Topuklu ayakkabı kadın giyiminin olmazsa olmaz tamamlayıcılarından biridir. Kadınlar, topuklu ayakkabı giydiklerinde kendilerini daha güzel bulurlar ve özgüvenleri artar. Aslında 16.yüzyılda erkeklerin ata rahat binmeleri için icat edilen topuklu ayakkabı, zaman içinde biçim ve boyut olarak farklılaşarak günümüzdeki halini almış ve kadınların vazgeçemediği bir ayakkabı modeli haline gelmiştir. Sadece boyu olduğundan uzun gösterdiği ya da beden duruşunu düzelttiği için değil; ayaklara ve bacaklara daha biçimli ve ince bir şekil vererek zarif bir yürüyüş sağlaması açısından da topuklu ayakkabılar önemlidir. Bedenin ağırlık dengesini değiştiren ve bacakların hareket alanını genişleterek adım sayısını artıran topuklu ayakkabı ile kadınlar, kendine güvenli ve çekici bir görünüme sahip olurlar.

Gri Topuklu Ayakkabı Modelleri

Topuklu ayakkabı giymek, kadınların bir yandan vazgeçemediği, bir yandan ise zorlandığı bir konudur. Şık görünümlü topuklu ayakkabıların rahat olmadığı inanışı aslında doğru ayakkabı seçimi ile ilgilidir. Topuklu ayakkabı alırken nerede giyeceğinizi ve ne kadar yükseklikte bir topuk kullanabileceğinizi göz önüne almalısınız. Gün boyunca ayakta kalacak ya da yürüyecekseniz, topuk boyu 5 cm'i geçmeyen, alçak topuklu modelleri tercih etmeniz, ayak yorgunluğu hissetmemenizi sağlayacaktır. Özel davetler için topuklu ayakkabı alışverişi yaparken, alacağınız ayakkabının topuk yüksekliğine, davetli mi yoksa davet sahibi mi olduğunuz kriterine göre karar verebilirsiniz. Eğer ilk kez topuklu ayakkabı giyiyorsanız, kalın topuklu ya da platformlu bir model ile hem rahat, hem de şık olabilirsiniz. Yüksek topuklu ayakkabı alırken, ayakta kaldığınız zaman içinde ayağınızın genişleyebileceğini hesap ederek, burnu geniş modelleri tercih edebilirsiniz. Dilerseniz, ilave iç taban ya da silikon destek ile ayağınızın ön tarafındaki basıncın azalmasını sağlayarak, bel ve sırt ağrıları yaşamadan yüksek topuklu ayakkabıları rahatça kullanabilirsiniz.

Topuklu ayakkabı ile rahatça yürüyebilmek için birkaç basit öneriyi deneyebilirsiniz. Yeni olduğu için tabanının altı yürürken kayan ayakkabılarınızı altını hafifçe zımparalayarak kullandığınızda yürürken sorun yaşatmayacaktır. Topuklu ayakkabı kullandığınız günlerde, bulduğunuz her fırsatı değerlendirerek kendinize dinlenme araları yaratın. Bir bank ya da koltuğa denk geldiğiniz her noktada oturur ve ayaklarınızdaki basıncı azaltırsanız, uzun saatler boyunca topuklu ayakkabıları zorlanmadan giyebilirsiniz. Düzgün bir yürüyüş için, topuklu giydiğiniz zaman omuzlarınızı geriye atın ve dik bir duruş sağlayın. Dik durarak topuklu ayakkabı ile daha kolay yürüdüğünüzü farkedeceksiniz. Aldığınız ayakkabıyı ilk kez giyecekseniz, önce evde giyip ufak yürüyüşler yapabilirsiniz. Bu deneme yürüyüşleri ile ayağınızı vurup vurmayacağını anladığınız ayakkabınız ile dışarı çıkmaya hazırlanabilirsiniz. Topuklu ayakkabılar hızlı yürüyüşler için tasarlanmamıştır. Düşme ya da kramp tehlikesi yaşamamak için, ağır ve küçük adımlarla yürümeye özen göstermelisiniz. Ayrıca adım atarken dengenizi korumak adına yere önce topuğunuzu, ardından ayak ucunuzu basmanız gerekir.

Topuklu ayakkabı alışverişlerinde, seçtiğiniz ürünün hemen hemen her renk ile rahatça kombinlenebilecek renkte bir ayakkabı olması önemlidir. Klasik bir seçim olan siyah rengin en iyi alternatifi gridir. Gri topuklu ayakkabı modelleri, herkese yakışabilmesi ve zarafeti ile tercih edebileceğiniz bir stil tamamlayıcısıdır. Siyah ve lacivert gibi renkler başta olmak üzere , pudra renginden sarıya kadar geniş bir renk yelpazesi ile son derece uyumlu olan gri topuklu ayakkabıyı; baştan aşağı gri bir kombinle giyerek daha uzun ve ince bir görünüm elde edebilirsiniz. Siyah ve beyaz ile kombinleyerek kontrast bir etki yaratabileceğiniz gri topuklu ayakkabı modelleri , aynı zamanda, parlak ve canlı renklerle kullandığınızda da sizi şık gösterecektir.

Kadın ayakkabılar kategorisi altında sizlere sunulan gri topuklu ayakkabı modelleri arasından seçiminizi yaparak, beğendiğiniz modeli şimdi sepetinize ekleyin!

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Gri Topuklu Ayakkabı Modelleri

Dolgu Topuk
Platform Ayakkabı
Stiletto
Orta Boy Topuklu
Yüksek Topuklu
Siyah
Bej
Beyaz
Krem
Kırmızı
Gümüş
Kahverengi
Pembe
Sarı
Çok Renkli
Lacivert
Yeşil
Mavi
Gri
Mor
Turuncu
Konumseçilmedi
Toplam 24 / 491 ürün
DSACategoryId/2147483636/12087178/60000116/60003869/60003869