi gerekebilir. Topuk kalınlığı ayakkabının nerede kullanılacağına göre de değişebilmektedir. İnce topuklu ayakkabılar çim ve toprak zeminlerde yere batabilir ve bu nedenle de kullanışlı değildir. Bu nedenle bu tür mekanlardaki açık hava etkinliklerinde kalın topuklu ayakkabılar tercih edebilirsiniz.
  • Mio Gusto Topuklu Ayakkabı Yorumları

Mio Gusto Topuklu Ayakkabı Fiyatları

Mio Gusto topuklu ayakkabı fiyatları hakkında kapsamlı araştırmanızı Hepsiburada rehberliğinde gerçekleştirebilirsiniz. Beğendiğiniz modelleri fiyat ve özellik bakımından karşılaştırabilir, beğendiğiniz ürünü daha sonra satın almak üzere favorilerinize ekleyebilirsiniz. Favorilerinize eklediğiniz ürünler bir indirime ya da kampanyaya dahil olduğunda bildirim alarak çok daha avantajlı bir şekilde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Beğendiğiniz ürünleri favorilerinize eklemek ve kendi alışveriş listenizi oluşturmak için yalnızca Hepsiburada üyeliği oluşturmanız yeterli. Yaptığınız alışverişlerden kazanç sağlamak, randevulu teslimat özelliklerinden faydalanmak ve ekstra birçok avantajdan yararlanabilmek için Hepsiburada Premium üyeliği de oluşturabilirsiniz.

Güvenilir satıcılar, hızlı kargo ve belirli kategorilerde geçerli şimdi al sonra öde gibi avantajları ile her daim %100 müşteri memnuniyeti ilkesi ile hareket eden Hepsiburada, Türkiye’nin en sevilen online alışveriş platformlarından biridir. Siz de Hepsiburada’nın avantajlarla dolu online alışveriş dünyasına dahil olmak için hemen bir Hepsiburada hesabı oluşturabilirsiniz. Bu keyifli alışveriş deneyimini dilediğiniz her yerde yaşamak içinse Google Play Store ve App Store üzerinden Hepsiburada mobil uygulamasını tabletinize veya cep telefonunuza indirebilir ve alışverişe başlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mio Gusto Topuklu Ayakkabı Modelleri

587 ürün listeleniyor
Hotiç
Bambi
Elle Shoes
DGN
Erbilden
Fox Shoes
NeskaAvm
Mio Gusto
Shoeberry
Divolya
Luvi
Epaavm
Nine West
Birikon
Trendella
Laminta
Kocamanlar
Jomoti
Ccway
Aymeravm
38
37
35
36
39
40
41
42
Siyah
Gümüş
Bej
Krem
Lacivert
Beyaz
Kırmızı
Kahverengi
Yeşil
Mavi
Pembe
Gri
Mor
Sarı
Turuncu
Çok Renkli
Platform
Stiletto
Dolgu
Koni
Kitten
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Beden
Toplam 37 / 587 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?